Będzie kolejny konflikt?

3

Trwają prace nad zmianą Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania kilku ważnych działek na terenie gminy Wołomin. Niestety, zdaniem części mieszkańców, w tym radnego Dominika Kozaczki – procedura informowania o tak niezwykle ważnym wydarzeniu nie była do końca skuteczna.

– W lipcu na swojej stronie internetowej umieściłem obwieszczenie o możliwości składania wniosków i uwag nad zmianami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w Gminie Wołomin. W efekcie tej informacji kilkunastu zainteresowanych mieszkańców, zgłosiło mi wiele zastrzeżeń co do jakości przygotowanych materiałów przez urząd. Największy problem dotyczył identyfikacji terenów na przygotowanych mapkach, których przeznaczenie ma się zmienić. Ponadto powinna być informacja opisowa, dla jakich docelowych zmian (przeznaczenia gruntów) rozpoczęto procedurę (o jakie wnioskowali właściciele terenów lub inwestorzy)? (…)

Więcej na łamach Wieści.

3 KOMENTARZE

  1. O precyzyjności planów miejscowych i ich zapisach , niech świadczy przykład z Radzymina . W 2014 r . uchwałą Rady zmieniono tereny nie budowlane na budowlane w Radzyminie . W zapisach , czyli nie uchwalono co podkreślam , NIE UCHWALIŁA RADA , stawki planistycznej od zwyżki wartości terenu . Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym , art 36 . W tej kontrowersyjnej Radzymina uchwale jest zapis wstępny , że opłatę planistyczną będą pobierać na podstawie w/ w przeze mnie ustawy , ale to nie wystarczy . Dopiero określenie konkretnej stawki , np. 20 % , 10 % 5 % [ a tak ma Radzymin w innych podobnych w tym czasie planach } przez radę upoważnia urząd do pobierania opłaty planistycznej . W przeciwnym razie takie żądanie i wydawanie decyzji jest bezprawne i SKO , taką decyzję wyrzuca do przysłowiowego kosza , bo decyzja nie ma zapisu w dokumencie , jakim jest mpz , , czyli podstawy prawnej . A Radzymin siedzi cicho i pobiera opłatę planistyczną od mieszkańców bez podstawy prawnej , straszy ich jeszcze ,że taka opłata może wynieść 30 % od zwyżki wartości ziemi , Do 30 % pozwala ustawa , a to od radnych zależy ile i jaki prezent da rada , czyli radni , których z wdzięczności za takie prezenty wybierają mieszkańcy .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj