Tunel w Geodetów: Fakty bez spekulacji

39

W czasie, gdy na władze Wołomina wylewa się lawina nieprzychylnych wypowiedzi mieszkańców w sprawie zamkniętego tunelu pod torami w ul. Geodetów, a te podają wciąż nowe terminy, my pytamy o sprawę inwestora – PKP PLK. Odpowiedź otrzymujemy godzinę później: na otwarcie przejazdu możemy poczekać jeszcze nawet miesiąc.

– 2 czerwca odbyła się i odebrała stałą organizację ruchu komisja odbiorowa (prawidłowość oznakowania pionowego i poziomego). W tym tygodniu będziemy składać wniosek o pozwolenie na użytkowanie obiektu do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Nie mamy wpływu na termin rozpatrzenia przez WINB wniosku, ale zwykle nie trwa to dłużej niż miesiąc – poinformował nas w poniedziałek Łukasz Kwasiborski z wydziału prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Tymczasem władze miasta podały w poniedziałek do wiadomości publicznej na forach internetowych swoje spostrzeżenia i podejrzenia. Na profilu fb burmistrz Elżbiety Radwan, pojawiła się informacja udostępniana także przez urzędników: (…)

Więcej na łamach Wieści.

39 KOMENTARZE

 1. To bardzo dziwna sprawa. Czym tłumaczyć ekspresowe otwarcie tunelu w Zielonce ( tydzień po odbiorze?) Sama pokonuję dwa razy dziennie przejazd tymczasowy i wiem doskonale jaki to koszmar. Naprawdę mam dość. Kiedy sobie postoję w upale w kolejce i siódmy raz zamkną przejazd a potem mijam na rondzie, śliczny i gotowy tunel to mam mordercze myśli.

  • klika ładnych pięknych zgoła już lat trwa budowa – śmigamy rowerami na rympał.

   PS. pytanko bez sensu to i taka „reply”

 2. Burmistrz Radwan po raz kolejny pokazuje swoją nieudolność w Zielonce można a w Wołominie NIE – Brawo Pani Burmistrz.
  Proponuję przyznać Premię dla swoich w współpracowników po kolejne 20 000 zł …a co tak spartaczyć temat to trzeba potrafić…

  • Rozumiem, że jesteś z „obozu” poprzedniej władzy, ale odpowiedz mi, co ma piernik do wiatraka? Co obecna burmistrz może zrobić w tej sytuacji? Poproszę o merytoryczną odpowiedź, a nie demagogię o premiach.

   • A ty z jakiego obozu jestes? Ludzi mających problem z logicznym mysleniem? Kiedy sa problemy z tunelem, burmistrz jedzie lansowac sie na kongresach z biedroniem. A jej robota, to pilnowac, by na terenie wolomina bylo tak jak chca mieszkancy. A mieszkancy chca uruchomienia tunelu, bo w korkach nie chca stac. Normalne? Tak dużo?

   • Odpitol się od poprzedniej ekipy ,bo w tej chwili jest temat obecnej nieudacznej ,wręcz szkodliwej dla naszego miasta.

   • @PB Nie jestem z żadnego obozu (wiem, że nie zadasz sobie trudu przejrzenia moich wszystkich komentarzy, ale nie czapkowałam żadnej władzy). Patrzę po prostu obiektywnie na to, co zostało schrzanione przez madzię i kolesiów, a o co teraz tak łatwo oskarżasz obecną burmistrz. Wolę, żeby się lansowała na kongresach, niż żeby o Wołominie mówiono, że to miasto mafii i zagrzybiała pipidówa. Taki lans na kongresach to PR nie tylko dla burmistrz, ale głównie dla miasta.
    Ja też marzę o tym, żeby normalnie zacząć przedostawać się na drugą stronę miasta, bo wyobraź sobie, nie latam poduszkowcem. A jeśli chodzi o logiczne myślenie, to raczej ty masz problem, skoro widzisz zależność między spartoloną inwestycją PKP, a kongresem z Biedroniem. Kongres nie musi stać w sprzeczności z pilnowaniem Wołomina. Przecież ta kobieta nie założy kamizelki odblaskowej i kasku, i nie będzie pilnować budowy PKP. Otrząśnij się trochę z nienawiści i mgły, i zacznij myśleć.

 3. Burmistrz Radwan się nie popisała. Trzeba to stwierdzić, mimo sympatii do niej. Gdyby była na budowie, pytała, tak jak wiesci w tym artykule, wywierała presje, porozmawiała, jak to wazne dla mieszkańcow – najwazniejsze wrecz, dzis juz tunel by byl otwarty. A tak czekamy i nikt nie wie do kiedy. Moze za miesiac, moze za dwa, moze za pol roku jak warszawskie metro – linie 2. A w zielonce podali termin, ze bedzie w piatek 26 maja i burmistrz im dopilnowal.

  • Joseph póknij się w banię i sam sobie presję wyciśnij w toi toiu. PKP robi sobie co chce i w nosie ma mieszkańców a poza tym trzeba czekać aż przyjedzie magnateria saszkina i odtrąbi wielki sukces.

 4. ciekawe, jak wysokie auta będą mogły z niego korzystać??? Tir z budą przejedzie??? Bo jak nie – gdzieś. będzie kicha . Ciekawe.. Pomyślał ktoś – czy …. o…ł sprawe???

 5. Może ktos pamieta od kiedy trwa budowa tunelu i jestesmy zmuszeni dosłownie męczyc sie z tym jednym przejazdem? Czy tunele w Wołominie bedą oddane w terminie? To znaczy kiedy.

  • W jakim terminie? 😀 Hehehe Już dawno jest po terminach. Pierwszy plan to byl listopad 2016 dla Geodetów i marzec 2017 dla Sasina. Potem było, ze oba będą przejezdne do konca maja. A teraz to juz nic nie wiadomo. Juz nikt tego nie kontroluje. Wybudowali. Skonczyli. Odjechali. A ludzie, jak z toa dorazka, zostali…. nie powiem z czym na wierzchu. Dziekujemy za to wspaniale zakonczenie urzednikom z powiatu i um.

 6. widzę dobry temat na lanie piany dla wywalonych z hukiem ex prezesików szkoda że merytoryki zero
  na problemach mieszkańców lansik sobie robicie, a cóż zrobiliście jak z magdaleną mieliście realny wpływ na projektowanie??? gucio???
  nic dziwnego że was pogoniła burmistrzunia

 7. A teraz gania mieszkańców:
  do kasy biletowej…
  z rowerami na plecach po schodach i ..
  z parkingu dla samochodów park&ride który znajduje się 1,5 km od stacji kolejowej …..
  przez ulicę legionów pomiędzy pędzącymi samochodami do wejścia na perony..
  ale tytuł samorządowca dla Elżbiety Radwan jest i to się liczy dla władzy a nie mieszkańcy Wołomina

 8. Pragnę zwrócić Państwa i Szanownej Burmistrz uwagę na stan chodników w dojściach do przejść i peronów. Jest to stan agonalny. Zarówno w centrum Wołomina, jak i na Słonecznej. Brniemy albo w zasyfionym piachu albo w błocie. Taksówki też stoją w błocie. Jest to dramat. Na każdym kroku widać prowizorkę i fuszerkę.

  Gigantyczny skandal to szerokość przejść. W Sikorskiego, gdzie nikt nie chodzi mamy szeroki tunel pieszy. W Wołominie, gdzie jest tłum, bardzo wąski. Serio aż tak nikt nie myślał? I na koniec wisienka, wyjście z tunelu na klepisko na ulice kolejową. No przecież to woła o pomstę do nieba.

 9. C o n a t o r a d n i – r a j c o w i e – o j c o w i e m i a s t a ?
  Burmistrz więcej nie zdziała niż to, co rada uchwali.

 10. na włodarzy wołomina wylewa się wodę bo to DO CHOLERY ZARZĄDZANE JEST PRZEZ NICH MIASTO!!!Jako władza ma środki prawne które na wykonawcy musza wymusić konkretnych działań czy odpowiedzi które moga być wykorzystane jak się nie wywiązuję odpowiedzialność prawna też jest!! To tak jakbym ja przyszedł do kogoś robić remont podpisał umowę i się z niej nie wywiązywał to mój zleceniodawca może wykorzystać środki prawne różnego rodzaju żbey mnie ukarać jak mam podpisaną umowę. A taka chyba jest skoro pół miasta jest zablokowane bo czynny jest tylko jeden jakiś tam przejazd w którego problem w pokonaniu mają nawet służby POGOTOWIE, STRAŻ POŻARNA, POLICJA!!więc włodarze niech wezmą się do roboty i zaczną działąć a nie gadac że to nie od nich zależy!! OD TEGO W KOŃCU SĄ!!!AŻ ŻAŁUJĘ ŻE NA TAKĄ BURMISTRZ GŁOSOWAŁĘM:/

 11. Otwarcie tuneli staje się sprawa polityczną i widać to jak na dłoni. Im później tym gorzej dla władz Wołomina. Jeżeli szefowie centrum handlowego nie mogą przeforsować otwarcia tunelu , to burmistrz Radwan tym bardziej nie jest w stanie i co by tylko napisała czy powiedziała. Cierpią mieszkańcy cierpi handel ale polityka jest realizowana by obciążyć opóźnieniami władze Wołomina. Nie zdziwił bym się jak otworzą tunele na Boże Narodzenie to prawie kilka miesięcy przed wyborami. I o to chodzi by gonić króliczka a nie złapać go. Co tam ludzie , co tam tunele, co tam kierowcy – WADZA się liczy , kto ją posiądzie to sobie porządzi.

 12. A ja mam takie spostrzeżenie praktyczne. Dlaczego przejazd w Słonecznej nie ma wypiętrzonego chodnika w odniesieniu do poziomu jezdni, tak jak jest to w Zielonce? Piesi mieliby mniej strome zejście i podejście, a i schody na peron byłyby mniej strome. Zastanówcie się. Byłoby to ewidentne usprawnienie, bo i chodnik znajdujący się wyżej chronilby pieszych przed pochlapaniem jeśli w dolnej części tunelu podczas ulewnych opadów zebralaby się woda.
  Może zgłosić taki wniosek formalny. Wcześniej nie przyszło mi to do głowy. Dopiero Zielonka pokazała, że tak mozna

  • Ma to sens. Fajnie, ze zwrociles na to uwage. Rzeczywiscie przydałaby się taka roznica poziomow. Jeszcze moga zmienic, w koncu jest jeszcze pare miesiecy do otwarcia 🙂

 13. Mam pytanie czy ktoś wie jaką nazwę będzie nosiło nowe rondo przy urzędzie miasta, bo słyszałem, że ma to być rondo im. Domagały ?

  • Eli Radwan 🙂 Będzie to hołd złożony przez Mikulskiego, Solisa, Sulicha i innych, ktorzy objeli stolki za kandencji Radwan i moga sie teraz obłowic. W ogole to sa jaja, że władza się zmienia, a Mikulski i Solis i ta cała reszta zawsze jest na wysokich stołkach.

 14. Szanowni Państwo. Tracimy energię na dyskusję o układach politycznych, a tu naprawdę warto wspólnie zainteresować się wprowadzeniem zmian w tunelu, które będą procentowaly przez długie lata. Podniesienie chodnika, do 1m w najniższym punkcie (np. Do wysokości białych paneli) doskonale zniweluje strome zejście/podejście, co będzie znaczącym ułatwieniem dla pieszych, ale także osób korzystających z wózków. Ponadto wówczas uzyskamy możliwość zniwelowania kąta nachylenia schodów na peron (w mojej ocenie są zbyt strome), a tym samym przy okazji będzie możliwość zbudowania podjazdów dla wózków i rowerów jako alternatywę w przypadku awarii windy. Również skróci się czas przejazdu windą, gdyż szyb będzie płytszy. Nie jest to bez znaczenia, mając na względzie pojemność windy. Proponowane rozwiązania również wpłyną na stopień eksploatacji windy, bo większość ludzi z rowerami, mając możliwość skorzystania z mniej stromych schodów z podjazdami, wybierze tę właśnie drogę. Szanowni Państwo, zastanówcie się nad tym pomysłem. Tunel nie jest jeszcze otwarty i można naprawić to niedopatrzenie stosunkowo małym kosztem. Tym bardziej że jeszcze funkcjonuje alternatywne wejście na peron.

 15. Nie sugerowałbym rozbiórki tunelu pod fanaberie fajerwerkowiczów.
  Trzeba było na kolanach do eks-burmistrza w tamtej fazie się udawać z takim żalem .

 16. To są lepsze cwaniaki, zawarli układ że w przyszłych wyborach wszyscy wystartują i w zależności od tego kto wygra to najwyżej wymienia się stołkami. Ela „trzęsące ręce” w takich kombinacjach jest najlepsza.

 17. tunel jest no i co? chodnik który prowadzi do peronu i do galerii jest tak wąski że strach chodzić przy tych psycholach przekraczających prędkość swoimi złomkami że o ciężarówkach to nie wspomnę. kto wyraził zgodę na taki syf? W Wołominie i Zielonce w lokalnych drogach można było zrobić szeroki chodnik ze ścieżką rowerową podniesiony ponad drogę i oddzielony dodatkowo barierkami na całej długości a tutaj droga powiatowa ogromny ruch włącznie z tranzytem ciężarowym i jedyne przejście do peronu a chodnik że ciężko się z kimś minąć Qrwa debilizm

 18. Chodnik jest zdecydowanie za waski.Przechodnie z parasolami rozstawionymi, musza je składać idac na przeciwko siebie.A nawet jezeli jedna osoba ma parasol rozsuniety to musi go skierowac na bok lub złozyć. Schody na górę z ich stromym biegiem to jakiś koszmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj