Miliardowe wyłudzenia

16

We wtorek o godz. 6.00 rano funkcjonariusze CBA odwiedzili 70 domostw, także w Wołominie, Ząbkach, Warszawie i Radzyminie. Na celowniku służb tym razem znaleźli się pracownicy SK Banku i członkowie zarządów firm, powiązanych ze znanym ząbkowskim deweloperem.

Jak podali dziennikarze tygodnika Do Rzeczy, wśród zatrzymanych osób jest m.in. Jan B. prezes SK Banku oraz członkowie zarządu banku, pracownicy banku, a także Sławomir D., jeden z założycieli firmy developerskiej Dolcan Ząbki i ludzie związani ze spółkami-córkami, jakie wokół niej powstały. Funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych osób. Zabezpieczono dokumentację i składniki majątku, które mogą zostać wykorzystane na poczet ewentualnych przyszłych kar. (…)

Więcej na łamach Wieści

16 KOMENTARZE

 1. To nie pierwsze czynnosci i zatrzymania w tej sprawie.To Prokuratura podejmuje stosowne decyzje w sprawie. W końcu ci najwazniejsi zatrzymani,mam nadzieje,ze sprawa bedzie dogłebnie wyjasniona, winni własciwie i przykładnie ukarani.Najwazniejsze ukradzione pieniadze odzyskane w tym z majatku winnych. Znów Wołomin błysnął na calą Polske. Szkoda,ze od prawie 30 lat tylko w podobny spoób to miasto istnieje.

   • Oj, zw, masz rację, a ten akurat syndyk, jeśli jest to ten sam, który był na początku, wpisał się w historię polskiej praktyki prawa upadłościowego i układowego najwyższym wynagrodzeniem za prowadzenie postępowania upadłościowego. Nie sądzę, żeby obniżył loty…

 2. Popisówa pod publikę.
  Można było to zrobić wzywając zwykłym wezwaniem a nie fundować stres niewinnym członkom rodziny.
  Takie działanie miałoby sens gdyby było wynikiem czynności operacyjnych dwa lata temu.

 3. Szoł, trochę siermiężny, na miarę naszych możliwości. A czy ktoś podsumował wartość kredytów drobniejszych, udzielonych na podstawie pożyczonych dowodów osobistych? Ktoś ustalił pracowników banku odpowiedzialnych za ten proceder, może o niskiej wartości, ale za to rozbudowany ilościowo? A kredyty dla odwiecznych klientów banku? Zawsze były należycie zabezpieczone?

 4. W SK BANKU JUŻ 2 LAT TEMU ROBIONO PRZEWAŁKI USTANAWIAJĄC ZASTAW BANKOWY NP NA ROZPADAJĄCYM SIE BARAKU NA KILKA MILIONÓW, WARTO BYŁO NIE SPŁACAĆ . Wystarczy przejrzeć dokumenty i porównać ze stanem faktycznym.

 5. Elle, jak mozesz porównywac wyłudzenia krydytów tj, mikro kredycików róznych przestepców z banków, kiedy system był i jeszcze ale juz mniej jest dziurawy, sa nieuczciwi pracownicy lub posrednicy kredytowi, do jawnej działalnosci przestepczej na ponad 2 mld. w czym zapewne uczestniczyło , jak wierzyc dotychczasowym informacjom szefostwo tego banku. Tzn. niektórzy moga kraść, bo kradna miliony lub miliardy??????
  Co do Skoku, oczywiscie niech wyjasniaja sprawe , a winni niech beda sprawiedliwie osądzeni kimkolwiek by nie byli

  • obywatel, popraw interpunkcję, zbuduj zdania, naucz się czytać ze zrozumieniem, bo objąłeś tu stanowisko dyżurnego tępaka, a to przeciętnie zaszczytna funkcja. W banku każdy orał, jak mógł, i jest mało prawdopodobne, że tego procederu nikt nie dostrzegł lub ten proceder tolerował. Zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie jest przestępstwem, i odstąpienie od zawiadomienia organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa też jest przestępstwem. Od lat pracownicy banku rekrutowani byli według pociotkowego klucza, więc o prawdziwych bankowców tam było raczej trudno. Kuźnia karier okazała się być tym, co właśnie zostało ujawnione… Niezależnie od wartości udzielonego z naruszeniem prawa kredytu, ktoś za takie działanie i jego skutki ponosi odpowiedzialność.

 6. Elle przejechałas/eś się po mnie , w pierwszym zdaniu ale nie ufaj pozorom. Twoja konstatacja od drugiego zdania jest oczywiscie trafna.Pozdrawiam.

 7. Kierownictwo SK Banku przez kilka lat brylowało w niektórych bezpłatnych gazetach, otwierali,przecinali,darowali,lans/pijar pełna parą. Zarzad,Rada Nadzorcza, osoby odpowiedzialne za gospodarke kredytową, musieli byc swiadmi co sie dzieje, pytanie kto i na ile w tym uczestniczył. Przykre,że te podmioty bankowe, które wyszły i działały w Wołominie okazały sie nieuczciwe.

 8. A czy może wiecie kogo jeszcze z wolomina z pracownikow banku oprocz jana b elzbiety k i anny b CBA zatrzymalo. Moze ktoś wpisze tu jakieś inicjały. Ciekawi mnie kogo jeszcze odwiedzili funkcjonariusze CBA 14.11.2017r

 9. Może na najbliższej sesji Rady Miejskiej warto aby Przewodniczący Rady, wprowadził punkt związany z SKBankiem. Czy sprawa upadku SKBanku mocno dotchnęła mieszkańców Wołomina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj