Ząbki apelują do rządu

5

Pod koniec stycznia informowaliśmy o apelu, jaki włodarze Ząbek zamierzają wystosować m.in. do premier Beaty Szydło. List już napisano. Tym sposobem włodarze chcą zwrócić uwagę na aktualne problemy Ząbek oraz zaakcentować konieczność stworzenia rządowego programu dla samorządów.

8 marca podczas sesji Rady Miasta w Ząbkach, przyjęta została uchwała w sprawie apelu do właściwych organów administracji rządowej o przygotowanie rozwiązań prawnych, mających na celu pomoc gminom, których znacząca część mieszkańców płaci podatki na rzecz gmin niebędących miejscem ich stałego zamieszkania. – To efekt naszej poprzedniej dyskusji, która miała miejsce w porządku obrad poprzedniej sesji. Po tamtej dyskusji pan radny Marek Połomski opracował ten tekst. W moim przekonaniu Ząbki są najbardziej skrajnym przykładem zjawiska, które spotyka wiele gmin, zwłaszcza tych podwarszawskich. Zjawiska rozbieżności pomiędzy ilością osób faktycznie mieszkających i korzystających z usług publicznych, na które miasto musi wykładać środki, a liczbą osób faktycznie tu zameldowanych i odprowadzających podatki – powiedział burmistrz Robert Perkowski. (…)

Więcej na łamach Wieści

5 KOMENTARZE

  1. Jedna partia i aż apele do siebie muszą pisać a to dobre! Jaka wspaniała komunikacja! Przecież Jacuś mieszka w Ząbka to wszystkie problemy rozwiąże w minutę.

  2. Zgodzę się, że jest to kwestia do poruszenia. W moim bloku w Ząbkach próżno szukać rejestracji WWL. Dominują za to zaczynające się na L.. I ja poniekąd rozumiem, że taniej, że to, że tamto ale może chociaż jakoś po połowie ? Z placów zabaw sąsiedzi korzystają, z komunikacji także. Jeżdżą po drogach, zapisują dzieci do przedszkoli. Dobrze żeby chociaż 1/2 czy nawet 1/3 podatków zostawała tu gdzie się mieszka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj