Wołomin: Burmistrz pozywa swój urząd

Wołomin: Burmistrz pozywa swój urząd

Tym razem burmistrz Wołomina pozwała do sądu… Urząd Miejski w Wołominie, żądając odszkodowania w wysokości 27 450 zł. Także do wojewody został złożony wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały z 7 marca, dotyczącej ustalenia wynagrodzenia Elżbiety Radwan.

Jak dowiedziały się Wieści, pozew o odszkodowanie Elżbieta Radwan złożyła 28 marca w Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi Południe. Burmistrz pozywa Urząd Miejski w Wołominie, a wartość sporu wyznaczyła na 27 450 zł tytułem odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu, wraz z ustawowymi odsetkami. Ponadto powódka domaga się zasądzenia od urzędu kosztów zastępstwa procesowego, pokrycia kosztów procesu i nadania wyrokowi rygoru natychmiastowej wykonalności.

Powódka domaga się wezwania na świadków swoich pracowników, między innymi: obu wiceburmistrzów, skarbnik gminy czy sekretarz gminy. Jak uzasadnia, czuje się marginalizowana i dyskryminowana, także ze względu na płeć i poglądy polityczne (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(118) Comments

  1. kiedyś was czytałem

   Wieści niestety sięgneły dna już jakiś czas temu. Czytelnictwo spada więc szukają innych sposobów zarobkowania.

   1. zaczeło sie nie winnie

    Upadek prasy zaczął się niewinnie. Jeden przegrany proces, drugi przegrany proces, kłopoty finansowe, a teraz poszuykiwanie pieniedzy.

   2. fall down

    Prasa upadła wtedy kiedy skończyły się reklamy. To że teraz możesz sobie kupić tego czy innego dziennikarza jest wynikiem upadku rynku reklamowego.

   3. wwl

    Pani burmistrz Radwan upadła wraz z klaką w chwili gdy zamiast pracować zajęła się polityką. Do niczego nie potrzebna jest nam celebrytka na politycznych salonach. Ona, jej urząd oraz Wołomin traci w tym czasie miliony oraz wizerunek.

  2. jaś

   @Janek, nie Wieści, a Ty nie rozumiesz absurdu po jaki sięga burmistrz Radwan. Wypisz wymaluj pasuje tu powiedzonko "kowal zawinił, a cygana powiesili". Oczywiście, żadnej winy nie ponosi rada miejska. Radni podjęli słuszną decyzję w stosunku do burmistrza, który źle wypełniają przyjęte na siebie obowiązki.

 1. Wujek z MO

  To nie możliwe, przecież mitomanka pisała, że nie chodzi o pieniądze. W takim układzie z premedytacją naraża miasto na straty. Kolejny raz w tej kadencji mamy konflikt zatrudnienia tj. mecenas ktory ma reprezentować u.m. jako pracodawcy, ma też występować w imieniu bajkopisarki .

   1. fall down

    do zaczeło się niewinnie: mój kolega z pewnej spółki lubi mawiać, że artykuły w jednej z gazet kupuje jak worki z węglem - na wagę :D

 2. hahaha

  Obudźcie się ludzie!!! Skoro burmistrz pozywa Urząd to pozywa MIESZKANCOW bo to z ich podatków wypłacą jej kilkadziesiąt tysiaczków o które wnosi w pozwie

 3. zbigniew

  No to mamy meczennicę za poglady i dyskryminacje. Ten zasciankowy,ciemnogród pod nazwą Wołomin nic nie rozumie i przesladuje nie dość,ze za poglady i płeć, ale i za fachowość,wiedzę,umiejetność zarzadzania itp. A swiadkowie tylko to potwierdzą. To miasto chyba naprawde jest przeklęte.

 4. do janka

  Skoroś taki hardy urzędniku, że masz odwagę na forum dezinformować ludzi, to napisz w tej swojej urzędowej gazetce wielkimi literami: Nieprawdą jest że burmistrz pozwała urząd. No, i po kłopocie. Idź okłamywać mieszkańców gdzie indziej bo Wieści napisały PRAWDĘ

 5. ciekawe

  Ciekawe kto ma pełnomocnictwa w urzedzie na reprezentowanie go w sądzie przeciwko pani burmistrz... Wie ktoś?

 6. świadek

  Jeśli już, nierówne traktowanie w zatrudnieniu dotyczyć może działań pani burmistrz w odniesieniu do podwładnych. Na opowiadanie bajek o marginalizacji i dyskryminacji stać tylko polityczną awanturnicę z problemami emocjonalnymi. Nadarzy się okazja to i przed sądem potwierdzę, że jest nią burmistrz Radwan.

 7. nowa miotła

  Trzeba przyznać, że chodzenie po sądach i zastraszanie wszystkich dookoła począwszy od gazet a na własnym miejscu pracy kończąc, to jej wychodzi najlepiej w tej kadencji, szkoda tylko że kosztem rzeczy którymi powinna zajmować się na co dzień jako dobry gospodarz miasta

 8. Julek

  Ręce opadają co się dzieje w tym Wołominie, najpierw Pani Burmistrz we wszystkich mediach mówi, że nie pracuje dla pieniędzy teraz pozywa do sądu i doszukała się tu jeszcze dyskryminacji ze ze względu na pleć. Ciekawe kto będzie płacił za pozew i za prawnika My mieszkańcy????

 9. kol

  Jeśli faktycznie napisała w pozwie przeciwko urzędowi że czuje się dyskryminowana za poglądy polityczne i że jest kobietą, a w zamia jej zastępcy przyznają jej w sądzie te 28 tysięcy z moich podatków, to ja wycofuję PIT i nigdy już nie wpłacę do tej gminy złamanego grosza!!!

  1. nowa miotła

   Zaraz zaraz a czy ona nie mówiła przypadkiem oficjalnie że jest bezpartyjna, tak bez poglądów politycznych? to co nagle jej się i to zmieniło? Czy ktoś jeszcze nadąża za tą kobietą? Napisałabym kobieta zmienną jest, ale będzie dowód później na tą dyskryminację z uwagi na płeć, strach się bać, w końcu zaraz będzie kolejny pozew za publiczne pieniądze

 10. ala

  Na tą paranoję stać jedynie Radwan. Odlot kompletny. Pozywa przed sąd Urząd Miejski, a na swoich świadków powołuje całe kierownictwo tego samego urzędu. Oszalała czy co? Kto z tego urzędu zrobił jej kuku? Przyjaciółki, podwładni, a może urzędnicza klaka? Długi włos, krótki rozum, no i ten blond dają o sobie znać. Dłużej z jej pomrocznością ... wytrzymać się nie da.

   1. zenek

    Nie ma, bo nie ma takiej potrzeby. Z założenia radni rady miejskiej ponoszą odpowoiedzialność polityczną, w przeciwieństwie do kierowników oraz pracowników organu wykonawczego, a szczególnie winnych utraty dotacji i przekroczenia uprawnień.

 11. kiedyś was czytałem

  Artykuł napisany przez osobę nie znającą tematu. Ciało kolegialne Rada Miejska podjeło jakąś decyzję. Dali ciała z uzasadnieniem, bo nie są wykształceni w tym kierunku i teraz jest pozew.

  1. jerzy

   Ciała nieustannie daje burmistrz Radwan. Przykładem jest ten pozew sądowy o dyskryminację. Osobą dyskryminującą i marginalizującą swoimi nieobecnościami pracę rady jest oczywiście pani burmistrz Radwan.

   1. mieszkaniec

    A za co nieuku Radwan ma pozywać Radę? Za to, że właściwie oceniła wartość wykonywanej przez nią pracy? Ja nawet tyle co uchwalili bym jej nie dał, bo nie zasługuje.

 12. kasa kasa

  Dziękujemy urzędnicy że nam to tłumaczycie. Czyli radnych nie da się pozwać, a mieszkańców to już owszem?

  1. fall down

   Nie jestem urzędnikiem, ale Ci wytłumacze. Jak coś tak jak rada nie ma osobowości prawnej to się tego pozwać nie da. Proste? Paniał? To do ksiązek i się uczyć, a nie dorosłym d....e zawracać.

   1. zenek

    Gamoniu!!! Organem uchylającym uchwałę rady w sprawie wynagrodzenia burmistrza jest wojewoda. Dopiero po jego niekorzystnej decyzji nadzorczej można szukać sprawiedliwości wśród innych. Pozywanie za wydumaną dyskryminację jest chore i kwalifikuje do wariatkowa.

  1. fall down

   Jak zostało złamane prawo to trzeba będzie od radnych dochodzić straconych pieniędzy. Radni do ksiązek!!!!!!

   1. ania

    Nie pieprz człowieku. Coś ci się pomerdałao. To burmistrz podejrzana o złamanie prawa ciągana jest przez organy sprawiedliwości razem ze swoim zastępcą.

 13. o co chodzi

  Ale ona nie chce kilkudziesięciu tysięcy zwrotu straconej wypłaty tylko grube pieniądze za rzekome jej prześladowanie za płeć i poglądy polityczne? Ludzie, czy to miasto już całkiem powariowało? Kogo wy wybraliście?

 14. Czytelnik Wieści

  Po pierwsze nie jestem urzędnikiem. Po drugie nie należę do sympatyków obecnej burmistrz, a wręcz odwrotnie w wielu sprawach mam krytyczne zdanie na temat obecnych władz, ale fakty są takie a nie inne: 1. Burmistrz ma prawo do zaskarżenia decyzji - uchwały rady do wojewody oraz do sądu. 2. Może zaskarżyć w tym przypadku wyłącznie urząd, a nie radę - to proste i jasne tak mówią przepis prawa. 3. Rada obniżyła uposażenie burmistrza, musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Teraz musi obronić swoje uzasadnienie do uchwały w moim odczuciu dość naciągane i niemerytoryczne. 4. Burmistrz żąda odszkodowania - zadośćuczynienia i ma do tego prawo od urzędu, a nie rady bo tak mówią przepisy. Z tego prawa skorzystała to było oczywiste,że tak się stanie po tak miernym uzasadnieniu uchwały. Konkluzja: To radni naważyli tego piwa obniżając wynagrodzenie burmistrz moim zdaniem bez wiarygodnego powodu i uzasadnienia. To Oni narazili nas podatników na ewentualne wypłacenie zadośćuczynienia. Dlatego proponuję gdyby zapadł wyrok korzystny dla burmistrz Radwanowej to radni ( oprócz radnego Żelezika - głosował przeciw)powinni oddać swoje diety (średnio ok. 1200 złotych miesięcznie) na zwrot zabranej części wynagrodzenia i pokrycie kosztów sądowych. Jak sie podejmuje tak kontrowersyjne decyzje to powinno się za nie odpowiadać. To będzie uczciwie jak się podejmuje takie decyzje, które moim zadniem miały charakter polityczny a nie merytoryczny. A co do samej decyzji burmistrz złożenia sprawy do sądu to nikogo to nie powinno dziwić jak przeczyta się uzasadnienie do uchwały, które w swojej treści pokazuje, że Radwanowa jest urzędnikiem nieuczciwym, niegospodarnym itp.. Czas pokaże moim zdaniem Burmistrzowa odzyska zabraną część wynagrodzenia przed sądem od urzędu, którego jest kierownikiem i to będzie niestety zgodnie z prawem.

  1. czytam uważniej

   Po trzecie piszesz od rzeczy. Jakie odszkodowanie i za co? Za to, że przez działania pani burmistrza i iej podwładnych gmina starciła kilkaset tysięcy dotacji? Opanuj się człowieku.

 15. Andrzej

  Kobieta dostała obniżkę pensji i od tego momentu przestała funkcjonować jako Burmistrz. Z tą swoją krzywdą biega po gazetach, rozgłośniach radiowych, składa skargi do sądu. Całą swą energię przeznacza tej sprawie. Sprawy Wołomina już są nieważne. Do jesiennych wyborów będzie walczyć o odzyskanie kasy. Jest świadoma, że drugi raz nie trafi się taka urzędowa posada. Mamy burmistrza, który już nic nowego nie wnosi, a jedynie odwala robotę z przymusu.

 16. zbigniew

  Kompetentna,swietny menadzer, patriotka o pogladach nowoczesnych, kobieta i przesladowana, niedoceniana i zle opłacana, ostatnio gwiazdka mediów. Nasz Wołomin znów jest sławny. tak trzymać.

  1. jerzy

   Toś @zbignienie pojechał po ambicjach burmistrz Radwan i nie tylko. Na poprawę i osiągnięcie wymienionych przez Ciebie walorów poza gwiazdorzeniem u tej Pani nie ma szans.

 17. nioska

  Propagandowa zagrywka. Nie ważne co, oby o niej mówić. Ko, ko-ko-ko, ko - moje pięć groszy. Otóż ta kobieta na "grzędzie" jaj nam tutaj nie znosi, ona je tylko po mediach roznosi.

 18. Aga

  Wystarczy porozmawiać z niektórymi urzędnikami,żeby dowiedzieć sie co na prawdę dzieje się w gminie. Podobno czegoś takiego to jeszcze nie było. Jeżeli nie potrafi pani rządzić to trzeba sobie darować i tyle,a nie udawać że coś się potrafi.

 19. Wagor

  Byłem kiedyś na rozmowie u pani burmistrz i wszystko czego nie potrafiła załatwić-pomóc mi zwalała na radnych pis, więc zapytałem co oni mają do mojej sprawy?! i wtedy nie potrafiła odpowiedzieć. Po co zwalać winę na innych?! wystarczy się przyznać,że się nie potrafi czegoś i tyle,a nie zwalać na innych.

 20. Oli

  Uważam,że jeżeli ktoś nie daje sobie rady z zarządzaniem Gminą to nie powinien zabierać sie za coś takiego jak Burmistrzowanie. Ta pani nie ma dobrej opinii po zarządzaniu w Jabłonnej i Kobyłce?! więc sądze,że to co dzieje się z budżetem naszej gminy może być bardzo interesujące.

 21. Jaroxxx

  Dziękujemy za śmieci z Warszawy tyle tysięcy ton odpadów na pewno bardzo pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. A i za korki- ciężko było powalczyć o rondo?! lepiej olać mieszkańców?! przypomni sobie pani o nas za chwilę jak rozpocznie się kampania-znowu będzie pani obiecywała gruszki na wierzbie?1 tym razem nie damy się oszukać

 22. wolominiak pl

  ile będziemy musieli oddać z naszych podatków za pani nieudolne rządy?! sądze,że grube miliony. Może zamiast rozdawać nagrody po 20 tys. swoim przydupasom to lepiej przeznaczyć to na lepszy cel?!!!!!!! Zatrudnianie syna właścicielki gazety Życie Powiatu na Mazowszu, który tylko łazi po Wołominie w godzinach pracy albo stoi na papierosie pod urzędem też pani nic nie da i jest nie etyczne?????!!!!!!!!!!! sorry to nie ten klimat

 23. radca

  9500 tys. na waciki nie wystarczyło?! a co maja powiedzieć osoby które pani zwolniła od tak ,żeby zatrudnić tylu tempych "specjalistów" od brania kasy?! I sztuczne tworzenie stanowisk jak np dla pana Oleszczuka z PO?! Urząd chyba nigdy nie miał tylu urzędasów co teraz 185 osób to chyba zajeb,,,, przesada, jeżeli jest pani bogata to proszę im płacić ze swoich pieniędzy,a nie z pieniędzy podatników.

 24. PT

  A swoją drogą, skoro już o programach mowa. A jaki jest, że tak zapytam nieśmiało, program obecnego wójta? Cztery lata temu mówi „czas na zmiany”. I gdzie są te zmiany? Spadek Łapanowa we wszystkich możliwych rankingach? 70 tys. zł pozyskane z Unii? Czy może awans do jakże zaszczytnego grona najbardziej zadłużonych gmin w kraju? A może kompletny chaos organizacyjny i brak jakiegokolwiek nadzoru, co najlepiej pokazało skażenie wodociągu i zarzuty w GZK? Jest jeszcze pozbywanie się współpracowników podczas, gdy samemu się ponosi odpowiedzialność i przerolowanie długu do 2035 roku, co w praktyce wiąże ręce nawet nie jednemu czy dwu, ale czterem kolejnym wójtom… Pochwalmy, nie ma problemu. Tylko za co? Pozdrawiam

 25. adam

  Radwanella zamiast cieszyć się, że tylko obniżono jej wynagrodzenie, sadzi się i pozywa do sądów. Pieniaczka jak mało kto. Pierdoły z PiS powinny ją odwołać zaraz po wybuchu szerokopasmowej afery. Niestety nie ma w Wołominie działaczy z rozumem i jajami. Dlatego takie szkodniki jak ekipa Radwan nam się tu panoszą.

  1. Elle

   Nie pieniaczka, ale osoba, która dochodzi swojego prawa do takiego wynagrodzenia, jakie uważa za właściwe, biorąc pod uwagę jej zasługi dla miasta. Wielkim błędem radnych było użycie czerwonej kartki bez wcześniejszego użycia żółtych i kompletny brak przygotowania obszernego i merytorycznego uzasadnienia decyzji o obniżeniu wynagrodzenia. Wystąpienie jednego z radnych było skandaliczne i tak naprawdę to on dał obecnej burmistrz podstawy do wygrania procesu. A że kobiecina utraciła kontakt z bazą i nad poziomy wylata to już całkiem inna bajka.

  2. adam

   O wynagrodzenie burmistrz walczy przed wojewodą. To co robi Radwanella przed sądem jest pieniactwem ubranym w odszkodowanie za dyskryminację. Ciekawe jak ową dyskryminację w pozwie ubrała.

   1. ola

    To kuriozum - "czuje się marginalizowana i dyskryminowana, także ze względu na płeć i poglądy polityczne" kwalifikuje burmistrz nie do zeznań w sądzie, a wywiadu lekarskiego w Drewnicy.

   2. Elle

    Kwota odszkodowania jest taka, jak roczny ubytek wynagrodzenia wynikający z podjętej uchwały. Czyli wartość przedmiotu sporu odpowiada wysokości utraconego wynagrodzenia. Odszkodowanie za dyskryminację byłoby wartościowo oderwane od wysokości wynagrodzenia.

   3. adam

    To Radwan powinna zapapłacić odszkodowanie za utraconą dotację na "szerokopasmowy przekręt". Aż dziw, że takiego pozwu jeszcze Radni nie wnieśli.

   4. ola

    Ludziska opanujcie się z tym odszkodowaniem dla Radwan. Burmistrz Wołomina ma zarabiać tyle co Prezydent Warszawy? Przecież to w głowie się nie mieści! Z takimi bzdurami najwyższy czas zrobić porządek nie tylko w Wołominie! https://www.facebook.com/netKonkret/videos/1977268062314266/

   5. Elle

    Adam, żyjemy w szczęśliwym kraju, gdzie niektórzy odpowiadają jedynie przed Bogiem i historią.

 26. Marcin

  Kabaretu ciąg dalszy. Niech ta pani wreszcie odejdzie bo osiągnięcia ma mizerne, a takie działania ośmieszają miasto i urząd burmistrza.

 27. Halina

  Radwanella płacze,bo zarabia tylko 9500tys zl, 2 lata temu zwolniła mojej znajomej córke która pracowała tam jeszcze za czasów pana Mikulskiego zarabiała 1890 zł na rękę-powód zwolnienia był taki ,że redukuje etaty,a co się okazało z jej etatu zrobiła 2 dla swoich i dostały grubo ponad 2 tys. po co tak perfidnie kłamie?! jest oszustką jakiej świat nie widział i że niby bezpartyjna, cholerny PSLowiec

 28. Karola

  Jestem ciekawa ilu urzędników będzie miał urząd pod koniec jej kadencji jest już ponad 185....może 200,a może 300 czego się nie robi żeby kupić sobie głosy. Gadała na pana Madziara,że zatrudnił ok 20 osób i że ona niby to skończy,a okrada nas jak może z każdej strony i to kilka razy więcej niż inni, jest pani żałosna. I te skromne premie tylko po 20 tys na głowę,ale tylko dla wybranych bo reszta nie zasłużyła?!

 29. Rafał

  Ja mam pytanie do Zielonego Wołomina...gdzie byliście jak w grudniu pani Ela podpisała umowę na zworzenie śmieci z Warszawy?! i to w setkach tysięcy ton?! Już teraz ludzie wiedzą o co chodziło z tym waszym protestem jak rządził Madziar- to było czysto polityczne zagranie, teraz wam smród Warszawy nie przeszkadza?! podobno druga tura śmieci przyjedzie w maju...dziękujemy pani nie burmistrz..może niech poda pani swój adres zamieszkania i tam zwiezie śmieci?! Jest taka piosenka "mniej niż zero...."pasuje jak ulał

 30. eskimos

  Zachowuje się pani jak PO-PSL i Nowoczesna razem wzięte. Zadłuża pani Wołomin, zatrudnia idiotów,a nie specjalistów, rozdaje pani NASZE pieniądze jak chce może czas nacisnąć hamulec?! no chyba że odda pani to co rozdała tym darmozjadom???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 31. MasakraWolominska

  To co się dzieje w Wołominie jest odpowiedzią dlaczego niedoświadczone kobiety jak pani Burmistrz nie powinny rządzić. Jeżeli czegoś nie potrafię to się tam nie pcham proste.A nie za wszelka cenę,a póżniej są kwiatki w formie długów które my po kimś takim musimy spłacać

 32. antek

  Burmistrz Radwan to taka prowincjonalna „Elka bufetowa”. Po obstawieniu się pełnomocnikami oraz naczelnikami uważa, że nie musi nic robić i za nic osobiście nie odpowiada. A pieniądze chce brać takie same jak prezydent 1,5 milionowego miasta. Upadła na głowę, albo to po niej oberwała?

 33. Waldek

  Zastanawiające jest, w czym Pani Radwan podpadła guru Wieści że w każdym wydaniu jest tyle nieprzychylnych artykułów o Wołominie

   1. MasakraWolominska

    Bardzo dobre spostrzeżenie dodać należy jeszcze ilość długów, które zrobiła i zostawi je w prezencie do spłaty dla nas

  1. BlankaK

   Wieści piszą to co na prawdę się dzieje w Gminie,a nie jak przekupna gazeta Zycie Powiatu na Mazowszu- zatrudnili w urzędzie syna pani redaktor i gazeta pisze same superlatywy,a rzeczywistość jest zupełnie inna. Chcą nam zamydlić oczy,ale my nie jesteśmy tacy głupi jak się zdaje pani Radwan

   1. andy

    Ciekawą postacią jest ojciec zatrudnionego w urzędzie syna pani redaktor. Można o nim poczytać w materiałach IPN. Teksty zamieszczane przez niego w Życiu Powiatu są jednotematyczne. Dlaczego?

 34. Belladonna

  Najbardziej podoba mi się jak chwali się na FB śmiesznymi zdjęciami,że zrobiła ulicę tą czy tamtą......a co to za osiągnięcie?! masz kase w budżecie to robisz, pokaż coś więcej co pozyskałaś dla Gminy do czego się przyczyniłaś walcząc o to czy tamto. A nie oświetlenie mnie na tej ulicy nie dotyczy,bo to droga wojewódzka, dziury w tej drodze mnie nie dotyczą,bo to droga powiatowa....czyli nic panią nie obchodzi, los mieszkańców ma pani po prostu gdzieś i tyle. Powalcz o coś więcej dla mieszkańców i Gminy niż to co podane na tacy

 35. generalXXL

  komuś ucieka grunt i ratuje się czym może/ zatrudnia kupę(niepotrzebnych) ludzi,żeby zdobyć chociaz jeden głos więcej, przekupuje radnych?! jak to było na początku kadencji?!, Wołomin zadłuża, rozdaje kolosalne nagrody po kilka razy w roku?! a dlaczego nie robi tego z własnych pieniedzy tylko z naszych?! Ale nic nie przebike tortu atrapy na 99lecie Wolomina(miny tych ludzi były bezcenne) pani burmistrz szybko uciekła z imprezy,bo chyba wiedziała co sie kroi :-))))

 36. Jola

  Już 81 komentarzy. Anonimowo, trochę tchórzliwie, ale szczerze. Czy Pani Burmistrz wyciągnie z tego jakieś wnioski czy nadal będzie udawała, że wszystko jest ok ?

  1. darek

   Anonimowość w wielu przypadkach jest uzasadniona. Gdy wyraża opinie bez sięgania po inwektywy jest ok. Podwładny nie może pozwolić sobie na otwarta krytykę pracodawcy. Sankcjonowanym przez prawo powodem do zwolnienia na wielu stanowiskach bywa utrata zaufania, o którą w takich okolicznościach nie jest trudno.

  2. Elle

   Jola, rozumiem, że imię, nazwisko, imiona rodziców, adres zamieszkania i rozmiar obuwia to można udostępnić, ale żeby jeszcze pesel? Chyba przesadziłaś...

   1. Jola

    Ależ ja nie mam nic przeciwko anonimowym komentarzom. Bardzo dobrze, że jest taka możliwość, wyrażenia swojej opinii. Wystarczy popatrzeć co się dzieje na wołomińskich forach, gdy ktoś odważy się skrytykować obecną władzę. Cała grupa "samych swoich" obrońców Pani Radwan, mocno atakuje.

   2. przeciwny rządom Radwan

    Na forach facebooka atakującymi innych uczestników nieprzychylnych Radwan nie zawsze są zadeklarowani jej zwolennicy. Wyróżniam wiele grup o różnych pobudkach: zwolennicy Radwan, podwładni zobligowani do dawania odporu krytyce, potencjalni członkowie jej wyborczej listy, opłacana klaka, działacze i działaczki Zielonego Wołomina broniący bardziej siebie niż Radwan, przeciwnicy PiS, skonfliktowani ze sobą forumowicze, pseudo intelektualiści i etycy, a w końcu naiwna ufność w deklarowaną wszem i wobec miłość pani burmistrz do mieszkańców.

   3. Elle

    Odnoszę wrażenie, że negatywnymi komentarzami nikt się nie przejmuje, nikt - czyli ta osoba, której komentarze dotyczą. Czasami napadają na niezadowolonych klakierzy, ale ostatnio chyba nie dostali premii, bo ucichli. A najbardziej zainteresowana chyba całkowicie straciła kontakt z rzeczywistością, bo sprawia wrażenie tkwiącej w przekonaniu, że jest super, i ona też jest super, może nawet bardziej super, niż jej osiągnięcia i sukcesy. Ta utrata kontaktu z rzeczywistością jest niepokojąca, nie tylko z uwagi na fakt zaistnienia, ale też na rozmiar tej utraty... Jeszcze na koniec wyrażę pełen podziw dla tych, którzy widzą osiągnięcia obecnej burmistrz, i dodam, że przypomina mi się w tych okolicznościach baśń Andersena o nowych szatach króla.

 37. mark

  Ciekawość taka: kiedy pytałem o jakość szkoły - która jest w gestii samorządu - to część ludzi krytykowała mnie za krytyke szkoły w Leśce. Ale gdy już krytykowałbym samą panią burmistrz - byłbym kingiem na wołmińskim grajdole. A fakt jest taki - żeśmy wszyscy lub większość na tą panią głosowali ( i ja też ) - byle nie wybrać partyjniaka władce fleszy zza pleców Mikuli. Rzecz jasna - obecna też okazała sie marionetką swych pijarowców. Nie będę jej dokładał. Pytanie jest inne : KTO - zamiast niej????? Bo nie będę wyliczał jej niekompetencji - szkoda mojej klawiatury. No więc: KTO ??

  1. wyborca

   Pytasz kto? Odpowiem czym ma się charakteryzować. Odważny i zdecydowany na zorganizowanie listy wyborczej z wykluczeniem skompromitowanych władzą działaczy. Posiadający zdolność oraz umiejetność pozrozumienia się ze wszystkimi. Na etapie kształtowania drużyny/ekipy musi pozyskać poparcie kilku środowisk. Niezaangażowany politycznie w działalność partyją, ale i nieukrywający własnych poglądów. Wyrazisty i jednoznaczny w prezentacji oraz autopromocji. Prezentujący zdecydowanie więcej niż ogłoszenia niewłasnego autorstwa i deklaracje wsparcia dla pacjentów odziału chirurgii dziecięcej oraz geriatrii. Wymagana wiedza, osiągnięcia zawodowe i przygotowanie merytoryczne do zarzadzania oraz administrowania. Zagłosuje na takiego i wiem, że musi się pojawić.

  2. Elle

   mark, uświadom sobie raz na zawsze, że o szkole mówi się albo dobrze, albo wcale. Podnosisz głos - poprawiasz błędy nauczycielki - dostajesz po łbie, wspólnie ze swoim dzieckiem. Taki mamy klimat. I nie jest temu winna ikona tapeciarstwa i bezguścia, jak ma to miejsce w naszej miejscowości, ale karta nauczyciela i zakorzeniona mentalność chłopa pańszczyźnianego. W Leśce mentalność chłopa pańszczyźnianego jest gadem nie do pokonania.

 38. mark

  @wyborca : tylko mi nie pisz że riczi-lovel - first king of flash's albo siwy kozioł co 3x przerżnął zaufanie i czas . Czekam na kogoś nie związanego z obecną (czytaj 20 letnią ) sitwą.Ani układami nazwiskiem majuntkiem zobowiązaniami wobec partii i sitwy. Znasz kogoś???? Ja - nie. Lecz mówie: młodzi - organizujcie swoje komitety. Miasto jest wasze.

 39. Karolcia

  Ja również jak w/w zostałam poblokowana na forach internetowych przez fachowców pani Eli. Tylko napisłam,że cokolwiek mi sie nie podoba od razu mnie wyrzucili i poblokowali. Kiedyś czegoś takiego nie było, każdy mógł wyrazić swoją opinię tą pozytywną i negatywną-widać,że pani Ela bardzo nie lubi krytyki na swój temat może dlatego zatrudniła w urzędzie aż tyle ludzi,żeby bronili jej na forach. Jeżeli chodzi o moja osobę to ja chętnie zaryzykowała bym i zagłosowała na pana Madziara ponownie-pomógł mi był bardzo miły i życzliwy czego nie mogę powiedzieć o wizycie u pani Eli. Byłam u niej rok temu i do tej pory nic się nie zmieniło. A panu Madziarowi chcę podziękować za drogę na którą czekaliśmy 15 lat, fantastyczne boisko w szkole moich dzieci i pomoc w mojej bardzo skomplikowanej sprawie. Jeżeli wystartuje pan w wyborach oddam na pana mój głos. Pozdrawiam

 40. Zbyszek Lenart

  Pani Karolina zapewne spotka się pani z krytyką, że chce pani głosować na poprzedniego Burmistrza(oczywiście nie z mojej strony) bo zaraz zaczną wymyślać różne rzeczy na tego czlowieka. Ale spójrzmy na niego inaczej co takiego strasznego zrobił,że ludzie go nienawidzą?! jak dla mnie absurdami jest to co ludzie na niego gadają. Zrobił sporo dobrej roboty- naprawił bardzo dużą ilość ulic w mieście i na wsiach, pobudował orliki w szkołach, postarał się o laptopy dla najuboższych dzieci, dzięki niemu wybudowano sale gimnastyczną w SP3 i SP Czarna(pod którymi podpisała się pani Radwan), przebudował przedszkole za torami(nie pamiętam nazwy), dokończyl po panu Mikulskim budowę porządnej szkoły w Leśniakowiźnie. Serio facet zrobil sporo uważam,że byłby dobrym kandydatem może czasami warto dać komus drugą szanse?! Niektórzy napiszą o śmieciowisku,bo obiecał co innego-rozumiem tylko skoro odgórnie dostał zakaz przeniesienia wysypiska to chyba lepiej je zmodernizować(pozamykać śmieci w tych halach) niż wąchać ten smród który mamy do tej pory,a pani Ela zwozi nam jeszcze śmieci z Warszawy to jest przestępstwo!!!! przecież on nie stworzył tego wysypiska chciał cos z nim zrobić ale mu nie dali,bo w tamtym czasie rządziła partia która była przeciwna Panu Madziarowi. Kolejny wytykany problem,bo zatrudnił spadochroniarzy-ok tylko spójrzmy prawdzie w oczy każdy nowy burmistrz tak robi zatrudnia swoich zaufanych ludzi(ja bym nie chiał,żeby w mojej firmie pracował np księgowy mojego wroga?!)tylko on zatrudnił 20 osób,a pani Radwan grubo ponad 50 i jeszcze rozdaje im nagrody po 20 tys zł???!!!! to jest tragedia. Nie chce was namawiać czy przekonywać, ale uważam że temu człowiekowi można było zaufać?!

 41. Irek

  Ja już nie zgłosuje na kobietę Burmistrza wystarczy mi to co zobaczyłem po Wołominie i Warszawie............lewactwo to katastrofa jakiej świat nie widział......tyle w temacie

 42. SPQR

  Nie ma sensu tłumaczyć pojęcia "legitymacji procesowej". Nieważne. Natomiast pretensja do atakowanej, że się broni jest kompletnie absurdalna. Cały temat uruchomiła rada i to nie samym faktem obniżenia wynagrodzenia, ale stylem przeprowadzenia tej operacji. Radny Paziewski bredzący o konieczności dealów, Kobus o nieposprzątanych parkingach czy Czarzasty uzupełniający uzasadnienie uchwały po jej podjęciu. To wszystko daje pole do gry i tylko ktoś zupełnie nieudolny, by go nie wykorzystał. Drugą stroną medalu jest to, że były burmistrz Madziar, którego rządy były pasmem porażek do końca swych rządów cieszył się maksymalnym wynagrodzeniem i oceniali go w dużej mierze ci sami radni, którzy doprowadzili do obniżenia wynagrodzenia burmistrz Radwan. Najważniejsze jest jednak to, że temat charakter zupełnie zastępczy i przykrywa całkowitą impotencję konkurencji Radwan. O to tylko chodzi.

 43. Ewa

  Teraz wszyscy piszą,że Madziar to pasmo niepowodzeń-szkoda,że ludzie nie pamietają ile porobił w naszej Gminie. Przecież tyle inwestycji zostało zrobionych budowy ulic, chodników, orliki w szkołach. Nie mówmy,że nic nie robił bo nawet jakby nie chciał to i tak musiał. Ja słyszałam,że to co dzieje sie teraz w urzędzie to podobno czegos takiego Gmina jeszcze nie przechodzila( w tym złym znaczeniu)

 44. buba

  Czyli Pani Ela pozywa swój urząd za to że ja dyskryminuje??? To znaczy że jest kompletnie bezradna i nie ma pojęcia o zarządzaniu.

 45. Klaudyna

  Ludzie pozywa Urząd czyli pozywa nas!!!! Chce nas wydoić z kasy na odszkodowanie!! Przecież nie urząd jej obniżył wynagrodzenie tylko rada miasta!!! Radni nie pracują w urzędzie miasta! Ludzie ogarnijcie się przecież to zwykła manipulacja!!!!

 46. Rokoko

  Czy ta Pani kiedykolwiek miała pojęcie o zarządzaniu ?! ona chyba o niczym nie pojęcia, dobiła Jabłonną, Kobyłkę a teraz nasz Wolomin ściąga na dno to jak ona może miec pojęcie o zarządzaniu?! Najpier trzeba potrafic ogarnąć siebie,a z tym też raczej ma ta pani problem.......?!?!?!?!?!?!?!?!

  1. Monika

   Bardzo duża w tym zasługa jej zastępczyni! Ona nie znosi krytyki, blokuje niewygodnych, nie ukrywa mściwego charakteru. Zanim wybierzemy burmistrza/ wójta spytajmy z kim będzie współpracował, kto będzie zastępcą, sekretarzem. Wybieramy pakiet, a nie jedną osobę.

 47. marcin

  Głupi i niepotrzebny pozew ma utrzymywać gorąca przedwyborczą atmosferę. Przekonuje mnie do szukania innych kandydatów na burmistrza oraz radnych. Obecni nie potrafią tematu załatwić definitywnie i bez złudzeń. Rozbawił mnie Kozaczka, który wniosek podpisał, w debacie atakował burmistrza, a od głosowania na tak się wstrzymał. Facet tak samo mało wiarygodny jak Pani burmistrz Radwan.

 48. Wolominiak

  Tak wlasnie Burmistrz Radwan kocha miasto Wolomin i jego mieszkańców. I po co bylo glosic piekne slogany, ze zostala Pani burmistrzem nie dla pieniedzy?Chciwosc i pazernosc wyszly z Pani.Jezeli obniza sie komus pensje to z jakiegos powodu,a nie bezpodstawnie. Ja na Pani miejscu usiadlbym i wyciagnal wnioski po tym wszystkim. A Pani zachowala sie jak rozwydrzony dzieciak i poleciala na skarge do telewizji. Mieszkancy napewno nie zapomna o Pani pazernosci przy urnach. Najwyższy czas na zmiane burmistrza w tym miescie.

 49. Karol

  A co tam robi ten od zieleni ,TEN Z NOSEM JAK ORZEŁ ? Trzyma się żłoba ( ha , ha ) .I TO JEST URZĄD ? KIEDY WRESZCIE WYBORY . . . Już dosyć !

 50. mark

  Madzia.... fenomenalny był. Jak wygra to mu kupcie kijek do selfie. Bedzie mógł sie pstrykać z partyjniakami których zatrudni w urzędzie za waszą kase. Jak Saszke. Co , pamięć zawodzi???

 51. Henryk Oleszczuk

  Szanowny Karolu. Co się tyczy mojego nosa, powiem tak. Doświadczone kobiety mówią, że podobno: "Co na wystawie, to i w sklepie". Pewnie mój komentarz źle wpłynie na Twój kompleks "małego noska". Cóż poradzić. Współczuję.

 52. cynik

  Riposta godna myśliciela.....Poziom reprezentujący całe to Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, zwłaszcza te "doświadczone".

 53. mark

  Jeśli pańska niekompetencja jest ogromna jak pański sklep- też panu współczuje. Weź sie pan za równanie gminnych dróg a nie wpadasz pan w samozachwyt nad swoim antykwariatem lumpeksem czy second hendem. Bo nie za to panu płacą. A te zachwyty zostaw pan bułgarskim użytkowniczkom dróg krajowych i autostrad.

 54. Jola

  Już cała "śmietanka urzędowa" wpadła w samozachwyt. Dzisiejszy wpis na FC Pani Radwan, dotyczący prezydent Łodzi : "....A Pani prezydent.... mądra babka. Tak jak Panie burmistrz w Wołominie."

 55. mark

  Ona chce władzę wółmina przyrównać do władz Łodzi? To proponuje najpierw przyrównać do władz Lesznowoli- tam bliżej i gminą też rządziły kobity. I porównajcie se co osiągnęły - dla ludzi i jak teraz sie tam żyje. Ale do Lesznowoli- nigdy sie nie przyrówna- bo jest śmiesznie i żałośnie- za cienka. Zresztą tak jak i reszta tych ( polituj sie Jezu ) pseudo władców wole ominia którzy abdykowali z urzędu.

 56. PT

  Od 4 lat mam wrażenie, że wołomin nie ma burmistrza. No chyba, że nagrody, nepotyzm, opóźnianie inwestycji to praca za którą powinniśmy płacić? Chętnie bym pochwalil? Ale za co?

 57. Karol

  STARY i SIWY ten co chodzi po korytarzach , wielbiciel pani v-ce burmistrz. A co za tym stołem jeszcze robi . SKOMLE JAK PIESEK i pilnuje swojej pani ? ? Za co kasę dostaje . Za polowanie na dwóch łapach . . ?

 58. Karol

  DZIADEK pan Heniuś 70 lat , to wnuczki niech bawi a nie pilnuje na dwóch łapach p.v-ce i to za dużą kasę . KIEDY wreszcie wybory bo. JESZCZE TACY EMERYCI PRACUJĄ W URZĘDZIE !

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *