Wołomiński czołg głównym bohaterem Święta Narodowego Francji!

8

To, co zignorowali wołomińscy włodarze, docenili dygnitarze Ambasady Francji, proponując wołomińskiemu budowniczemu repliki czołgu Renault FT-17 wypożyczenie jej na czas lipcowego Święta Narodowego Francji. Jak ustalono w czasie środowych rozmów, francuski Renault FT-17 z Wołomina stanie w ogrodach Ambasady Francji, gdzie będzie podziwiany przez osobistości z całego świata.

W środę 31 maja w siedzibie Djchem Chemicals Poland S.A. w Wołominie gościł Sylvain Guiaugué – Pierwszy Radca Ambasady Francji oraz płk Roland Delawarde – Attaché Obrony Francji. Poprosili właściciela firmy i pomysłodawcę budowy repliki Bogdana Domagałę o wypożyczenie czołgu, który będzie kluczowym elementem Święta Narodowego Francji w Ambassade de France en Pologne w dniu 14 lipca 2017 r.

Wołomiński przedsiębiorca przystał na propozycję, bo jak mówi: – Podczas wizyty po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, że dokonaliśmy czegoś niezwykłego. Nie mam na myśli tylko budowy repliki francuskiego czołgu Renault FT-17. Chodzi raczej o stworzenie wyjątkowej inicjatywy społecznej, która połączyła mnóstwo wspaniałych ludzi… historyków, miłośników militariów, pasjonatów oraz mieszkańców Wołomina, którzy z oddaniem wspierali nasz zespół techniczny podczas budowy. Więź, atmosfera i niesamowita solidarność, która została zapoczątkowana już na etapie poszukiwań źródeł historycznych na temat francuskich czołgów Renault, towarzyszyła nam przez wszystkie etapy budowy i towarzyszy do dnia dzisiejszego – przyznaje Bogdan Domagała, dodając: – Czołg, który brał udział w bitwach na polach Ossowa miał stanąć przy wjeździe do Wołomina, by jak wywieziony nocą jego poprzednik, integrować mieszkańców, stać się miejscem spotkań i przeżywania pięknych chwil. Niestety m.in. przez błędy urzędu miasta, który nie do końca wykazał się umiejętnością przekonywania przeciwników tego projektu, ani determinacją w tej kwestii, radni z klubu PiS nie pozwolili by czołg stanął w zaproponowanym miejscu. Dlatego wspólnie z inicjatorami akcji zdecydowaliśmy, że czołg będzie stał przy zakładzie Djchem Chemicals Poland S.A. do czasu, kiedy o jego przyszłości zdecydują mieszkańcy, a nie urzędnicy czy radni. (…)

Więcej na łamach Wieści.

8 KOMENTARZE

  1. Integracja lokalnej społecznosci i przeżywanie pięknych chwil w sąsiedztwie repliki czołgu… Dobrze, że Tworki blisko.

  2. No i dobrze we Francji stan wyjatkowy to sie tam porzyda jak znalazł. Bedzie słuzył jako ochrona przed atakami ze strony islamistów.

  3. Znowu p. Domagała z DJ Chemicals w Wieściach. Numer bez niego to chyba numer stracony. Wszystko by było ok, gdyby te materiały były oznaczone jako reklama albo ogłoszenie płatne. W końcu to są Wieści Podwarszawskie a nie Wieści DJ Chemical…

    • Anka lokalnych pracodawców powinniśmy szanować. Bardzo dobrze że pisze się o wszelkich inicjatywach wychodzących od takich ludzi jak P.Domagała lub innych bo to buduje naszą siłę lokalnej społeczności. Zaczynamy myśleć o naszym podwórku, naszych problemach. W tym wszystkich bolączkach musimy się przecież wspierać ! a kto jak nie nasz lokalny biznes będzie w tym wszystkim najpomocniejszy ?

      • Lokalny biznes zasługuje na szacunek, ale kreacja jednego przedsiębiorcy na lokalnego bohatera, a może nawet i zbawcę, jest niezdrowa. Jest w okolicy sporo ludzi działających w biznesie, ale jakoś dziwnie tylko jeden ma ciągoty do pchania się na afisz. I trochę go za dużo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj