Zarzucają burmistrz korupcję polityczną

22

Wyciągania „asów z rękawa” ciąg dalszy. Po tym jak wiceburmistrz Wołomina oświadczyła w ogólnopolskich mediach, że na początku kadencji słyszała jak miejska opozycja targuje się o stanowisko wiceburmistrza, teraz kulisy współpracy z burmistrz ujawnia opozycja. Na czwartkowej konferencji prasowej wołomiński klub radnych PiS przyznał, że po wygranych wyborach burmistrz próbowała ,,wyciągnąć” z klubu czterech miejskich radnych, w zamian za obietnicę realizacji inwestycji w ich okręgach wyborczych. Jak mówią radni PiS, udało się jej namówić tylko jednego radnego, ale za to stanowiskami w gminie nie pogardzili radni powiatowi.

(…) W dalszej części spotkania radni Klubu PiS i Klubu Porozumienia Samorządowego wygłosili oświadczenia, podając powody obniżenia wynagrodzenia burmistrz Radwan oraz fakty związane z handlem stanowiskami na szczeblu samorządowym Wołomina. Jak zadeklarował przewodniczący Rady Miejskiej, wszelkie plotki rozpowszechniane w mediach przez burmistrz i urzędników są „kłamliwe i nieprawdziwe”. – Nigdy nie było żadnych rozmów koalicyjnych i ich nie będzie. To jest niedopuszczalne, co w tej chwili jest rozpowszechniane, ponieważ próbuje się tę sprawę przedstawić w świetle jakiejś korupcji politycznej. Nie wiem czy państwo wiecie, bo lokalne media o tym piszą, warto sięgnąć do działań pani burmistrz, bo w Radzie Powiatu dwoje radnych odeszło z klubu PiS dostając intratne stanowiska. Jeden z radnych został prezesem Przedsiębiorstwa Komunalnego. W pewnym momencie na bardzo ważnych stanowiskach miejskich spółek urzędy piastowało 6 radnych powiatowych! I tutaj nikt nie dostrzega korupcji politycznej? Sam fakt próby wyciągania radnych z klubu, w zamian za obietnice, że jak odejdą to w ich okręgach będzie robione wszystko, jest niczym innym jak korupcją polityczną – ujawnił przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Czarzasty.

Radny Robert Kobus z Klubu Radnych Porozumienia Samorządowego argumentował, że radni z jego klubu głosowali w większości za obniżeniem pensji burmistrz ponieważ w każdej miejskiej inwestycji są niedoróbki i niedociągnięcia, a czas oczekiwania na poprawki jest bardzo długi. Nazwał burmistrz „kiepskim gospodarzem”, a poruszany problem wprost: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/numer,271386,wie_ci_podwarszawskie/

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

22 KOMENTARZE

 1. Przykre to, ale radni naprawdę chyba myślą, że mieszkańcy Wolomina to skończeni idioci…

 2. Mi wychodzi że jest na zdjęciu mega hipokryta.
  A chodził a foteczki wspólne z burmistrz robił a to laskowa a to inne miejsce na Sławku. I nagle odmiana. Pani zwolniła pana i jest zła źle rządzi i rozdaje stołki. Jak dała dla pryncypała to było dobrze się zapytowywuje????

 3. Szczyt bezczelności galopującej – na materiale wideo z rady widać, słychać i czuć co się wydarżyło, a oni taki kit ludziom wciskają prosto w oczy…

 4. Mamusie lubią szatkować, bo wtedy z konferencji robi się lekkostrawny film dla niemyślących – papeczka łatwa do przełknięcia o smaku takim jak lubi pani burmistrz

 5. Do politycznej korupcji burmistrz Radwan radni zapomnieli dodać niewiarygodność. Wg. nomenklatury stosowanej przez panią burmistrz skorumpowanymi politycznie byli Jagodziński, Wiatrak, Mikulski, Sulich, Solis, Zych, Rajchert, Jaczewski, Ciepielewski, Kubała, Urbanowski, Królak … . Kolejnych można dopisywać.
  Zakłamanie połączone ze zdradą naszej szlachetnej i prawej Radwan jak dotąd dotknęło Jagodzińskiego, Wiatraka, Mikulskiego, Sulicha i ściśle z nimi powiązanych. Ten kto dziwi się, iż po niedotrzymaniu koalicyjnych zobowiązań zmieniają front, równie jest zakłamany niczym burmistrz oraz jej sitwa.
  W drodze do kariery Radwan wykorzystała środowiska oraz liderów przeciwnych PiSowi, aby po umocnieniu przystąpić do ich niszczenia. Przyjaźń z PSL poszerzyła o Nowoczesną i PO, tj. zwalczających obóz rządzący, a otoczyła się ludźmi bezideowymi goniącymi za pieniędzmi. Wszystko co robi służyć ma utrwaleniu stanu obecnego. Z Wołomina zrobili sobie dojną krowę i poniewierają pod płaszczykiem walki z PiS.

 6. Błędem radnych było odstąpienie od przedstawienia zarzutów merytorycznych, których zebrało się na tyle dużo, że są podstawy do zmiany osobowej na stanowisku burmistrza. W tej chwili każde wystąpienie bez faktów, dat, liczb, będzie niewiarygodne. I zastanawia mnie buta obecnej burmistrz, nawet się zastanawiam, czy w obecnym stanie zaburzeń równowagi psychicznej powinna sprawować urząd. Jej urząd, jej zgoda lub jej brak, jej fachowcy, jej projekty, jej droga przez mękę z radą. A w innych wypowiedziach: pokora i świadomość służby. Zero wiarygodności w obecnym stanie ducha, bo ciało mniej tu istotne.

 7. Mirek ma racje – z Wołomina wszyscy kolejno – zrobili sobie dojną krowę. Mieszkańcy – nic z tego mieć nie będą – tylko chaos . A prawda jest taka – że każdy tam każdego za jaja trzyma- bo po kolei – umoczeni są wszyscy jak nie w śmieciowicho to w internet czy inne wyłudy remonty rewitalizacje. O 80% spraw gdzie w przewałach partycypują wszyscy – mieszkańcy nawet nie wiedzą. Ale każdy na każdego ma tam haka. Prokurtura i abw powinna wpaść tam jak do Pułtuska i zająć dokumenty – ale tego nie zrobią w gnieździe pisuarów. Sytuacja nie wyjaśni sie do wyborów a i po nich – nic światła nie ujrzy. Jedyna rada – wywalić sitwe – po całości. Nie grzebać sie w błocie które sami se stworzyli. Niech sie gryzą poza urzędem i nie za nasze pieniądze. Młodzi – organizować komitety! Miasto jest wasze.

   • @Mariusz, wszyscy nie wyjadą, drzwi nie zamkną i nie wyłączą w Wołominie światła. Pytania: zostać i podjąć wyzwania czy wyrwać sie z kręgu niemożności, pozostaną.
    Marek, Elle i mark chcą głębokich zmian, a u władzy ludzi nieskompromitowanych dołowaniem Wołomina. Chcę tego samego. Ostatnie kompromitujące działania burmistrz Radwan na forum krajowym za pośrednictwem TVN i innych mediów krajowych, to wstyd i kompromitacja. Ambicje polityczne chora na władzę kobiecina niech realizuje w innym miejscu.

   • Wwl87, urodziłam się w Wołominie i mieszkałam przez wiele lat. Tu mieszkali moi dziadkowie i pradziadkowie. Nie da się Wołomina usunąć z map tylko dlatego, że kolejna kadencja upływa pod znakiem sporów, nepotyzmu, niegospodarności i kolejnych obietnic i zapewnień. Oczekiwanie normalności nie jest tożsame z oczekiwaniem głębokich zmian. Nie chcę wielkiego przewrotu na szczytach lokalnych władz, ale odrobiny rozsądku w działaniu radnych i kierownictwa urzędu. A przede wszystkim – uświadomienia u każdego mieszkańca gminy tego prostego faktu, że jest on właścicielem niewydzielonej części każdego gminnego składnika majątku. Bo gmina w powszechnym odbiorze to urząd gminy i może jeszcze władze. Jestem przeciwna obnoszeniu się przez nieudolną burmistrz z żalami i pretensjami po mediach, uważam, że kobieta utraciła kontakt z rzeczywistością i zastanawiam się, kto utrzymuje ją w przekonaniu o jej doskonałości, nieomylności i wielkich sukcesach. Bo klaka jest potrzebna, ale w teatrze. Tu jest codzienne życie i obowiązki, z którymi nie wszyscy sobie radzą, ale nie chcą sobie tego faktu uświadomić. Nie wolno władz oszukiwać i konwencjonalnie wpadać w zachwyt, jeśli bilans wzlotów i upadków wskazuje przewagę upadków. Ta postawa biednej i pokrzywdzonej, a takiej zaangażowanej, jest metodą na zdobycie dobrych wyników wyborczych, jedyną, w obecnych okolicznościach. Z przeceną zawodową trzeba się pogodzić i należy to uczynić z godnością.

   • Elle, skompromitowani normalności nam nie zapewnią. Już dowiedli, że nie zasługują na oddanie im wpływu na nasze otoczenie i przyszłość. Powierzać coś takiego nieudacznikom to czysta głupota. Nie potrzebowałem wielu lat aby ocenić. Wychodzę na Wołomin i widzę od lat ten sam bałagan, a w tej kadencji nowością jest to, że brudy zaczęto prać aferami. Ekipa burmistrz Radwan walkę z partyjniactwem oparła na zamordyzmnie i kłamstwie. Zbudowała dwie rzeczy, struktury quasi-mafijne i propagandę sukcesu.
    Wszystko co odnotowuję na lepsze było zasługą innych, komunikację z Warszawą poprawiło PLK i GDDKiA. Lokalni nieudacznicy nie potrafili nawet włączyć na czas tych inwestycji w miejską i gminną infrastrukturę. O odpryskach skorumpowanych rządów w postaci kilku placów zabaw, przystankach autobusowych, ławkach i połatanych dziurach nie ma sensu pisać. W każdej kadencji są robione w ramach remontów i modernizacji.

   • Wwl87, jako osoba leciwa mam świadomość niedostatków występujących u mieszkańców, niedostatków przekładających się na ograniczenie oczekiwań. Bo nie ma w Wołominie poszanowania przestrzeni wspólnej, nie ma kultury bytowania w tej przestrzeni. Jest za to dziwne zakompleksienie i pełen podziw dla tych, co mają odwagę wyjść przed szereg i drzeć japę, przepraszam za użyte słowo, ale ono adekwatne do okoliczności jest, niezależnie od treści przekazu. Jeśli się drze, to pewnie ma rację i trzeba za nim stać. Dzięki takiej postawie w okolicy występują zasłużeni działacze i działaczki, którzy niczego, poza własnym wizerunkiem i odrobiną szumu nie wnoszą. Ale są powszechnie szanowani. W obecnej kadencji władz samorządowych dotyczy to także burmistrz, która dzięki wykreowaniu się na tą prześladowaną mimo niepoliczalnych zasług i nieustannego pasma sukcesów, drugą kadencję ma już zapewnioną. Brud i smrodki w centrum miasta nikomu prawie nie przeszkadzają, bo to nie u nich brudno i nie u nich śmierdzi. W relacjach władza – obywatel występuje syndrom pańszczyźnianego chłopa. Trudno w takich okolicznościach oczekiwać zmian. Może liczba oczekujących jest zbyt mała, a może zakres oczekiwań też nie taki. A przede wszystkim każdy z pozoru pozytywny przekaz od władzy odbierany jest jak platynowa moneta. Nie istnieje świadomość, że to z podatków wypłacane są pensje i diety.

 8. Koalicyjne rozmowy, ustalenia i udziały są codziennością. Uczynienie z tego przez burmistrz Radwan korupcji politycznej było złapaniem się tonącej brzytwy. Krwawi, nic w tym dziwnego.

 9. Burmistrz Radwan nie ma godności. Nie dość, że „obszkalowała” w TVN swoich współmieszkańców to jeszcze wykłóca się z nimi na FC. Żenada. Radni Gminy Poświętne w ubiegłej kadencji też wójtowi obniżyli pensję. Ale wójt nie zrobił z tego powodu ambarasu na całą Polskę. I może z tego powodu wygrał następną kadencję ?

 10. Nasi radni za preproszeniem to „wołowe dupy”, zanim zabrali się za dyscyplinowanie minęła niemal kadencja. W 2015 r. zaraz po wybuchu afery internetowej był najlepszy czas na odwołanie burmistrz Radwan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj