Radni chcą parkingu

2

Na początku tego tygodnia Rada Miasta Kobyłka przyjęła projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego przy ul. Nadarzyn. Chodzi o obszar znajdujący się przy stacji PKP Kobyłka Ossów, na którym wybudowany zostanie parking wielopoziomowy. Przeciwko budowie tego obiektu opowiedziała się jednak część mieszkańców ul. Nadarzyn. Dyskusja na ten temat odbyła się w lutym br. podczas spotkania włodarzy miasta z mieszkańcami dzielnic Turów/Nadarzyn/Kobylak. (…)

Według założeń, parking pomieści około 106 aut i kilkadziesiąt rowerów. – Będziemy starali się optymalnie i jak najlepiej wykorzystać powierzchnię, którą posiadamy, czyli zmieścić tam maksymalną liczbę miejsc parkingowych. Obecnie w tym miejscu codziennie parkuje 60-80 samochodów. Docelowo na parkingu znajdą się też miejsca dla rowerów. Dopiero na etapie projektu budowlanego będziemy rozstrzygać ile będzie tam miejsc parkingowych, jak będzie wyglądała obsługa komunikacyjna tego terenu i jego oświetlenie. Oczywiście dziś mamy wykonaną pewną koncepcję zagospodarowania tej działki, gdzie planujemy zorganizować parking trzypoziomowy. Na podstawie tej wykonanej koncepcji byliśmy w stanie przygotować wniosek i uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych. (…)

Więcej na łamach Wieści.

2 KOMENTARZE

  1. I słusznie – oby jak najwięcej było praktycznych (czyli takich gdzie można nie tylko postawić auto ale z niego wysiąść) miejsc parkingowych. Tylko w ten sposób można komunikacyjnie „zintegrować” miasto.
    Mam nadzieje że miejsca parkingowe dla rowerów umożliwią bezpieczne pozostawienie jednośladu przez wiele godzin – bez obaw o kradzież czy dewastacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj