Wołomin: Echa raportu z kontroli internetu

170

W minionym tygodniu informowaliśmy o wynikach kontroli jednostki działającej dla Ministerstwa Cyfryzacji, która oceniając wołomiński projekt unijny, mający umożliwić dostęp do bezpłatnego Internetu 200 najuboższym rodzinom gminy stwierdziła: „Ponieważ cel projektu nie został osiągnięty, zachodzą przesłanki do rozwiązania umowy o dofinansowanie z dnia 05.12.2012 r.”. Przed gminą Wołomin pojawiła się więc wizja zwrotu 3 milionów złotych dotacji, udzielonej na ten cel. Problem dotyczy działań byłej i obecnej kadencji, i wzbudził ogromne zainteresowanie, o czym świadczy liczba wejść na stronę internetową czy komentarzy do artykułu. A jak sprawę oceniają radni miejscy?

Na skomentowanie problemu nie zdecydowali się na razie zarówno radny opozycji, jak i koalicyjny wobec władz miasta. Sprawę podsumował jedynie radny niezrzeszony, przewodniczący komisji rewizyjnej RM, Dominik Kozaczka: (…) Z protokołu z przeprowadzonej kontroli projektu „Internet szansą rozwoju w Gminie Wołomin” z dnia 12 grudnia 2016r., wykonanej przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa wynika, że zespół kontrolujący wykazał szereg nieprawidłowości leżących niestety po stronie pracowników gminy Wołomin. Wymienię tylko kilka najważniejszych: (1) brak możliwości korzystania z internetu, (2) brak prowadzenia monitoringu sieci, sprzętu komputerowego oraz usługi dostawy internetu, (3) brak podjęcia wystarczających działań by awarie zostały naprawione, (4) wybudowana sieć odbiega od wymagań przetargowych oraz od dokumentacji projektowej, (5) nie wdrożono polityki bezpieczeństwa wybudowanej sieci, (6) nie prowadzono dokumentacji stwierdzonych usterek, awarii oraz przerw w dostawie internetu, (7) gmina nie posiada pracownika, który potrafi zalogować się do urządzenia infrastruktury sieciowej. W efekcie cel projektu nie został osiągnięty i w konsekwencji istnieje poważne zagrożenie zwrotu dotacji wraz z odsetkami (około 3 mln zł). Niestety, raport z kontroli pokazuje brak profesjonalizmu i całkowite lekceważenie obowiązków służbowych przez kierownictwo urzędu. (…)

Więcej na łamach Wieści.

170 KOMENTARZE

 1. A ja się pytam gdzie był kozaczek w poprzedniej kadencji. A drugie pytanie co na to madzia czyżby to znów nie on był odpowiedzialny?

 2. Radny D. Kozaczka jako niezrzeszony ma otwarte pole do działania. Wcześniejszy wniosek do prokuratury czeka na uzupełnienie o stratę 3 milionów. Zaniechanie tego kroku podważy deklarowaną niezależność. Problem w tym, że występując przeciwko burmistrz Radwan, może uderzyć rykoszetem w szefa zespołu d/s nadzoru właścicielskiego gminy. Zrzucenie odpowiedzialności na Madziara nie wchodzi w grę. Odpowiedzialność obecnej ekipy za odebranie 3 mln dotacji staje się niepodważalna. Jak tu zyskać, aby nie stracić?

 3. Kuźwa, co się dzieje w tym urzędzie pod kierownictwem burmistrz Radwan. Ewidentnie nie radzi sobie z zarządzaniem. Brylowanie po imprezach i wyznawanie uczuć nie zastąpi pilnowania roboty i kasy.

 4. Za to, że gmina nie posiada pracownika, który potrafi zalogować się do urządzenia infrastruktury sieciowej odpowiada osobiście kierownik jednostki.

 5. To jest wstyd dla burmistrza za cos takiego. Kontrolujący nie pozostawia suchej nitki na kierownictwie. Zmiana burmistrza jest konieczna i to jak najszybciej.

 6. Wazne sa roszady kadrowe, swoi na stołkach,czołgi, imprezy itp. Kolejne kadencje i korytka.A lud zawsze da sie urobić.Kiedy w tym miescie zagosci : normalność,kompetencje i standardy????

 7. Dwa tygodnie trwa komedia pt. Internet burmistrz Radwan nawet nie pisnela słówka na ten temat. Co w tym mieście sie dzieję? To tak władza słucha mieszkańców? To mieszkańcy posłuchaja w 2018 ale płaczu Radwan po przegranych wyborach. Najgorsze dwa lata , czarne lata w historii Wołomina

 8. Ale kanał. Afera goni aferę w Wołominie. Ale ja i reszta mieszkańców dało się nabrać na ciepłe słówka Radwańskiej ze w Wołominie bedzie lepiej a Madziar to zły jest. Do szkoły wróć kobieto.

 9. Radwanowa powinna podać sie do dymisji za te afery. Ripok, szerokopasmowy czy kolejny Internet to jej porażki. Najwazniejsze było dopchac sie do koryta i fax stołki swojakom.

 10. Ja się pytam kto dał raport radnemu Kozaczce, jaka jest rola w rozdmuchiwaniu „afery” nadzorcy Karla. Czy to nie jest koń trojański.

  • Kto i w jakim celu wprowadził tego konia trojańskiego do Urzędu? Ma lub będzie miał na co zapracował! Krąży kilka wersji. Pierwsza mówi, że wiceburmistrz Zbieć ściągnęła kolegę w im wiadomym celu. Druga, że był to gest burmistrz Radwan w kierunku napastliwego Kozaczki i chęć pozbycia się szwagrów rękomi Ciepielewskiego. Trzecia sugeruje grę Kozaczki celem wydobycia ważnych informacji o ciemnych stronach tej władzy i pozbycie się skonfliktowanej z Ciepelewskim rodzinnej konkurencji. Ujawnienie wyników kontroli przez Wieści oraz ich doprecyzowanie przez Kozaczkę potwierdzać może wersją ostatnią, a pozbycie się szwagrów i nieustanne przerzucanie na nich grzechów Radwan wersję drugą. Przyjaźń ze Zbieć obie wzmacnia, bo koń został dobrze wyselekcjonowany. Taka jest polityka, coś za coś, wiedza i dostęp do fruktów w zamian za przymierze. Wszystko byłoby ok. gdyby nie perspektywa zmian na fotelu burmistrza. Ciepielewski z Kozaczką poczuli krew postrzelonej zwierzyny i wyrwali się przed szereg w wyścigu po władzę. Nie pomijać tego, że Zbieć też ma ambicje i do końca życia nie będzie orała na innch.

 11. Poczynania nieudolnego burmistrza jakim jest Radwan to już kabaret. Nieudana kadencja, zły dobór współpracowników, ucieczka z urzędu dobrych urzędników, ja się pytam co tutaj się dzieje? jestem zaniepokojona ruchami jakie robi nasza władczyni. Czy z Wołomina coś będzie? Nie sądze!

 12. Proszę wyjaśnić o co chodzi z twierdzeniem, że urząd nie posiada specjalistów do zalogowania się do sieci? To jest skandal! Jeżeli to by się przytrafiło prywaciarzowi to kieronik odpowiedzialny za dany temat poleciał by na zbity pysk z roboty natychmiast. A tutaj będzie jak w bajce, nic się nie stało, to tylko 3 miliony złotych, nic wielkiego.

 13. Pani Burmistrz czekamy na oświadczenie i ukaranie winnych tej już kolejnej wpadki, jest pani odpowiedzialna przed mieszkańcami także za swoje działania jak i pani pracowników. Czekamy na odpowiedzi, kto zawinił i Jakie konsekwencje poniesie. To już woła o pomstę do nieba co się w tym wołominie wyczynia.

 14. Do urządzenia infrastruktury sieciowej potrafi się zalogować nawet uczeń szkoły podstawowej, jeśli tylko ma do czego się zalogować i zna hasło. W urzędzie pracują analfabeci, upośledzeni umysłowo? Nie ma na etacie informatyka? Co za brednie. Taczki dla burmistrz i jej naczelnej klakierki wiceburmistrz… Sięgnęliśmy dna.

 15. SN czyli mam rozumieć, że w Wołominie to jest jedna wielka degrengolada i urzednicy pracujący w Wołominie to ludzie z łapanki? I tak właśnie będę to odbierał skoro nawet do sieci się nie potrafią zalogować Popieram Królewna Snieżka, aby burmistrz pociągneła do odpowiedzialności winnych tych zaniedbań i niedpoatrzeń. Tylko kiedy?

  • Siebie samą też? Kiedy był sporządzony protokół odbioru instalacji? O ile mi wiadomo – w czasie bieżącej kadencji. Jeśli ktoś ze strony urzędu pokwitował odbiór dzieła, to poświadczył nieprawdę, a za jego „niedopatrzenie”, „niewiedzę” odpowiada kierownik urzędu, czyli burmistrz.

 16. Co za ludzką gnidą trzeba być, żeby te wałki z internetem z poprzedniej kadencji zrzucać na obecną władzę. Mi się obecna władze także niezbyt podoba. Ale sposób walki z nią jaki prezentuje opozycja to po prostu rynsztok i k…estwo.

  • Zgadzam się, że rozpoczynała to poprzednia władza ale raport dotyczy 2016 roku kiedy to obecna władza na czele z Radwan to kontynowała. Jest coś takiego jak ciągłość władzy, a jak się ma inne zadania jak lansowanie na imprezkch to wychodzą takie kwiatki.

   • Ludzie co wy tylko tak tamta władza i tamta władza, mnie to g*wno interesuje co robili tamci, teraz jest teraz i Radwan za to odpowiada. To po co się pchała na fotel burmistrza mogła zrezygnować. a teraz to tylko zwala winę na innych. koszmar i porażka. Baba chyba się na targ nadaje a nie do urzędu…

 17. Jestem pewny, że burmistrz nie zrobi z tym nic. Temat będzie przemilczany i nie będzie po nim śladu. Winni jak zwykle będą mieli dupochron i zachowają ciepłe posadki. Taka jest nasza władza nic się w zarządzaniu miastem nie zmieniło. aaa zapomniałbym zmieniło się po ludziach madziara nie ma już śladu są tylko od radwan. Tylko, że u Rysia Misia to pracowali fachowcy, a u radwan to kolezanki i koledzy.

 18. Wiadomo że doszło do rażących zaniedbań ze strony kierownictwa urzędu, pytanie kto za to odpowie głową? mam nadzieję, że wini się znajdą i wkoncu do Wołomina wróci normalność. ja proszę panią burmistrz tylko o jedno aby nie zamiotła sprawy pod dywan a wyciągneła konsekwencje słuzbowe od osób odpowiedzialnych za prowadzenie takich projektów od a do z. jeżeli tego nie zrobi to widać, że nie ma jaj tylko trzymanie się kurczowo stołka.

 19. Dziś na stacji kolejowej grupka osób zbierała podpisy w sprawie tej afery. Mam nadzieję, że winni zostaną ukarani i to z wielką pompą. Elo

 20. Pilne!!! Sonda uliczna!!

  PYTANIE 1. na kogo zwali winę Elżbiera Radwan za zaniedbania w sprawie internetu i straty 3 mln złotych?

  a. Ryszard Madziar
  b. Jagoda
  c. Szwagry
  d. Ela weźmie na klatę zaniedbania.

 21. Ela niczego nie weźmie na klatę bo każdą swoją porażkę zrzuca na innych. Szacunek dla radnego Kozaczki, że zainteresował się tematem. Prawda jest taka, że Radwanowa nie ma żadnych kompetencji do zarządzania gminą. Tych dziwnych aferek z miesiąca na miesiąc jest coraz więcej. A co robi Radwan? Absolutnie nic. Ja nie wymagam już od tej władzy aby zrobiła coś spektakularnego. To się nie wydarzy bo ci ludzie się do tego nie nadają, chciałbym jedynie Radwanowa dojechała do końca tej kadencji bez utraty kolejnych milionów z budżetu. Bo, że będzie to jedna i nieudana kadencja wiemy chyba wszyscy. Liczę, że Dominik wystartuje na burmistrza.

  • Tym razem z własnego rozdania rozgrywają bliźniaki, Karol Młot ze Słoniem Dominikiem. Po wykończeniu szwagrów zabrali się za Radwan.

   • Myślę, że Zbieć-wiceburmistrz chce wystartować i razem gra z Karolem i Dominikiem. Będzie się działo będzie radośnie

   • Wysoce prawdopodobne, że chcą, ale nie wiem czy będą mogli bez zgody Radwan . Nadal ma realną władzę i może rozwalić układ eliminujący i kierujący na banicję.

 22. Akurat w mojej okolicy Burmistrz Elżbieta Radwan zrobiła coś spektakularnego. Szkoła do której chodzą moje dzieci, została wyremontowana na europejskim poziomie. Droga Laskowa przy której mieszkam wreszcie zostanie wyremontowana wg ludzkich standardów.

  • Klako, przestań kadzić. Burmistrz Radwan w sprawie szkół, dróg i wszystkiego innego więcej nie robi niż płacający podatki mieszkańcy i radni uchwalający inwestycje. Za swoją robotę t.j. kierowanie urzędem bierze sporą kasę.

 23. Skandalem jest to ze nowy urzędnik prowadzi atak na P. Burmistrz. Gniewa się na burmistrz ale na wypłatę juz nie. Mam nadzieje że za chwilę będzie szukał roboty.

 24. Jak to jest, że wszystko (no dobra większość) w czym maczał palce nieudolny Jagoda nie wyszło? Jak to jest, że większość rzeczy które zrobili w mieście z Ryszardem Madziarem jest na kredyt? Zastaw się a postaw się, a potem niedokończona inwestycja. Biedne chłopki ze wsi dostały trochę kasy do ręki i zaczęły szaleć. Jak to chłopki. (bez obrazy dla chłopów. Chłopek to kategoria określająca zaściankowego przedstawiciela społeczeństwa często pochodzącego z dużego miasta – w tym wypadku tak nie jest. Mamy do czynienia raczej z wychowankami klejonych pianką lepianek na obrzeżach obrzeży)

 25. Właśnie takie podejście jest niszczące Wołomin. Ważne zeby koło mnie było zrobione a resztę mam w dupie. To miasto nigdy nie będzie dobrze wyglądało

 26. Radwanowa już się po tym nie podniesie. Ta sprawa obnaża całkowitą nieudolność władz Wołomina. Ale czego się spodziewać po policjancie, tarocistce i ekolożce w zarządzie gminy. Ten skład to kpina. Z innej beczki, 2 tygodni etemu jedna z gazet przeprowadziła sondaż wyborczy. Gdyby wybory odbyły się dziś Radwan uzyskałaby 12 % poparcia, co nie pozwoliłoby jej wejść do 2 tury.

  • Jeżeli Radwan nie wyjasni tego blamażu to będzie miała 6 procent poparcia. Albo niech radni zgłaszają do prokuratury jak w przypadku szerokopasmowego.

 27. Na Wołomin trzeba patrzeć globalnie. Jak komuś się wydaje, że strata 3 milionów złotych, brak kompetencji urzedników i brak dopilnowania ze strony władz tego projektu to nic! To jest w błędzie! zaniedbania w takim razie są ogromne. I proszę nie wracać już do tematu oprzedników bo to jest żałosne. Czekam jak inni forumowicze na wyjasnienie sprawy i pociągnięcie do odpowiedzialności winnych zaniedbań, bez tego E. Radwan nie ma czego szukać w wołominie już na dwa lata przed kolejnymi wyborami.

 28. Solis, Mikulski, Madziar i Radwan popełniają ten sam błąd czyli orientują się tylko na wyborców budując drogi!!! każdy z nich budował drogi i chodniki, czy wy widzicie zmiany w miescie? Bo ja żadnych. I tylko co miesiąc gotowa aferka, jak nie stanowiska, to internet, a to ripok. Opamiętajcie się, chyba czas na hasło CHCESZ ZMIAN W MIEŚCIE ZMIEŃ RADWAN WREŚCIE!

  Liczę na wyjasnienie sprawy!

 29. To chyba pisał jakiś durny gość gorzej jakby był to radny ” Akurat w mojej okolicy Burmistrz Elżbieta Radwan zrobiła coś spektakularnego. Szkoła do której chodzą moje dzieci, została wyremontowana na europejskim poziomie. Droga Laskowa przy której mieszkam wreszcie zostanie wyremontowana wg ludzkich standardów.” Człowieku ten remont to Ty i My sami sobie wyremontowaliśmy nie burmistrz Radwan. Jeżeli już chwalisz to pochwal Radę Miejska która to przegłosowała i wprowadziła z budżetu do inwestycji , płacąc z naszych podatków. Nie róbcie Owsiaka z burmistrz Radwan. Kolejny gość pisze ” Solis, Mikulski, Madziar i Radwan popełniają ten sam błąd czyli orientują się tylko na wyborców budując drogi!!! każdy z nich budował drogi i chodniki, czy wy widzicie zmiany w mieście? Bo ja żadnych. I tylko co miesiąc gotowa aferka, jak nie stanowiska, to internet, a to ripok. Opamiętajcie się, chyba czas na hasło CHCESZ ZMIAN W MIEŚCIE ZMIEŃ RADWAN WRESZCIE! I tu akurat jest wiele racji. Reasumując jeżeli odpali granat w sprawie nieprawidłowości z internetem to wybory zapewne będą wcześniej lub będziemy mieli komisarza.

  • Tadeusz, masz rację, utrzymanie sieci dróg, chodników, szkół, przedszkoli nie jest niczym innym, jak obowiązkiem gminy. A za wykonywanie tych działań odpowiada burmistrz. Jeden wybudował więcej, inny mniej. Ale nikt nigdy nie robi taniej sensacji, jak mistrzyni marnego wokalu i naczelna sensatka gminy i okolic, pani wiceburmistrz. Ledwo została podpisana umowa na zakup lokalu z przeznaczeniem na ośrodek dziennego pobytu osób niepełnosprawnych, a już na Facebooku hurraoptymistyczny post wiceburmistrz. To nie jest kadencja wieloletnich, doświadczonych samorządowców, ale regularna dziecinada. Obecna kadencja w wykonaniu burmistrz przypomina mi funkcjonowanie Dyzmy po awansie na dyrektora Banku Zbożowego: aby się jak najdłużej utrzymać. Dziwi mnie, że ktoś widzi wiceburmistrz czy Karola /jak się domyślam Karola C./ na stanowisku burmistrza. Do tego stanowiska trzeba dojrzeć, a nie dojrzała do tego ani chwalona przez niektórych wice-, ani Pan Karol C., szczególnie z powodu swoich zasług na polu prywatnym. Jednak biorąc pod uwagę, że co kadencję wybieramy coraz gorzej, a sensownego, dojrzałego i świadomego służby kandydata nie widać, znowu będziemy wybierać między dżumą a tyfusem, i na cztery lata przyklei się do stołka ktoś, kto nie powinien nawet myśleć o kandydowaniu.

 30. Dokładnie- ten powiat nie ma dróg. To co zrobili mikula riczi i czarownice to jeden wał.. Czyli: Nic! Za to podatki – zbierali srogo. Dlatego jestem za tym żeby Marki i Ząbki odłączyły się od tego osranego powiatu. Zobaczycie wtedy jakie wpływy od firm i zakładów pracy będzie miała wołomińska skarbówka. ZEROWE. Bo firm tu nie za wiele a te co są- kokosów nie płacą. Bo po co? Nie ma konkurencji- nie ma podwyżek- ale też wzrostu obrotu. Itd.
  Co do elki- Wiadomo że kryje Syfka i że to Jagoda jeszcze od kadencji riczi-lowelasa stoi za chachmentem na ripoku- zmieniając dokumenty gruntu pod przeznaczenie , łamie prawo unijne o ochronie wód a w necie- podpisując lewy odbiór instalacji. Dzieci to wiedzą- a czerownice- tuszują- bo mają wdzięczność szwagrom za udaną kampanię.
  Zamiast złożyć dokumenty do prokuratury – pogrążają nasze miasto w długach na ripoku i śmieciach- blokując rozwuj- no bo która firma wybuduje się w mieście śmieci i mieście bez dobrej drogi dojazdowej – w dodatku korkowanej przez śmieciary? Żadna! Czyli bezrobocie będzie jak wieża eifla.
  Co do radnego trzewiczka… Dla mnie zbłaźnił się na spotkaniu na którym twierdził że gruntowny remont Matarewicza i Kasprzykiewicza będzie tańszy i sensownejszy niż budowa nowej drogi o podwyższonych standardach przez pola za Ossowem i Leśką. Brak mu chyba rozumu i perspektywicznego myślenia o realiach w remontach – szkoda wspominać. Ale – co kto lubi. Dla mnie- obydwie te rady są do wywalenia i z gminy i powiatu.

 31. Przyglądam się od wielu tygodni dyskusji na tym forum i dziś dopiero zauważyłem, ze wszystkie negatywne komentarze o burmistrz to jednak prawda. Skoro z kontroli wynika ze Zaniedbania są ogromne i bardzo trywialne jak brak osób do zalogowania sie do systemu to jestem zdruzgotany zarządzaniem Wolominem. Burmistrzu Elzbieto Radwan co zrobisz z tym? Nie ma zgody mieszkańców na marnotrawienie publicznych pieniedzy.

 32. Tu nie chodzi o to że ona nie zarządza – ale nie wyjaśnia inwestycji które pogrążają miasto. Nie ma odpowiedzialnych za te inwestycje. Śmiechem są konsultacje w sprawie ripoka- po podpisaniu realizacji inwestycji albo zmiana przeznaczenia gruntów pod galere- w momencie realizacji projektu. A winnych – nie ma! I riczi-lovel-fotostrzał i syfek – mają się znakomicie.

 33. Najpoważniejszy pokontrolny zarzut mówi o tym, że wybudowana sieć odbiega od wymagań przetargowych oraz dokumentacji projektowej. Powtórzyła się więc wypłata środków za źle wykonaną pracę. Raz można się pomylić, dwa to już świadoma recydywa. Ukrywane jest to od 2 lat. Nie tylko burmistrz Radwan, cała jej ekipa jest bez przyszłości. Dlatego sugestie kontynuacji karier przez P. Zbieć i P. Ciepielewskiego mogą tylko śmieszyć.
  K. Ciepielewski zatrudniony jest w UM Wołomin od lipca 2016 r. Miał 5 miesięcy na usuwanie braków oraz niedociągnieć ujawnionych w audytach.

  • W ocenie osiagnięcia założonego efektu ważne są wszystkie zarzuty zespołu kontrolnego. Burmistrz Radwan może próbować się tłumaczyć, nie wytłumaczy jednak kłamstw w oparciu o które wystąpiła o płatność końcową. Dyskwalifikuje to urzędnika, samorządowca, a przede wszystkim burmistrza.

 34. Najgorsze jest to co napisała SN: znów kolejne wybory i wybór między dżumą a tyfusem – który nie pcha Wołomina do przodu. Większego rozwoju nie widać.

  • Zastanówcie się co piszecie, do tej samej puszki wkładacie takie nadzieje jak Bereda, Kowalczyk, Kozaczka i Sulich. Przecie to takie wykształcone i przystojne chłopaki. Tyle poniesionego trudu w zdobywaniu wyborców, a tu taka ocena. 🙁

  • Niestety, bez „świeżej krwi”, nie pielęgnującej za wszelką cenę znajomości w samorządowym światku, na wypadek, gdyby w wyborach nie wyszło, czeka nas powrót na drzewa. Warto sobie uświadomić, że to już się dzieje.

   • Najbardziej mnie irytuje nieporadność burmistrz, kobiety w wieku dojrzałym, wykształconej, ze sporym doświadczeniem zawodowym. Sprawy wymagające podjęcia decyzji i stanowczych działań leżą sobie i czekają na lepsze czasy. Na konsultacje w sprawie RIPOK czekaliśmy 1,5 roku od momentu ogłoszenia woli ich przeprowadzenia. Sprawa internetu też ciągnie się na tyle długo, że już od dawna powinna być przedmiotem działań organów ścigania. Coś się tam buduje, coś się remontuje, ale to nie są żadne nadludzkie wyczyny, ale realizacja zadań statutowych gminy. Pozyskane fundusze zewnętrzne lokuje się w nieudanych instalacjach. Nie czyni się nic, aby chociaż część pieniędzy zapłaconych za nic odzyskać. Burmistrz siedzi gdzieś cichutko, i czeka, aż ją najdzie chęć do pracy, a jej zastępczyni wykazuje się skutecznością na każdym polu, chociaż nie przekłada się to na osiągnięcie chociażby minimalnej równowagi między drobnymi sukcesami i pasmem porażek, będących skutkiem zwyczajnej nieudolności obecnej burmistrz. Każdy rozsądny człowiek już dawno zrezygnowałby z pełnienia odpowiedzialnej funkcji, gdyby tak mu się wiodło, jak naszej obecnej. A ta kurczowo się trzyma posadki, a z każdym dniem kupka spraw nierozwiązanych powiększa się. Tuba propagandowa tego nie zmieni.

   • Proste i oczywiste kobieta wzięła się za politykę zapominając o robocie. Wszystkie decyzje kadrowe miały służyć nadchodzącemu starciu z PiS-em. Ustawiła i umocowała takich samych chachmętów Oleszczuka, Sulicha, Mikulskiego, Solisa, Pazia, Jaczewskiego i Ciepielewskiego, a samej przyjdzie ze wstydem odejść. Nikt z nich jej teraz nie pomoże, każdy czeka i przebiera nogami.

   • Świeżej krwi na fotelu burmistrza nie będzie. Nie ma siły, która pokonałaby rządzące w mieście sitwy. „Skażona krew” odchodzi dopiero w wyniku afer, patrz: śmieciowa, internetowych, a wcześniej ledowa. Minie jakiś czas i wracają lu trzymają się u żłoba jak Mikulski, Solis, Żelezik i pozostali. Młoda krew też jest skażona czego przykładem Sulich.

   • tak doradzali i kadzili pani Burmistrz, że wpędzili ją w kłopoty. Nawet te najstarcze pośród nich wygi, a może im o to chodziło. Zdecydowanie otaczać się kimś innym.

 35. Gdyby młodzi chcieli stworzyć oddolny ruch społeczny – nie związany nazwiskami i układami z sitwą i wystawili swojego kandydata – może mieliby szanse. Chodzi mi o twór całkowicie obcy partiom i wolomńskiej wspólnocie pogrążeniowej. Ale to caaaaaały urząd trzeba by było wykopać. No – może prócz palaczy konserwatorów i sprzątaczek.

 36. Nie ma co się pieklić. Najbliższe wybory wygra PiS o ile nie popełni błędu. Nie widzę przeciwnika dla jego nieumoczonego kandydata na burmistrza .

 37. Tego szyldu nie lubią przeciwnicy, co nie przeszkadza zwolennikom wygrywać. Madziar przegrał bo nagrabił sobie nie tylko u KAZa. Swoją drogą ciekawe jest jak się teraz KAZ zachowa.

  • Nie wiem co lepsze, władza milcząc przynajmniej nie kłamie. Każde słowo poza przyznaniem się do powstania strat mocniej pogrąży.

   • Ale bierność przekłada się na kolejne wymierne straty. Jeśli wykonawca instalacji internetowej nie zostanie pozwany o zwrot niesłusznie pobranego wynagrodzenia, to pieniądze do kasy nie wrócą, jeśli równolegle nie wystąpi się z powództwem ubocznym o odszkodowanie, to się będzie jechać na stratach, A i sprawa karna się kłania, bo ktoś poświadczył nieprawdę w dokumencie urzędowym. I też są roszczenia z tytułu spowodowanych tym strat. To są tylko dwa pisma.

   • Szanowna/y SN, utraconej dotacji nikt nie zwróci. Firmie serwisującej infrastrukturę informatyczną nic do jej wykonawstwa niezgodnego z umową. Konsorcjum realizujące projekt dostało do ręki kasę i potwierdzenie, że zadanie wykonało ok. Pani Zbieć w wywiadzie informowałą, że do burzy wszystko było i działało że ho, ho. Kogo i za co ścigać? Można serwisanta za to, że jakiś komputer lub łącze nie działa. Zapłaci „groszową” karę umowną bądź zostanie z nim rozwiązana umowa i po temacie. Szkopuł w tym, że nawet tych „groszy” nikt nie odzyskał i nie zmienił serwisu na przestrzeni 2 lat.

  • Ada, weź kodeks cywilny do ręki, przeczytaj, przeczytaj orzecznictwo, weź jeszcze kodeks karny, poczytaj, zajrzyj do bazy orzeczeń sądów powszechnych, to nie zabija, a nie ośmiesza. Nie bryluj niedouczeniem. Nie warto.

   • Rządna wiedzy oczekuję na wskazanie korespondującego z tematem uprawomocnionego orzeczenia. 🙂

   • Gdybyś była rządna wiedzy, to byś sama poszukała. A nie masz milimetra kultury prawnej, więc nie wiesz, od czego zacząć. Nie przejmuj się, należysz do większości. Pozdrawiam.

   • Nie pomyliła Ci się przypadkiem świadomość prawna z kulturą. Mój stosunek do prawa jest i był niezmiennie poprawny. Przywoła nam jakiś przykład kultura prawna? Skorzystam ja i dobro gminy.

 38. Mnie najbardziej śmieszy, że o aferze boją się napisać bezpłatne lokalne periodyki. Ale to mnie nie dziwi. Jeden kierownik gazety dyrektoruje polami w Ossowie a pani z drugiej ma zdaje się synka w promocji:))))

 39. Teorie się mnożą, dzikie ognie podejrzeń ku niebiosom się niosą, a sprawy są prostsze niż oś wiatraka. Nie trzeba czekać na cud płonącego krzewu jagody, by wspiąć się na górę ripoka w poszukiwaniu kamiennych tablic. Internety wszystko pamiętają. Wchodzimy zatem na stronę MZO Wołomin, otwieramy zakładkę BIP, a następnie Centralny Rejestr Umów. Potem płynnym ruchem myszki klikamy rok 2014 i plik stoi otworem. Tam zaś zwracamy bławatne oczęta ku umowom 34/2014, 50/2014 i voila… Krzemowa dolina WWL rozpościera się przed nami szeroko ku ziemi obiecanej, mlekiem i miodem płynącej.

 40. Nain, ale my nie rozmawiamy teraz o RIPOK. To temat który przestał interesować już chyba nawet tą organizację zieloną co takie protesty robiła

 41. real wywołał KAZ-a . Nalezy przypomnieć że Madziar nagrabił sobie u KAZ-a za bojkotowanie budowy w Wołominie razem z Uścińskim i Sasinem , pomnika katastrofy smoleńskiej o czym KAZ wielokrotnie pisał w swojej PATRII. On mu tego nigdy nie wybaczy i dobrze że uratował sprawę razem z łysym Ryśkiem i pomnik prezydenta Kaczyńskiego znalazł swoje miejsce otwierając panteon w Ossowie. Jak widać na fejsie KAZ na swoich stronach ma doskonale ma rozeznanie co dzieje się w Wołominie i obserwuje. Jak na razie wielki PiS z większością w Radzie Miejskiej siedzi cicho jak mysz pod miotłą nieudaczniki którzy wysłużyli się jedynym kompetentnym radnym Kozaczką . Gdyby nie radny powiatu jedyny kumaty Maślany czasami nie wpadał na sesje rady miejskiej to te dzieciaki nie wiedziały by co jest grane a tak ich od czasu poustawia i jakoś się to kręci. Burmistrz Radwan tylko może dziękować że ma taką słabą opozycję. Madziar i jego ludzie to cieniasy świadczy o tym strona PiS na FB liczy ona 102 sympatyków – tak mało bo nie ma komu tam wprowadzać tematów . Czasami coś ciekawego wpisze tam KAZ czy Stępnik a tak pusto i smutno panie szefie PiS wołomińskiego Madziarze. I Madziar chce kandydować ponownie na burmistrza – pytam się z czym do ludzi z czym. Co do spraw z internetem – jeżeli złamano prawo i uszczuplono znacznie budżet miasta – winni będą zapewne ukarani .

 42. Stawiam, że teraz ustawiane są runy z kartami aby przepowiedzieć przyszłość co do zwrotu kasy za internet. Bierna postawa władz jest słabą linią obrony. Mozliwość straty 3 milion złotych to już nie tylko problem władz na czele z nieudolną Radwan ale także mieszkańców całej gminy. Jeżeli zwrócimy 3 miliony to kto na tym ucierpi? Wyłącznie mieszkańcy a to oznacza mniej inwestycji, mniej pieniędzy na sprzątanie miasta itp.

 43. PiS w Wołominie jest najsłabszy od kilku lat, to nie ta sama formacja co 6 lat temu kiedy wygrali wybory i wynieści Madziara na burmistrza. Kolejne wybory mają przegrane, to jest konsekwencja wewnętrznych walk o prym i przywództwo w organizacji.

  • W porównaniu z innymi PiS nadal jest najmocnieszy. Jaką mocą w Wołominie dysponuje czarny pochód Nowoczesnej i PO? Kozaczka nie ma szans nie tylko w starciu z PiS, a Mikulas i Pazio jeszcze mniej.

   • PiS nie ma żadnej siły przebicia, bierność i głaskanie Radwan po głowie nic im nie daje. Ja jestem zadowolony z postawy PISIORÓW, dzięki temu nie będzie ich w Wołominie za dwa lata.

   • Tudno jest mówić o zadowoleniu z PiS lub innego ugrupowania walczącego o władzę. Jego strategią jest nie wdawanie się w kopaninę. Ustala co ma zrobić i robi. Przykładem pozbawienie burmistrza możliwości przesunięć w budżecie. Szkoda mu czasu i sił na szarpaninę po forach.

 44. Jeśli w urzędzie nie prowadzono dokumentacji stwierdzonych usterek, awarii oraz przerw w dostawie internetu to ewidentnie wygląda to na chronienie dupska tej firmy od internetu

  • Najbardziej to mi się ryć chce z tego, że ten Wiatrak od umowy 34/2014 na sesji biczował bezlitośnie za nadużywanie wpływów Ledboya Dutkiewicza, od umowy 35/2014. Jaja, jak berety. Katon z baraków…

 45. Do dzis nie wiem dlaczego wylecieli szwagry to po pierwsze, a po drugie dlaczego wczesniej zostali nominowani. Wszyscy co sa obecnie przy korytku o którym decyduje burmistrz są skazeni i nie maja po co podchodzić do kolejnych wyborów na stanowisko burmistrza.No chyba,ze jeszcze w ciagu najblizszych kilku tygodni opuszcza okret. Szefowa i opozycja wiekszosciowa trzymaja sie na razie w szachu,wszyscy czekaja, ale niedługo zacznie sie dziać.

 46. Cisza ze strony burmistrz Radwan jest wymowna. Cokolwiek by powiedziała będzie bić to bezpośrednio w nią i jej pracowników. Niestety otoczyła się osobami, które nie budzą zaufania. Jej doradcy oraz najbliższe otoczenie to w przeważającej większości ludzie nastawieni na granie samodzielnie o bardzo niejasnych intencjach. Elę każdy poklepuje po plecach mówiąc że wszystko jet dobrze a tak naprawdę każdy ciągnie w swoją stronę. Coraz bardziej widać, że jest rozgrywana, niestety nie zdaje sobie z tego sprawy a świadczyć mogą o tym kuluarowe przechwałki jednego pana. Eli jest mi tak po ludzku żal. W pewnym, najtrudniejszym dla niej momencie zostanie całkowicie sama. Wiem o czym mówię.Najmniejszą czujaność ma się do zaufanych osób. Odbije się to czkawką.

  • Żal mi 3,6 mln utraconej dotacji,
   żal mi 3,6 mln naszych podatków jakie mogły być w związku z powyższym wykorzystane na inne potrzeby,
   żal mi niedziałającej infrastruktury i dodatkowych kosztów przywrócenia jej funkcjonalności.
   Nie żal mi burmistrz E. Radwan,
   nie żal mi członków jej ekipy winnych tyle samo co ona,
   i nie żal mi szybkiego ich ukarania i odejścia w niesławie, wręcz tego oczekuję i żądam.

 47. @Marek Twoja konstatacja jest bliska stanu rzeczywistego, ale szefowa ma jeszcze trochę argumentów,chociaż nie za duzo i to wszystko srednio wyglada,chociaz jeszcze totalnej zwałki nie ma, ale……. Niedzwiedz sie wynurza z gawry chociaz do wiosny daleko.

 48. Fajny film na polsacie leci – Erin Brockovich. To tak a’propos tego co chcecie przykryć tym niby-internetem. No bo w końcu chachment na górze śmieci jest wart – 10x tyle co kwoty w niby-necie. 10 RAZY !!! i to tylko na dzień dzisiejszy. Ciekawe co będzie jak właściciele tych posesji około niby-ripokowych zaczną podobne pozwy przeciwko miastu i decyzjom Syfka składać….. Ach – chciałoby sie dożyć tej chwili…. Miasto powiatowe – Radzymin.

  • Bo sprawa internetu jest łatwiejsza. Oto odpowiedź. W temacie RIPOK trzeba przeanalizować wszystkie wątki, kwestie odpowiedzialności wszystkich osób, na gruncie ksh, oczywiście, a to nie każdy potrafi. Na pewno nie potrafi tego serwis prawny samej spółki poszkodowanej wskutek chorych decyzji o inwestycjach, bo on nawet wpisu do krs nie potrafił obrobić, że o pozwie o ochronę dóbr osobistych nie wspomnę. Drugi problem to przepisy z zakresu prawa budowlanego, w szerokim ujęciu. A w sprawie internetu – nie działa i tyle. Nie ma się jednak co oszukiwać, że obecną burmistrz jeden i drugi problem przerasta. No bo ona taka mala i neporadna… Miałaby trochę wstydu i zrezygnowała z pełnienia funkcji.

 49. wstyd – to jest słowo obce radzie i burmistrzom od mikuli – do teraz. Za to jak sie mówi że jest sie z Wołomina – np przy aplikowaniu na jakieś stanowisko – to dopiero wstyd. I nie o mafie tu wcale chodzi. Ale o to zapóźnienie, tą zaściankowość całego powiatu – jaką nam możnowładcy od 20 lat gotują. I udają – że jej nie ma – bo nie muszą szukać pracy w warszawie – bo przecież nie tu.

  • Chyba masz rację, mark, niestety. Przeraża mnie też kolesiowatość obecnej rady i niektórych radnych. Albo jest się radnym i się poczynania urzędu i jego pracowników kontroluje, albo się ma tam kolegów i nie wypada błędów i wypaczeń wytykać. Bardzo mi się nie podoba aktywność jednego radnego, który, dla dobra ogólnego rozumianego bardzo szeroko, z uwagi na swoje uwarunkowania rodzinne i powiązania członka rodziny z pewną instytucją, o której wszyscy wiedzą, powinien usunąć się w cień. Mam świadomość zasad prawa karnego, ale mam też poczucie przyzwoitości, które radnym też nie powinno być obce. Wiem, niedzisiejsza jestem, ale taka niedzisiejszość byłaby wskazana dla niektórych osób ze świecznika lokalnego.

 50. I jeszcze „Nain” zapomniałeś wspomnieć, że pewna bezpłatna gazetka wzięła od MZO w 2014 r. 6500 zł.!!! Czy to za te pochlebne publikacje o ripoku?

 51. Cala ta aferka z Internetem to klęska burmistrz Radwan. Kto pozwolił tej kobiecie sprawować władzę chyba ze na targu na straganie bo tam się jedynie nadaje

 52. Komisja Rewizyjna została zwołana na najbliższy poniedziałek. Ale będzie się działo, komisja nie pozostawi suchej nitki na Radwan i Zbieć. Bez zwolnień lub dymisji się nie obędzie.

  • Bez przesady, komisja tylko powtórzy zarzuty z kontroli. Niektórzy zaczną brylować i popisywać się spóźnioną wiedzą. Przyjmą wniosek do RM o skierowanie podejrzenia o popełnieniu przestępstwa. Postępowanie ciągnąć się może do końca kadencji, albo i dłużej. Z punktu widzenia budżetu i mieszkańców skończy się na tym, że burmistrz Radwan zrezygnuje z kandydowania w nadchodzącej kadencji. W jej miejsce pojawi się ktoś z kółka wzajemnej adoracji (CS E. Radwan, PO, PSL, Nowoczesna, SKW, WS). Ciekawe kto?

  • Jedno jest pewne. Na wyłożeniu się burmistrz Radwn chęć ugrania swojego wyrazi wielu. Pierwszy już się pokazał i zadziałał. Moim zdaniem niebezpieczniejsi są jednak Ci z „cicha pękł”.

  • Hahaha, i takim sposobem wygra PiS. MWS nie poprze SKW, PO nie poprze MWS, a kogoś z PO, PSL lub Nowoczesnej nie poprą wołomińscy wyborcy.

 53. Oby faktycznie się odbyła, bo większość radnych może chcieć zamieść aferę pod dywan. Czy komisja będzie transmitowana na żywo?

 54. Myśle,ze za 2-3 m-ce bedziemy duzo madrzejsi.Pis prawdopodobnie nie wystawi swojego kandydata a poprze pewną osobę.Szefowa zapewne wystartuje, ale dojdzie jeszcze na pewno jedna osoba.Nie wykluczam, ze jeszcze ktos bedzie ale na sztukę.

  • PiS nie musi przyspieszać wyborów. Może zadbać o osądzenie Radwan i powołanie komisarza. Tylko idiota promuje kogoś spoza własnego grona.

  • Takie wrzuty nie tłumaczą szerokopasmowych zaniechań oraz strat kierownika Karola Ciepielewskiego, wiceburmistrz Zbieć oraz burmistrz Radwan. Kolega Karol poświęca się aż do samozatracenia w wyścigu kolegi Dominika do fotela burmistrza?

   • Zaniechania precyzyjnie opisują opublikowane fragmenty dokomentu pokontrolnego. Po szczegóły odsyłam do obu ostatnich numerów Wieści Podwarszawskich. Stratą są utracone dotacje w kwocie 3,6 mln.

   • E tam, glindzisz. Jakie dokładnie zaniechania? Wymieniasz 3 nazwiska odpowiedzialnych, to wal też jak dokładnie te osoby doprowadziły do utraty tych 3,6.

   • Że, „glindzą” napisz kotrolerom, napewno się tym przejmą i zmienią zdanie. A zakres odpowiedzialności każdej z tych osób określi właściwy organ.

   • Ty na organ nie zganiaj. Przecież już dziś wskazałeś publicznie winnych z imienia i nazwiska. Jakoś na ten organ nie czekałeś. W takim razie wypada przejść do konkretów, jeśli nie chcesz wyjść na oszołoma.

   • Proste to jak cep, a widać, że nie dla każdego. Burmistrz odpowiada za całokształt działań, jego zastępca za zadania powierzonego mu pionu, a kierownik d/s nadzoru właścicielskiego za powierzony zarządcom majątek. Zarzuty CPPC mieszczą się w powyższych zakresach. Podział potwierdzili czynami lub ich brakiem, a RIO i prokuratura przypisze je i oceni.

   • Nie nabijaj się z czyjegoś intelektu. Nie każdy taki bystry. Piszesz o majątku i zarządcach. O czym mowa?

 55. Dawno tu nie zaglądałem i bardzo dobrze jak widzę.
  Takiego kwiku świń oderwanych od koryta nigdy nie słyszałem.
  Znam te metody, najpierw kogoś ośmieszyć, później zastraszyć aby na końcu podsunąć „pomocną” dłoń i udowodnić, że z nami lepiej być z nami niż przeciwko nam. Numer stary jak świat więc raczej nie przejedzie.

  • Brawo, brawo, brawo, po parafrazie. „Takiego kwiku świń zagrożonych oderwanniem od koryta nigdy nie słyszałem. Znam te metody, najpierw kogoś ośmieszyć, później zastraszyć aby na końcu podsunąć „pomocną” dłoń i udowodnić, że z nami lepiej być z nami niż przeciwko nam. Numer stary jak świat więc raczej nie przejedzie.”

 56. Oni już od 6 kadencji mogliby napisać książkę np pod tytułem : nieudolny samorząd – generacje. Albo : jak coś spiepszyć – dokumentnie. Czy : ludzie i niedołęgi – 20 lat kontynuacji. podręczniki dla studentów administracji samorządowej.

  • Książka winna nosić tytuł „Samorząd, przekręt i prywata”. Wołomin na przestrzeni lat relatywnie degraduje się, a wraz z nim jego samorządowa i polityczna reprezentacja. Pcha się do niej najgorszy pod względem merytorycznym i moralnym element ludzki. Konsultacje przekształcił w manipulacje, a w miejsce deklarowanej empatii daje łgarstwo i straty. Musi do tego prowadzić otaczanie się i współpraca burmistrza z opisywanymi w mediach aferałami.

   • Nie można wszystkich mierzyć jedną miarą, bo do każdego samorządu pchają się różni ludzie, jednak faktem jest, że w przypadku Wołomina wybory wygrywają na ogół ci, którym na tym najbardziej zależy. Osoby wartościowe mające w życiu również inne możliwości nie są aż tak zdesperowane i nie starają się za wszelką cenę. A widząc co się dzieje, wolą unikać wiązania ich z różnego rodzaju aferami i trzymają się z boku. Stąd pogorszenie jakości wolominskiego samorządu i de facto stopniowa degradacja miasta.

  • Było mało, jest więcej. Od rzemyczka do koniczka, z 0,6 mln zrobiło się 3,6. Niestety tak się dzieje kiedy w porę nie zatrzyma się i nie osądzi szkodników.

   • Zastanawiająca jest oipieszałość prokuratury w rozpatrywaniu podejrzenia o popełnieniu przestępstwa. Wygląda, jakby ktoś je wstrzymywał lub blokował. Ewidentne urzędnicze potwierdzenie nieprawdy, próba wyłudzenia środków, finansowy uszczerbek w budżecie gminy oraz niedopełnienie obowiazków nie może się doczekać na osądzenie. Czego więcej potrzeba?

   • Teraz za jednym pociągnięciem prokuratura będzie miała więcej ptaszków do ustrzelenia. W celu ograniczenia zmowy podejrzanych może stosować prewencyjny areszt.

 57. Wystarczyło opublikować konkretne zarzuty z kontroli, aby atak na szwagrów i urzędnicza klaka przycichła. Deklarowany w projekcie efekt nie został osiągnięty z winy braku nadzoru nad serwisem infrastruktury technicznej. Okazało się, że obecna ekipa nie potrafi nawet egzekfować naprawy lub wymiany sprzętu komputerowego.

 58. Tak zrobią, licząc, że społeczeństwo uwierzy, że Elżbieta Radwan nie miała o niczym pojęcia. Na miejscu wiceburmistrz nie brałbym tego na siebie. Jeśli jest rozsądna to nigdy nie pójdzie na taki układ. To nie jest drobne niedopatrzenie dlatego konsekwencje mogą być bardzo poważne. Będą konsekwencje to wiadomo. Rozstrzyga się teraz kto je będzie musiał unieść. Pewie, że dla Radwanowej to by była najlepsza z opcji. Przez kolejnedwa lata mogła będzie narzekać, że trudno o dobrą kadrę, a brak sukcesów to pokutowanie za dwa lata z nieudolnymi ludźmi, którym zaufała. Nastał już czas, żeby każdy bronił się jak może, bo walka jest na noże. Przyjaźnie się skończyły, kto zrozumie to najpóźniej tego zaboli najbardziej.

 59. Szukam transmisji na żywo ale nie ma. Ktoś, coś? Chyba, że to nie przypadek, że tym razem brakuje przekazu on-line. @Miszczenko: Zrobią tak, czy nie? Nieskładnie napisałeś ten wywód o braniu na siebie.

 60. Cały misterny plan. Pani Edyta przyzna się do winy i zrezygnuje, Pani Elżbieta dymisji nie przyjmie. Wszystko gra tylko te trzy miliony do tyłu.

 61. Jezeli to prawda,ze porazkę wezmie na siebie obecna zastepczyni, to przejdzie? Zapewne nie straci już tam cos znalezli aby na swoje wyszła. Ale to juz drugi zastepca to zrzutu? poprzedni tez poleciał tylko ,że sam sie nie poddał. Kto za całość odpowiada? Słabo to wszystko wyglada, tylko że nie widać światełka w tunelu.

  • Bezsporny fakt, lepiej być zwolnionym na własną prośbę niż dyscyplinarnie. Ale coś za coś, wzięcie na siebie odpowiedzialności ma dopuścić ten tryb zwolnienia. Tyle, że jest to jawny przekręt. Strata kilku milionów zostaje rozliczona bez konsekwencji. Częściowo winny odchodzi z własnej woli z czystymi papierami. Tak wykombinowała pani burmistrz wystrychnąć nas na dudka.

 62. Pani burmistrz Radwan, gdzie jest nasze 3,6 miliona. Bez jaj, wiceburmistrz Zbieć nam ich nie odda. Zwolnienia współpracowników niczego na tym etapie nie załatwiają. Kara i zadośćuczynienie muszą być wymierzone przez sąd wszystkim winowajcom.

 63. Ależ napięcie. Zaraz normalnie żyłka pierdząca pęknie.
  Mam prośbę, przestawcie te gabloty na Kościelnej pod 20 bo ciężko chodnikiem przejść.

 64. Raffi, nie trzymasz kompletnie ciśnienia. Wcale się nie dziwię. Kolejny wasz syf zaczyna wychodzić na światło i nie ma szans na zamiecenie sprawy pod dywan.

  • Za wszystko i wszystkich w Wołominie odpowiada Radwan i każdy przekręt bije w nią, szczególnie ujawniony przez innych. Na oczyszczenie się miała czas. Wolała chachmęctwa kryć, a więc beknie, oczywiście nie sama. Ujawnij synku dokumenty i odczytamy kto jeszcze.

 65. I co?! „Profesjonalista” radny trzewiczek wymiękka jak damski tampon. Zamiast ścigać i ujawniać całość szerokopasmowego przekrętu Radwan, z nadania „karola młota” popisuje się wyciąganiem z BIP MZO papierów na kolegę z rady. Straci głos, zedrze zelówki, a nikogo i niczego nie zamknie. Bo to profesjonalista od biegania za króliczkiem.

  • Damski kozak wyciągając teraz papiery nie dotyczące szerokopasmowego przekrętu chce przykryć winy
   koleżki Karola don Chichota zajętego walką z „wiatrakami”. Czasu oraz chęci na pilnowanie internetu zabrakło.

  • Kiepsko, że nie ma cel koedukacyjnych. Dzieczynki też do nich trafią. Pokoje schadzek będą miały powodzenie niczym rowery z wąskimi siodełkami.

 66. GRATULUJE NASZYM WŁADZOM SAMORZĄDOWYM CUDNIE DZIAŁAJĄCYCH SŁUŻB DROGOWYCH. OD 20 GODZINY SZKLANKA NA DROGACH I CHODNIKACH . JEŻDŻĘ PÓŁTOREJ GODZINY PO NASZYCH GMINNYCH LOKALNYCH DROGACH . ANI JEDNEJ PIASKARKI ANI JEDNEJ SOLARKI !!!!!!
  NIECH SIE TO MPO ROZPADNIE – TO NA WOŁOMIŃSKICH DROGACH BĘDZIE BEZPIECZNIEJ.
  ZA CO WY PIENIĄDZE BIERZECIE???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj