Rodzina na swoim

45

Na ostatniej sesji Rady Gminy Poświętne, radny Marek Szałwia dopytywał się o szczegóły związane z budową parkingu przy szkole w Ręczajach Nowych. – Musimy dorzucić 5,5 tys. zł na parking w Ręczajach Nowych, ponieważ tam było niedoszacowanie tym razem. Może dlatego, że przetargu nie było. Przeznacza się około 110 tys. zł na parking, który niekoniecznie jest potrzebny – ocenił radny Marek Szałwia. (…)

– Mam pytanie do pana wójta. Może by pan zdradził tajemnicę kto wykonywał ten parking przy szkole podstawowej w Ręczajach? – zapytał radny Sylwester Niźnik.

– O ile dobrze pamiętam wygrał tam przetarg Damian Błaszczak zamieszkały w Markach – odparł wójt Cymerman i od razu zmienił temat. – U pana Niźnika też umowa była podpisana z kim innym, a widziałem, że remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Poświętnem remontowali pana ludzie. Proszę ostrożnie z tymi tematami – ostrzegł wójt. (…)

Więcej na łamach Wieści.

45 KOMENTARZE

  • „O ile dobrze pamiętam wygrał tam przetarg Damian Błaszczak zamieszkały w Markach. U pana Niźnika też umowa była podpisana z kim innym, a widziałem, że remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Poświętnem remontowali pana ludzie. Proszę ostrożnie z tymi tematami – ostrzegł wójt. (…)”

   Czyli jak rozumieć wypowiedź wójta – umowę na wykonanie parkingu przed szkołą w Ręczajach podpisano z Damianem Błaszczakiem, a w rzeczywistości kostkę położył ktoś inny?

   • Czyli wójt poprzez użycie słowa „też” przyznał ze parking wykonał nie Damian Błaszczak tylko ktoś inny? Może ten czerowonoskóry Indianin ze zdjęcia?

 1. Syna radnego Leszka Błaszczaka (na zdjęciu to ten czerwony na twarzy) robi parkingi i chodniki w gminie Poświętne. Dodać należy że Radny Błaszczak ma firmę zajmującą się układaniem kostki brukowej. Przypadek?

 2. Szkoda, że nikt z rodziny wójta lub radnych nie ma firmy świadczącej przewozy autokarowe, Wtedy nie byłoby problemu z komunikacją na terenie gminy

 3. Przyszłym inwestorom i przedsiębiorcom z gminy Poświętne polecam zapisać się do OSP i najlepiej dać jakąś darowiznę na budowę strażnicy w Turzu (tam należy wójt strażak). Interesy możnaby wtedy załatwić przy kawie i ciastkach w remizie. Wielka strażacka rodzina – braterstwo po wężu.

  • W wielu gminach w naszym powiecie wójty i burmistrze pozapisywały sie do OSP, gdyz poczuli nagle potzrebę realizowania sie w strazy pozarnej/ wpływowej grupy wyborców/

 4. A wszyscy co tak są za wójtem maja też umorzone podatki. Wystarczy zobaczyć ile i komu wójt umarza a później na komentarze na różnych stronach fb jak ci wszyscy wdzięczni piszą.

  • Może nie wszyscy ale np. firma w której W-ce Prezesem Zarządu jest radny Tlaga może liczyć na wsparcie. Gmina jest dla tego podmiotu bardzo łaskawa. I niewątpliwie radny Tlaga jest wdzięczny wójtowi za umarzanie i „rozkładanie na raty” podatków Spółdzielni Usługowo Produkcyjnej w Poswiętnem.

 5. W gminie Poświętne o podziale kasy faktycznie decyduje tylko wójt. Rada to fikcja – atrapa. Wystarczy przyjść na sesję żeby się o tym przekonać. Radni nie mają nic do powiedzenia. Mogą jedynie liczyć na łaskę wójta. Troska o własne okręgi / sołectwa polega na popieraniu wszelkich działań wójta, nawet tych mających na celu ukrywanie niewygodnych faktów, wykazanych przez instytucje kontrolne nieprawidłowości, ukrywanie nepotyzmu, braku jawności , braku pomysłu na rozwój gminy, braku pomysłu na racjonalne gospodarowanie pieniędzmi, na zwiększanie dochodów gminy, wykorzystanie programów unijnych. Mało kto z mieszkańców ma tyle czasu i samozaparcia aby odsłuchać nagrania z sesji rady, aby dotrzeć do umów zawieranych przez wójta. Sądzę, że ci którzy to robią nie mają żadnych złudzeń. Z tym wójtem i z tą radą nie uda się wydobyć tej gminy z dna, na którym się znajduje. Moim zdaniem wysiłek rady skierowany jest na utrzymanie najważniejszego gminnego programu: Rodzina DA swoim.

  • Wspólnota i obecna władza w naszej gminie to jedno i to samo bagno. Zapewniam Cię, że te głosy na tym forum i innych forach gminnych to głosy ludzi oburzonych, mających dość obłudy i nieudacznictwa. Wspólnota w gminie już praktycznie nie istnieje – jeden radny (strażak) i jeden sołtys – całkowity brak struktur. Jeżeli w wyborach pojawi się trzecia siła zgarnie całą pule.

  • Nie sądzę. Zobaczcie w jakim tonie się wypowiada:

   „Moi ludzie”
   „Wyremontowałem garaż”
   „Ociepliłem strażnicę”
   Wyszykowałem to wszystko jak należy” Wszystko JA, JA, JA.

   Bez urazy ale sam to on może co najwyżej wodę w kiblu w OSP spuścić. Myślałem, że w straży liczy się przede wszystkim PRACA ZESPOŁOWA!!!

 6. Przede wszystkim poziom intelektualny radnych można wywnioskować po sesjach, jeden np. P. Nie umie czytać, poziom 2 klasy SP, większość nie umie się wypowiedzieć, ale najbardziej drażni mnie poziom wypowiedzi pana vice, jak on rządzi oświatą, powinien wrócić do 4 klasy, żeby nauczyć się składni zdań , dobry przykład dla uczniów gdy wypowiada się w szkole.

  • Bracie Moronie wsłuchaj się w słowa homilii wygłoszonej w dniu 24 X 2014 r.w urzędzie gminy Poświętne:

   „To tamtego trzeba rzucić kamieniem. A na siebie kamienia się nie ma. Niestety, taka jest mentalność nasza. Czasami wypada się zastanowić. Nabrać powietrza czy wody w usta. Uderzyć w piersi. Zastanowić się. Czy to naprawdę oni są niedobrzy? A może to ja jestem troszeczkę niedobrą osobą? A! Nie nam osądzać takie osoby”

   Zatem bracie nie osądzaj bliźniego, nie rzucaj w niego kamieniami. Nasz brat zastępca wójta ma problemy z apartem mowy jo jo jąka się niestety. Skończył studia w 2009 r. musi nabrać doświadczenie. Miej dla niego litość i zrozumienie.

  • Tu właściwie wykształcenie czy sposób wypowiedzi nie są aż tak ważne ani to jak kto czyta i mówi. Bo może być dobrze w każdej gminie o ile decyzje podejmuje się dla dobra gminy, urząd jest zarządzany profesjonalnie a posiedzenia Rady i Komisji nie mają na celu propagandy i promocji ich członków. Chodzi o realny wkład merytoryczny osób wynagradzanych ze środków publicznych i dialog z mieszkańcami.

   • Mieszkańcy gminy Poświętne zróbcie wielki hałas dla rapera SĘDOMIRA z powiatu mińskiego!!!! 🙂

  • Po co się rozdrabniać? Po co robić po kawałku. Jakiś rowek tu, jakieś równanie tam. Najlepiej walnąć fuchę i zgarnąć grubą walutę.

  • Jak za realizację funduszu w danej wsi odpowiadał sołtys trzymający z wójtem to w swoim uniżeniu chyba pytał Wójta komu zlecać wykonanie danej pracy.

   • W kompetencji sołtysa leży tylko zwołanie zebrania wiejskiego i uchwalenie z mieszkańcami na co ma być przeznaczony fundusz. Sołtys nie ma prawa realizować funduszu sołeckiego. Należy to do zadań gminy. To wójt decyduje kto zrealizuje fundusz. I wszystko już jasne, dlaczego to Jasiński robił.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj