Wandale w akcji

13

Mieszkańcy Kobyłki zbyt długo nie nacieszyli się nowymi przystankami kolejowymi. Tydzień temu wandale zdewastowali stację PKP Kobyłka Ossów. Poczekalnia dla podróżnych straszy teraz swoim wyglądem. Wybite szyby, odłamki szkła na podłodze, bohomazy na ścianach – właśnie tak wygląda nowa poczekalnia. Mimo że modernizacja linii kolejowej E75 jeszcze się nie zakończyła, chuligani na bieżąco niszczą jej efekty. Niestety, podobny los spotkał przystanki kolejowe w Kobyłce i Wołominie.

Ta przykra sprawa została szeroko omówiona na facebookowym Forum Mieszkańców Kobyłki. Wiele osób zastanawia się dlaczego doszło do aktu wandalizmu, skoro na stacji zamontowane są kamery monitoringu? (…)

– Ja coraz bardziej dochodzę do wniosku, że te szyby trzeba zlikwidować i wszystko zamurować bo coś mi się wydaje, że mimo monitoringu i kar takie akcje będą – ocenił pan Maciej.

– Zamiast wybijać szyby, bydło (nie obrażając zwierząt) powinno puknąć się w głowy tymi kamieniami. Ten projekt może nie jest cudem architektury, ale o wiele przyjemniej spędzało się czas w oczekiwaniu na pociąg. Jeżeli w tym kraju nie zacznie się wyciągać ostrych konsekwencji wobec takich czynów, to żadna tabliczka typu „uwaga monitoring” tu niestety nie pomoże – napisała pani Izabela. (…)

Więcej na łamach Wieści.

13 KOMENTARZE

 1. Jak by rodzice pilnowali swoich dzieci to by tak nie było, jeżeli wieczorowa pora młodzież popija tam piwko i nikt sobie nic z tego nie robi to naprawdę nie ma się co dziwić….. Dlaczego stacje Warszawskiego metra nie są zdewastowne??? Karać a tych co to zrobili kazać naprawić szkody.

 2. Notorycznie dewastowana jest też sygnalizacja przejścia dla pieszych róg Serwituckiej i Zagańczyka, którą mieszkańcy wygrali w internetowym konkursie PZU. Co do pilnowania dzieci – dorosłych dzieci nie da się już pilnować one odpowiadają same za własne czyny. Tylko my mieszkańcy musimy reagować na chuligańskie wybryki.
  Tak więc zamiast budować nowe ulice Miasto musi zakupić monitoring.

 3. Kolej ustawiła nam kilometry ekranów dźwiękochłonnych. To są kilometry niezamazanych sprajem powierzchni. Niestety obawiam się, że za kilka lat będą to ściany jak w slamsach, bo kto i jak dopilnuje gówniarzy? Czy ktoś o tym pomyślał?

 4. Pytania retoryczne;
  1.co powinny zrobic organy scigania Policja,Prokuratura,Sad , po ustaleniu i zatrzymaniu sprawców, tego i podobnych czynów?
  2.co powinna robic Policja, kiedy na tzw. miescie w godzinach nocnych wałęsaja sie grupki młodych ludzi/ tych do 18 lat i tych juz dorosłych/ spozywaja rózne uzywki, bluzgaja na wszystkie strony , niszczą mienie itp.?
  To bydło jak tu ktos napisał nie uwłaczając bydłu, powinno byc „ODPOWIEDNIO” traktowane. Nie niech schowaja sie „obrońcy” praw człowieka.
  Oczywiscie po ustaleniu sprawców, przykładnie i bezlitosnie karać, publikowac informacje z podaniem wizerunku. Maksymalizowac koszty naprawy obciążając rodziców lub juz dorosłe osoby.Jezeli nie maja pieniędzy przymusowe roboty odpowiednio ciezkie i mało przyjemne.

 5. Obywatelu poniekąd masz rację.
  Przyjmij się do organów ścigania i zmieniaj świat ciekaw jestem jak szybko ci przejdzie. Kiedyś zatrzymałem na gorącym uczynku małoletnich sprawców zniszczenia budki telefonicznej. I co usłyszałem od matki jednego „przecież on nie zrobił żadnego poważnego przestępstwa”.

  • Droga Kasiu, kwestie podejścia rodziców to jeszcze inna sprawa, rodzice maja to do siebie ,ze bronia dzieci i to nie jest dziwne, zwłaszcza w pierwszej chwili, pózniej w wielu przypadkach jednak we właściwym swietle widzą postepowanie dzieci. Chodzi ogólnie o stosunek społeczeństwa do tych kwestii oraz podejscie stosownych organów i instytucji do wandalizmu,zachowania części młodych ludzi szczególnie tzw. huligaństwa. oczywiscie to jest mniejszośc ale uciążliwa/.Brak reakcji społeczeństwa i instytucji lub reakcja nieadekwatna powoduje ,ze niektórzy traktuja to jako społeczne przyzwolenie. A dalej to wiadomo. Wydaje mi sie ,że szczególnie Policja wiedziałaby jak „temat ogarnąć” tylko ???

 6. Policja powinna- tak jak kiedyś- lać przygłupów pałami, potrzymać na betonie 2 dni a później ewentualnie pytać. I tempaki co to pomazały i potłukły- powinni pracować przy odnowieniu stacji i pokryć straty z własnej kieszeni. Powinno sie im na poczet strat otwierać przymusowe kredyty z rygorem natychmiastowej egzekucji komorniczej i ancla w przypadku nie spłacania tego kredytu. I by sie skończyły gupawki.

 7. Witam wszystkich, chciałbym powiedzieć iż w dniu dzisiejszym polocjanci kryminalni z kobyłki zatrzymali już sprawców tego aktu wandalizmu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj