Wołomin: Działkowcy na bruk?

Wołomin: Działkowcy na bruk?

Polski Związek Działkowców Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie, okręg mazowiecki poinformował użytkowników ogrodów działkowych w Wołominie, że teren Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Uroczysko” został objęty roszczeniem prywatnej osoby, która w trybie postępowania administracyjnego dochodzi odzyskania własności nieruchomości. W12.03.1977 r. została ona wywłaszczona z terenu dzisiejszych ogrodów działkowych, decyzją ówczesnego naczelnika miasta.

W 2013 r. dawna właścicielka wystąpiła do wojewody mazowieckiego z prośbą o stwierdzenie nieważności decyzji sprzed 36 laty. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(12) Comments

 1. senior

  Czas żeby władze Wołomina i urzędnicy coś zrobiły w tej sprawie dla mieszkańców , zamiast uprawiać tanią propagandę biegając z flagami po mieście i uprawiając tańce- pokażcie jak potraficie pomóc działkowcom. Działki to drugi dom dla wielu mieszkańców Wołomina, często osób starszych....

  1. rob

   Place od dzialki by;y bezprawnie zabrane mojej rodzinie w czasach komunizmu i kazdy teraz stara sie o odzyskanie swoich wlasnosci z pozytywnym skutkiem.Widzac ten artykul sam doloze staran aby ozyskac wlasnosc mojej rodziny Panie

   1. rob

    Mr MAC ,mamy rok 2017 a nie 1977 i troszke sie pozmienial ustrój ,wladza itd,a Ty nadal zyjesz w tamtych czasach,wiec to co ukradli nam(odebrali) jest NASZE

 2. Rudi

  Przede wszystkim chyba nie chodzi o cały teren, tylko część (od strony MC D.). Poza tym szkoda takich terenów - miejsca na wypoczynek dla mieszkańców, na spacery - na kolejne betonowe osiedle. Mam nadzieję, że działki zostaną tu gdzie są.

   1. Yyyyy

    Przecież ludzie nie dostali tego za darmo. Płacili za te działki. I co? Na bruk?

  1. anka

   kolejne pokomunistyczne twory żerujące na kasie członków, dożywotnio przyssane do stołków te pseudo zarządy to kpina!

 3. działkowiczka

  Pracowałam i odpoczywałam na tej działce wraz z rodziną przez 34 lata to były nasze urlopy na tyle nas było stać. Zaczynaliśmy od ugoru i bagna a ile tam było nawiezionej ziemi oraz ciężkiej pracy.Nikomu tego nie ukradłam, szkoda że tak myślicie trzeba to jakoś rozwiązać. Kochałam tą czarną mokrą ziemię i co tak wyrzucić.

 4. ogrodniczka

  Witam chciałam się podzielić moją nową pasją - uprawą warzyw, a szczególnie pomidorów i papryk. Uprawiając własne warzywa oszczędzam nerwy i zyskuję zdrowie. A uprawiać można nawet na balkonie. Ja nasiona pomidorów i papryk kupuję w zaprzyjaźnionym sklepie internetowym mojepomidory.pl Mają ponad 500 odmian ze świata. Zawsze z gratisami ! Polecam wszystkim !!!! Mój ogród - to mój raj na ziemi !!!!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *