Radzymin protestuje

10

Nie trzeba było długo czekać na reakcję radnych gminy Radzymin wobec PiS-owskiego pomysłu utworzenia metropolii warszawskiej bez uwzględnienia Radzymina w jej obszarze. Rządząca koalicja zawnioskowała o podjecie uchwały wyrażającej stanowisko Rady Miejskiej w Radzyminie wobec pomysłu poselskiego projektu ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy.

Owocem trwającej zaledwie kilkanaście minut dyskusji było podjecie przez radnych Rady Miejskiej uchwały: „W nawiązaniu do prac legislacyjnych nad poselskim projektem ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, która nie włączyła Gminy Radzymin w granice obszaru metropolitarnego m.st. Warszawy, a tym samym w myśl uzasadnienia projektu ustawy gmina Radzymin włączona zostanie do powiatu sąsiedniego – Wyszkowskiego, pragniemy stanowczo zaprotestować przeciwko takiemu potraktowaniu naszej gminy” – czytamy w podjętej jednogłośnie uchwale. „Mieszkańcy Gminy Radzymin nie mają żadnych powiązań z Wyszkowem, ani historycznych ani teraźniejszych. (…)

Więcej na łamach Wieści.

10 KOMENTARZE

  1. Na zdjęciu widać, że flagi ustawione są niezgodnie z zasadami. Od prawej strony (patrząc z pozycji siedzącego burmistrza) powinna być flaga Radzymina, potem polska i na końcu unijna – wedle hierarchii ważności. Takie ustawienie sugeruje, że dla naszej władzy to UE jest na pierwszym miejscu.

  2. Nieźle Radzymin gryzie rękę która ją karmi… Dostali od PiS u inwestycję w postaci Muzeum za 40 000 000 zł a teraz zaczynają pokazywać swoje oblicze anty PISowskie…Cwano..no..no

  3. a do czego potrzebne są powiaty , no do czego ? do wybierania samorządowców nierobów i dekowników , do utrzymywania zarządy dróg , które się dobrze rządzą ,w dzień wypłat i nagród , a w drogach i mostach od dziesięcioleci syf , nie wspomnę o burdelu tego typu jak to ,że powiat nie ma uregulowanych własności drogowych , drogi od II wojny światowej , ma w gruntach prywatnych , czy czeka na III wojnę ? co do niektórych to nawet nie wie ,że to jest powiatowa , to po co te powiaty i te psełdozarządy i starosta z radnymi ?

  4. nam zwykłym to tyle to da co nic , samochody sa pojedziemy gdzie każą załatwiać sprawy , kasy to i tak dają co napłakał , zgryzotę mają ci co się pozbędą stołków , samorządowych i urzędniczych , prawda jest taka ,że władzy powinno być jak najmniej i jak najdalej , komunikacja drogowa w to miejsce dobra i dostępność elektroniczna oraz sprawność urzędnicza , to załatwiłoby likwidację połowy urzędów … nie potrzeba samorządowych radnych , którzy są , w praktyce nie są naszymi przedstawicielami , lecz przedstawicielami swoich i swoich grup interesów .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj