Wołomin woła: VETO!

43

– Nam nie jest wszystko jedno. Nie jesteśmy tutaj przeciwko komukolwiek, nie zgadzamy się jedynie na demolowanie państwa – mówił do prawie setki osób jeden z organizatorów czwartkowego protestu mieszkańców przeciwko ustawie o Sądzie Najwyższym. Naprędce skrzyknięci mieszkańcy Wołomina mówili, że przynosząc świeczkę pod sąd rejonowy chcą okazać swój sprzeciw wobec takiej atmosfery tworzenia ważnych ustaw przez rządzących. Podobne zgromadzenia odbywały się także przez kolejne dni.

W czasie ponad półgodzinnego, czwartkowego spotkania demonstrujący odczytali fragment eseju ks. Józefa Tichnera. Ze świecami w dłoniach odśpiewali również Hymn Narodowy. (…0

Więcej na łamach Wieści.

43 KOMENTARZE

 1. No tak dzieciaki najwiecej z tego rozumieją i jakie hasło nośne. Wołomin wołać powinien o wiele ,wiele spraw , to jedna z najmniej istotnych dla Tej osady.

 2. I to wspaniałe, niezależne i demokratyczne sądownictwo właśnie decyduje, że syndyk jest bezkarny w ściąganiu długów SKOKu (zrobionych przez kumpli Bronisława K.) od zwykłych mieszkańców.
  Oklaski za obronę takiego g-wna.

 3. Ręce opadają jak sie na to patrzy i słucha. Tak sie dac manipulować totalnej opozycji , ich mocodawcom i srodowisku.
  Mój znajomy czeka 2 lata na jakiekolwiek rozpoczęcie procesu cywilnego.” zeby było tak jak było” i jest cacy.

 4. A protestowali też przeciwko nieudolnej władzy w Wołominie? Bo ta władza zabiera suwerenowi miasto. Nie jest w stanie na życzenie suwerena otworzyć tuneli? Dlaczego Radwanowa pobiera pensje z moich/naszych pieniędzy i nic nie jest w stanie zrobić, by żyło się w Wołominie lepiej.

 5. 1) Pani Olu, „słyszała” pani. Nie była pani na miejscu, ale słyszała pani, że… Otóż nie. Nie śpiewaliśmy z kartek. I odśpiewaliśmy wszystkie zwrotki hymnu z pamięci. Oraz refren w poprawnym brzmieniu.
  2) Nie ma jednej prawdy. Poczytajcie sobie bajkę. Myślę, że w łatwiejszy sposób nie da się wytłumaczyć o co w tym zamieszaniu chodzi…:http://wyborcza.pl/7,95891,22148179,bajka-o-bloku-w-ktorym-mieszkamy-polsce.html?disableRedirects=true

  I zanim ktoś napisze, że ponieważ to GW to nie ma zamiaru czytać, bo tam same kłamstwa piszą, niech spróbuje się skonfrontować z tym bardzo prostym, nikogo nie oskarżającym przekazem. Nie zamykajmy się w jednej „słusznej” bańce informacyjnej.

  • Ci którzy poszli na owy „protest” i to z dziećmi i tak sia już zamkniecie w swojej bańce informacyjnej…

   Ale co tam – inni chodzą na miesięcznice inni na „walkę o demokracje” (zapominając ze demokracja to narzucanie mniejszości woli większości – i nic więcej ani nie jest to racja ani prawo) – wszystkich łączy jedno – są otumanionym stadem baranów, ciżbą na usługach tego czy owego „polityka” który gardzi nimi bardziej niż swoimi przeciwnikami..

 6. ola
  26 lipca 2017 at 09:25

  Słyszałam że hymn towarzystwo odśpiewało z kartki ponieważ nie znali tekstu na pamięć…Żenada

  – Potwierdzam część osób miało ściągawki….w czasie śpiewania hymnu….Polacy 🙁

 7. Niektórym, mającym wszystko w pamięci, mylą się epoki Jan III Sobieski nie pomagał tworzyć Legionów we Włoszech, a król Jagiełło rozgromił Krzyżaków 15 lipca. 15 sierpnia nie był przełomowy dla Bitwy Warszawskiej,
  chyba żeby uznać kilkukrotne przechodzenie Radzymina z rąk do rąk.

 8. A ja jestem dumna z Wołominiaków! I Nie ważne tu,jest czy ktoś śpiewał hymn z kartką w ręku.Ważne jest, zrozumienie naszej konstytucji, naszej ustawy zasadniczej, na którą zrobiono w ciągu kilku nocy zamach.Ciekawe ilu z zjadłych tutejszych komentatorów ją zna? Rządy totalitarne już przerabialiśmy i nic by się nie zmieniło gdyby dzieci nie uczyły się historii od rodziców, tylko z podręczników.Dlatego cieszę się bardzo z uczestnictwa dzieci w obronie demokracji, może jeszcze nie rozumieją o co chodzi, ale mają mądrych rodziców , jak my w latach 80-tych.
  Zajadłość komentarzy i mieszanie tematu tuneli z protestem jest śmieszne!

 9. W związku z niektórymi komentarzami przypomina mi się stary, krótki, ale wymowny dowcip z całej serii o radiu Erewań:
  Pytanie od słuchacza z Ameryki: – Czy w Związku Radzieckim inżynier może kupić z pensji samochód?
  Odpowiedź radia Erewań: – A u was biją Murzynów!

  Albo jeszcze inny, w podobnym duchu:
  Synek: – tatoooo, a skąd się biorą dzieci?
  Ojciec: – nie garb się gówniarzu!

  Mam nadzieję, że obrońcy projektów ustaw zaczną używać rzeczowych argumentów, i przestaną pod każdym artykułem wrzucać posty o tunelach, bo zaczynacie być jak ten żołnierz, któremu wszystko kojarzyło się z dupą, ale to już osobna historia.

 10. Dla nie zorientowanych: uczestnicy nie protestowali przeciw reformie sądów, a przeciw ustanowienia że partia ma decydować kto będzie sędzią.

 11. Skoro jak piszecie towarzystwo pod Sądem w Wołominie nie potrafiło zaśpiewać Hymnu Narodowego to może powinni spróbować Międzynarodówkę – może poszło by lepiej – przynajmniej niektórzy zapewne dobrze znają .

  • Im więcej ludzi pamięta Międzynarodówkę, tym więcej jest obrońców demokracji i powrotu tego, co było przed nią.

 12. Weźmy chociażby jednego z liderów protestów pod sądem Wice Burmistrza Wołomina Roberta Makowskiego, który przemawiał do zebranych tam osób.
  Jak sam się chwalił zaczynał swoją ,,karierę” w Milicji Obywatelskiej w czasie gdy w Polsce szalał Stan Wojenny a opozycja siedziała w więzieniach. Dziś broni demokracji…w Polsce zapewne podobnie w szeregach Milicji Obywatelskiej bronił demokracji i robotników w czasie Stanu Wojennego.
  Żenada…

  • Panie Marek proponuje zapoznać się z informacją kiedy stan wojenny się rozpoczął, ile lat miał wtedy Vice Burmistrz i jaki miał wpływ na wszystko związane z tamtym okresem a jaki miał Pan i jaki ma Pan dzisiaj. Przypominam że każdy milicjant był weryfikowany w 89 roku przez komisję składającą się z między innymi z członków również NSZZ Solidarność. Jeżeli zna Pan jakiekolwiek informację o złamaniu prawa przez Vice Burmistrza to trzeba to zrobić niezwłocznie, a nie pomawiać i wkładać do jednego worka. Trochę więcej optymizmu i zrozumienia że nieomylna jednopartyjność prowadzi do tragedii.

 13. Pani Olu, panie Marku, panie L, panie Michale. panie zbigu, panie shlomo:
  „Tym razem chodzi przecież jednak o rzecz z innej półki. Gdy któryś z moich wspierających Dobrą Zmianę znajomych przekonuje, że w całej tej sprawie z sądami nie chodzi o partyjne interesy, a jedynie o uzdrowienie chorego, zawsze proponuję jedno prościutkie ćwiczenie. Otóż wyobraźmy sobie tylko, co by się działo, gdyby identyczne, toczka w toczkę, zmiany zaczął wcielać w życie rząd Donalda Tuska do spóły z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Kto ma choć cień wątpliwości, że na ulice wylałyby się tysiące tych, którzy dziś protestujących wyzywają od „ubeków”? Szereg biskupów zaraz darłby szaty, ciskając jednocześnie gromy. Związkowcy paliliby różnorakie przedmioty. A PiS-owski poeta laureatus, w chórze z wyważonymi prawicowym intelektualistami, snułby znów ciężkie sny o krwi i szubienicach.”
  https://www.tygodnikpowszechny.pl/czas-przebudzenia-149126

  I jeszcze jedno w sprawie sądów jesteśmy po tej samej stronie – wszyscy widzimy potrzebę głębokich zmian w sądownictwie. ALE NIE TAKIMI METODAMI!!!!
  I proszę wreszcie przestać rozpowszechniać kłamstwa, że inicjatorem protestów w Wołominie (jak i w całej Polsce) była jakkolwiek partia polityczna!! To ludzie, zwykli ludzie, to oddolne ruchy obywatelskie. Być może dla niektórych jest to nie do pojęcia, bo wszędzie wietrzą spiski, układy. Jeżeli tak patrzycie na innych ludzi, na współmieszkańców, na najbliższych, na znajomych to serdecznie współczuję.
  I może zamiast pleść bzdury bez sprawdzenia wzięliby Państwo udział w jakiejkolwiek inicjatywie obywatelskiej, proteście, spotkaniu, konsultacjach itd. I potem, na podstawie OSOBISTYCH wniosków i obserwacji wypowiadaliby się Państwo w dyskusji.
  Zapewne łatwiej jest poczytać fejsbuka, obejrzeć Wiadomości albo TVN, powtórzyć, że ktoś coś słyszał, że znajomy mówił. Czemu tak się boicie skonfrontować z ulicą? Z ludźmi? Może okazałoby się, że przy spotkaniu twarzą w twarz większość z nas jest całkiem sympatyczna, niezależnie od poglądów politycznych? Że w rzeczywistości trudniej jest wymachiwać szabelką kiedy ma się naprzeciwko siebie młoda mamę z dwójką dzieci albo sympatycznego starszego pana? Zamiast bredzić w Internecie (piszę to do wszystkich, do siebie również;) zapraszam do konfrontacji z rzeczywistością.
  I miłego dnia. Wszystkim Państwu.

  • Czy Pani naprawdę wierzy w to ze walczy Pani o wolne sady? Nic wyciąga Pani żadnych wniosków z 8 lat rządów Tuska i spółki? Mało Pani afer? Jaka oddolna,obywatelska inicjatywa,skoro na pierwszym planie widzę Schetyne ,Petru,Balcerowicza i cała bandę która była u władzy przez ostatnie lata.Czego Pani broni? Jeśli chodzi o konfrontacje z ulica, to miałem okazje nie raz zobaczyć jak działało Państwo Tuska np.podczas Marszu Niepodległości i proszę mi wierzyć,nie były to „metody demokratyczne”,wiec opinie mogłem sobie wyrobić. Slyszala Pani o akcji widelec?taka demokracja Pani odpowiada? Przykładów moge podać jeszcze wiele. Mam wrażenie,ze to właśnie Pani mało wie, a opinie ma z TVN24.

 14. @Iza; Ale jak rząd PO złamał umowę społezną podwyższając wiek emerytalny i zajebał pieniądze z OFE – nie było takich protestów. To było i jest – łamanie umów społecznych – i to grube. I nie widziałem kksięży rwących habity ani podpalających sie emerytów pod sejmem. A widzieć powinienem.
  Zobacz – ile pracuje się tygodniowo we Francji Danii i Niemczech?? Porównaj podatki, średnie ceny paliw i czas pracy. Prawda jest taka – że polacy zapiepszają najdłużej w Europie – bez podnoszenia wieku emerytalnego. Faktem jest – ze jak chcieli ludziom ulokować ich prywatnie odstawiane do ofe sałate – to mogli spytać w jakim banku chcą se fundusz lub konto otworzyć. Itd… Po 40 latach pracy – dla wiekszości więcej by to znaczyło niż przewrót w sądzie.
  Ale fakt – pisuary po bandzie pojechali niszcząc trójpodział i dobrze że Duda to wetował. Pytanie o finał…
  Natomiast jak ludzie chcą protestować – czy lokalniie czy globalnie — to niech stają pod właściwą chorągwią – bo czasami mozna stanąć pod taką – co machała wszystkim – jak papier toaletowy i można sie poczuć jak gó……o.

  • Droga Izo o czym Ty piszesz ? Tak przy okazji co sadzisz o nawoływaniu do majadnu w Polsce przez jedna z fundacji? Przy okazji proszę przestac mówić o jakichś zagrożeniach ze strony władzy jednej partii. To juz było i nigdy sie nie powtórzy/chyba że dojdzie do totalnej rewolucji/wojny na świecie. To ,że Pis wreszcie zaczął powaznie myśleć o państwie i narodzie to niektórych boli. Ale całe szczęście ,że wiekszość Polaków jeszcze czuję odpowiedzialność za TEN KRAJ i NARÓD.

 15. A świeczki to od Sorosa były?
  A przeczytał ktoś projekty ustaw? Czy tylko wiedza z WSI 24?
  A protestowaliście jak podnosili wiek emerytalny i kradli pieniądze a OFE?
  Majszterszyk manipulacji ” PiS to komuna ” , „PiS zabiera wolność” ” PiS łamie konstytucje”
  Skąd się biorą, tak głupi ludzie, że walczą przeciwko swoim interesom?

 16. Droga @Izo jezeli myslisz ,ze totalnej chodzi o co kolwiek innego jak ponowne dorwanie sie do władzy to jestes bardzo naiwna.A w zasadzie wielu ludzi uległo tej manipulacji. Równiez mam wątpliwosci co do akurat tego sposobu zmian ,które Pis wprowadzał / chodzi o tempo/ Ale rodzi sie pytanie czy jak kolwiek by to nie wprowadzali to był ten sam skutek nie oszukujmy sie. Jezeli podam kto konkretnie ma ten problem w Sądzie , to co myslisz ,że mu nie zaszkodzę, prosze nie bądż naiwna lub myslisz zbyt płocho. Pozdrawiam Ciebie i wszystkich piszacych i czytajacych to forum.

 17. mark, Wojciech i zbig – macie rację Iza to nieszczęśliwy pociotek komunizmu. Aktualną konstytucję uchwalało SLD. Czy jest możliwe, że by mogło być coś uchwalone przeciw komuchom? Jak widzę Cimoszewicza mówiącego o demokracji to zbiera się mi na wymioty. A takich cimoszewiczów jest dużo i mają wiele do stracenia.
  Wystarczyło przyblokować oszustwa vatowskie, a deficyt budżetowy w parę miesięcy zniknął. Czy to przypadek? Czy ci ludzie mogą odpuścić? Takich przykładów jest dużo. A jak działają sądy to widać na przykładzie SKOK-ów czy Amber Gold itp.
  Pamiętam „walkę” o gimnazja. A i jak wyglądają wyniki egzaminu (przedmioty ścisłe) w powiecie wołomińskim? Są około poniżej bądź niewiele powyżej 50%, a w liceach matura jeszcze gorzej. Polacy UE potrzebni są jako siła robocza a nie jako partner. Nie mogę zrozumieć dlaczego jakiś pijaczek z UE ma nas pouczać jak ma być w Polsce?

 18. Ci broniący demokracji niech uściskają się z wiceburmistrzem Makowski który był w milicji i podobno w ZOMO. Ot taka sobie kasta ludzi zebrała się pod sądem Co na to burmistrz Wołomina pani Radwan ? Pytam się dlaczego urząd bawi się w politykę. Za co w urzędzie bierze pieniądze pan Makowski, na co dzień niewidzialny a tu pali świeczki i przemawia. Inaczej nie wiedział by że mamy nowego burmistrza.

  • Skąd ta agresja pewnie za komuny zatrzymali na włamaniu lub kradzieży i nie udało się dzisiaj udowodnić że zbierało się pieniądze na obalenie komunizmu. Oceniać jest łatwo tylko co samemu się zrobiło.

   • Nie udawaj głupiego. Za komuny cały światek przestępczy był na usługach bezpieki. Po 89 roku niewiele się zmieniło. Co widać po nowobogackich. Babcia za batonik jest ciągana po sądach, a milionowi oszuści czują się dobrze. Dlatego, że odcięto ich od koryta to taki raban. Jak jadę do Poznania najdroższym odcinkiem autostrady na świecie(tej Kulczyka) to mnie szlak zalewa. A jemu podobnych jest dużo. Można to usłyszeć na taśmach „U Sowy i ….”. Jak się tego nie ukróci to się nic nie zmieni.

 19. Za duzo politykowania u Wołominskich włodarzy, ale widać,ze mocno sie angazuja po stronie totalnej. A gdzie praca/służba za która płacą mieszkańcy.

 20. @ Andy przez wiele lat po 89 roku swiat przestepczy rozwijął sie dzieki przyzwoleniu służb spec. Ludzie mieli życ czymś a w tym czasie wybrani rozkradali polska gospodarkę.Wczześniej cinkciarze, importerzy samochodów, spirytusu , obrót towarem z napadów i włamań. Dzika dekada, okres powstawania wielu fortun „oczywiście legalne ” interesy. A powoli zaczęło sie juz od połowy lat 80-tych kiedy komuna uznała ,ze dalej sie nie da i jakoś trzeba wyjść na swoje.

 21. No niestety ciągle problemy ludzi którzy we wszystkich widzą tylko oszustwo i złodziejstwo. W 89 roku i przed ci co mieli coś do powiedzenia mieli minimum 40 lat, dzisiaj jakby nie liczył około 70. I napewno dzisiaj albo ich nie ma albo myślą kiedy ich niebedzie. Ciągle odgrzewanie spalonych kotletów na wymioty zbiera. A tekst o UB to dopiero super 56 rok to rok likwidacji UB. I jeżeli macie problem to jątrzcie dalej a doprowadzicie napewno do złego. Zrozumcie że nie chodzi o niereformowanie sądu tylko o niewracanie do czasu kiedy sekretarz partii wydawał wyroki na ludzi. Do tego właśnie może doprowadzić jednopartyjna reforma.

  • Robercie,każdy zgadza sie z tym ze reforma sądów jest konieczna?Żeby zrobic prawdziwa głęboką reformę tego betonu,trzeba odebrać nie mała cześć przywilejów oraz wprowadzić odpowiedzialność za to co robią
   sedziowie,czyli jednym słowem zakończyć „państwo w państwie”.Logiczne wiec jest,ze budzi to ogromny sprzeciw. Logiczne jest tez,ze sędziowie angażują sie teraz politycznie,bo ich jedyna szansa na obronę stanu obecnego jest powrót do władzy ekipy rudego. Wtedy ewentualna reforma to bedzie co najwyżej pudrowanie,które zostawi wszystko po staremu i o to toczy sie walka w która wciągani sa zwykli obywatele.

   • L, jeśli beton wytworzony w czasach czynów partyjnych rocznicowych masz na myśli, to powinieneś wiedzieć, że jego już w sądach rejonowych i okręgowych prawie nie ma. Upływ czasu przeniósł go na zasłużony odpoczynek. Problem sądownictwa tkwi jednak nadal w czynniku ludzkim, w jego bezkarności, braku odpowiedzialności, braku oceniania motywowanego niezawisłością. Obecna reforma to nie reforma, ale zawłaszczenie. Faktyczne pozbawienie jakiejkolwiek niezawisłości. Problem polega na tym, że na etapie jednej instancji sprawa pozostaje w referacie jednego sędziego. Od dawna nie słychać, że sędzia X otrzymał awans z powodu znikomej liczby uchyleń. Brakuje oceny pracy sędziów. W tym tkwi problem. W administracyjnych – w wypaczaniu linii orzeczniczych i negowaniu istnienia niektórych orzeczeń, także wydanych przez TSUE. Ale ta praktyka ma początek zbieżny z dojściem do władzy jedynie słusznej siły.

 22. No tak to co było w latach 2008-2015 to miód cud.Wtedy były 2 partie a w zasadzie jedna grabiaca do siebie i róbta co chceta. To,ze trzeba sady zreformować to chyba zdecydowana wiekszośc wie. Róznimy sie w sposobie.A dlaczego to srodowisko przez te 27 lat od siebie nic nie zrobiło? Chociaz były głosy,że trzeba to poprawić. Nawet śedzia rzepliński i Stępień to mówili kilka lat temu.Nie mówie,że wszystko jest tam żle, ponadto jest wielu sędziów z powołania , ale jest zbyt wielu i na wysokich stanowiskach, którzy tkwia w innej rzeczywistosci. Robert jezeli tego nie widzisz to cóż Twoja sprawa ostatecznie demokracja ma sie w Naszym Pięknym Kraju bardzo dobrze. Tylko nie róbcie cyrku i dajcie rzadzic tym , którzy mają wiekszość. Co mówili porzednicy w Sejmie, chyba cos w rodzaju jak bedziecie mieli wiekszośc to se bedziecie rzadzić. To teraz sie nie ma co dziwić. Powiedz mi Robercie , gdzie przez tyle lat wyciekły dziesiatki miliardów z vatu, kto to przytulił gdzie wtedy byliście-patrioci i demokraci. To jeden z przykładów. Pozdrawiam.

  • Nie mozna się powoływać na większość bo jej nie ma. Prezes dogadał się z Panem Ziobro i teraz udaje że jest wpełni władzy. Dobrze że Pan Prezydent trochę to przychamował może jeszcze uda się ta reforma ale nie w myśl jednej partii. Przypominam o niejasności przy wyborach i naliczaniu głosów partii PIS i koalicjanta Ziobro. Naprawdę nie jestem zadowolony ze wszystkiego co do tej pory robiły sądy, ale niemożliwe żeby wszystko było bezbłędnie. Niepopełnia błędów ten co nic nie robi.

 23. Obrońcy demokracji, czy sędzia Gersdorf rozliczyła się z 20 milionów majątku?, czy sędzia Żurek rozliczył się dwudziestu kilku nieruchomości?. Jest czego bronić. Macie coś z tego, czy robicie za pożytecznych idiotów?.

  • Wszyscy wiemy, że ustawy o SN, KRS i Sądach Powszechnych były procedowane zgodnie z regulaminem Sejmu i regulaminem Senatu. Wszyscy, w tym Prezydent RP, mieli czas aby zapoznać się z ich treścią. A to, że w uchwalonych ustawach są zwykłe babole nie ma znaczenia. Przecież po to mamy Senat, aby takowe usunąć.

 24. A czy Wojtusiowi podobają się bankowe zarobki Mateuszka Morawieckiego… Rozliczy Wojtuś Mateuszka? A może przy okazji patriotów z wiodącej partii kitrających kasę w spółkach na „Cyprach i Luksemburgach” jak Wojtuś taki chętny do rozkułaczania… ech wy pisowskie komuchy…

 25. Ci którzy tam przemawiają niech idą lepiej do szkoły ,a nie udają inteligentów.Dorwali się do internetu i piszą różne głupoty.Tak naprawde niewiedzą przeciwko czemu czy komu protestują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj