Urząd pyta, PKP milczy

7

Jak poinformowała na ostatniej sesji burmistrz Wołomina, 2 stycznia urząd skierował pisemne zapytanie do inwestora przebudowy linii kolejowej PKP ws. udzielenia informacji dotyczącej przyczyn oprotestowania decyzji lokalizacji linii kolejowej, czy oprotestowanie ma wpływ również na budowę przejazdu kolejowego w ciągu ul. Geodetów w Wołominie, jaki jest termin udostępnienia do użytkowania budowanych przejazdów kolejowych i jaki jest termin zakończenia inwestycji kolejowej na terenie gminy Wołomin. Niestety, minęły długie tygodnie i ani Polskie Linie Kolejowe S.A., ani wykonawca-Torpol S.A. nie odpowiedzieli na to pytanie. Nie wyrazili też zgody na zamontowanie luster, na przejeździe w Zagościńcu. (…)

– To nie jest wada fabryczna, a uszkodzenia powodowane przez mijające rogatki samochody i pieszych, którzy je potrącają. Taka jest diagnoza zarówno wykonawcy, jak i PKP PLK – tłumaczyła Bożena Kucharczyk, naczelnik wydz. inwestycji.

– Może więc zastanowić się nad zmianą z rogatek na pełny szlaban – zaproponował przewodniczący Leszek Czarzasty. (…)

Więcej na łamach Wieści.

7 KOMENTARZE

  1. Czy na stacjach będą zainstalowane kamery o dobrej rozdzielczości ? Bo sam tego nie robiłem , a wiele już miast zwiedziłem i stolic i jakoś w żadnym naprawde cywilizowanym mieście nie widziałem kutasów czy hwdp na ścianach czy legia king itd. Jak nie możecie im – droga policjo – stawiać zarzutów – bo nie macie dowodów – chociażby z monitoringu – to malujcie im te puste łby tą samą farbą co marzą po murach. Albo niech malują tą farbą – swoje własne przyrodzenie. Możecie chyba coś z pół mózgami robić???

  2. Dziwicie się, że nikt nie traktuje serio Wołomina? Zdjęcie znakomicie obrazuje to, jak przestawiamy się na zewnątrz. Prymitywny ch… na świeżo pomalowanej elewacji dworca!

  3. Wątpię. Półmózg z rowu – ceni swoje cieżko zarobione pieniądze. Kupi browar i szlugi – spray – to nie w jego stylu. Stawiam na tępego gimbusa z dobrego domu gdzie mamusia wybiera lakier do paznokci co 2 dni tata prenumeruje newsweeka a synuś – jest po prostu złoty. Pomimo że tępy jak drewniany kloc. Z resztom – co za różnica – szkoda że nie spotkałem półmózga przy swoim płocie. Utopiłbym szmate w tym spraju.

  4. własnie…te fiutki, chwdp / hwdp, legia coś tam i inne tego typu bzdety, jak były wymalowane na starych stacjach tak i na nowych też są wymalowane. Czy ten denny klimacik brudnych zasikanych stacji kiedykolwiek zmieni się na lepsze?

  5. Zmieni sie – jak policja zacznie tych tempaków łapać a prawo da możliwość nałożenia kary np 10000, 30000 za szkody moralne i naprawe i jeszcze 40 godzin pracy na rzecz pkp czy miasta. Tak – jak jest w rajchu. Tam nikt nie myśli by po psie nie posprzątać albo go nie szczepić – bo to samobójstwo finansowe. A co tam mazanie po stacji..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj