Obniżają pensję burmistrz Wołomina!

26

Na środowej sesji radni Wołomina mają zamiar obniżyć wynagrodzenie burmistrz Wołomina Elżbiecie Radwan. Od momentu przyjęcia uchwały burmistrz ma zarabiać 9490,00 zł, a nie jak dotychczas – 12 540,00zł.

Zdaniem inicjatorów uchwały burmistrz nie zasługuje na dotychczasową, maksymalną stawkę wynagrodzenia, ponieważ źle zarządza miejskim majątkiem, na co wskazują odszkodowania, które gmina musi wypłacać na podstawie prawomocnych wyroków sądów oraz nie wywiązuje się ze swoich obowiązków nadzorczych, co zdaniem radnych widoczne jest choćby w braku skutecznej pracy nowo utworzonego wydz. komunalnego, w niedopatrzeniach pracowników, skutkujących brakiem dofinansowań zewn. oraz przyznawaniu kadrze kierowniczej urzędu kilkunastotysięcznych nagród finansowych.

Więcej w kolejnym numerze Wieści.

26 KOMENTARZE

 1. Nowo utworzony wydział komunalny – ale starzy pracownicy! Na pytanie dlaczego nie odśniża sie w Wołominie dróg gruntowych pada odpowiedź – że obsługujemy tylko drogi asfaltowe. A drogi gruntowe – GMINNE – nie powinny być obsługiwane i utrzymywane???? Według jakich praw ludzie z tego wydziału takie opinie utrzymują – bo na pewno nie według praw obowiązujących dla samorządów RP gdzie gmina zobowiązana jest utrzymywać wszystkie swoje drogi – bez względu na nawierzchnie. Pani burmistrz nie zasługuje nawet na najniższą krajową z takim zapleczem. No chyba że to jej decyzje. – to nie zasługuje nawet na dzień dobry

   • Radni marnotrawią nasze pieniądze, wywalają z planu budowy ulice Kurkową na której projektowanie zostały poczynione wydatki. Mieszkańcy tej ulicy podziękują swoim radnym w wyborach.

    Łukasz z kurkowej ten od listów w skrzynkach 😀

 2. obniżają bo brakuje dla ministrów PiS, którym nie wystarcza do pierwszego….. a może by tak radni sobie obniżyli diety a biorą od ok. 2000 tysięcy do 1100 złotych netto miesięcznie i za nic nie odpowiadają… kolejne kuriozum w wykonaniu radnych Wołomina jak to dobrze, że to już koniec ich kadencji…wstyd…żenada…

  • Nie wiem po co mieszać w to PiS? PiS wołomiński a pis ogólnokrajowy to inna sprawa. W kraju się sprawdzają a w Wołominie jest to gromada nieuków, koniunkturalistów i pożytecznych idiotów. Jestem wyborcą PiS w kraju ale Wołomińskim PiS jestem zawiedziony. Jest mi przykro kiedy partia która robi tyle dobrego dla kraju w moim mieście wystawia takie miernoty. Panie Jarosławie proszę o interwencję.

  • Radni marnotrawią nasze pieniądze, wywalają z planu budowy ulice Kurkową na której projektowanie zostały poczynione wydatki. Mieszkańcy tej ulicy podziękują swoim radnym w wyborach.

   Łukasz z kurkowej ten od listów w skrzynkach 😀

 3. Ohohohoho radni z każdej opcji….. czyli ci których pryncypał zarządzał kominem. Gdy zarządzał i bral dużą kasę stali za Radwan murem. Wystarczyło że pryncypal spadł z komina i Radwan jest be.
  Obrzydliwe…..

  • No niestety tak to wygląda. Radwan kopeła ich kumpla z posady to teraz nagle są przeciwko. To co to znaczy, że byli za Radwan bo dawała prace ich koledze(szefowi)? To są radni czy biuro pracy dla swojego pryncypała?

   • Ohyda. Radny Kobus latał z burmistrz i foteczki robił. Nagle kobita jest złym burmistrzem. Nagle czyli gdy pryncypal spadł z komina. Przecież ludzie to nie debile i kojarzą fakty.

   • Dla niepoznaki żeby udać przed wyborcami że nie jest popychadłem Jerzego mógł odczekać kilka dni z tym nagłym zwrotem w stosunku do Radwan 🙂 Ciekawe czego Elka im nie dała że teraz tak się rzucają.

   • Nie obchodzi mnie kto siedzi przy jakim kominie i kto został kopnięty w dupę. Obchodzi mnie dotrzymywanie słowa przez radnych. Jak dają pieniądze na projekt drogi to niech ją zbudują tak jak obiecywali. Mieszkańcy podziękują radnym w wyborach. Kilkadziesiąt głosów z Kurkowej nie zagłosuje na żadnego z dotychczasowych radnych. A dwóch kłamców może zapomnieć o jakimkolwiek szacunku.

   • Nie obchodzi cię sprawa istotna. Bo widać czym radni się kierują podejmując decyzje.

 4. Radni marnotrawią nasze pieniądze, wywalają z planu budowy ulice Kurkową na której projektowanie zostały poczynione wydatki. Mieszkańcy tej ulicy podziękują swoim radnym w wyborach.

  Łukasz z kurkowej ten od listów w skrzynkach 😀

   • Może i są gorsze ulice ale ta jest ważna dla wielu mieszkańców. Co niedziela są tam tłumy a ulica dziurawa. Rozmawiałem z dwoma radnymi (nie będę im robić reklamy wymieniając ich z nazwiska) i obiecywali poparcie – skłamali. Informacja poszła do miszkańców ulicy i mogą zapomnieć o kilkudziesięciu głosach. Oby tak dalej Panowie Radni.

 5. Nie ma co się dziwić z decyzji radnych. Burmistrz nie panuje nad tym co dzieje się w urzędzie i na mieście. Władzę oddała Zbieć i Ciepelewskiemu. W parze i całą dobę kombinują jak się dalej utrzymać i kosić kasę. Zamiast brać się za pożyteczną robotę, Urbanowski z Ciepielewskim i Oleszczukiem buszują na facebooku i na portalach. Kpią z radnych w żywe oczy, torpedują ich wnioski (np. zabezpieczenie nagrań z monitoringu) i wypisują bzdury jak wyżej. Burmistrz od długiego czasu pozwala na ich ekscesy, więc doczekała się oskubania z kasy i utraty trwarzy. Wstyd jak cholera. Zasłużyła sobie i nie ma co jej żałować. Zanosi się, że to nie koniec jej problemów.

 6. Jak widać Troling Radowanowej się obudził. Wyjdźcie zza biurek i porozmawiajcie z ludźmi to zejdziecie na ziemię. Mam żal do radnych że tak późno zaczęli działać. Symptomy nieudolności i były juz w 2015 roku przy aferze internetowej , miasto straciło trzy lata …szkoda wielka szkoda

 7. Ta kurkowa to w ogóle nie powinna być przyjęta do przebudowy. Co to?? Arteria miasta?? Nie – boczna ślepa ulica po której na godzine jeździ 60 samochodów – i to w godzinie szczytów lub po mszy. chcieliście progó zwalniających – to leżą. Miejsc parkingowych to przed stacją tyle nie ma co na kurkowej – to co tu przebudowywać???To już te lipiny kąty bardziej potrzebne dla miasta. Ale nie – czyj guguś tam parkuje?? Z gminy czy z powiatu?? A może zamiast tej kurkowej to przebudować ruchliwą leszczyńską albo w końcu położyć chodnik na brzozowej – bo nigdy nie było… NIEEEEE – Kurkowa najwżniejsiejsza. Wieśniury sobki

 8. Ciekawie się robi. Nagrody dla radnych mają być? Po 50 tysięcy i 95 tysięcy dla przewodniczącego RM? Radwan zabiorą żeby było dla nich???

  Portal wolomin2018.pl serdecznie przeprasza, że myli się z prawdą jak zostało napisane na jednym z „niezależnych” portali wołomińskich, który specjalizuje się w realizacji znanego hasła wyborczego „Wołomin w ruinie”. Rzeczywiście dieta przewodniczącego rady miejskiej to nie prawie 2000 złotych tylko 1987 złotych.. aha pomyliliśmy się jeszcze podając, że pan przewodniczacy rady miejskiej za 4 lata społecznej pracy otrzyma na konto 95 000 złotych – przepraszamy to nasz błąd otrzyma 95 376 złotych. Przepraszamy także pozostałych radnych miejskich Wołomina, którzy otrzymują prawie 1200 złotych za społeczną pracę bo otrzymują od 1060 złotych do 1192 złotych… no i kolejny nasz błąd mijanie się z prawdą radni po czterech latach otrzymają na konto 50 000 złotych – przepraszamy otrzymają Ci co mają po 1060 złotych dokładnie 50 880 złotych. Za napisanie nieprawdy bardzo przepraszamy rzeczywiście „Wołomin jest w ruinie” bo radni mają tak niskie diety nawet niższe niż w mniejszym Tłuszczu. Raz jeszcze bardzo przepraszamy. Pozdrawiamy – „obrońcy pensji burmistrz Radwan” czyli redakcja portalu wolomin2018.pl

 9. To nie nagrody a diety. Obrońcy pensji Pani burmistrz powinniście pisać jaśniej bo człek nie związany z urzędem może opacznie zrozumieć jak ja. Przepraszam.

 10. Dziecinada radnych i tych z PiS i tych mieszanych na czele z kapryśnym dzieciakiem Kobusem. Przez trzy lata glancował pantofelki i jak piesek kroczył z Żelezikiem za burmistrz Radwan robiąc sobie fotki z kim popadnie a co się stało ze teraz pani Radwan jest dla pana Robercika beeee.? Może panie radny jakiś zawód miłosny a może pan Mikuła źle pana nastroił. Zachowujecie się jak kapryśne dzieciaki a nie radni wielkiego miasta, dzieciaki którym Radwanowa zjadła lody i was dzieciaki na czele z Mikułą i Igorkiem ograła do jaja. I co postanowiliście na koniec kadencji Radwanowej zabrać jej cześć pensji , żałosny śmiech mnie ogarnia . Co jeszcze możecie zrobić podpowiem panom z PiS i reszty na czele z Robercikiem : pomalujcie smalcem klamkę gabinetu pani burmistrz albo dolejcie do kawy dużo cytryny , zabierzcie mikrofon i zamknijcie kibel na korytarzu. Na to was tylko stać , na nic więcej merytorycznie. Czas najwyższy by pozbyć się w wyborach takich słabych radnych i wybrać ludzi nowych i wykształconych nie kupca z koralikami i edc. Jak to jest , że opozycja w radzie ma ewidentna większość a Radwanowa przetrwała z wami cztery lata i swobodnie rządziła i zrobiła nie mało a więcej niż kadencje Mikuły i Madzi razem wzięte. No jak słabeuszki lećcie do mięsnego po szmalec!

  • Z metra cięty pseudo …logiczny konusie, mylisz mawet wodę kolońską z tym co następuje dalej. Koralika to możesz cmoknąc z dwóch stron tej samej dziurki. Wyżej nie sięgniesz.

 11. Zgadadzam sie. Miasto jest źle zarządzane. Rozdawnictwo premii, brak łącznika z obwodnicą marek, brak inwestycji na trasie dojazdu do warszawy, plus to jak przez ostatnie 3 lata to wyglądało (chaos zwiazany z remontem torow, opoznianie otwarcia tuneli, wykanczanie małej i średniej przedsiebiorczosci w miescie), to musi isc w parze z konsekwencjami. Ze nie wspomne o nepotzmie w urzedzie i procesach z wiesciami…Odzyskajmy demokracje w WOLOMINIE #Wolomindlaludzi!

 12. Dlaczego w Wołominie tak trzeba się kłócić, obniżanie pensji burmistrz na końcu kadencji to tylko i wyłącznie początek kampanii wyborczej.
  Rada miejska w Wołominie to najgorsza rada w okolicy, pewnie w każdej radzie można znaleźć różnych dziwaków i prostaków ale w radzie Wołomińskiej są niestety w przeważającej większości… aby nikogo nie obrazić myślący zdecydowanie wolniej niż przeciętna…
  Szkoda bo miasto z pewnością ma potencjał ale wybierając partyjnych nieudaczników zawsze będzie hamować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj