Wołomin: Będzie strefa przemysłowa

8

Na poniedziałkowej komisji gospodarki radni jednogłośnie zdecydowali o kontynuowaniu prac nad pierwotną wersją planu miejscowego dla terenu przy ul. Łukasiewicza w Wołominie. Przypomnijmy, że o zwiększenie zakresu tego planu o kilkadziesiąt hektarów, co wiązałoby się z wydłużeniem prac nad nim o kolejne 2 lata, zawnioskowali nagle urzędnicy burmistrz. Dzięki decyzji radnych, jest jednak szansa na szybsze powstanie w Wołominie prawdziwej strefy przemysłowej.

Ostatnia komisja, poświęcona opiniowaniu planu miejscowego dla terenu przy ul. Łukasiewicza była niezwykle burzliwa. Naczelnik urbanistyki przekonywała radnych, że pierwszej wersji planu zagospodarowania dla terenów przemysłowych (gotowej do uchwalenia już rok temu) nie należy procedować, a plan trzeba powiększyć o ok. 100 ha. Wskazując na wady opracowanej wersji pierwszego planu, naczelnik wskazała fakt, że teren leży w części na obszarze zagrożenia powodzią, uprzedzając, że przegłosowany plan może być uchylony przez wojewodę. (…)

Radni w tej kwestii byli jednak jednomyślni. Jak zauważyli, kolejna zmiana wersji planu przedłuży procedurę o lata i będzie dla gminy bardzo kosztowna. Wypowiadając się w tym temacie zgodnie ustalili, że należy przyjąć w końcu plan dla terenów przemysłowych w Wołominie, ponieważ miasto nie może sobie pozwolić na wieloletnie opóźnianie wydania decyzji dla wołomińskich przedsiębiorców. To może spowodować, że kolejni inwestorzy nie będą się chcieli wiązać z gminą. (…)

Więcej na łamach Wieści.

8 KOMENTARZE

 1. MPZP w naszej gminie to podstawa. Przy obecnym terminach wydawania warunków zabudowy nikt z zewnątrz nie przyjdzie z większą inwestycją. A jeżeli znajdzie się „orzeszek” to na rozmowach w gminie przekonuje się, że nastawienie urzędników jest odpychające i zniechęcające do inwestowania w naszej gminie.

 2. Inwestor? To jeszcze jest tu jakiś? Pytanie : kto zainwestuje w tereny- bez drogi??? Od dupy strony to nasi władcy robią. Bo nie wiem jak zachęcić inwestora a jednocześnie mówić mu że jego dostawcy będą tkwić w godzinnych korkach. Trzeba mieć z jednej strony i wiare i persfazje.

 3. Gratuluję radnym perspektywicznego myślenia. Trzeba jeszcze tylko wymienić hamulcową tej gminy, a inwestorzy zaczną napływać do Wołomina jak do Dąbrówki, Kobyłki czy Radzymina.

 4. Burmistrz Radwan miała pomagać przedsiębiorcom. Proszę podać jeden przykład takiej pomocy . JEDEN NA TRZY LATA KADENCJI I MILIONY WYDANE NA URZĘDNIKów.
  CZEKAM…………

 5. CZAS MIJA a informacji nie ma…..
  idę zapłacić podatek i ZUS,
  Będzie na wielotysięczne nagrody dla współpracowników Pani Radwan…
  Trzymajcie się przedsiębiorcy 🙁

 6. Haha strefa przemysłowa w Wołominie 20 lat za późno. Radzę iść dać na mszę za niepowodzenie Centralnego Portu Lotniczego oby on nie powstał bo tutaj już nikt nie zajrzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj