Schody do nieba

32

Czytelnik z os. Niepodległości zwrócił nam uwagę na jeszcze jeden problem, który irytuje pasażerów, korzystających ze stacji Wołomin Słoneczna. Chodzi o zbyt wysokie, a co za tym idzie, trudne do pokonania schody, prowadzące na perony. – Takich schodów jeszcze nie widziałem. Są za długie i za strome. Dla mnie, osoby starszej, podejście pod nie jest prawdziwym wyzwaniem – przyznaje Czytelnik.

– Rozmawiam z innymi pasażerami i on również są poruszeni taką fuszerką. Te schody zrobili chyba dla bydła. Przy założeniu, że winda maksymalnie pomieści 2 osoby, w godzinach szczytu wejście i zejście z peronów dla osób starszych i dzieci staje się bardzo uciążliwe – stwierdza starszy pan.

Nasz Czytelnik nie pozostaje bierny. Jak mówi, pisze pisma i telefonuje w tej sprawie m.in. do PKP PLK, Centrum Infrastruktury Kolejowej i Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. (…)

Więcej na łamach Wieści.

32 KOMENTARZE

 1. No i co Pan wskurał. Schody w metrze warszawskim też są wysokie a nie zawsze są koło nich schody ruchome i też jest tylko winda. Pan chyba się troszkę spóźnił z oceną sytuacji.

  • Bzdura. W warszawskim metrze schody może i są wysokie ALE szczeble są niższe i głębsze.
   Niższe szczeble powodują, że się mniej męczysz wchodząc. Z kolei głębsze szczeble obniżają ryzyko, że ktoś spadnie podczas schodzenia.

 2. polecam lekture : Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie
  z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dz.U. Nr 75, poz. 690)

  Dostępne od ręki. Można czytać idąc po tych niby-schodach. Rzecz jasna – ten kto to odbierał od Pkp – nie czytał, i niech nie czyta – bo będzie 2 dni gwizdał jak czajnik po czym – do reszty zlasuje mu się resztka przysadki. Innych zapraszam do lektury. Poznacie bezmiar bałaganu i bezmózgowia tu rządzących. I pamiętajcie : do urn – z listą radnych miasta i powiatu tego skansenu.

   • Zatwierdzał funfel Radwan, Pan Mikuslki. Sam się przyznał na komisji bezpieczeństwa. Tak nas ta super ekipa urządziła.

 3. „Nasz Czytelnik nie pozostaje bierny. Jak mówi, pisze pisma i telefonuje w tej sprawie m.in. do PKP PLK, Centrum Infrastruktury Kolejowej i Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. (…)”
  To Czytelnik ma się zajmować tym bublem !? A gdzie Urząd Miasta? Czekamy na oświadczenie UM co robi w tej sprawie. Chcemy rzetelnych wiadomości dotyczących tunelu, umieszczanych na bieżąco na stronach UM Wołomin.

 4. Winda maksymalnie na 2 osoby. Dobre i mocne !!!. Takie „prawdziwe inaczej ” wieści to Wieści mają od zatroskanego czytelnika, czy same na to wpadły?
  Może warto pomyśleć, zanim się głupoty napisze.

 5. A co Pani Radwan zrobiła na etapie projektów i budowy? I dlaczego do diaska nie chce otworzyć tuneli? Co ukrywa? Dlaczego to tyle trwa?

  • Dzień chyba kiepski… Pani Radwan ma tyle wspólnego z projektem co ja z plamami na słońcu. Rozumiem, jest nagonka, suweren ma wszystko kupić… Warto jednak dbać o logikę wpisów.

  • Dla odświeżenia pamięci. Burmistrzem Wołomina w latach 2010-14 był Pan Rysio… To co, sprawdzamy kiedy powstawał projekt?

   • Mylisz się koleżko. Za projekty i ich akcepty odpowiadał funfel Radwan, Pan Mikuslki. Sam się do tego przyznał na komisji bezpieczeństwa. Co więcej, projekt przebudowy tej trasy powstawał w latach 2002-2008. Akurat Rysiu nie miał z tym nic wspólnego. Wejdź na stronę PKP i poczytaj.

 6. Nie bronię pani Radwan ale etap projektowy to rozpoczął się w 2012 r 2013 r. sama budowa opóźniła się przez rożne protesty o jakieś 1,5 r. więc to piękny Ryszard dał ostro ciała a teraz to można się tylko posprzeczać z PKP PLK bo to ich mienie i teren a oni i tak zrobią jak będą chcieli.

 7. Burmistrz w Zielonce się wykazał. Odbiory 5 dni od wyjścia wykonawcy i tunel maja. W Wołominie Radwanowa przespała cały remont, jej świta była zajęta premiami i obsadzaniem swoich na stołkach. Teraz się okazało, że bez aktywnych władz miasta, wszystko się zabagnia i przeciąga. A wszystko dlatego, że Ela nic w tej sprawie nie zrobiła, bo mieszkańców ma w nosie.

   • Oczywiście! Torpol musiał zamknąć przejazd aby skończyć prace torowe więc z tunelem poszło bez zacięć.

   • Akurat burmisztrz Zielonki sporo zrobił. Był na budowie. Jako podwykonawca mogę to potwierdzić, spotykałem go w PKP, w nadzorze. Gość nie odpuszczał. Cały czas naciskał. I się udało. Z Wołomina niestety nikogo nigdzie nie było… Dlatego jest teraz problem.

 8. Panie Henryku – zanim sie Pan zacznie wypowiadać o spapranych przejciach niech Pan poukłada rozkłady jazdy busów żeby przyjeżdżały na stacje przed odjazdem pociągów i przed godz 6, 7, 8 – tak jak ludzie do pracy przychodzą. Bo wy – to chadzacie do „pracy”.
  Poza tym – proszedo tej windy wejść z wózkiem tandemem, albo wózkiem elektrycznym dla niepełnosprawnych , tu dzież – rowerem który ma duże koła.
  Co – nie wchodzi??/To Pan niech głupot nie wypisuje. Kto te przejścia odebrał? Pierwotniak???
  To jak z tym rozkładem busów?? Bo drugi raz już to Panu pisze.

 9. Wszyscy maja Radwanowej dosc. I nie ma sie co dziwic, po tylu tych aferach, z premiami, z inwestycjami, z nepotyzmem, czuje ze nadchodzi czas wielkich zmian. Ludzie tuneli predko jej nie zapomna. Ale pamietajmy, ze to jej kumpel Mikulski akceptowal plany wiele lat temu. Ona, oczywiscie to podtrzymala. I za to musimy rozliczyc nieudolna Ele.

  • Oj jaka pamięć była krótka, wybiórcza i zawodna. A kto zarządzał Wolominem w poprzedniej kadencji? Wymazujemy Pana Rysia? Przecież taki zasłużony…

 10. @ pedro – oby twe słowa obruciły sie w błoto. ci ludzie chyba nie są aż tacy głupi żeby wybrać tych co im zniszczyli powiat i zaprowadzili w mroki średniowiecza????

 11. Pani burmistrz,raz na jakiś czas coś napiszę że niby robi,pokaże się z kimś bardziej sławnym i z głowy. Nas mieszkańców miasta gdzieś,prawdopodobnie stara się o wyższe stanowisko gdzieś. Co z tego że projekty zatwierdzał kto inny i przy kimś innym były zaczynanie,ważne kto był przy przy końcu i dopuścił do takich zaniedbań. PKP PLK zrobiła swoje,pociągi jeżdżą a że mieszkańcy miast/gmin narzekają,co im to przeszkadza.

 12. Radwan niestety nic nie robi. Oprócz Ripok, tuneli, kolesiostwa i rozdawnictwa, zawaliła NAJWAŻNIEJSZĄ SPRAWĘ – czyli dojazd do S8. Okazało się bowiem, że wbrew temu co mówiła, nic nie przygotowała. I dojazdu nie będzie. Będziemy jeździć przez nowy janków, na około.

 13. Jak , przez nowy Janków??? Dogadała sie z tamtymi ludźmi??? Z tego co słyszałem – oni tam zjazdu nie chcą. Nkt ich nie zmusi. Wołomin w czarnej żopie ! Gratulacje dla włodarzy.
  To wyszków promuje małe miasteczka otwiera się na świat na ludzi – a wołmin – dzięki włodarzom – włazi pod kamień..
  Zróbcie konkurs na fose i ostrokół – „drodzy” włodarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj