Woda pełna minerałów?

13

„Pragniemy podkreślić, że uwalniający się osad ma charakter mineralny, a nie mikrobiologiczny, co potwierdzają wykonane badania wody przez PWiK i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną” – czytamy w piśmie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wołominie, przekazanym mieszkańcom, w odpowiedzi na dużą liczbę zgłoszeń, o lecącej z kranów brudnej wodzie.

W piśmie z drugiej połowy sierpnia PWiK przyznaje, że rzeczywiście w ostatnim czasie zwiększyła się liczba zgłoszeń, kwestionujących jakość wody. Jak deklaruje spółka, woda dostarczana do sieci wodociągowej ze stacji uzdatniania wody jest zdatna do użytku, jednak po drodze, w sieci wodociągowej, dochodzi do wtórnego jej zanieczyszczenia. (…)

Także nasza redakcja od miesięcy odbiera telefony od mieszkańców, informujących nas o brudnej wodzie, szczególnie w blokach okolic  ul. Reja, Kościelnej czy Lipińskiej w Wołominie. Zdarzały się również głosy z Kobyłki. Zdjęcia brunatnej wody lecącej z kranów oraz zanieczyszczonych wanien i zlewów można oglądać na portalach miejskich FB.

Sprawa cięgnie się od miesięcy i nadal nie widać żadnej poprawy tej trudnej dla wielu sytuacji. Jak informują mieszkańcy, wzrosło im zużycie wody, ponieważ często podejmują próby „spuszczenia” brudnej wody, inni grzeją wodę w czajniku przed każdą kąpielą, a do spożycia kupują butelkowaną, co również generuje koszty, większość zaopatrzyła się w czajniki z filtrem, który wymaga comiesięcznych, dodatkowych wydatków. Część mieszkańców deklaruje złożenie do spółki reklamacji z żądaniem upustów w rachunku za wodę. (…)

Więcej na łamach Wieści.

13 KOMENTARZE

 1. Na Nafcie też leci czasem czarna. Takiej wodzie daleko do słynnej warszawskiej kranówki 🙁 Też już mam czajnik z filtrem, inaczej się nie da…
  Swoją drogą, skoro w tym mieście jest taki a nie inny poziom oświaty, służby zdrowia, infrastruktury… itd., to niby czemu woda miałaby odbiegać jakością od tych „standardów” 😉 😀

 2. Dzieki temu Wołomin moze wystapic o status uzdrowiska z takimi wodami. Sanepid podaje,ze zanieczyszczenia mającharkter mineralny- to dobrze, bo jakos trudno to zrozumieć.Kto zapłaci za uszkodzone urzadzenia sanitarne typu baterie kranowe itp. To co sie z ta woda dzieje to jest masakra, za co my płacimy ja sie pytam.

 3. Jak długo będziemy oszukiwani że taka woda jest bezpieczna dla nas i dzieci? Przecież to miasto to jedna wielka patologia! Czy ktoś z władz centralnych mógłby zająć się tym,jak Wołomin wykonuje badania, które taką wodę uznają za w pełni bezpieczną???

 4. Ostatnie lata to wieczne łatanie dziur w ulicach, a poza tym okres brudnej wody, max. utrudnionego dostępu do drugiej części miasta, brudnych chodników, braku zdolności przewidywania ws.przejść podziemnych, wielkich premii urzędniczych, ciągłej wymiany kadry, braku nadzoru, era słupów na środku chodników i chwalenia się nie swoimi sukcesami (np. muzeum czy czołg). Aha, a jedyna gazeta która to opisuje dostaje pogróżki z urzędu i listy z żądaniem wypłaty pieniędzy od burmistrz za rzekome naruszenie jej dobrego imienia?
  Nadal zastanawiasz się czy zamieszkać w Wołominie?

 5. Miasto schodzi na psy. Tak źle jeszcze nie było. Niestety, tak się kończy zatrudnianie po znajomości, osób które nie są w niczym kompetentne. Układ p. Radwan powinien się jak najszybciej rozpaść. Bo inaczej to miasto to będzie największa patologia w Polsce.

  • Ale tym miastem od lat rządzi uklad i dopóki nie przyjdzie ktoś młody i odważny o świeży i tego nie rozpieprzy , nic się nie zmieni.

 6. Szczerze? Dziwi mnie tylko to, że mieszkańcy Wołomina wciąż liczą na to, że wodociągi zadbają o ich zdrowie. 😉 Nie jest to pierwszy raz, kiedy mamy problem z wodą. 2 lata temu na wiosnę było to samo, wcześniej też się zdarzało. Przestańcie się w końcu cackać i zrzucać odpowiedzialność za swoje dzieci na wodociągi i urzędy. Filtry do wody nie są dziś już najdroższą inwestycją świata, da się odłożyć na porządną stację wielofunkcyjną lub chociaż filtr RO. A jak wolicie czekać na rozwiązanie z wodociągów, to miłego trucia…

 7. A dziś znów leciała woda syf totalny. Ile można im mówić? Miasto totalnie nie funkcjonuje. Wszystkie stołki po znajmości obsadzone i nikt nie pracuje. Bałagan w mieście jak w środku Rosji. Mam nadzieje, że uda się odzyskać demorkację w wołominie.

  • TW przecież demokracje masz w Wołominie.
   Wybory były i wygrała z większością głosów taka a nie inna ekipa…
   Więc pij chłam i ciesz się z demokratycznego wyboru…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj