Posłowie w sprawie poszkodowanych

20

W minionym tygodniu 26 stycznia w Sejmie komisja finansów publicznych zajęła się problemami związanymi z postępowaniem upadłościowym SKOK Wołomin. Posłowie zaapelowali do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry objęcie nadzorem postępowania upadłościowego tej firmy. W blisko czterogodzinnych, czwartkowych obradach wzięli udział także mieszkańcy Wołomina, którym syndyk nakazuje spłatę zobowiązań Kasy. (…)

Na posiedzeniu nie pojawili się ani syndyk Lechosław Kochański, ani sędzia komisarz Arkadiusz Zagrobelny. O jego działaniach w sprawie SKOK Wołomin wypowiadali się za to m.in. przedstawiciele KNF, BFG, resortu sprawiedliwości i finansów.

Uczestnik posiedzenia  udostępnił w internecie dwuczęściowy film ze spotkania, zwracając uwagę na kilka istotnych elementów: (cz.1 https://youtu.be/ex7j2JQ7Fco
cz.2 https://youtu.be/Zn7x_JeqDnc )

„(…) Odpowiedzialnych za aferę SKOK wskazuje od 1h13min(cz.1) transmisji przedstawiciel poszkodowanych  członków spółdzielni pan Marcin Karliński prezes Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. Św. Michała (www.swsfsm.pl)

23;16 (cz.2) Piotr Uściński (PIS) podjął ważny temat kosztów jakie towarzyszą procesowi upadłościowemu i zmianie tego w prawie.

Ponadto nikt, oprócz strony społecznej nie wspomniał o prowizji jaką otrzymuje syndyk, z czym bezpośrednio powiązane  jest egzekwowanie należności, w tym też do wysokości podwójnych udziałów.

38:50 (cz.1)- prezesowi BFG Sokalowi mylą się tysiące z milionami i miliardami

Na spotkaniu zabierają głos za grube wynagrodzenia przedstawiciele najważniejszych instytucji finansowych w Polsce, a kilkuletnie efekty ich pracy w 40-minutowej wypowiedzi zupełnie społecznie znokautował pan Marcin Karliński. (…)”

Więcej na łamach Wieści.

20 KOMENTARZE

 1. Próbuje się wyjaśnić sprawę skoku, zająć się poszkodowanymi, w znacznej części mieszkańcami Wołomina, Zajmuje się tym sejmowa komisja finansów. Nasza Pani burmistrz Radwan nie ma czasu na to aby być tam razem z poszkodowanymi. Nie zabiera tam głosu. Czas aby być na czarnym marszu burmistrz ma, dla poszkodowanych przez skok już nie. Może co najwyżej napisze jakiś list, zrobi wpis, w których powie : nic o nas bez nas.

 2. A kto im kazał wpłacać pieniądze na ryzykowne inwestycje. Bo niby związane z jedyną słuszną opcją ??? Kiedyś nadzorca tej opcji zebrał świadectwa udziałowe, miał ratować stocznie,a zbudował co……..???? Był kiedyś taki plakat koncernu IBM . A na nim krótkie hasło THINK !. Polecam !!!!

 3. Gregor, najpierw zacznij od siebie i pomyśl- THINK zanim napiszesz bzdury!

  Jak się nie ma nic do powiedzenie to lepiej nie pisać nic.

  Jakie ryzykowne inwestycje związane ze słuszną opcją? Depozyty to niby ryzykowne inwestycje wg ciebie?
  Głupiś jak but, albo próbujesz ośmieszyć ludzi, by minimalizować problem.

  A może przyznaj otwarcie, że należysz do grupy osób związanych ze służbami, które teraz rękami syndyka L.Kochańskiego i sędziego-komisarza A.Zagrobelnego kręcą lody w procesie upadłościowym?

 4. Już niemal trzy lata pracują nieroby na najwyższych stanowiskach instytucji finansowych w Polsce. Nadszedł dzień komisji, a oni wystawiają wice do konfrontacji ze społeczniakami. Oby się nie wydało, że słabo idzie czytanie, a o liczeniu nie wspomnę. I co ? Trafia się prawa ręka finansjery prezydenta Dudy , najważniejszy prezes bfg, który myli miliardy z tysiącami. Hamska ubecka ustawka, znika połowę rezerw bfg Polski, a oni nad statystykami będą 3 godz dumać, bo reszta merytorycznego podsumowania to już strona społeczna. Tutaj już dwa lata temu powinien NIK I ABW wejść i nie muszę być dyrektorem knf z ramienia partyjnego, aby stwierdzić kolejność skutecznych działań przy reżyserii rodem z Wołomina. Decyzja z powołaniem komisji śledczej dopiero po zakończeniu pracy nad amberem to tak jak by przedszkolak ustawił się z woźną, aby zagadała panią ze sklepiku, a on w tym czasie wszystkie cukierki wyniesie. Syndyk ma 3% od każdej ściągniętej wierzytelności, zaliczają się do nich też te do podwójnej wysokości udziałów od szeregowych członków . Co daje ok 960tyś od 32 mln wyrwanych od starszych, niekiedy inwalidów. Zwróćcie Państwo uwagę na ciszę w mediach, tylko amber, gdyby nie Wieści….

 5. a kto tam pod SKO stoi , same dziadki i emeryci ,i tak by im jakiś wnuczek wymanił tą kasę , męcza po sklepach że za drogo gazety nie kupią , książki nie kupią , tylko te darmochy jak leżą w sklepie , rampy za małe , leki za złotówkę , których nie wiadomo gdzie mają szukać a w bankach ,o proszę kunta mają na życie pozagrobowe ….

  • Zajumali 2,8 mld 2,8 mld sk bank, a Pan będzie nad dziadkami się pastwił. Brawo! Jak to mawiają:”z pustego to i Salomon nie naleje…”. Więc teraz wszyscy klienci banków, właściciele kart bankomatowych zaczną pokrywać straty bfg. Jak? Wzrost cen usług bankowych. Jak by gazety nie kupowali to pod skokiem się nie pojawili, bo to właśnie w tej gazecie była informacja. Więc kupują, a jak wnuczek zajuma to w rodzinie zostanie, a nie złodzieji będą zasilać .

 6. Kto dzis pamieta te lanse szczególnie w bezpłatnych gazetkach SKOK i SK Banku.Jak wielu samorzadowców z naszego powiatu popierało te instytucje jak sie bawili na imprezach i rautach.niektóre samorzady trzymały tam niezłe pieniądze. I co sie okazało, gdzie jest ta kasa, te miliardy nie mozna tego odzyskać? To kierownictwo tych „banków” doprowadziło do takiej sytuacji/Prezesi,rady nadzorcze,dyrektorzy itp/ Była organizacja na m. z Wołomina, takich przewałów nie robiła i przynajmniej wszyscy wiedzieli czego sie spodziewać. A jak to powiedział w jednym z odcinków Rancza Solejuk”najwieksze złodzieje to w bankach som” Zapewne miał na mysli te przybytki z Wołomina.

 7. A co na to Pani burmistrz Wołomina Radwan?

  Jacek Sasin zwołał posiedzenie komisji, ciekawe po co jak PiS nie chcę wyjaśnić tej afery?
  Może chce się trochę oczyścić, bo przecież tak jak wszyscy celebryci z okolic korzystał z imprez organizowanych przez Gazdę, Polaszczyka i ich kumpli?

  Ciekawe, czy zdobędzie się na odwagę, by zwołać kolejne posiedzenia kierowanej przez niego Komisji Finansów Publicznych.
  Obawiam się, że nie, bo Ci społecznicy ze Stowarzyszenia zniszczyliby doszczętnie tych urzędasów z różnych resortów.

 8. Polaszczyk z kumplami miał dobre układy i kontakty z członkami wszystkich partii. Przed rozwiązaniem WSI zajmował się ich inwigilacją. Stąd też niechęć struktur partyjnych do głębszych dochodzeń. Poszukiwania brakującej w bilansie kasy stanęły w miejscu. Śledztwo ustaliło lewe kredyty zaledwie na kwotę około 800 mln., a brakuje jeszcze około miliarda. Na szczytach KNF i BFG niewiele się zmieniło. Resort finansów zajął w odpowiedzi na poselską interpelację niejednoznaczne stanowisko.
  List burmistrz Radwan nie zmieni i nie poprawi losu pokrzywdzonych. Ponad 25% członków wpłaciło już dodatkowa kwotę udziału, a syndyk nie rezygnuje, ciśnie i dalej straszy sądami. Skuteczna pomoc wymagała przerwania obecnych działań przez syndyka i nadzorującego go sędziego komisarza. Jest to zadanie dla dobrych prawników reprezentujących pokrzywdzonych.
  Pani burmistrz Radwan zamiast pisać listy winna była udzielić pomocy w pozyskaniu takich prawników. Ale o czym mowa kiedy nasza gmina traci miliony przez beznadziejną obsługę prawną, a kierownictwo urzędu prowadzi wojnę ze „szwagrami”.

 9. Świetny komentarz „reality”.

  Czy rzeczywiście mieszkańcy Wołomina nie mają żadnego wpływu na swoją panią burmistrz?
  Nie może ona do cholery opłacić jakiejś skutecznej kancelari,i która by pomogła Stowarzyszeniu w walce z sędzią i syndykiem?
  Pisać pisma to ona se może. Członkowie SKOK-u też piszą. I jaki jest tego efekt?
  Żaden!

  Przecież walka samego Stowarzyszenia z tymi oszustami przypomina walkę Dawida z Goliatem.

 10. Teoretycznie Sasinowi powinno się opłacać walczyć o interesy poszkodowanych członków SKOK, bo przecież są to przyszłe głosy – może w wyborach na Prezydenta Warszawy.
  Przecież jest on twarzą zmian – Wybiórcza nawet dzisiaj nazywa go -„Nowy metropolita Jacek Sasin” 😉

 11. Oj spierałbym się.
  Prezydent m.Warszawy jest niby mniej ważnym ciałem od wojewody?

  Hanka ma ogromną władzę i kasę dlatego trzyma się kurczowo koryta.

 12. Co się tutaj zrobiło cicho?
  Wiecie komu sprzyja cisza w tej sprawie?
  Właśnie politykom wszystkich opcji, społeczeństwo mają w d****
  Nie przeszkadzajcie syndykowi i sędziemu, oni już rozparcelują te miliardy.

  Więcej ciekawych rzeczy dowiedzieć się można na stronie Stowarzyszenia Św. Michała: swsfsm.pl

  • Nie wiesz @Jolka, że temat syndyka i sędziego zmiotła jednym listem nasza burmistrz Ela. Taki ma posłuch u Szydło, że ino mig Ziobro będzie zamknąć ich bez sądów. Tych właśnie które w swoich rękach ma opozycja.

  • A co to, nie wiedzę, że wysadziły się aferami. Są w powietrzu i za moment zaliczą glebę. Aresztowania oraz zatrzymania jeszcze się nie zakończyły.

 13. Dajcie już spokój burmistrz Wołomina.
  Co ona może zrobić skoro ani Kaczor, ani Ziobro, ani Szydło w tej sprawie nic nie robią?

  Aczkolwiek, z drugiej strony, mogłaby oficjalne pismo wysłać do ich wszystkich i upublicznić je we wszystkich mediach, typu Wyborcza, Fakt, Super Expres i in.
  Wtedy musiołby się to towarzystwo wzajemnej adoracji odnieść do tego co robi syndyk i sędzia-komisarz!!!

  Przed momentem Ziobro truł jako gość Wiadomości, a potem w TVP Info na temat sądów, korupcji, afer, ale ani słowem nawet nie wspomniał o Wołominie… Tchórz jeden.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj