Poseł Sasin: Nic nie jest przesądzone

10

W miniony poniedziałek w Wołominie poseł Jacek Sasin, nazwany już ojcem Metropolii Warszawskiej oraz poseł Piotr Uściński zorganizowali spotkanie z dziennikarzami, na którym padła jasna deklaracja: „Nic nie jest jeszcze przesądzone. Jesteśmy gotowi by dokonać daleko idących zmian w projekcie”. Odnosząc się do swojego projektu ustawy metropolitarnej poseł Sasin przyznał też szczerze: – Wydaje mi się, że tak dużo narosło wobec tego projektu wątpliwości, kontrowersji, nieprawdziwych informacji, że dalsze konsultacje są po prostu potrzebne i powinny być prowadzone na drodze uzgodnień rządowych. Jesteśmy gotowi do daleko idących zmian, bo większość mieszkańców musi być do tego projektu przekonana.

Poranna konferencja podsumowała kilka tygodni konsultacji dotyczących przyszłego kształtu ustawy metropolitarnej. W tym czasie zebrano 70 tysięcy ankiet, które od poniedziałku są analizowane. Już teraz wiadomo jednak, że projekt ustawy w obecnym kształcie trafi do kosza, albo zostanie mocno skorygowany. Jak deklarował poseł Jacek Sasin, po przeprowadzonych spotkaniach z mieszkańcami i samorządowcami gmin, które miałyby znaleźć się w metropolii powstanie ostateczny projekt ustawy, ale nie wiadomo jeszcze w jakim trybie procedowany. – Projekt ostateczny powstanie i zostanie przedłożony jako gotowy do prac parlamentarnych, to w tym projekcie w oczywisty sposób zostaną zawarte element akceptacji przez lokalne społeczności. Na pewno nie ma takiego zamiaru, by wprowadzać metropolię bez zapytania mieszkańców o zgodę. Stoimy przed dwoma możliwościami: jedna to przedłożenie nowej propozycji kształtu metropolii, druga to decyzja o zmianie drogi procedowania z poselskiego na rządowy – ujawnił poseł, dodając: – W tej chwili można powiedzieć, że jesteśmy w takim momencie, w którym nic nie jest przesądzone. (…)

Więcej na łamach Wieści.

10 KOMENTARZE

 1. Sasin ojcem ustawy a Uscinski? Wujek dobra rada? Fajnie to on powiedzial, ze kazdy bedzie miec lepiej i ten kogo przylaczymy do Warszawy i ten kogo nie zechcemy…kazdy bedzie miec wiecej pieniedzy w budzecie itp. Obiecuja cuda a jak wejdzie ustawa to powiedza ze nie da sie jej zmienic, wtedy bieda dotknie Wolomin jak i inne miasta, wsie…

 2. Saszka ogłosił że wycofują projekt. Ciekawe czy po referendach 4 czerwca cichcem nie powróci.
  Strzał w kolana dla pomysłodawców tego bubla.

 3. Tak to bywa w powiecie , że jak ktoś jest za, siedzi cicho a jak przeciw pojawia się na konsultacjach. Uważam ,że wycofanie ustawy metropolitarnej jest wielką utraconą szansą dla rozwoju powiatu. Ślązacy nie mieli oporów. PiS jak widać wziął pod uwagę zdanie krzykaczy i zarzucanie w/g Osiatyńskiego ;. „Nie jest tak, że władza, która sama utożsamia się z „suwerenem”, z tytułu aktu wyborczego może wszystko. ..”.. Jak widać władza a w tym przypadku PiS, słyszy głos poszczególnego obywatela i bierze pod uwagę jego głos .Chociaż ja uważam , że powinni uchwalić ustawę bez was.

 4. Na konsultacje przyszły same koryciaki i to oni byli najbardziej zainteresowani upadkiem ustawy metropolitarnej nie było ! Dlaczego. ? A dlatego , że powiat bez miejscowości ościennych Kobyłka ,Marki, Ząbki będą miały budżet tyle co kot napłakał a i zagrożenie było że Radzymin przejmie ten zaścianek i wybory powtórne gdyż Starosta miał być z głosowania ludności a nie z wyboru kolesi z rady. Rakowski czół ten ból.

 5. Tak otwarty w TVP na dyskusję poseł Sasin a tu w Wołominie jakoś w tajemnicy spotkał się z wybranymi. Czego boją się posłowie Sasin i Uściński ? spojrzenia prosto w oczy mieszkańcom Wołomina i okolic dla których nic i to wielkie NIC , nie zrobili a tyle obiecali. Nikt nikogo nie informował o tym spotkaniu – tak wyglądają konsultacje w wykonaniu posła Sasina ? Panowie posłowie pogrążyli się tą ustawą i teraz przyjdzie czas by za to zapłacić usunięciem z list wyborczych PiS-u. Prezes Kaczyński ie daruje takiej wpadki , która zamiast przysporzyć głosy PiS – owi w tym okręgu wyborczym teraz je PiS wyraźnie za działaniami posłów Sasina i Uścińskiego straci.

 6. A co ze sprawą SKOK Wołomin?
  Czy Sasin rozwiązał wszystkie problemy na Komisji Finansów Publicznych?
  Jakoś nie widzę tego, przeglądałem stronę Stowarzyszenia Św. Michała – swsfsm.pl i nie wierzę, Sasin staje po stronie syndyka!!!
  Przerażające, on ma nas reprezentować? A fuj!

 7. A ja mam pytanie. A co takiego do dnia dzisiejszego obaj Panowie zrobili dla powiatu dzięki któremu są tam gdzie są ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj