Nadrobić stracony czas

47

O braku planów zagospodarowania przestrzennego wołomińskich terenów przy S8 z burmistrz Wołomina Elżbietą Radwan rozmawia Julita Mazur.

Jak dowiadujemy się z przekazów burmistrzów gmin powiatu, których tereny sąsiadują z budowaną S8, mają już oni gotowe plany zagospodarowania przestrzennego i są na etapie poszukiwań inwestorów. Na jakim etapie jest gmina Wołomin?

– Poprzedni burmistrz i rada gminy Wołomin, a także starosta wołomiński, pozostawili nam w spadku wielowątkowe i skomplikowane postępowanie dotyczące m.in. uzyskania decyzji środowiskowej, które wymagało rozwiązania. Dzięki staraniom obecnych władz powiatu, gminy Wołomin oraz Radzymina udało się uzyskać porozumienie, ale konsekwencją wydłużającej się procedury jest brak planów zagospodarowania przestrzennego. To ogromne wyzwanie, by nadrobić stracony czas i robimy wszystko, by stało się to jak najszybciej.

Ile terenów przy dojeździe do węzła Wołomin i przy samej trasie będzie miała do zaoferowania przyszłym inwestorom gmina Wołomin?

– Rozstrzygnięcia w tym zakresie jeszcze przed nami. (…)

Więcej na łamach Wieści.

47 KOMENTARZE

 1. „Ile terenów przy dojeździe do węzła Wołomin i przy samej trasie będzie miała do zaoferowania przyszłym inwestorom gmina Wołomin?
  – Rozstrzygnięcia w tym zakresie jeszcze przed nami. (…)”
  NO COMMENTS

 2. Jak napisano wilowatkowe i skomplikowane postepowanie, no to raczej takie postepowanie jest długotrwałe i nie złatwia sie sprawy nawet w rok czy dwa. Po co takie teksty wogóle padają. Trzeba było napisac jezeli juz to po zakończeniu całej sprawy i wtedy sie pochwalić. Teraz nawet nie ma stosownych decyzji a jak nie zostaną te ustalenia zaaprobowane to co. Ale jest zdjecie atmosfera jak w sztabie przed bitwą, oby była wygrana.

 3. Od czterech lat wiadomo, że S8 w budowie, a Wołomin dopiero zaczyna się interesować tym tematem? Kobyłka, Radzymin i Dąbrówka już negocjują z inwestorami! Ludzie, za co my wam płacimy!

 4. Ślymoki. ale fakt – to wina rycia i mikuli – samorządowców których nadal wybieramy na wieloletnie potępienie naszych gmin i powiatów. Róbmy tak dalej – a kupi nas Pcim.

 5. Zaraz zaraz a co Radwanowa i spółka robili przez 2,5 roku? Zapomnieli o planach? Przespana połowa kadencji. Nadrabiać to bedzie trzeba po Elce!

 6. Elka spała – bo nic więcej nie umiii. ale sprawdź – jak możesz – dla ilu procent w innych gminach i powiatach ludzie mieli stworzone plany miejscowe – te aktualne. Wołomin miał aktualne plany miejscowe na poziomie 10% a inne powiaty – na poziomie 30- 40%. W momencie przejmowania rządów przez elke. no to nie elka spała – tylko mikul – co 3 kadencje robił tu chlew a teraz pierdzi w powiecie i w komin w zecie. No bo rycha – o jakiekolwiek logiczne posunięcia – też nie ma co podejrzewać

  • TAKIE KAWAŁY TO MOŻESZ SWOJEJ BABCI OPOWIADAĆ!
   PLANY S8 JUŻ DOBRE PARĘ LAT TEMU SIĘ TWORZYŁY – LALUSIE W POPRZEDNIEJ KADENCJI NIE ZROBILI NIC??? JAK TO? TAKI WSPANIAŁY GOSPODARZ BYŁ I NIE ZABEZPIECZYŁ WOŁOMINA? A CO PANICZ ZAGULAŃSKI ROBIŁ 4 LATA???

 7. Niunie, przez ponad dwa lata się lansowały i robił sobie focie. A dziś jak węzeł otwierają to szukają winnych i będą pierdzielić jak to ciężko pracują. W sumie co się można spodziewać po Pańciach uzależnionych od faceboooka, plot i komentarzy na forach. Siedzą i się gapią w te smartfoniki.

 8. Do zabagnionej budowy łącznika z S8 plan miejscowy nie jest Wołominowi niezbędny. Panie ze zdjęcia, głodne kawały i bajeczki opowiadajcie wnuczkom. Takimi tekstami robią z siebie pośmiewisko. Trasa S8 przebiega przez tereny gminy Wołomin na odcinku 200-300 m. Zagospodarowanie otoczenia zjazdu oraz łącznika biegnącego w większości po terenie gminy Radzymin do Wołomina nie należy. Plany miejscowe potrzebne są tam gdzie nie sprawdzają się warunki zabudowy.
  Przede wszystkim, co tam na początku Jankowa może powstać obok pasa zabudowy zagrodowej oraz łęgów i zalesień wzdłuż rzeki Czarnej?
  To nie jest zaangażowanie w przyspieszenie opracowań planów miejscowych, a propaganda lejącą na potrzeby poprawy wizerunku, po tym jak paniami zainteresowała się warszawska prokuratura.

 9. nieudolna Ela weszła w spór z prezesem, Dała odpór, pouczyła, sejm aż huczy. Ale co by nie robiła, jak by nie zamazywała, prokuratura robi swoje. Komisarz nadchodzi.

 10. Kiepściutki ten propagandowy materiał. Urzędowy pijar schodzi na psy. Jego guru poświęcił uwagę politycznym awanturom i pisaniu newsów na blogu RadwanEli. Okazuje się, że panie burmistrz nawet tego nie wiedzą, iż straconego czasu w którym mają duży udział nie da się nadrobić.

 11. Skoro od Radwan uciekają jej ludzie tzn. pracownicy to coś jest nie tak i to bardzo. Rotacja w gminie jest przerażająca brak planu i składu. Co do pijaru to jest tragiczny i na dodatek aż za mocno propagandowy le informacje z podobizną jej królewskiej mości Radwan są odrażające i kolą w oczy. Z działu pijaru na przełomie roku odszedł naczelnik, to teraz nie ma tam pana to i tak sobie dziewczyny pogrywają.

 12. Biesiadę zastąpił krętacz wprowadzony do urzędu przez ŻP. Robotę sabotuje. Przyszedł brać pieniądze za naganianie roboty gazecie mamusi. Konkurencji przecież nie będzie jej robił. Takie knoty jak ten o nadrabianiu straconego czasu wciska innym redakcjom aby je przy okazji ośmieszyć.

 13. Ta kobieta jest smieszna, minęły ponad 2 lata a nie może pochwalić sie nawet najdrobniejszym sukcesem, bo Wołomin żadnych sukcesów za jej kadencji nie odniósł. Miała robić plany zagospodarowania, ale pół kadencji przespała i przypomina sobie dopiero teraz. Najśmieszniejsze jest to, ze za swoją niemoc zwala winę na poprzedników. Cała jej świta jest mocno słaba. Dzis czytałem ze muzeum Nałkowskich nie dostało pieniędzy z ministerstwa. Okazuje sie ze nie dostanie ich także Mdk ani osir. A czy jakieś wnioski w ogóle były składane? Odpowiedzcie sobie sami. Na szczęście rządy trwania zbliżają sie do końca.

 14. Nie podoba mi się sposób przekazywania informacji przez władze to nie jest informacja tylko oblesna propaganda ktorej nawet Urban by sie nie powstydzil. Wyglada to jak akt desperacji. Jeszcze kilka miesięcy temu jechali na tego Biesiadę, wychodzi na to ze facet miał rozum i przekaz był przystępny. Nie dziwię się mu ze odszedł. Tfu

 15. W PRL propagandą zajmował się Urban
  u Elżbiety Radwan jest niejaki Urbanowski – czy to zbieg okoliczności !!!
  Propaganda jest tak nahalna i prosta że aż prostacka,

  • … jedynym zbiegiem okoliczności w przypadku słowa URBAN jest to, że oznacza MIEJSKI, może wypada, a może nie wypada dodać URBAN-ISTYKA. Na niektóre przypadłości, takie jak prostactwo, nie ma lekarstwa.

   • Obecność Urbanowskiego w urzędzie nie jest zbiegiem okoliczności, a prostackim zabiegiem podporządkowania sobie lokalnego medium. Z drugiej zaś strony, prostactwo polega na metodzie wpływania na zdobywanie zleceń i niejawnych ekwiwalentów finansowych.

 16. Mam wrażenie że Pani Burmistrz nawet gdyby jeszcze 10 lat rządziła to i tak niewiele by się zmieniło a całą winę zrzucałaby na poprzedników i bałagan po nich. To już jest zbyt wyświechtane hasełko Pani Burmistrz, żeby ludzie znów je łyknęli, miała Pani ponad 2 lata i nic oprócz zwalania wszystkiego na poprzedników miasto na Pani rządach nie zyskało, no i prócz stada sowicie opłacanych pełnomocników i pomagierów wszelkiej maści oraz ton analiz nie prowadzących do żadnego rozwiązania jakiejkolwiek sprawy.

 17. Na załączonym obrazku można wywnioskować,ze najwazniejsza osoba jest tam Z-ca Burmistrz, przed którą pozostałe dwie Panie rozkładaja mapy i coś zpewne tłumaczą.To jakiś znak? Tytuł artykułu „nadrobić stracony czas” do kogo sie odnosi, czyzby do władz wołominskich na przestrzeni ponad 20 lat,które nie zdołały wykonać kompleksowych mpzp dla gminy , czy też ostatnich lat od kiedy wiadomo,ze bedzie węzeł Wołomin? Od kiedy jest pewne ,ze węzeł Wołomin będzie budowany?
  Ot zagwozdka.

 18. mikuli zapytaj – jedynego prawego i niepartyjnego samorządowca. Może ci powie? 20 lat „władał” gminą – a efekty widać – na tle zmian w innych powiatach. To może i wie – gdzie drogi nie zrobił.

  • mikulas to lewus i krypto PO. Sprawdzone przysłowie mówi, że jaki pan taki kram. Czego wymagać od Radwan kiedy otacza się takimi ludźmi.

 19. A elcia gorsza od niego – być nie może – bo na jednym z zebrań dumnie oświadczyła ze samorządu to uczyła sie pod jego skrzydłami. Zabrzmialo to tak, jakby ktoś rachunkowości uczył sie u kuśnierza a stolarstwa u dekarza albo fotografii u grabarza.

 20. A ja tytuł wywiadu odebrałem zupełnie inaczej – stracony czas dotyczy tych 2,5 lat kadencji, która już minęła a o planach zagospodarowania ani widu, ani słychu:)

 21. @graba „Z drugiej zaś strony, prostactwo polega na metodzie wpływania na zdobywanie zleceń i niejawnych ekwiwalentów finansowych.” Argumenty ad personam to nie prostactwo, ale objaw miałkości merytorycznej.
  Oddanie najlepszego terenu inwestycyjnego w Wołominie, po Stolarce, na obiekt handlowy jest przykładem bardzo głębokiej myśli urbanistycznej i całkowitego braku prostactwa, o którym pan pisze. Gdzie ten milion zł na cele społeczne w Wołominie ?!

 22. @zbieg okoliczności, merytoryka @graba jest mi bliższa. Ad personam jest spójnikiem obu prostackich metod działania. Jego brak rozmywa i zniekształca powiązania interpersonalne o podstawowym znaczeniu.

  Uzupełniam @graba. Prostactwo trzecie liczyło na brak reakcji w kontekście wcześniejszych. Czwarte picuje, że nic złego się nie dzieje. Piąte próbuje być merytoryczne, a wychodzi na kłamliwie. Palma pierwszeństwa za autorstwo urbanistyki w Studium należy się burmistrzowi Mikulskiemu, następca Madziar godzien orzecha za dopuszczenie handlu wielkopowierzchniowego, a następczyni Radwan liścia do przysłonięcia wstydliwych miejsc. Bitwy wcześniejszej i tej następnej, o nożyce oraz galerię zdjęć z przecięcia wstęgi.
  Kto je wykonał oraz upublicznił? Oczywiście, że https://www.zyciepw.pl/centrum-handlowe-galeria-wolomin-otwarte

  • NO PROSZĘ JACY ZNAWCY TEMATU SIĘ ODEZWALI ;))) BUAHAHA CZYŻBY WYWALONE TOWARZYSTWO KWILIŁO PO FORACH ?? ;))) OJOJOJ JAKA ELA NIE DOBRA ;))) I JA POTWIERDZAM ;))) O JA TEŻ ;))) I DLA MNIE TEŻ ZAD SKOPAŁA ;)))))

   SZKODA TYLKO ŻE WSZYSTKIE WPISY Z JEDNEGO KOMPA SIĘ SYPIĄ – WYWALONY PREZESIK TAK ŻAŁOŚNIE UJADA ;)))

   CZY PLANY S8 ZRODZIŁY SIĘ WCZORAJ??? OJ CHYBA NIE….. JUŻ DOBRE PARĘ LAT WIADOMO BYŁO …

   NO TO KTO NAROBIŁ TYŁÓW??? MADZIULA ZAMIAST COŚ PRZYGOTOWAĆ URACZYŁA NAS TYLKO BLASZAKIEM I SMRODEM NA PÓŁ POWIATU???

   • Zbyszek, olek albo Piotr, zdecyduj się na któryś z nick’ów. Umiesz coś powtórzyć poza udziwioną odmianą imienia i nazwiska byłego burmistrza. Policz i napisz jeśli potrafisz o planach miejscowych uchwalaonych za Madziuli i Radwaneli.

   • @ Piotr , szkoda,ze p.Burmistrz nie wpadła na pomysł nadrobienia straconego czasu na poczatku kadencji , czyli ponad 2 lata temu.
    Mylisz sie piszac o jednym kompie,bardzo sie mylisz.

 23. Żenujące komediantki. Widzicie co wskazuje Zbieciowa? Hahaha, teren gminy Radzimin, której stracony czas chcą nadrobić. Kuźwa, tak się zainteresowały metropolią, że po projektach prawnych zajmą się opracowaniami urbanistycznymi.

 24. Dlatego zapraszam na ul. Matarewicza/Kasprzykiewicza. Można sobie wpaść tam w dziure w drodze , złamać wachacz, sworzeń, sprężyne czy amortyzator- do wyboru konfiguracja i oskarżyć staroste o nieróbstwo- przedstawiając rachunek za remont zawieszenia- zaoszczędzić na tymże remoncie. Na odcinku 6 km- dziur do wyboru- można dublować. Polecam,zapraszam.

 25. Nie sposób nie wspomnieć o dennych pijarowcach. Ich kompromitacja ma drugie dno. Sugerować może chęć zaszkodzenia szefowej. Bezwzględnie powinni analizować pod każdym względem informację puszczaną w media. Tak czy inaczej, pochylanie się nad planami miejscowymi innej gminy pokazuje manipulację na najwyższym poziomie władzy.

 26. Ela już nie nadrobi tego czasu który przebimbała, szkoda że obudziła się 1,5 roku przed wyborami. Zero sukcesów to hasło okreslające jej kadencje.

 27. Tak Radwan rozdała frukty dla pupilków a w Zakładzie Energetyki Cieplnej w Wołominie pod przewodnictwem pana Mikulskiego są podobno kłopoty finansowe spółki. Kluby sportowe, które były od zawsze sponsorowane przez ZEC nie dostały do tej pory pieniędzy. Piękne zarządzanie mają Ci radni powiatowi. Jak Madziar był burmistrzem takich sytuacji nie było. Pani Burmistrz dziękujemy Pani za rozwój sportu w mieście

 28. – Wina jest zawsze poprzedników – tak zawsze na każde pytanie odpowiada Radwanowa. A może by tak się wziąć do pracy i cos zrobić? Cokolwiek pani Burmistrz. Zobaczcie jaki chaos z remontem PKP, brak inwestycji w Wolominie, brak promocji miasta, brak rozwoju terenow sportowych, spadek bezpieczenstwa… Ile to jeszcze będzie trwać ten bałagan.

  • buuuhaha jakie braki ma Wołomin? Analize porównawcza zrobił ? A co miasto ma do inwestycji PKP? Inwestycji mało? Pewnie, że trzeba dużo jeszcze zrobić. Każdy ma jakieś hobby. Jedni ciągle narzekają, a inni cierpliwie czekają na posprzątanie po nieudacznikach poprzednikach. Wiecznie winna ta Radwanowa. Ja tam widzę zmiany i to o dziwo na lepsze. A problemy, były, są i dla zainteresowanych zawsze będą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj