MON przejmuje budowę muzeum w Ossowie

13

Dziś Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że po przejęciu działki od gminy Wołomin, wyłoży 100 mln zł na budowę Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. Obiekt ma zostać uruchomiony przed setną rocznicą Cudu nad Wisłą. Jak informowały Wieści, na majowej sesji Rady Miejskiej, radni PiS niespodziewanie wprowadzili uchwałę deklarującą chęć przekazania MON działki pod muzeum, powołując się na rozmowy w ministerstwie i deklarację budowy tego obiektu. Dziś MON oficjalnie potwierdziło te deklaracje.

13 KOMENTARZE

 1. Wspaniale. Ossów to idealne miejsce na wybudowanie przez MON muzeum. Jest tam dostatecznie dużo miejsca na tysiące dronów których to zakup obiecał Minister Antoni Macierewicz, setki śmigłowców których to zakup również ten Pan obiecał a po rzeczce mogły by pływać aż cztery okręty podwodne która już wkrótce mają być Naszą własnością . Tylko jak dotąd to wszystko obietnice …………

 2. 100 rocznica Cudu nad Wisłą to wspaniała, być może nie powtórzy się prędko, okazja aby uczynić z Ossowa miejsce warte zatrzymania. Mówimy oczywiście o szeroko rozumianym Parku Kultury dostępnym przez cały rok.
  Ale może być oczywiście tak, i tu zgadzam się z p. Darkiem, że gmina Wołomin przekaże działkę Skarbowi Państwa, a Muzeum nie powstanie ?!

  • Słusznie prawi, ile to nagród Radwan ze świtą mogliby sobie przyznać. Wstyd, jestem za tm żeby 100mln przeznaczyć na nagrody.

   • 100 mln to nawet budżet miasta tyle nie wynosi.
    Odnośnie nagród to jeżeli znacie sprawę to nagrody otrzymali pracownicy a NIE burmistrz.
    Burmistrz nie przyznała sobie żadnych nagród. Tak stanowi prawo.

    Poza tym ten pan co go tak boli ten stan zgarnął w poprzedniej kadencji ok 38 000, 00 zł na zleceniach w spółce miejskiej. Być może w związku z brakiem takowych w obecnej kadencji musi nieco dogryźć urzędowi 😉

 3. Korekta. MON nie poinformowało, że wyłoży 100 mln i nie poinformowało, że zrobi to po przejęciu działki od gminy.
  Działka i uchwała są bez znaczenia dla decyzji MON, która zapadła dużo wcześniej.

 4. Korekta. MON nie poinformowało, że wyłoży 100 mln i nie poinformowało, że zrobi to po przejęciu działki od gminy.
  Działka i uchwała są bez znaczenia dla decyzji MON, która zapadła dużo wcześniej.

 5. To skandal żeby coś w tym Osowie budować! Stop wszystkim inwestycjom! Po co nam to. Najpierw nam mydlą oczy przejazdami – czekaliśmy na odjazd pociągów na przejazdach 20 lat temu to i teraz możemy! gdzie się ludzie śpieszycie? Nie potrzebne nam wiadukty! Zabierzcie tą zachodnią nowomodę gdzie indziej! Precz z Unią! Precz z Donaldem! Pochwalam to że burmistrz Kobyłki nie wybudował jeszcze tuneli. Lepiej nam bez nich.

  Posłuchajcie lepiej co w Radiu Maryja mówią o tych pomysłach. Dzisiaj wiadukt, jutro wieżowiec a po jutrze co – klinika aborcyjna? a na polską katolicką prasę i telewizję narodową nie ma pieniędzy! Lepiej idźcie zapłacić abonament. Antenę każdy ma a płacić na państwową telewizję nie ma komu. Tylko za darmo chcą oglądać.

 6. Oni raz w roku dojadą do Ossowa bez problemu bo rych zostanie wstrzymany dla jaśnie państwa a plebs niech cierpi w korkach na trasie Wołomin – Warszawa. Dalej wydawane są pozwolenia na budowę obiektów nieomal na drodze. Tak więc nie żadnej nadziei, że droga zostanie poszerzona. Wołomin to najgorsza dziura w całej Polsce.

 7. Oni raz w roku dojadą do Ossowa bez problemu bo ruch zostanie wstrzymany dla jaśnie państwa a plebs niech cierpi w korkach na trasie Wołomin – Warszawa. Dalej wydawane są pozwolenia na budowę obiektów nieomal na drodze. Tak więc nie ma żadnej nadziei, że droga zostanie poszerzona. Wołomin to najgorsza dziura w całej Polsce

  • Raczej nie ma przesady w twierdzeniach Kamili. Jeśli weźmiemy pod uwagę położenie miasta w odległości ok. 20 km od stolicy kraju, a i fakt, że w centrum miasta nie ma kanalizacji, to miano najgorszej dziury jest zasłużone. Zdaje się, że Kamila nie tylko dokuczliwość transportu miała na myśli. I słusznie.

 8. W sprawę Muzeum w Ossowie, a właściwie Parku Kultury, nie powinna być zaangażowana tylko gmina Wołomin, ale również gminy Kobyłka i ZIelonka. Nowa droga z Ossowa kończy się dla przykładu na ulicy Bohaterów Ossowa w Kobyłce dla przykładu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj