Miliardowe wyłudzenia

Miliardowe wyłudzenia

We wtorek o godz. 6.00 rano funkcjonariusze CBA odwiedzili 70 domostw, także w Wołominie, Ząbkach, Warszawie i Radzyminie. Na celowniku służb tym razem znaleźli się pracownicy SK Banku i członkowie zarządów firm, powiązanych ze znanym ząbkowskim deweloperem.

Jak podali dziennikarze tygodnika Do Rzeczy, wśród zatrzymanych osób jest m.in. Jan B. prezes SK Banku oraz członkowie zarządu banku, pracownicy banku, a także Sławomir D., jeden z założycieli firmy developerskiej Dolcan Ząbki i ludzie związani ze spółkami-córkami, jakie wokół niej powstały. Funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych osób. Zabezpieczono dokumentację i składniki majątku, które mogą zostać wykorzystane na poczet ewentualnych przyszłych kar. (…)

Więcej na łamach Wieści

(16) Comments

 1. obywatel

  To nie pierwsze czynnosci i zatrzymania w tej sprawie.To Prokuratura podejmuje stosowne decyzje w sprawie. W końcu ci najwazniejsi zatrzymani,mam nadzieje,ze sprawa bedzie dogłebnie wyjasniona, winni własciwie i przykładnie ukarani.Najwazniejsze ukradzione pieniadze odzyskane w tym z majatku winnych. Znów Wołomin błysnął na calą Polske. Szkoda,ze od prawie 30 lat tylko w podobny spoób to miasto istnieje.

   1. Elle

    Oj, zw, masz rację, a ten akurat syndyk, jeśli jest to ten sam, który był na początku, wpisał się w historię polskiej praktyki prawa upadłościowego i układowego najwyższym wynagrodzeniem za prowadzenie postępowania upadłościowego. Nie sądzę, żeby obniżył loty...

 2. korneliusz

  Popisówa pod publikę. Można było to zrobić wzywając zwykłym wezwaniem a nie fundować stres niewinnym członkom rodziny. Takie działanie miałoby sens gdyby było wynikiem czynności operacyjnych dwa lata temu.

 3. Elle

  Szoł, trochę siermiężny, na miarę naszych możliwości. A czy ktoś podsumował wartość kredytów drobniejszych, udzielonych na podstawie pożyczonych dowodów osobistych? Ktoś ustalił pracowników banku odpowiedzialnych za ten proceder, może o niskiej wartości, ale za to rozbudowany ilościowo? A kredyty dla odwiecznych klientów banku? Zawsze były należycie zabezpieczone?

 4. Kamila

  W SK BANKU JUŻ 2 LAT TEMU ROBIONO PRZEWAŁKI USTANAWIAJĄC ZASTAW BANKOWY NP NA ROZPADAJĄCYM SIE BARAKU NA KILKA MILIONÓW, WARTO BYŁO NIE SPŁACAĆ . Wystarczy przejrzeć dokumenty i porównać ze stanem faktycznym.

 5. obywatel

  Elle, jak mozesz porównywac wyłudzenia krydytów tj, mikro kredycików róznych przestepców z banków, kiedy system był i jeszcze ale juz mniej jest dziurawy, sa nieuczciwi pracownicy lub posrednicy kredytowi, do jawnej działalnosci przestepczej na ponad 2 mld. w czym zapewne uczestniczyło , jak wierzyc dotychczasowym informacjom szefostwo tego banku. Tzn. niektórzy moga kraść, bo kradna miliony lub miliardy?????? Co do Skoku, oczywiscie niech wyjasniaja sprawe , a winni niech beda sprawiedliwie osądzeni kimkolwiek by nie byli

  1. Elle

   obywatel, popraw interpunkcję, zbuduj zdania, naucz się czytać ze zrozumieniem, bo objąłeś tu stanowisko dyżurnego tępaka, a to przeciętnie zaszczytna funkcja. W banku każdy orał, jak mógł, i jest mało prawdopodobne, że tego procederu nikt nie dostrzegł lub ten proceder tolerował. Zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie jest przestępstwem, i odstąpienie od zawiadomienia organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa też jest przestępstwem. Od lat pracownicy banku rekrutowani byli według pociotkowego klucza, więc o prawdziwych bankowców tam było raczej trudno. Kuźnia karier okazała się być tym, co właśnie zostało ujawnione... Niezależnie od wartości udzielonego z naruszeniem prawa kredytu, ktoś za takie działanie i jego skutki ponosi odpowiedzialność.

 6. obywatel

  Elle przejechałas/eś się po mnie , w pierwszym zdaniu ale nie ufaj pozorom. Twoja konstatacja od drugiego zdania jest oczywiscie trafna.Pozdrawiam.

 7. zibi

  Kierownictwo SK Banku przez kilka lat brylowało w niektórych bezpłatnych gazetach, otwierali,przecinali,darowali,lans/pijar pełna parą. Zarzad,Rada Nadzorcza, osoby odpowiedzialne za gospodarke kredytową, musieli byc swiadmi co sie dzieje, pytanie kto i na ile w tym uczestniczył. Przykre,że te podmioty bankowe, które wyszły i działały w Wołominie okazały sie nieuczciwe.

 8. Aga

  A czy może wiecie kogo jeszcze z wolomina z pracownikow banku oprocz jana b elzbiety k i anny b CBA zatrzymalo. Moze ktoś wpisze tu jakieś inicjały. Ciekawi mnie kogo jeszcze odwiedzili funkcjonariusze CBA 14.11.2017r

 9. Dominik

  Może na najbliższej sesji Rady Miejskiej warto aby Przewodniczący Rady, wprowadził punkt związany z SKBankiem. Czy sprawa upadku SKBanku mocno dotchnęła mieszkańców Wołomina.

 10. Hydro

  Zobaczcie jak wyglądają drogi i ulice w gminnych sołectwach błoto jak diabli nawet dziur nie łatają

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *