Poczuj chemię do Wacława

4

I LO im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie stawia na kierunki praktyczne. Od września szkoła uruchamia bowiem nowe profile: chemiczny i sportowy, dające młodym szansę wkroczenia na ścieżkę zawodową już w pierwszym roku nauki.

– Na rynku pracy brakuje chemików. O zdolnych absolwentów tego kierunku będą zabiegać zakłady pracy już w ostatnim roku szkoły. To praca ciekawa i naprawdę dobrze płatna – informował młodzież w czasie spotkania na dziedzińcu I LO przy ul. Sasina, szef największej firmy chemicznej w regionie Bogdan Domagała z DJCHEM Chemicals Poland S.A. w Wołominie. (…)

– I Liceum Ogólnokształcące w Wołominie to szkoła z bogatą historią. Nasi absolwenci to znani w regionie, a nawet całej Polsce lekarze, prawnicy, aktorzy, muzycy, naukowcy z uniwersytetów w Melbourne czy Toronto. Z naszej szkoły wywodzą się także dwaj wołomińscy burmistrzowie: Jerzy Mikulski i Elżbieta Radwan, ale także radni miejscy, prezesi spółek. Zawsze stawialiśmy na rozwijanie zainteresowań naszej młodzieży, stąd różnorodność kółek zainteresowań czy sesji naukowych – wylicza dyrektor szkoły Krzysztof Milczarek. (…)

Więcej na łamach Wieści.

4 KOMENTARZE

  1. wszystkim zaangażowanym: optymistom i optymistom inaczej, zadowolonym i tym mniej: Wesołego Alleluja. Może Chrystus Zmartwychwstały przywróci nam wreszcie wiarę w drugiego człowieka.Obyśmy zdrowi byli. Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj