Kto interesuje się terenami przy S8?

Kto interesuje się terenami przy S8?

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Kobyłka po raz kolejny podjęty został temat sprzedaży terenów inwestycyjnych znajdujących się przy trasie S8. Jeden z mieszkańców zapytał włodarzy miasta m.in. o to, czy rozmawiano z zarządami Polskiej Grupy Zbrojeniowej, PIT Radwar i firmą Nuctech na temat ewentualnego wykupu przez nich tych terenów.

– Miasto takich rozmów prowadzi naprawdę bardzo dużo. Z Polską Grupą Zbrojeniową spotykaliśmy się nawet nie tak dawno w obecności pana ministra obrony. Koncepcje kolejnych ekip rządu też się trochę zmieniają. Jeśli chodzi o Polską Grupę Zbrojeniową i teren PIT Radwar w Kobyłce, to pamiętam, że był plan stworzenia tam osiedla w ramach programu Mieszkanie plus. Teraz mamy kolejną zmianę pana ministra i jest konkretny plan dla tego obszaru, więc z nadzieją czekamy na to, co mogłoby być zrealizowane. Jeżeli zaś chodzi o tereny przy S8, to rozmawialiśmy na komisjach o tym, czy wydzielać działki na tym obszarze. Trzech dużych partnerów zainteresowało się tym terenem, w takiej właśnie wielkości nieruchomości. Stąd nasze przygotowania do sprzedaży tych 7,5 hektarów i intensywne rozmowy. Wierzę, że ci partnerzy przystąpią do rokowań. Są to Amerykanie, Brytyjczycy i Włosi. Gdybyśmy wstępnie podliczyli sobie teraz 44 tys. powierzchni pod działalność gospodarczą i ewentualnie grunt 60 tys. metrów pod działalność gospodarczą, to wyszłoby nam około 914 tys. zł rocznie podatku. My potrzebujemy tych pieniędzy do budżetu. (…)

Więcej na łamach Wieści.

(1) Comment

  1. Mieszkaniec

    Przez poprzednie prz3targi zero zainteresowania w sensie pogadać może każdy ale ofert nikt nie złożył a teraz będzie Ameryka w Kobyłce. Jea!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *