Nie dorośli do kibelka?

5

Dlaczego automatyczna toaleta w wołomińskim Parku Wodiczki jest często nieczynna? Jak z niej korzystać, by się nie blokowała? Temu, wydawałoby się, niepoważnemu tematowi, poświęcono sporo czasu w trakcie czerwcowych obrad Rady Miejskiej.

Kwestię zablokowanego nowoczesnego WC w centrum miasta poruszył radny Zbigniew Paziewski. Jak zauważył, najczęściej toaleta nie pracuje bo jest zablokowana. – Wydaliśmy na nią 250 tysięcy, proszę powiedzieć, jak z tego wybrnąć? – pytał władze miasta radny opozycji.

Odpowiedział mu dyrektor Miejskiego Zakładu Dróg i Zieleni: – Jest to spory problem. W tej chwili jest ona przebudowana, ponieważ w pierwotnej wersji miała drzwi otwierane i zamykane automatycznie. To się jednak nie sprawdzało. Mieliśmy dwukrotnie dewastacje mechanizmu samozamykacza. Jesienią ubiegłego roku, wraz z wykonawcą tej toalety, wdrożyliśmy uproszczenie tej konstrukcji w ten sposób, że jest tylko elektrozamek, natomiast toaleta jest otwierana ręcznie. Od wiosennej awarii toaleta się nie psuje. Jest dostępna, ale w kratkę niestety. Zmieniliśmy instrukcję obsługi toalety, ale to też ma ograniczoną skuteczność. (…)

Więcej na łamach Wieści.

5 KOMENTARZE

  1. Wydaje się takie proste i logiczne. System rejestruje cykl obsługi 1 osoby : osoba wchodzi – drzwi z zewnątrz „otwórz i zamknij” . Wychodzi – drzwi od środka „otwórz i zamknij” O.K.? Tymczasem, gdy np. troskliwa opiekunka wpuści do środka dziecko „otwórz z zewnątrz ” i przytrzyma drzwi niedomknięte, po wyjściu dziecka system rejestruje „zamknij”. I dalej zachowuje się tak, jakby w środku był nadal pacjent, gdyż nie było drugiej sekwencji „otwórz od środka -zamknij”. Prościej tego wytłumaczyć się nie da. Dziwne tylko, że w XXI wieku (wieku informatyzacji) tak wielu osobom tak trudno to zrozumieć i stosować.

  2. Postawcie toy-toye przed Powiatowym Urzędem Pracy w Wołomienie – panie starosto czy sa fundusze,, bo tam kibel dla klientów jest zamknięty, tylko pracownicy mają kible na wszystkich piętrach. Najpierw chodziło się po klucz do sekretaratu dyrekcji na 1 piętro – dyrekcja oceniała ich zdolnośc do wyprużnienia, teraz do pokoju nr 1 gdzie często nikogo nie ma. Tak czy owak leje się przed urzędem A SMRÓD NIESIE. po Wołóminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj