Ossów niegodny Martyniuka?

36

Dlaczego 15 sierpnia gwiazda muzyki disco-polo Zenon Martyniuk nie zaśpiewa w Ossowie, tylko na Huraganie? Argumentów władz Wołomina jest wiele: od niechęci księży, po sugestie Starostwa, aż do wygody wołominian. Żaden jednak nie przekonuje wzburzonych ossowian, którzy proponują: „proszę sobie przenieść rekonstrukcję bitwy na Huragan!”

Ostra dyskusja, dotycząca braku pikniku w programie obchodów Bitwy Cudu nad Wisłą, wywołała sołtys Ossowa na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Jak przypomniała władzom Wołomina, pomysł zaproszenia na obchody 15 sierpnia Zenona Martyniuka wypłynął od mieszkańców Ossowa we wrześniu 2016 r., co miało ubogacić program obchodów w Ossowie. Tymczasem, jak dowiadują się mieszkańcy, został on przyjęty przez władze Wołomina i stanie się centralnym punktem obchodów 15 sierpnia, tyle że nie w Ossowie, ale na OSiR Huragan.

– Koncert pana Martyniuka to będzie nie lada wydarzenie w naszej gminie i chcielibyśmy by każdy mieszkaniec Wołomina miał dostęp do tego koncertu – odpowiedziała wiceburmistrz Edyta Zbieć.

– Ale pani burmistrz, czy to jest święto Ossowa czy Wołomina? – kontynuowała spór sołtys.

Więcej na łamach gazety…

36 KOMENTARZE

 1. To my wydajemy kase na Martyniku i koncerty disco polo, gdy w Wołominie bieda aż piszczy? Gdzie wy ludzie z Urzędu macie sumienia? Dzieci niedożywione. Bezrobocie gigantyczne a pieniądze z podatków są po prostu trwonione.

  • Dzieci niedożywione, bieda aż piszczy, gigantyczne bezrobocie… Zapomniałeś dodać, że panuje dżuma i wścieklizna, i że bomby lecą na głowę.

 2. Nie podlega Dyskusji że to mieszkańcom Bardziej zależy na uroczystościach w Ossowie niż władzom samorządowym w Wołominie. Jest to Skandaliczne gdy wszyscy starają się przyciągnąć gości do Osowa tylko Burmistrz Radwan chce świętować na Huraganie Wołomin. Widać że to święto nie leży obecnym włodarzom… Może obecne władze niech się skupią bardziej na Rewolucji Październikowej z 1917 roku w Rosji

 3. Wybory coraz bliżej – czas rozkręcać igrzyska. Im więcej gawiedź zobaczy tańszym kosztem – tym większe szanse że przy urnie sie odwdzięczy….
  A może by tak na huraganie podczas koncertu rozdawać jeszcze koszami przaśny chleb z napisem: od waszych umiłowanych Władz ??? Jest pomysł??? Co??? I butle przeciętnego winiaka na łeb???

  Można by ugrać coś przy urnie….

  – Nie ! Nic nie ugracie. Pycha kroczy przed upadkiem. Arogancja beztroska i niekompetencja obecnej władzy jest przynajmniej tak samo duża jak mikuli i riczjego. Jak by powiedział Gandalf Szary: Dalej nie przejdziesz!

 4. Burmistrz Radwan jedzie po bandzie …niechęć księży do Martyniuka w Ossowie a rozumiem że zgoda księżny na Huragan Wołomin jak zwykle ,,Nieudolna Elżbieta” zrzuca odpowiedzialność za swe nieporadne decyzje na innych – TERAZ TO KSIĘŻA… Kto jej jeszcze został w Wołominie …..PRZEDSZKOLAKI

 5. BARDZO DOBRZE ŻE AKCENT BĘDZIE GRAŁ W WOŁOMINIE!!!!!!!!!!!DO PABRA: A GDZIE TE DZIECI TAK NIEDOŻYWIONE A GDZIE TAKIE GIGANTYCZNE BEZROBOCIE???????????OWSZEM JEST WIELE DO ZROBIENIA! ALE COŚ DLA DUCHA TRZEBA TEŻ ZROBIĆ!!!!!!!!!! PABER WYKAŻ SIĘ I DZIAŁAJ DLA DOBRA SPOŁECZEŃSTWA!!!!!!!!!!!!!!!

 6. „Godzinny koncert Zenka Martyniuka kosztuje aż 25 tysięcy złotych. To aż 11 tysięcy więcej niż jeszcze rok temu:
  Zenek stwierdził, że musi wykorzystać swoje pięć minut, które ma dzięki sukcesowi przeboju „Przez twe oczy zielone”. W tym roku znacznie podniósł stawkę za jeden koncert. W poprzednim sezonie jego występ podczas dni miasta czy festynu kosztował średnio 14 tysięcy złotych ” (cytat ze strony jastrzabpost.pl)
  Gusta Pani Burmistrz nie koniecznie muszą pokrywać się z naszymi. Ale dziewczyna na koncert pewnie pójdzie i się wyśpiewa, że o ho ho….

 7. Akcent? Dla ducha??? Ja nie chce wiedzieć co ty zażywasz dla ciała – ale widze – że nieźle trzepie. Gratulacje

  Elka: pycha kroczy przed upadkiem – zapamiętaj

 8. Po raz kolejny to poczytne czasopismo głosi nie prawdę czyli g… prawdę od dawna próbuje nieudolnie mieszać w głowach. Nakład się mało sprzedaje koszty rosną i sięgnięto po marketing typu fake news. Nawet w samej dacie pomyłkę strzelono. Rada prosta ja równa pochyła sprawdź zanim napiszesz albo przed napisaniem mniej wypij hmmm.

 9. Marku – z Ekipy Radwan
  Proponuję przesłuchać ostatnią sesję Rady Miejskiej w Wołominie, gdzie Burmistrz broni występu Zenka na Huraganie jak Częstochowy pomniejszając znaczenie Ossowa, strasząc mieszkańców księżmi …żenujące

 10. Bardzo dobrze, że księża się sprzeciwiają Zenkowi i innym akcentom. Szacunek dla nich. Taka muzyke promowac moze ktos kto nie szanuje mieszkancow i mysli, ze maja spaczony gust. Pani Radwan. Niech Pani skonczy robic z naszego miasta badziewiarski zakatek Polski dla drechow. Nie chcemy byc miastem nieotwartych tuneli i disco polo. Ten wizerunek jest szkodliwy.

 11. Nikt nikogo nie zmusza do słuchania Zanka…Ale zobaczycie 15 sierpnia ze Wołomin i okolice to sam plebs tyle nas będzie

 12. każdy słucha tego co chce (np. rapu – muzyki chodnikowej z ameryki itp) a znanej na całym świecie), a tylko PLEBS komentuje bo człowiek inteligentny wie kiedy zamilknąć!!! Bardzo się cieszę że będzie na koncercie ktoś kto ściągnie 3/4 wołominiaków na wspólną zabawę. A „nie-plebs” niech zostanie w domu, z nudów może popatrzy w lusterko z zastanowieniem „kim jestem by poniżać innych”?

 13. Proponuję aby zamiast Zenka na scenie wystąpiła Burmistrz Radwan i wyśpiewała wszystko co NAROZRABIAŁA przez ostatnie 3 lata w Wołominie.

 14. Stara maksyma rzymska mówiła Cleba i Igrzysk. To i nie dziwne ,ze nasi włodarze prześciguja sie kto bedzie grał i jakie inne atrakcje często nie potrzebne i bardzo ulotne są nam fundowane z publicznej kasy. A ,ze wybory coraz blizej to i imprez coraz wiecej. A pójdziesz to urzędu takiego czy innego samorzadu aby załatwic publiczna sprawe i słyszysz miedzy innymi ,że NIE MA ŚRODKÓW FINANSOWYCH. BAWMY SIĘ.

 15. ps. ile kosztował występ P.Zenka na festynie w Chrzęsnym?
  Wystep tego artysty ma zagłuszyć to całę samorzadowe dziadostwo? Bo lud to lubi i jakoś sie ogrzejemy w Jego ciepełku.

 16. A w chórku u Radwan niech zaśpiewają Andrzej Kazimierz Zych, Domagała, Mikulski, Sulich, Pazio, Górski oni popierali Burmistrz Radwan w czasie wyborów, teraz w większości żądzą w mieście Wołomin. I odpowiadają za wszechobecny Chaos.

 17. Dla mnie to niebywały skandal. Miasto zalane po byle deszczu. Nie da się dojść do peronów. Syf wokół torów a wydajemy setki tysiący złotych na premie dla Radwan i ekipy oraz jakieś prostackie spektakle dla gawiedzi. Szok. Ale jedno jest pewne. Do wyborów. Za rok to towarzystwo trzeba będzie pogonić.

 18. Niestety – do wyborów niedaleko . Igrzyska czas zacząć! Plebs musi zapamiętać, wiedzieć – kto dawał radość. A że w tej kadencji temat wiaty za 15 milionów ( to tyle co np 17 wozów strażackich – nowych lśniących i wyposażonych albo 13 mieszkań z drugiej ręki) – jest nie ruszony, nie ma dojazdów do s8 nie ma zjazdów na przejściach pod torami, nie ma poszerzenia ani planów na 634 nie ma dodatkowych linii ztm a te L-ki – mają rozkład anty-połączeniowy – nie zsynchronizowany z niczym – no chyba że z porą budzika naczelnika który ten rozkład układał….trawa po pachy, błoto po kolana, kanalizacja rodem z XVI wieku- gdzie jest – bo większość gminy – jej nie ma, ulice ciemne- lamp nie ma….. CO TAM !!!!!

  Grunt – IGRZYSKA. Kręcić mąkę na przaśne bułki ! Plebs to łyknie.

 19. Oczywiście że niegodny…po raz kolejny pani Radwan udowadnia, kto się dla niej liczy! Liczą się potencjalni wyborczy a o tych chce walczyć w Wołominie. Co ją obchodzą mieszkańcy Ossowa i to, że na takim wydarzeniu właśnie oni mogliby skorzystać? Co ją obchodzi fakt, że 15 sierpnia to święto związane z Ossowem a nie Wołominem? Ona w ogóle chętnie przeniosłaby całe obchody do Wołomina! Chleba i igrzysk – to właśnie chce rzucić swoim wyborcom! A ciemny lud to kupi niestety…
  Czołg pana Domagały wspominający rok 1920 też miał stanąć na wjeździe do Wołomina – przenieśmy tam wszystko włącznie z rekonstrukcją bitwy – najlepiej pod urząd miasta a pani Radwan niech odegra w niej jakąś ze znaczących ról! Może wtedy poczuje się dowartościowana a mieszkańcy Wołomina na własne oczy zobaczą jak zaciekle nadstawia pierś w ich obronie! Wtedy pójdą i wybiorą ją na kolejną kadencję!

  Na szczęście podczas wyborów głosują także mieszkańcy okolicznych wsi a oni odwdzięczą się za to w jaki sposób są traktowani!

 20. Dziadowski od zawsze Wołomin dziadzieje w tempie przyspieszonym. Chyba jednak zasługujecie Państwo na to. Jesteście peryferyjnie prymitywni. Dowody? – Popalone barierki przy przejściach przez tory, rozbita sygnalizacja świetlna, wysmarowane farbami osłony przed hałasem, czynionym przez pociągi, początki dewastacji infrastruktury kolejowej – NOWEJ!… Obcy Wam to robią? Wszechogarniający brud na ulicach… Obcy przyjeżdżają i brudzą? Uleganie gustom na poziomie… Martyniuka… Obcy widzą w tym kimś „artystę”?
  Jerzy Putrament w swoim cyklu [za czasów „komuny”] mini-esejów na określenie totalnego schamienia społeczeństwa używał terminu „w.o.ł.o.m.i.n.i.z.a.c.j.a”. Czy Wami będzie rządzić przedstawiciel lewicy czy prawicy, katolicki talib czy wojujący ateista – będziecie ciągle tym samym…
  Bawicie się za grube pieniądze w rekonstrukcje bitew, a macie krzywe latarnie, dziurawe jezdnie, zarozumiałych radnych. którym się wydaje, że są „politykami”, gdy nie umieją być gospodarzami.

  Jest w necie taka grafika… – szosa, tabliczka „Wołomin” i przesłaniająca ją inna – „KACZOGRÓ”. I to jest sedno sprawy. Umiecie jako miejska społeczność tylko narzekać, modlić się i śmierdzieć… Kaczogrodzianie….

  • Mają jeszcze Anioła Stróża – opiekuna Wołomina… Ale to chyba jakiś niebiański nieudacznik i obibok… Nie przepracowuje się aż tak bardzo… I nie on a nieboszczka huta szkła dodaje splendoru „miastu „…

 21. Typowe polskie jak nic się nie dzieje źle ( władza dostaje joby) jak sie coś organizuje dla ludzi i to co ludzie lubią ( oficjalnie disco polo, Zenka nikt nie słucha i nikt nie tańczy, nieoficjalnie na imprezach i koncertach wala tłumy) to joby są jeszcze większe. A co do festynu w Ossowie to bardzo dobrze, że po rekonstrukcji bitwy nic nie ma bo co roku to jedno wielkie pijaństwo, co jakiś czas awantury dlatego wiele osób rezygnuje z udziału w tym festynie dla wybranych. Nie dziwie się,że władze Wołomina nie chcą tego finansowac i firmowac. Sołtys Ossowa się wścieka bo nie będzie kasy na wieczorną coroczną libacyjkę obok OSP. Po rekonstrukcji goście uciekają z tego miejsca bo piwo leje się strumieniami, ( gorzała po cichu), podchmielonych coraz więcej i robi się niebezpiecznie. Kiedyś z Kobyłki przyjeżdżaliśmy z rodziną i znajomymi, a teraz strach. Od paru lat po rekonstrukcji nogi za pas bo festyn zamienia się w niebezpieczną balangę. A teraz po rekonstrukcji ze spokojem pojedziemy na koncert Zenka dobrze się bawic. Bardzo dobry pomysł władz Wołomina pod każdym względem: miejsca, bezpieczeństwa, dojazdu i będą 15 sierpnia tłumy. A w Ossowie wystarczy ,że się pomodlą za Bohaterów 1920 roku, złożą kwiaty i oczywiście znowu pokonamy bolszewików. podczas rekonstrukcji.

 22. Uleganie gustom pospólstwa… To jest zapewne owa „misja”…. Na walki gladiatorów przyszłoby jednak zapewne jeszcze więcej. Przy tym mają owe walki historyczną i. CHRZEŚCI.JAŃSKĄ tradycję! A władze od owych tradycji wracają. Urządź więc walki gladiatorów… Będzie się można wtedy za poległych pomodlić. I Księżą poprą, i przy okazji Martyniuk może dać oprawę muzyczną. A jeszcze jedno – Jak czcić kolejne zwycięstwo „o suchym pysku”??? Ani to po żołniersku, ani po polsku, ani po chrześcijańsku… Po tak znacznej wiktorii musi być oblewanie.
  Zdrówko!

 23. Ale jak by zatrudnili dobrą ochronę od imprez masowych – to by było kurtularnie . A że robią tanim kosztem piknik sołecki – to jest – jak jest. to wszystko określa prawo – i ich szczfaność

 24. Szkoda, że tak ważne święto naszego narodu sprowadza się do kłótni o występ Martyniuka. Mam bardzo wysoki stopień tolerancji do muzyki disco polo i mam świadomość upodobania sobie w tym gatunku bardzo dużej części społeczeństwa, jednakże uważam, że władze samorządowe jako nasz autorytet powinny zapewnić lepszą, godniejszą formę uczczenia tego pięknego święta i pamięci wszystkich poległych. Dzisiaj, kiedy brakuje Polsce autorytetów i prawdziwej elity intelektualnej, która stałaby na straży rozwoju społeczeństwa, pielęgnowania naszej tożsamości narodowej i kształtowania obyczajów, gdy nadarza się ku temu okazja, zostaje zmarnowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj