Europarlament usłyszał o Ossowie

7

We wtorek 11 lipca w Parlamencie Europejskim w Brukseli otwarto wystawę zapoznającą przedstawicieli wszystkich państw europejskich z historią wojny polsko-bolszewickiej. Ekspozycja zatytułowana „We Saved Europe Ossów 1920” po raz pierwszy w tym miejscu przedstawia ważne fakty związane z jedną z osiemnastu najważniejszych bitew świata.

Organizatorami wystawy, uświadamiającej przedstawicielom innych krajów jak wielkie zagrożenie powstrzymali Polacy w 1920 r., byli europoseł Janusz Korwin-Mikke wraz z dyrektorem Parku Kulturowego Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku Rafałem Pazio. Wystawa prezentuje zdjęcia, mapy i informacje w trzech językach, w niezwykle ciekawy sposób przedstawiające fakty z Bitwy 1920 r.

– W tamtych czasach była realna groźba, że bolszewicy podbiją Polskę, Niemcy, Francję i zatrzymają się dopiero na Pirenejach. Wszędzie czekały komunistyczne bojówki, które były gotowe przejąć władzę w swoich krajach. W 1920 r. wydawało się, że Polska ulegnie pod ciosami bolszewików, państwo polskie powstało przecież dopiero 2 lata wcześniej, nie było zorganizowane, nie miało właściwie armii, nie było jedności w państwie, sytuacja była dramatyczna. Jednak okazało się, że w naprawdę ciężkiej sytuacji Polacy potrafią się zjednoczyć i na ten temat właśnie jest ta wystawa – mówił otwierając wystawę Janusz Korwin-Mikke, dodając: – Obecnie sytuacja się drastycznie zmieniała i ludzie, którzy chcieli budować socjalizm i komunizm w Europie przenieśli się do Brukseli i Nowego Jorku i w tej chwili opanowują cały świat nie przy pomocy pepeszy, ale przy pomocy pieniędzy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

7 KOMENTARZE

 1. Kto ustalał skład delegacji? Bo mam wrażenie, że niektóry osoby zrobiły sobie darmową wycieczkę
  Co robiły poszczególne osoby w delegacji?

 2. zdanie :
  „Organizatorami wystawy, uświadamiającej przedstawicielom innych krajów jak wielkie zagrożenie powstrzymali Polacy w 1920 r., zorganizował europoseł Janusz Korwin-Mikke wraz z dyrektorem Parku Kulturowego Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku Rafałem Pazio.”
  mistrzostwo świata !!! czy autor to czytał ???

  • Ale to nie była prywatna wycieczka JKM. Swoją drogą sporo w tym obłudy, że zagorzali przeciwnicy Unii robią wystawę w Parlamencie Europejskim, jakby nie mogli w innym miejscu. Słuszna uwaga, to był wyjazd rodzinno- towarzyski, za który zapłacono publicznymi pieniędzmi. I co ciekawe,zapłacili ci, którzy powinni dbać o grosz publiczny najbardziej. Co za pazerni ludzie. Chcą dobrze dla wszystkich, a wychodzi jak zawsze.
   Na marginesie zapytam, dlaczego nie było burmistrz Radwan…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj