Wołomin pod kreską

20

Nie udało się gminie Wołomin pozyskać z Ministerstwa Kultury żadnych pieniędzy na remont Muzeum Z. i W. Nałkowskich. Jak zauważają autorzy projektów, które znalazły się „pod kreską” w naborze na projekty związane z ochroną zabytków 2017 r., znakomita większość dofinansowania spłynie w tym roku na obiekty kościelne.

Przeglądając rubryki dofinansowań do remontu zabytków, udostępnione przez Ministerstwo Kultury, wśród ok. 430 pozycji projektów, wspartych dofinansowaniem, tylko ok. 55 nie dotyczy obiektów sakralnych. Najwięcej pieniędzy ministerstwa przypadło parafiom. Reszta to klasztory, diecezje, kongregacje, archidiecezje, zakony, opactwa i stowarzyszenia opiekujące się zabytkami kościelnymi. (…)

Więcej na łamach Wieści.

20 KOMENTARZE

 1. Na obiekty kościelne znajdujące się w ogromnej większości na terenie miasta Toruń, gdzie potrzebne są pilne prace m.in. powodujące doprowadzenie ogrzewania termalnego…. no jak tu coś skomentować? Jak i Reja znowu najwiecęj do powiedzenia ma pleban, ksiądz wójta wspiera, wójt daje na księdza „a nam biednym zewsząd nędza” i tka jeszcze kilka kolejnych lat. Super….

 2. to może zamiast parku przy sosie – na pewno z czołgiem – no bo jak? – wyda pani nasze piniendze na muzeum? Bo bez niego – po co park? No prócz tego, że on jest po to – by stworzyć wąskie gardło na sosie i ograniczyć jej budowe- bo nam sosa – nie potrzebna. Park – ważniejszy.

 3. Tunel po torami to temat pkp… A by było śmieszniej PKP g… może zrobić generalnemu wykonawcy – bo tej jest jednym z nielicznych w PL który może wykonywąć tego typu pracy. (To nie rogówka czy kubaturówka na kolei pojedyncze firmy i osoby mogą prowadzić prace i nadzór – i to dziś oni dyktują warunki inwestorom)

  Pytaniem jest po co utrzymywać muzeum do którego nawet pies z kulawą nogą nie zajrzy?

 4. Ktoś mi powiedział że to się nazywa zrównoważony rozwój miasta a muzeum ponoć sprzedaje parę tyś biletóe na rok ale nie w Wołominie. To niech Wołomin ma darmo?

 5. Nie dość, że burmistrz Radwan nie pozyskuje dotacji porównywalnie do okolicznych gmin, to dodatkowo je zwraca. Ona nie potrafi nawet prawidłowo odebrać inwestycji i ich nadzorować.

 6. Muzeum kasy nie dostało a czy huragan, dom kultury czy biblioteka pozyskały w tym roku chcociaz złotówkę? No właśnie! Jak w tym mieście ma być dobrze? Kto wybrał ta Elkę na burmistrza?

 7. Daje radę kobitka. Kilka gorących kartofli po poprzednikach zostało kilka złych decyzji kadrowych z początku kadencji też się przytrafiło ale ogólnie jest na plus. Mieszkańcy są zadowoleni że w końcu ktoś z nimi rozmawia i ich słucha. Myślę że jeśli tak dalej będzie to w kolejnych wyborach zwycięży w 1 turze.

  • Oj, daje radę… Miał klakierów panładny, ale paninieudolna w kwestii klaki jest niepokonana. Masz rację, Wojtas, jest na plus, ale tylko klaka. Popraw interpunkcję, bo paninieudolna z gaży potrąci za jakość pracy, albo nawet wymieni na bardziej poprawny językowo model, a może konkurencję zatrudni, jeśli ma wygrać w pierwszej turze, to odciski na palcach cała brygada mieć będzie.

  • Wojtas, kobitce najlepiej wychodzi jednoczenie przeciwników. O wygranej może zapomnieć. Koalicja ma już innych kandydatów, trzepie kasę i czeka z utęsknieniem na postawienie matronie prokuratorskich zarzutów.

 8. Żenujące komediantki. Widzicie co wskazuje Zbieciowa? Hahaha, teren gminy Radzimin, której stracony czas chcą nadrobić. Kuźwa, tak się zainteresowały metropolią, że po projektach prawnych zajmą się opracowaniami urbanistycznymi.

 9. Sorki za wcześniejszy komentarz pod niewłaściwym artykułem. Z planami miejscowymi nasza władza nie radzi sobie tak samo jak z dotacjami. Traci za przekręty, a pozyskuje mniej niż okoliczne masta i gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj