Więcej tuneli dla Wołomina?

21

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Wołominie radni planują przyjąć uchwałę intencyjną, w sprawie podjęcia działań zmierzających do budowy trzech kolejnych przejść pod torami kolejowymi.

Uchwała będzie zawierać wyrażenie woli budowy przejścia pod torami w Zagościńcu (na wysokości stacji PKP), przejścia pod torami przy markecie Kaufland (łączącego okolice ul. 6 września i os. Nafta) oraz przejścia – przedłużenia ul. Piłsudskiego. To ostatnie miałoby posiadać podziemne wejście na peron w stronę Warszawy, którego dziś tak brakuje mieszkańcom. (…)

Więcej na łamach Wieści.

21 KOMENTARZE

 1. Tak, więcej tuneli. Jestem za. ALE NA POCZĄTEK, zmuście Panią Radwan niech otworzy tunel w ul. Sasina. Ile można czekać? To nie może tyle trwać?

  A potem pogońcie ją, żeby poprawiła DW634 i zajęła się połączeniem z S8. Bo to są obecnie palące problemy miasta. To, że jest zakorkowane.

  • Brawo dla tego pana! Radwańska niech nam buduje drogi wojewódzkie, krajowe i może jeszcze lotniska!!!! Wszystko nam p. Burmistrz zrobi!!!
   Dla przypomnienia: DW634 – droga WOJEWÓDZKA. Łącznik do S8 – droga WOJEWÓDZKA. Tunel – inwestycja PKP. Nie widzę tu nigdzie, żeby inwestorem była Gmina. Więc jak niby p. Radwan ma otworzyć nie swój tunel, czy budować nie swoje drogi???

   • Szkoda, że już tylko płatni klakierzy bronią p. Radwan. Ale klakierem trzeba być rozsądnym, a nie głupim i wiedzieć, że budowa tunelu, to kooperacja z miastem. I miasto wiele rzeczy tu akceptuje, i miasto ma dostarczać dokumenty, mieć czas się spotkać, czasami wybudować kawałek dojazdu do tunelu we własnym zakresie. Pytanie, czemu miasto i P. Radwan to opóźniała? Czemu skłóciła się z PLK, w ogóle dlaczego nie jest decyzyjna i kłoci sie z każdym, kto coś chce w Wołominie zrobić? Oj klakierku, pewnie na te pytania odpowiedzi nie znasz. Ale niech Ci dobrze zapłacą.

 2. To nie jej zakres działania, ale niech załata dziury w jej chodnikach i jezdniach a przede wszystkim niech te chodniki w końcu zamiecie. A swoją drogą Johny, tego co wymieniłeś, bardzo nam brakuje.

 3. Nie, ani jednego więcej. Bo jak będą tak budować, jak te trzy i będą w takiem stanie odebrane ……. . A poza tym pamiętajcie, że aby wybudować taki tunel trzeba blokować ruch pociągów. Alebo skoordynujecie to z Kobyłka , albo przez kilka lat będziemy mieć 1 pociąg co pół godziny.

 4. Ale fajna inicjatywa, mam nadzieję, że radni nie zapomną o rowerzystach i wykombinują zjazdy a nie psujące się windy, czy baardzo nieergonomiczne szyny

 5. Tu nie chodzi tylko o rowerzystów. Jak ma dojechać do pociągu osoba na wózku albo matka z dzieckiem na kontrolę gdy popsuje sie winda? Nie ma prawa dojechać z takimi bezmózgimi przejściami jakie porobili. A w ogóle – ja czegoś nie rozumiem: skoro to przejścia pod torami – więc teren inwestycji pkp – to co rada wjochy może tu se uradowić??? Tyle mają do radzenia co krowa w sprawie wylotu rakiety space star.Ale skoro już uradzają – i myślą – że coś mogą – to niech przyznają sie do tego co wierutnie spaprali i co zaniemogli- bo w poprzedniej kadencji to ten skład rady sie nie zmienił aż tak bardzo – więc niech sie przyzna – że spiepszył to przejście w laskowej . Bo ani tam rowerzysta ani osoba na wózku – pochwalić ich nie może. To przejście przeczy zasadom bezpiecznej ewakuacji – i nie powinno funkcjonować. Powinno być zamknięte. A nowe – radni powinni własnymi koparami wydłubać – tak jak jest w Sulejówku. A wiedzą jakie tam są przejścia bo w trakcie remontu naszej linii – z Sulejówka jeździli do wawy.

 6. W Wołominie dziury na dziurze, zwłaszcza droga na zajezdnię autobusów przy PKP Wołomin czy to droga pani Radawan czy Starosty – jedna banda nierobów., dalej przy kiblu i zakładzie pogrzebowym, a kurjozum to dziury i stojaca woda na jednym pasie ruchu wzdłuż torów za Kauflandem. To wizytówka radnych Wołomina i reszty tej bandy rządzącej miastem, to oni odpowiadają za wizerunek miasta, który od razu rzuca się w oczym przyjezdnym odwiedzającym ten chlew.

  • Co racja to racja. Siedzą i pierdzą w stołki ale pięknie się to pierdzenie nazywa – radzenie. Gdy nażrę się za dużo grochu też radzę hehehe

 7. Huragan Wołomin znów dziś zremisował i zajmuje 4 miejsce od końca w IV lidze – tragedia!!!! A do końca rundy jesiennej dwa mecze. Drugi zespół Huraganu też 3 miejsce od końca w swojej klasie rozgrywkowej tj. klasie A. Jak nikt nic nie potrafi z tym zrobić to niech utworzą jedną słabą drużynę w okręgówce (bo pewnie spadną z czwartej). Pisze na tej stronie do na stronie Huraganu od roku nie można się wypowiadać (zablokowali funpage -bo tam są tacy co nie lubią poznać prawdy).

 8. Jak tak czytam powyższe wpisy to Wołomin wydaje się miejscem nędzy i rozpaczy…. i niestety pod obecnymi rządami Ekipy Elżbiety Radwan doprowadzili to miasto do zapaści …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj