Namiot, kibel i kultura

0

Któż z obecnych włodarzy powiatu mógł zakładać, że temat którym zajmowano się na początku samorządowej kadencji, powróci ponownie pod jej koniec. Można było przypuszczać, że dawne sprawy Pałacu w Chrzęsnem już na tyle zostały „ograne”, iż nic więcej poza kulturą wydarzyć się tu nie może. A jednak, ostatnio naszą uwagę skierowano nie na sceniczne wydarzenia, a inwestycje realizowane w pałacowym parku.

Nasze zainteresowanie wzbudziła konieczność szybkiego posadowienia w parku olbrzymiego namiotu, którego koszt znacznie przekracza 260 tys. zł, oraz dwóch sanitariatów z garderobą, na które zarezerwowano w rozstrzyganym właśnie przetargu 100 tys. zł, czyli zakupów, o których mówiło się już w ubiegłym roku. Teraz przyszedł czas na realizację szybkich  zamówień, by zdążyć na organizację tegorocznych imprez: zarówno tych patriotycznych, jak i uzasadnionych wyborczo.

Nie negujemy uzasadnionych zakupów, choć jeszcze niedawno mówiło się, że na dodatkowe inwestycje w kulturę nas nie stać (poza remontem powiatowej biblioteki za blisko 3 miliony złotych). Już wówczas wydawało się, że zakupy do parku zostaną wstrzymane, jednak jak widać, znalazły się siły, które preferowały owe niezbędne wydatki.

Temat wydał się nam na tyle ciekawy, że postanowiliśmy się nim zająć, krótko po tym jak uchwały Rady Powiatu wcielono w życie. Nie pozostało nam nic innego, jak wystosować pismo do starosty z nasuwającymi się pytaniami. Jeszcze tego samego dnia otrzymaliśmy stosowaną odpowiedź, ale nie bardzo odnoszącą się do stawianych przez nas kwestii.

– Zadanie „Modernizacja parku wraz z budową pawilonu przy pałacu w Chrzęsnem” zostało wprowadzone do budżetu Powiatu Wołomińskiego uchwałą Rady Powiatu Wołomińskiego nr XXXVI-341/2017 w dniu 24 maja 2017r. Znalazło się również w budżecie na 2018r. uchwalonym w dniu 19 grudnia 2017r. uchwałą Nr XLIII-484/2017. Rozszerzono jego zakres o zakup kontenerów sanitarnych na XLVI sesji Rady Powiatu Wołomińskiego w dniu 22 marca 2018r. (uchwała XLVI-527/2018). Decyzję o budowie pawilonu podjęła Rada Powiatu Wołomińskiego na wniosek Zarządu Powiatu Wołomińskiego – czytamy w emailu od starosty. W kilku kolejnych akapitach, dowiadujemy się innych ciekawostek, mających uzasadnić konieczność owych zakupów: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/numer,273147,wiesci_podwarszawskie

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj