Otworzą, jak zrobią

28

Dziś ci, którzy od początku remontu ulicy Załuskiego w Kobyłce nie bardzo dawali wiarę w jego jakość, a przede wszystkim terminowość zakończenia prac, mogą ogłosić swoje święto. Ci, którzy choć trochę wierzyli w inwestycyjny sukces czują się oszukani. Najgorsze  w tym wszystkim jest to, że nie widać by inwestorowi na zakończeniu tego „dzieła” zależało.

„Starostwo Powiatowe informuje, że od dnia 17 lipca 2017r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na czas rozbudowy drogi powiatowej. Planowany termin zakończenia prac w ulicy Załuskiego, to  31.08.2017r.” – kuriozalne brzmi dziś ten cytat ze strony internetowej Starostwa.

Co gorsze, rzeczywistość może okazać się naprawdę zaskakująca. Od czasu wskazanej daty podawano kilka innych, a i te spełzły na niczym. Właśnie minął kolejny miesiąc i nic oraz nikogo na budowie nie widać. (…)

Więcej na łamach Wieści.

28 KOMENTARZE

 1. Witam, podobno ta ulica ma być jednokierunkowa podobnie jak ul. Czarna kawka. Wykonawcy ul. Załuskiego czekają aż zakończą się prace na tej drugiej.

 2. nie wiem po co na tych wąskich ścieżkach te wysepki – obrobione ostrymi krawężnikami. Niech pan starosta wsiądzie do 25tonowej ciężarowki i spróbuje je bezpiecznie przejechać. Takie wąskie gardła wpływają negatywnie na bezpieczenstwo- bo takiej ciężarówki – jeśli przebije opone – nie da sie zatrzymać na 5 metrach.Myślał ktoś o tym?? Bezmózgowie. I tak wszędzie porobiliście przy remontach- bez mózgu. to teraz wskażcie droge – którędy take auta mogą sie poruszać bezpiecznie. Bo to są miny – tekie wysepki zwężające droge dla ciężkich aut z ładunkiem 20 30 ton.

 3. Moim zdaniem nie dogadali się z energetykami na przekładkę sieci a to państwo w państwie.
  Teraz pokażą wszystkim kto tu jest ważny. Mimo wszystko to wina wykonawcy za brak planowania.

 4. Ten słup po lewej na zdjeciu to zostanie?, ta wysepka o ile juz nie powinna byc węższa na poczatku by nie ograniczać przejazdu duzego pojazdu? Przypomnimy to jak bedzie tam dochodzic do niebezpiecznych zdarzeń. Kto wtedy zapłaci odszkodowania i za naprawy tychże elemntów i poprawę odcinka drogi.??

  • Nie. Przesuną go na środek ulicy żeby wysepkę doświetlić.Takie rzeczy tylko w Polsce.Im większy debilizm tym lepiej.Powinni jeszcze ze dwa placki strzelić potocznie nazywane rondami i będzie komplet :-).

 5. @Adam – to powiatowa droga??? To sobie tonaż wyznacz do 100ton. Tu nie nie ma innych dróg – powiatowych. Na pocieszenie – to samo mają wsiowe w Ossowie Turowie i Leśniakowiźnie. Kiedyś gminna droga została przejęta przez starostwo i panu staroście to nie wadzi że tam chałupy na 2 metry od szosy stoją – jest powiatowa i czołgi można tamtędy wozić – o fekaliach i śmieciach nie wspominając. To samo – tu – powiatowa i możesz sie sam ograniczać. Fakt – swego czasu wsiowe chcięli budowy nowej drogi – pod lasem i na polach ossowa – taka południowa obwodnica Kobyłki i Wołomina która odciążyłaby 634 ale dla starosty – łatwiej przejąć jakąś drogę podpisem niż wybudować nową – oni w urzędach inaczej patrzą.

 6. Mark masz sto % racji . Na tej wysepce tzw. wąskie gardło nie jeden kierowca wyleci w powietrze , niech tylko popruszy śnieg i zasłoni wysepki. Po ciorta takie szerokie.

 7. A zauważył jeden z drugim szkołę. W cywilizowanych krajach są to 'święte miejsca’ ze znacznie większymi ograniczeniami. Nie jestem z wysepki (jako kierowca) zadowolony ale rozumiem jej cel. Ciekawe jak wy znawcy reagujecie na dziecko na pasach, bez spocznika – wiedząc, że dali wam lewoskręt (który nie ogranicza już prędkości jadącego z tyłu). Gaz do dołu? Taki TIR-men sobie poradzi, wjedzie ciężarówką tam, gdzie Wy taczką nie dacie rady. Jak często widujecie tam 40 t ciężarówki? Zdarzają się ale jadą bezpieczniej niż spece od wieśwagenów. W okolicach szkół takie ograniczenia są OK. Idiotyzmem było zwężenie Zagańczyka, DW 634 (nakładki) i innych budów wołomińskich np Laskowej (różni zarządzający).
  Tak na marginesie malkontenci mają 100m obok Żymirskiego (bez wysepek) może przejadą.

 8. Daki -weź swoją taczke i pchnij do wawy. Zobaczysz jak tam obniżają prędkość w pobliżu szkół. Na pewno – nie w ten sposób . A to zwężenie – jest po prostu niebezpieczne – gdziekolwiek by sie nie znajdowało. Lubie ludzi co trzepią takie kocopoły – czasami myślę – że im za to płacą.

 9. Zwężenia ma na celu uspokojenie ruchu – i tak głąby zasuwają 80-100 km w tym silnie zabudowanym terenie

  By poprawić jakość poruszają się po mieście – zwłaszcza gdy zrobią węzeł na S-8 należałoby z Zagańczyka i Załuskiego zrobić jednokierunkową i dorobić na ul Mickiewicza przedłużenie do węzła.
  Wówczas Zagańczyka – Mickiewicza (przedłużona) byłaby wjazdem z Kobyłki do węzła, a Przyjacielska – Serwitucka Kościuszki (i dalej Żymirskiego) wyjazdem z węzła Kobyłka..

 10. Mark przy Twoim charakterze jaki tu demonstrujesz nawet słup na środku jezdni zdaje się być słabym zabezpieczeniem przy szkole. Ochłoń chłopie i krytykuj z głową. Gdzie byłeś, gdy można było konsultować projekt, czekałeś cichutko by tradycyjnie krytykować gotowe? Co Twoim zdaniem w promieniu 30 km od Wołomina zrobiono z głową? Nie zrobili proponowanej przez Ciebie obwodnicy – a zastanowiłeś się nad kosztami wykupu( ile rocznych budżetów gminy)? To Twój główny powód frustracji? Jeszcze raz podkreślę są dobrze zrobione projekty i idiotyzmy, których jest wiele. Uspokojenie ruchu przy szkole uważam, że jest OK. Są inne metody uspokojenia ruchu ale brutalne zwężenie nawet największego ciołka zmusi do przyhamowania. Życzę więcej pogody ducha.

 11. Wole 2 progi zwalniające na których nie pokalecze opon niż zwężenie – przy którym jeden zwolni a drugi przeleci – z różnym skutkiem – bo raz sie uda a raz felge zniszcze albo mnie z niego wybije w niekontrolowanym kierunku – zmiatając po drodze wszystko co podleci.

 12. I tak – czekałem cichutko by krytykować. Bo jak ktoś bierze 150 000 za swoje nieudacznictwo – to ma robić dobrze a nie czekać aż mu ktoś z boku podpowie – jak cokolwiek zrobić żeby dobrze było.

 13. daki, nie jest najlepszym sposobem na ograniczenie predkosci takie rozwiazanie dla ruchu pojazdów.Zobaczymy co powiesz jak tam bedzie dochodzic do niebezpiecznych zdarzeń, uszkodzeń infrastruktury drogowej i pojazdów. A tak przy okazji przy szkole nie ma tzw.stopków? Co tu ma wspólnego ze sprawa Twoje stwierdzenie o oportunizmie i czyim?

 14. Obywatelu, nie chcę się powtarzać. To co napisałem powyżej to moje zdanie i jestem do niego przekonany. Uszkodzenia, niebezpieczne zdarzenia – zawsze mogą być ale w 100% wolę aby dotyczyły głupka z grata za 3 tyś na niskich profilach ścigającego się w nocy, niż dzieci udających się do/ze szkoły. Ludzie czy Wy macie kłopoty z wjazdem do garaży? są węższe i nie protestujecie, nie monitujecie producentów, projektantów itp. Przed przewężeniem (zresztą co to za przewężenia – do klasycznej szerokość pasa) mam nadzieję, że każdy zwolni. Czy wyobrażasz sobie wrzask gdyby ustawili fotoradar na 30? i trzeba by było wydać dodatkowe 80 -100tysi? Już widzę argumenty wiecznych malkontentów. Oportunizm – to stwierdzenie odnoszące się do ostatniej wypowiedzi Marka, z którym miałem przyjemność polemizować.

 15. Spokojnie nie tak emocjonalnie, jestes przedstawicielem inwestora czy wykonawcy. Droga to nie podwórko i garaż,Fałszywie pojete dbanie o bezpieczeństwo pieszych nie uzasadnia narazania kogokolwiek. Posumowując ten słup nie powinien stać w tym miejscu, ta wysepka powinna byc znacznie zwezona od strony wjazdu na przejscie. Pozyjemy zobaczymy.

 16. nie wiem czemu daki ma mnie za oportuniste. nie reprezentuje ani gminy ani wykonawcy ani projektanta tego bubla. Twierdze natomiast – że to wąskie gardło – jest spaprane.Jest niebezpieczne dla dużych aut – które na pewno będą z niego korzystały i będą uczestnikami ruchu. I o ile – i tu Cię popieram – nie żal mi dekla w gruchocie na profilu 40 mm o 23.34, o tyle przejazd obok 30 tonowej ciężarówki w której właśnie wystrzeliła opona – nie jest śmieszny i dla jej kierowcy i dla nadjeżdżającego z na przeciwka i dla pieszego. To jest masa bez kontroli której nie zatrzymasz na 20 metrach. I ta masa nie jeździ o 23 tylko w tych samych godzinach co chodzą dzieci do szkoły. Daki – idź an kurs C – może coś ci sie przejaśni pod kopułą. Poza tym – jak patrze na wysepki które zostały już zrobione na np mareckiej/fabrycznej w Zielonce na Niepodległości w kierunku Majdanu – po miesiącu – zawsze ktoś na nie trafia i kasuje znaki tam ustawione – dokumentnie. No to pytanie jest takie: po co one tam są? Bo skoro są debile którzy na nie wpadają – to może lepiej ich tam nie ustawiać – bo debil Zawsze sie trafi a uczestnikiem ruchu jest i pieszy na chodniku i nadjeżdżający z na przeciwka – który właśnie „znalazł się w strefie oddziaływania debila” – i nie ma żadnego wpływu jak sytuacja sie potoczy. Bo jaką masz kontrolę nad autem z urwanym kołem , tłokiem czy przebitą oponą?? Daki – te wysepki są właśnie miną dla innych – nie tylko dla debili. Zrozum to

 17. Drogi marku, C mam od 22 lat. Nigdy nie miałem problemu z przejechaniem omawianych przewężeń (gorzej z 2 metrowymi rondami). Z tego co się domyślam jeździsz osobówką a ja i tym i tym więc jako praktyk z teoretykiem nie pogadamy. Zakładam przewężenie do normalnej szerokości pasa – to nie będzie dla nikogo problem ( za wyjątkiem ABSów i panów w kapeluszach). Jeżeli uważasz wysepki (rozumiane jako azyl, spowalniacz – ja je tak odbieram) za zło, to mówiąc Twoim językiem puknij się w swoją kopułę. Wygląda, że Ty jeden wysepki uważasz za coś złego. Jeszcze jedno nazwałem Cię oportunistą bo tak odczytałem Twój wpis (Ty nie idziesz, Ty nie podpowiadasz, Ty nie zgłaszasz, Ty oczekujesz, Ty krytykujesz) czy oportunizm czymś takim aby nie jest? A tak pojednawczo, chcecie zobaczyć niebezpieczny bubel – wołomińskie skrzyżowanie Piłsudskiego AK (jedźcie AK w stronę Kobyłki) nie wpadacie na chodnik? Przesunięcie osi o ok 50cm, z chodnika jest co wykroić. W stronę przeciwną – lewoskręt z AK jest tak wąski, że czasami lepiej postać za skręcającym (jadąc na wprost) niż wbić się na skręcającego gdy tył lekko zachodzi (nie mówię o jeździe ciężarówką). Dlaczego tak aktywni jesteście tylko tutaj? Adres ZDP na Kobyłkowskiej jest w necie, problem na spokojnie można zgłosić, pogadać z odpowiedzialnym inspektorem tylko trzeba zadać sobie trochę trudu, zmierzyć szerokość, użyć argumentów a nie bębnić ku uciesze własnego ego w klawiaturę. Powodzenia Panowie (a może jednak to oportunizm).

 18. Tak może trochę z innej beczki, widzieliście dziś rano ilość wody w tunelu na Słonecznej:)? Nie wiedziałem, czy cisnąć z rozpędu, czy sunąć powoli… Niestety sądzę, że jeszcze będę miał okazję nabrać doświadczenia.

 19. Niech oni lepiej otworzą drugi tunel. Bo tak nie ma alternatywy i trzeba jechać przez basen w tunelu. Co więcej na górze, przy ulicy przy torach też jest basen. I nic miato z tym nie robi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj