Perfumowanie odpadów

27

Mieszkańcy pytają dlaczego do Wołomina znów zwożone są tysiące ton odpadów z Warszawy, a władze gminy i środowiska im sprzyjające odpowiadają: żeby ratować miejską spółkę. Takie tłumaczenia nie przekonują jednak najbliższych sąsiadów wysypiska w Lipinach Starych, więc w miniony wtorek spotkali się, by omówić sytuację i zastanowić się nad formą protestu. (…)

– Pani burmistrz zapewniała, że na wysypisko będzie przywożony pachnący stabilizat. A to nie jest stabilizat, tylko przebrane śmieci, z których leci dym. Stabilizat to proszek, a nie śmieci! – podobnych słów tego dnia wypowiedzianych było więcej. Mieszkańcy przypominali, że sekretarz gminy zapewniała, że odpady nie będą śmierdzieć. Czują się oszukani i głęboko zaniepokojeni.

Wtorkowe spotkanie miało na celu ustalenie jednej kwesti: czy mieszkańcy akceptują fakt zwożenia na wysypisko kolejnych ton odpadów z Warszawy, a jeśli nie – czy chcą protestować w tej sprawie i w jakiej formie. Jak zauważyli zebrani, argumentem burmistrz, która przekonuje mieszkańców do przyjmowania odpadów do swojej gminy jest kwestia opłat za śmieci. Wołomin ma na razie jedną z najniższych stawek za wywóz, ale jak przekonywali sołtysi – umowa z MZO, który odbiera odpady kończy się już w tym roku. Po wyborach więc temat powróci i zdaniem radnego, śmieci najpewniej podrożeją – obojętnie, czy będziemy zwozić odpady z Warszawy czy też nie. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

27 KOMENTARZE

  • Kiedy my protestowaliśmy przeciwko RIPOK-owi ci sami ludzie głosowali na Madziara który chciał budować na terenie MZO wielką instalację do porzetwarzania śmieci. Teraz nagle zaczeło im to przeszkadzać? Gdzie byliście kiedy trzeba było walczyć?

   • powiem więcej jedna z Pań rzuciłą do mnie kiedyś taki tekst: Trzeba był budować ten RIPOK. Czyli ci ludzie motywowani albo głupotą, albo aspiracjami politycznymi protestują przeciwko rozwiązaniu które między innymi ja popieram. Mają gdzieś rozwiązanie problemu, liczy się kasa z funduszy sołeckich, kasa za zbieranie podatków, kasa z diety radnego i kto wie jaka i od kogo jeszcze kasa. Ktoś powinien policzyć ile taki sołtys zarabia na swojej funkcji.

   • Każdy dobrze wie,ze wysypisko istnieje kupe lat i ciężko sobie wyobrazić zeby przestalo istnieć. Nawet pani sołtys powiwdziala,ze RIPOK byłby lepszy,bo przynajmniej smieci utylizowano by w zamknietych halach. A tak wszystko dalej jest na powietrzu, smród przeokropny i jeszcze pani Radwan zwozi ten syf z Warszawy. Jak tak pani pachnie to prosze zabrac to do domu.

   • Wy protestowaliście przeciw Madziarowi a nie przeciw RIPOK – wszyscy wiedzą że to była kampania wyborcza dla radwanowej

   • W innych miastach ludzie maja RIPOKi i sie ciesza,bo nie czuja tego smrodu odpadow. A u nas byly protesty na zlecenie Radwan a nie dlatego ze w RIPOKU bylo cos złego. Madziar chciał zamknąć ten kanal ale sie nie dalo,bo nikt nie chce miec kolo siebie wysypiska. Dobrym pomysłem byl RIPOK tylko te sprzedawczyki Elki wszystko spiep…li teraz powinni podac swoje adresy i tam trzeba im zwozic Warszawskie kwiatki Radwanowej.

   • Do też majdan
    W przyszłym roku są wybory na sołtysów, jeżeli jesteś ze wsi możesz zostać sołtysem. Zobaczysz ile się dostaje za roznoszenie deklaracji podatkowych… ile razy trzeba być w gminie żeby urzędnicy chcieli pochylić się nad sprawą, nie mówiąc o rozwiązaniu problemu – to się przekłada na lata. Fundusz sołecki – żaden sołtys nie widzi fizycznie pieniędzy, są zamawiane usługi/rzeczy przez gminę. Chyba że Ty zostaniesz sołtysem i zmienisz prawo tak, by każdy sołtys mógł zarządzać funduszem sołeckim (żywą gotówką)… 😉
    Myślę że cenną radą na przyszłość jest byś nie wypowiadał się o czymś jeśli nie masz o tym pojęcia…

  • Po co pani Burmistrz gada głupoty,ze zworzeniem śmieci ratuje spółkę?! Gorszych bredni nie słyszałam, ma kase z takich umow dlatego je podpisuje.

 1. Wybory się zbliżają, całe lata radni sie obijali no to teraz jak co cztery lata trzeba o sobie przypomnieć. A to, że w WOłominie wysypisko nie płonie to pewnie ich zasługa 😀

 2. Śmieci z warszawy nie śmierdzą Zielonym?? Śmieci z Wołomina już tak. To ciekawe. Czy ludzie się zastanawiacie nad tym, że gdybyśmy mieli własny RIPOK to dziś pani radwan mogłaby mieć wielki sukces finansowy? Płacimy za wywożenie naszych śmieci około 1,5 raza więcej niż dostajemy za to że nam syf z warszawy przywożą. Ile jesteśmy stratni na jednej tonie??? Może nich ktoś to wreszcie powie ludziom!!!

  • Maro, wybudowany i wyposażony RIPOK w chwili ukończenia nie spełniał już norm pozwalających na jego uruchomienie. Niech może ktoś sobie i ten fakt uświadomi. Czyli jest coś, co było kosztowne, ale nie może być użytkowane zgodnie z pierwotnymi założeniami. Cały czas generuje koszty w postaci obsługi zaciągniętego kredytu. Jeśli cudotwórczej inwestycji uruchomić się nie da, to się nie liczy oszczędności, które z tej inwestycji miały płynąć i ludziom się takich bajek nie opowiada, bo to cokolwiek nieuczciwe jest.

   • Ale każdą instalację można zmodernizować jeśli nie spełnia wymagań, nadal są to spore koszta ale za to jaki zysk. Zdajecie sobie sprawę ile frakcji można odzyskać przy dobrze funkcjonującym mechaniczno- biologicznym przetwarzaniu odpadów?

   • Chyba jednak nie każdą. Ta była technologicznie przestarzała już w chwili składania zamówienia. Skąd takie ciągoty do śmieciowego biznesu? Na więcej poziom intelektualny nie pozwala?

 3. Jak był Burmistrz Madziar to darli się bo chcieli konsultacji w sprawie RIPOK, a jak teraz radwanowa podpisała umowę na zwożenie śmieci ze stolicy to już konsultacji nie potrzeba, tak???

  • Teraz im nie śmierdzi, bo to śmieci na zlecenie Eli Radwan te pachną fiolkami. A caly ten Zielony Wołomin to przedwyborczy rynsztok Elki. Zrobila ludzi w konia i twraz sie cieszy,ze wydoila kupe kasy z naszych pieniędzy razem z tymi nierobami

 4. Polityka Burmistrz Radwan i ,,Zielonego Wołomina” doprowadziła niemal do Bankructwa Finansowego MZO,
  Polityka Burmistrz Radwan i ,,Zielonego Wołomina” doprowadziła do pogłębienia konfliktu społecznego wokół wysypiska i okolicznych miejscowości.
  Polityka Burmistrz Radwan i Zielonego Wołomina doprowadziła do zwożenia śmieci z Warszawy
  Widać całkowity brak pomysłu na gospodarkę śmieciową w Wołominie

 5. ludzie powinni stanąć na szosie wezwać media – i tyle. W Wesołej – mogą – to i tu można. Tym bardziej że temat śmieci jest dziś gorący.
  Te śmieciowisko to niezły przekręt od czasu kadencji madzi z syfkem. ela ten chachment zalegalizowała – żeby czas płynął – tym samym – nikt nie wyciągnie konsekwencji z tego jak syfek zmienił umowe środowiskową a madzia podpisał plany na budowe czegoś co kosztuje krocie a nie sppełniało już żadnych wymagań co do oczyszczania śmieci. To jest chachment za który zapłacą nasze wnuki. Bo my zapłacimy tylko naszymi gminnymi pieniędzmi a wnuki – już zdrowiem : rtęć kadm ołów substancje kancerogenne – będą to pić – i szybko zdechną. ale ani syfka madzi i eli już nie będzie i nikt o nich pamiętać – też nie będzie.

 6. Rośnie druga góra śmieci w Wołominie i niestety nie ostatnia. Około 10 lat temu, Gmina wykupiła od prywatnych właścicieli ok. 10 ha. gruntów w okolicy wysypiska. Wołomin staje się „zagłębiem śmieciowym”.

 7. Ciekawy jestem co Burmistrz jest w stanie jeszcze wymyslec.Perfumowane smieci. Kolejna genialna koncepcja.Widac,ze w sprawie smieci wladze nie maja zadnego pomyslu.Ida wybory wiec trzeba troche wyciszyc ten temat. Ale ten motyw nie przejdzie. .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj