Kto interesuje się terenami przy S8?

1

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Kobyłka po raz kolejny podjęty został temat sprzedaży terenów inwestycyjnych znajdujących się przy trasie S8. Jeden z mieszkańców zapytał włodarzy miasta m.in. o to, czy rozmawiano z zarządami Polskiej Grupy Zbrojeniowej, PIT Radwar i firmą Nuctech na temat ewentualnego wykupu przez nich tych terenów.

– Miasto takich rozmów prowadzi naprawdę bardzo dużo. Z Polską Grupą Zbrojeniową spotykaliśmy się nawet nie tak dawno w obecności pana ministra obrony. Koncepcje kolejnych ekip rządu też się trochę zmieniają. Jeśli chodzi o Polską Grupę Zbrojeniową i teren PIT Radwar w Kobyłce, to pamiętam, że był plan stworzenia tam osiedla w ramach programu Mieszkanie plus. Teraz mamy kolejną zmianę pana ministra i jest konkretny plan dla tego obszaru, więc z nadzieją czekamy na to, co mogłoby być zrealizowane. Jeżeli zaś chodzi o tereny przy S8, to rozmawialiśmy na komisjach o tym, czy wydzielać działki na tym obszarze. Trzech dużych partnerów zainteresowało się tym terenem, w takiej właśnie wielkości nieruchomości. Stąd nasze przygotowania do sprzedaży tych 7,5 hektarów i intensywne rozmowy. Wierzę, że ci partnerzy przystąpią do rokowań. Są to Amerykanie, Brytyjczycy i Włosi. Gdybyśmy wstępnie podliczyli sobie teraz 44 tys. powierzchni pod działalność gospodarczą i ewentualnie grunt 60 tys. metrów pod działalność gospodarczą, to wyszłoby nam około 914 tys. zł rocznie podatku. My potrzebujemy tych pieniędzy do budżetu. (…)

Więcej na łamach Wieści.

1 KOMENTARZ

  1. Przez poprzednie prz3targi zero zainteresowania w sensie pogadać może każdy ale ofert nikt nie złożył a teraz będzie Ameryka w Kobyłce. Jea!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj