Mostówka protestuje!

57

O tym, że władze miasta zdecydowały o uruchomieniu nowej kwatery składowiska w Lipinach Starych najbliżsi mieszkańcy wysypiska dowiedzieli się z ubiegłotygodniowych  Wieści. Na zwołanym naprędce niedzielnym zebraniu stawiła się cała wieś Mostówka, by podjąć uchwałę między innymi dotyczącą rozbudowania i dalszej eksploatacji wysypiska w Lipinach Starych.

Oto treść uchwały Zebrania Wiejskiego z dnia 19 listopada 2017 roku, która została przekazana w poniedziałek władzom Gminy Wołomin:

„Mieszkańcy Sołectwa Mostówka z niepokojem przyjmują fakt ponownego uruchomienia wysypiska. Dowiedzieliśmy się o tym z artykułu w gazecie Wieści Podwarszawskie. Żadnych dyskusji i konsultacji z nami nie prowadzono. Budzi nasze głębokie zdumienie, i równie zdecydowany protest, fakt, podany do wiadomości w tym artykule, o prowadzeniu rozmów z mieszkańcami Starych Lipin, co odbieramy jako oczywistą dyskryminację i aroganckie pomijanie nas w rozmowach dotyczących eksploatacji wysypiska.

Pomija się nas, tak jakby unoszący się z wysypiska smród, stada szczurów, zupełnie nas nie dotyczyły. To my w pierwszym rzędzie, doświadczamy tego wszystkiego. Czujemy się obrażeni faktem pominięcia nas w konsultacjach dotyczących składowania tzw. stabilizatu, który w konsekwencji jest eufemistyczną nazwą dla śmieci zwożonych na to wysypisko. Ta nazwa zastępcza, by znaleźć inne określenie i przytłumić reakcje społeczne. (…)

Więcej na łamach Wieści.

57 KOMENTARZE

 1. Ale to mostówka sama taki protest złożyła??? Dziwne. Z tego co sie orientuje sołectwo z leśce ossowie majdanie i lipinach – też mają ten bajzel w nosie.

 2. Jak Lipiny protestowaly to Mostówka miała gdzieś, konsultacje też mieli gdzieś, teraz podobno też nikt się nie interesuje aż tu nagle zebranie. Sami bez innych sołectw. Mnie to wygląda na jednego radnego który chce zabłysnąć

 3. Żesta są durnie jakośta winita jeno Jagódkę. Radwanówna toć samo. Ochwaciła się i chłopswo oszwabiła. Za hołoble i na gminę.

 4. Szkoda, że cała wieś się nie interesuje co w słychać w sprawie RIPOKu, jakie są wyniki konsultacji społecznych i z czego wynikają te postanowienia. Ale najbardziej szkoda, że wieści zamiast rzetelnej informacji popartej ogólnodostępnymi dokumentami przekazują pseudoinformacje w postaci taniej sensacji. O tym, że wysypisko będzie uruchomione wiadomo mniej więcej od półtora roku, a wynika to wprost z analiz, że bez tego wysypiska MZO pada w ciągu kilku miesięcy. Zasługą Eli jest powstrzymanie idiotyzmu jakim była budowa instalacji mechaniczno-bilogicznego przetwarzania odpadów, a to najbardziej cuchnie.

  • O ile mnie pamięć nie myli, w toku kampanii wyborczej „Ela” obiecywała zajęcie się w pierwszej kolejności kwestią nietrafionej inwestycji realizowanej dla miejskiej spółki, a oprotestowanej przez mieszkańców. I jakoś po objęciu stanowiska nie dało się zauważyć żadnych działań, mających na celu wstrzymanie budowy kosztownej wiaty, czy przebudowy inwestycji na obiekt o niskiej uciążliwości dla mieszkańców. Jeśli dobrze pamiętam, sprawa znana powszechnie jako RIPOK znalazła się w obszarze zainteresowania „Eli” dopiero po upływie półtora roku od objęcia urzędu. I nie jest zasługą „Eli” powstrzymanie idiotyzmu, prawdopodobnie dochodowego, bo jeśli ktoś ma na tym polu zasługi, to zdecydowanie jest to Zielony Wołomin. I to nie „Ela” jednokadencyjna starletka własną piersią broniła mieszkańców przed smrodem, bo jej decyzyjność nie istnieje, ale okopywanie się w analizach i ekspertyzach opanowała do perfekcji. Jedyna prawdziwa informacja w komentarzu dotyczy dopuszczenia kwatery do użytkowania. Jakiś mały komentarz, lalu?

 5. Zielony Wołomin protestował również za rysia ale on się na te protesty odlał. Ela ex post próbowała się dogadać ale też mogła ich olać. To jest zasługą Eli. Do reszty np. Do tego że nie zatrzymała inwestycji nie będę się odnosiła bo takie twierdzenia świadczą ze nie masz o sprawie pojęcia. Nie jestem piewca Eli. Ale w przypadku wysypiska poprzednik zostawił jej niesamowity smród. Budowa tej instalacji to największy przekręt Wołomina ostatnich lat. Jeśli Eli się uda to co zamierza w tej kwestii będzie to jej największy sukces.

  • Dowcip roku: Lala nie jest piewcą „Eli”… Może jesteś samą „Elą”? „Ela” i sukces… Nie rozśmieszaj ludzi… Nie masz pojęcia o interpunkcji… Pojęcia nie masz o prawie, jeśli twierdzisz, że inwestycji nie można było zatrzymać. „Ela” coś zamierza… Komplementem dla takich, jak ty jest cytat określający podstawowe parametry osobowości: mierna, bierna, ale wierna. Ale mierna nie jesteś, nawet mierna nie jesteś, Ale wierności może się od ciebie uczyć każdy, najbardziej nawet wierny, pies…

 6. Przecież ona musiała to uruchomić. musiała poczekać – aż sprawa przyschnie ( jak za Stalina) – bo przecież Syfek poszedłby za kraty. Kto opracował opinię środowiskową pod ten wołomiński smrodek – Syfek. Kto pomagał riczi-lovelowi w tej kwestii – Syfek. Kto pomógł carownicom objąć stołki , kto był tworzył piar dla eli- właśnie Syfek. No to nie mogło być inaczej jak tylko nie dać Syfkowi utonąć. Dlatego to ruszyło. Nie ważne czy po powiecie wołmińskim będą sie walać mazowieckie foliówki czy to jest opłacalne czy nie czy miasto zarobi czy mieszkańcy umoczą – to są marginalne kwestie. Najważnejsze: opinie Syfka – były ważne wiążące i właściwe. A że to będzie chlew na lata albo jutro sie zamknie – to jest zupełnie nie istotne. Najważniejsze – decyzja o otwarciu składowiska – dupy nikomu nie urwie.
  O to tylko chodzi. Jakie poszły lody bokiem – to widać – internecik – co go nie ma za 3 bańki – to przy tym słaby deser.

 7. Przecież Mostówka ma swojego radego i on tez nic nie wiedział. Najgorsze jest to że bez najmniejszych skrupułów oszukano mieszkańców i śmieci z całego województwa ot tak sobie Wołomin będzie przyjmował . Po ciorta to nam by truć ludzi a gdzie władza która ma ich chronić.

 8. Ona musiała to uruchomić – to była Syfkowi winna. Ludzie? to numery pesel na listach wyborczych – czego nie rozumiesz?? d 4 kadencji ludzie – ci co tu mieszkają – mają tylko taką postać – wyborczego zombie. Inny obraz ludu włmińskiego w oczach władz ostatnich 4 kadencji – nie istnieje. Nie czują nie muszą wiedzieć myśleć mieć widzieć używać…Mają sie podpisać na liście w dniu wyborów

 9. Nie tylko musiała, ale i chciała, bo jakoś kredyt MZO sp. z o.o. trzeba obsługiwać. O uruchomieniu kwatery wiadomo było od dawna, ale tam, z tego co pamiętam, miały być składowane odpady przetworzone chyba i już mniej śmierdzące. Jednak jeśli Mostówka protestuje, to widać chce mieć swojego burmistrza. Albo jeden mieszkaniec Mostówki koniecznie chce zostać burmistrzem. Czyli, Marku, kolejny kandydat, w miarę nowy, będzie korzystać z głosów wyborczych zombie… Jak mu nie wstyd robić ze swoich sąsiadów idiotów? Ale byłby numer, gdyby wygrał… Na zastępczynie swoje powoła takie dwie kociuby z Mostówki, miejscowe działaczki społeczne, i to dopiero będzie bal… Z grzeczności nie wspomnę o siostrze, która też będzie wymagać zaopiekowania…

 10. Pani burmistrz zdecydowała o uruchomieniu nowej kwatery na wysypisku oraz o przyjmowaniu śmieci z Warszawy po uzgodnieniach z sołtysem Lipin Starych oraz Zielonym Wołominem. Przecież ich wybraliśmy, to teraz powinniśmy zaakceptować to rozwiązanie.

 11. Zaraz a z kim sołtys uzgadniał ten smród. Pewnie będzie teraz przy wysypisku zakładał czujniki smrodu. Mówił o tym coś w Famie razem z Radwanową.

 12. Fakty są takie:
  Burmistrz Elżbieta Radwan Oraz ,,Zielony Wołomin” załatwili nam 20 000 000 ton smrodu z Warszawy. Oszukali wszystkich.
  I Jak mówił klasyk ,,Nie nazywajmy szamba perfumerią” Jak to próbuje zrobić towarzystwo z ,,Zielonego Wołomina”

 13. Mam pytanie do forumowych fachowców od śmieci. Czy została lub zostanie uruchomiona „fabryka śmieci”, czyli wiata-widmo do przerabiania odpadów zmieszanych według ryśkowej koncepcji?

  • Przerabianie odpadów pod tą cudowną wiatą zostało definitywnie wykreślone z wszelkich planów. Przerabiania odpadów zmieszanych nie będzie.
   Z tego co się dowiedziałem ma być czynna nowa kwatera do składowania już przerobionych odpadów i kompostownia odpadów zielonych.

 14. Osamotniona Mostówka niczego nie zmieni. Protestować powinna cała gmina bo burmistrz Radwan zrobiła z niej śmietnisko Warszawy. Poobstawiała się samymi nieudacznikami jak ona i sprzedała nas za psi grosz.

 15. Sprawa się rypła i ktoś za nią beknie. Wizja lokalna radnych z komisji bezpieczeństwa stwierdziła co tam jest przywożone. Mówiąc obrazowo zastała tam chlew.

 16. Ciekawi mnie ilu z was co plujecie na zielony wołomin i decyzję Eli szło w proteście czy zaangażowało się w negocjacje. Pewnie niewielu skoro nawet nie chciało się wam przeczytać podstawowych dokumentów dostępnych w necie. Na tą wspaniałą budowę MZO zaciągnął kredyt 15 mln. zł pod zastaw nieruchomości. Suszarnia śmieci (sławna wiata i wiatraki z plandeką) w ogóle nie miała racji bytu bo była technologią starą od której się odchodzi. (Najlepszym dowodem jest fakt, że obecnie – po dwóch latach od zakończenia budowy – nie można już takich instalacji budować. Za to powinien ktoś siedzieć.)
  Jeśliby Zielony Wołomin się okopał i powiedział, że nie otwieramy nic. MZO wciągu kilku miesięcy musiałby oddać kredyt bo nie zrealizowałby celu projektu. Oznaczało by to upadek MZO (albo dołożenie do MZO 15 mln z gminnej kasy) i sprzedaż nieruchomości z gotową kwaterą jakieś firmie na którą jako mieszkańcy mielibyśmy żadnego wpływu i on przywoziłby nam nie 20 tys ton ale 120 tys. ton.
  Hela dzięki za głos rozsądku.

 17. Wczorajsza komisja Bezpieczeństwa Pokazała że nad miastem i to co się w nim dzieje nikt nie panuje.
  Mieszkańcy przychodzie !!!! na komisje i sesje zobaczycie jakie gamonie sprawują władzę samorządową w Urzędzie Miejskim w Wołominie.
  Byłem po raz pierwszy na takim spotkaniu to jest niebywałe szczyt niekompetencji i arogancji, kogo wybraliśmy . Warto zrobić referendum i odwołać to towarzystwo szkoda każdego dnia, kiedy mają możliwość traktowania nas- mieszkańców z taką arogancją.

 18. lala, szajba Ci od..la? Tak samo jak Twojej szefowej! Na wszystkie tego rodzaju inwestycje zaciągane są kredyty. Jeśli zastawem był teren, to dobrze, można było tanim sposobem oddać przpłacone dziadostwo. Laluniu, siedzieć powinien również ten kto za nikomu nieprzydatne wiaty zapłacił i odebrał. Warto ustalić i tego winowajcę. Do pierdla posadzić całą bandę nieudolnych urzedników, oczywiście nie zapomnieć o laluniach.

  • Tu warto podkreślić fakt, że MZO Sp. z o.o. przed rozpoczęciem inwestycji przynosiło dochody. Należy też jako lekturę obowiązkową potraktować umowę zawartą z projektantem i wykonawcą wiaty, bo umowa precyzyjnie wskazuje jedynie kwotę należna projektantowi i wykonawcy w jednym. Macie pieniądze, róbcie co chcecie.. Można też poczytać o poczynaniach członków rady nadzorczej w składzie z czasów, kiedy przygotowania do inwestycji czyniono. W podsumowaniu należy się zastanowić, dlaczego reakcja wymiaru sprawiedliwości jest taka opieszała, lub dlaczego z zawiadomieniem organów ścigania zwlekano. Nic nie dzieje się bez przyczyny.

 19. Co się dzieje, że tak śmierdzi na całym Wołominie, czy ktoś może zorientowany powiedzieć, okna nie można otworzyć na Niepodległości

 20. Oburzacie się wszyscy, że z wysypiska śmierdzi lub będzie śmierdzieć, że Wołomin to jedno wielkie wysypisko śmieci. Drodzy mieszkańcy Mostówki, Lipin Nowych, Lipin Starych, Leśniakowizny, Sławka, Czarnej, Zagościńca… i mogłabym wymieniać tu też poszczególne ulice z centrum Wołomina, przestańcie wylewać szambo, przestańcie palić syfem w swoich piecach, nie trujcie siebie, swoich rodzin, swoich sąsiadów, a smród zniknie!!! A jeśli tego nie robicie to wezwijcie straż gdy czujecie duszący smród z komina sąsiada. Może drugim razem sąsiad zastanowi się czy wrzucić śmieci do pieca. Żenująca jest dla mnie postawa, człowieka, któremu śmierdzi wysypisko, ale smrodu ze swojego komina nie czuje i odrażającej woni ziemi z wylewanego szamba!

  • Głupia i przewrotna kobieto. Próbujesz bronić burmistrz, która za to samo jednych karze (mandaty straży miejskiej), a drugich nagradza (powoływanie na stanowiska i wysokie apanaże, ponad 300 tys rocznie). Ludzie spalają co mają i na co ich stać, a urzędnicy oraz burmistrz zarabia na krzywdzie mieszkańców, ponieważ inaczej nie potrafi rządzić i spłacać zaciągniętych długów.

 21. Iwan, to co piszesz jest niedorzeczne i niemądre. Przeczytaj to co napisałeś, tylko głośno, żebyś mógł to usłyszeć! Usprawiedliwiasz ludzi, którzy palą tym co mają czyli świństwem, bi na to ich stać? Bo plastiki, szmaty, opony dają więcej ciepła? I jeszcze mówisz, że karanie tych ludzi to ich krzywdzenie? A co z krzywdzeniem moich dzieci i nie tylko moich, które się duszą gdy wychodzą na dwór? Co z moim komfortem? Dlaczego mam godzić się na to, że ktoś obok mnie truje moją rodzinę i mnie! Chyba ten żrący smród wypalił ci mózg? Może zaczniesz usprawiedliwiać też ludzi, że kradną, bo nie chce im się zarabiać na jedzenie? Po drugie moim wpisem nie próbuję bronić burmistrz. Chciałam zwrócić uwagę innych, że problemy zaczynają się tuż obok nas. Nie bądź chociaż hipokrytą, bo to, że jesteś niekulturalny nazywając mnie głupią i obłudną zupełnie mnie nie znając, to pewne.

  • Dodam samolubna i nieobiektywna, tylko jej chata i z kraja. Złóż kobieto donos obywatelski, bedzie po temacie i powodach do biadolenia. Akurat ten problem po znajomości burmistrz Radwan załatwi. Nie zapomnij zadeklarować głosu w wyborach.

 22. Przecież to jasne jest, że chodzi o kampanię wyborczą jednego radnego. Przerżnął wybory we Wspólnocie i teraz walczy o byt. Przy okazji znalazł sobie sojusznika w sołtys, która bije się o drogędla tirów.

 23. Wyobraź sobie, że tak. Jestem gotowa w obronie zdrowia mojej rodziny i tych sąsiadów, którzy dbają o nasze wspólne otoczenie zawiadamiać o trucicielach. Nie znam pani burmistrz, nawet na nią nie głosowałam, więc pewnie mi nic nie załatwi 🙁 Zresztą nie musi, sama dam sobie radę ze smrodziarzami z mojej okolicy. Zachęcam, żeby inni też to zrobili w swojej okolicy. Ty jak rozumiem należysz do tych trucicieli, skoro stajesz w ich obronie, w myśl przysłowia ” uderz w stół a nożyce się odezwą”. Albo, w przeciwieństwie do mnie głupiej, przewrotnej,samolubnej, ty jesteś jednym z tych mądrych i szlachetnych obrońców pokrzywdzonych ludzi, którzy muszą palić w piecach czym popadnie i płacić za to kary. Ale skoro tak, to jakie znaczenie ma istnienie lub nie wysypiska? I tak zasmrodzą i zatrują nas setki małych niekontrolowanych przedsiębiorstw, producentów śmieci – zwanych gospodarstwami domowymi.

 24. Popieram Iwana , gość pisze prawdę taka jak jest. Po co owijać w śmieci. Raz a konkretnie. Są prominenci co zarabiają ponad 30 tys. złotych miesięcznie np. pan Solis w PWiK, prawda? – prawda, dalej biedni ludzie palą czym mają – prawda ? – prawda, straż miejska karze mandatami prawda ? prawda . Więc powtórzę słowa Iwana :Głupia i przewrotna kobieto. Próbujesz bronić burmistrz, która za to samo jednych karze (mandaty straży miejskiej), a drugich nagradza (powoływanie na stanowiska i wysokie apanaże, ponad 300 tys rocznie). Ludzie spalają co mają i na co ich stać, a urzędnicy oraz burmistrz zarabia na krzywdzie mieszkańców, ponieważ inaczej nie potrafi rządzić i spłacać zaciągniętych długów.straż karze jak poleci, prawda ? – prawda.

  • a ja mam dość gównozjadów palących w piecach śmiecie
   paniusia i panicz na zewnątrz a syf z komina leci
   Franiu z Mostówki obciachowcu truj siebie i swoje dzieci jak chcesz, na trucie moich nie ma zgody

 25. Widzieliście jak wygląda komin ciepłowni miejskiej? Tam śmieci nie palą, a brudniejszy jest od tych prywatnych w mieście i okolicach. Oczywiście, należy walczyć ze wszystkimi trucicielami. Jednak efekt skali musi kierować uwagę na największych, tych którzy dodatkowo czerpią z tego zyski. Burmistrz takich nie karze tylko nagradza. Zanieczyszczonej wody w kranach, smrodu, pylenia z wysypiska oraz samochodów zwożących śmieci do Wołomina nie przesłonią nieliczni mieszkańcy palący śmieci, ponieważ są to przypadki odosobnione.

 26. A Jaki jest stan faktyczny (ile ton było dotychczas składowanych, co na to jacykolwiek eksperci ?), to wieści podwarszwskie nie napisały… dlaczego ? na usługach?, brak profesjonalizmu?, dezinformacja celowa ?

  • Właśnie dlatego, że złożono wcześniej tysiące ton, nie powinna tam trafić więcej ani jedna tona. Mowa trawa i nie o tym co należy, składowisko definitywnie miało być zamknięte w 2014 r.

   • Podobno wcześniej eksploatowano kwatery „jak popadnie”, a obecna jest przygotowana w taki sposób, żeby uciążliwość dla środowiska ograniczyć. Nie zmienia to jednak faktu, że śmiecie to śmiecie, fiołkami pachnieć nie będą, a zwiezienie takiej masy odpadów to też sznur ciężarówek, czyli dostawa świeżych spalinek w gratisie zapewniona.

 27. A tu mamy taki kwiatek. Burmistrz skarży , mieszkańcy płacą.
  Maciej Myrcha
  24 listopada o 19:22
  Pan Sławek napisał wniosek o informację publiczną, zapytał o koszty, zapytał kto pisał pozew, poprosił kopie ewentualnych faktur oraz kopie wyroku.
  Z Urzędu Miasta otrzymał poniższą odpowiedź.
  Pozew był złożony jako Pani Elżbieta Radwan, zatem …? Czy osoba prywatna może nadszarpywać z kieszeni podatników środki na swoje fanaberie? Wszak 600zł i pensja mecenasa urzędowego to nie koszta przy nonszalancji urzędowej wierchuszki, ale czy nie trzeba też zwrócić za zastępstwo procesowe Wieści….?…i ująć tego w odpowiedzi na pytanie. #NiCoNASbezNAS
  #blackfriday #Piątekweekendupoczątek

  Lubię to!
  Udostępnij
  6 Dariusz Loranty, Dominik Kozaczka i 4 innych użytkowników
  Komentarze
  Zobacz więcej komentarzy (3)
  Julka Mazur
  Julka Mazur Powiem szczerze, że po przeczytaniu odpowiedzi z urzędu, jaką otrzymał pan Sławomir Piechotko zastanawiam się czy Elżbieta Radwan, która złożyła pozew jako osoba prywatna może wykorzystywać do obrony swoich racji przed sądem radcę prawnego ze swojego urzędu i obciążać kosztami procesowymi Urząd Miejski w Wołominie! Z tej odpowiedzi wynika, że tak się stało. Sąd zasądził też zwrócenie kosztów obsługi prawnej jakie poniosły Wieści Podwarszawskie. Z czyjej kieszeni zostaną zapłacone? Też z podatków?
  Lubię to! · 3 · 25 listopada o 12:17 · Edytowany
  Usuń
  Izabella Jaworska
  Izabella Jaworska Właśnie tak. Bo poczuła się urażona osoba prywatna a skargę wniósł organ.
  Lubię to! · 2 · 25 listopada o 10:57
  Usuń
  Julka Mazur
  Julka Mazur Skargę wniosła mieszkanka E. Radwan, podając swój prywatny adres, nie składał skargi urząd czy burmistrz
  Lubię to! · 3 · 25 listopada o 11:04 · Edytowany
  Usuń
  Izabella Jaworska
  Izabella Jaworska To zmienia postać rzeczy, ale nie wynika z powyższej odpowiedzi. Czyli koszty powinna ponieść Elżbieta Radwan personalnie i po sprawie.
  Lubię to! · 5 · 25 listopada o 11:09
  Usuń
  Izabella Jaworska
  Izabella Jaworska W takim razie niepotrzebnie tłumaczy jakie poniosła koszty a rozumiem ze radca wyświadczył koleżeńska przysługę
  Lubię to! · 25 listopada o 11:13 · Edytowany
  Usuń
  Dorota Penger
  Dorota Penger Ale trzeba przyznać że fachowców w urzędzie mają wyśmienitych w każdej dziedzinie

 28. Obserwujemy tu jak wygląda urząd opierający się na niedouczonych prawnikach zajmujących się majątkiem gminy i pracą zespołu prawnego.
  W tym konkretnym przypadku bez wątpienia do czynienia mamy nie tylko z nadużyciem władzy. „Zdaniem Sądu Najwyższego przekroczenie uprawnień wymaga wykazania, że podjęte przez sprawcę zachowanie nie wchodziło w zakres jego kompetencji. Ponadto przekroczenie uprawnień może także polegać na podjęciu działania wprawdzie w ramach kompetencji, lecz niezgodnie z prawnymi warunkami podjętej przez funkcjonariusza publicznego czynności. Dzieje się tak w sytuacji, gdy funkcjonariusz wykonuje np. zadania, które wchodzą w zakres jego obowiązków, jednak robi to niezgodnie z obowiązującymi procedurami i obowiązującym prawem – wyrok Sądu Najwyższego z 8 maja 2007 r., sygn. akt IV KK 93/07”

 29. Jeśli to prawda co napisano powyżej że Burmistrz Radwan wykorzystuje Prawników zatrudnionych w UM Wołomin do swoich prywatnych porachunków z niektórymi osobami, to jest to GIGANTYCZNE NADUŻYCIE i sprawą powinny zająć sie odpowiednie SŁUŻBY – które ostatnio w Wołominie i tak często bywają.

 30. Trzeba było protestować jak zaciągali kredyty na wysypisko. Teraz co? Wszystko zniszczyć? Zerwać umowy? Przecież kolejne ogromne koszty pójdą z naszej kieszeni, kosztem gminnego budżetu. Pewnie …. najlepiej poświęcić MZO – niech zlikwidują – a ludzie na trawkę, która wyrośnie na byłym wysypisku.

 31. Pachnie mi to ordynarną manipulacją próbą zrobienia nieczystego interesu. To co jest rozwalić. Broń Boże nie dyskutować jak z tego wyjść przy najmniejszych stratach a może wystarczy zmodernizować. Zasięgnąć opinii ekspertów jak uzdrowić stan obecny. I zarobić tak zarobić. A tak zamknąć, wywalić ogromną kasę w błoto. Po roku lub dwóch zjawi się „cudotwórca” z gotowym projektem „ekstra – lux” obieca wszystkim wszystko podpisze umowy „jak trzeba” kupi ten interes za złotówkę. Cała Polska to już przerabiała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj