Segregownia zniknie spod centrum handlowego?

116

W minioną środę wołomińscy radni zaapelowali do burmistrz o zmniejszenie lub wygaszenie składowania odpadów przy centrum handlowym, na terenie Miejskiego Zakładu Oczyszczania, by nie zalegały w tak dużych ilościach na placu. Swoją prośbę radni argumentowali kwestią bezpieczeństwa, mając na względzie ostatnie pożary składowisk odpadów. (…)

Przy okazji tego tematu radny Marek Górski posunął się dalej, apelując do kolegów z Rady: – Czy nie przyszło wam do głowy zaproponować, byśmy wreszcie podjęli decyzję o przeniesieniu całego obiektu na Lipiny? Bo jak byśmy chcieli sprzedać te kilka hektarów w dobrym miejscu, to byśmy tam (na terenie Lipin – przyp. aut.) wybudowali dobry zakład z garażami i częścią techniczną. Może czas, by takie hasło wreszcie padło i żebyśmy się tym zaczęli zajmować? Pozbylibyśmy się sortowni w centrum miasta, a jednocześnie byśmy sobie wybudowali piękny zakład na terenie Lipin – zachęcał radny Górski.

Radny Zbigniew Paziewski dodał, że położenie PSZOKu jest rzeczywiście niefortunne i budowa segregowani z nową linią selektywnej zbiórki odpadów na terenie Lipin jest słuszna. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

116 KOMENTARZE

 1. Teraz dopiero Pani Burmistrz Radwan się za to weźmie?! Bo wybory się zbliżają?! A co robiła przez te 4 lata?! Jak zwykle tylko obiecywała i nic więcej. To samo było obiecywała 4 lata temu,że zamknie wysypisko,a dodatkowo zgodziła się na zwożenie śmieci z Warszawy i z cmentarzy. Po co Pani Radwan tak kłamie? tym razem nas już pani nie oszuka.

  • Ona tylko potrafi obiecywać i kłamać ma ludzi za idiotów. Niech się weźmie za spłacanie długów jakich narobiła w gminie bo przez jej rządy trzeba będzie latami to wszystko spłacać.

   • Długi to akurat zrobił Ryszard Madziar. Radwan je spłaca. Będę kandydatem do rady miejskiej, nie od Elżbiety. Można jej zarzucić wiele, zaproponować inny styl rządzenia itp, ale trzeba być kłamcą żeby pisać że zadłużyła gminę. Jest to oszustwo.

   • Madziar zadluzyl?! Czlowieku obudz sie, zobacz ile kasy Elka ciagnie z naszego budzetu?! Miala skonczyc z zatrudnianiem,a nawalila tyle ludzi ze az sami urzednicy mowia ze maja dosyc. Zobacz ile afer nakrecila, ile inwestycji jest zle wykonanych i trzeba je poprawiac?!

   • Pani Radwan miala zamknąć wysypisko,a dodatkowo pozwolila na zworzenie jeszcze innego syfu. Dlaczego nie zabierze ich pani do siebie?!

   • MAdziar zadłużył gmine, Radwan spłąca długi po co klamiesz Wołomiński PiSie? Madziar sobie poradził dostał prace od partii i spłaca dług za swój dom za milion złotych.

   • Pani/panie Kukiz powinieneś sie leczyć. Masz jakis dziwny syndrom Madziara. Współczuję,bo chyba bardzo cie boli?! Jak chcesz być kims to sie nie kryj za Zychem tylko zacznij sam coś działać.

   • Nie mów mi co mam robić. MAdziar zadłużył Gmine i teraz spłacamy jego długi. Swój milionowy dług zciągniety na dom Madziar spłaca też z mojej kasy. Nieudacznika zatrudnił PiS w Zabkach i w Agencji restrukturyzacji rolnictwa pewnie kilkanaście tysięcy miesiecznie ile człowiek bez legitymacji partyjnej musi na to pracować? . Człowiek który prace znajduje tylko z polecenia partyjnego jest dla mnie niudacznikiem.

   • Pani Burmistrz powinna skończyć z oszustwami i wziąć się za pracę, chociaz pod koniec kadencji. Zatrudnila pani mase ludzi,którzy mają nienormowany czas pracy i non stop łażą po mieście jak pan Urbanowski i Ciepielewski,albo ich w ogóle nie ma w pracy jak sprzedajny pan Rajchert.Zadłużyła pani naszą gminę i sądze,że z tych długów juz nie wyjdziemy. Nie potrafi pani zadbać o podstawowe potrzeby naszego Wołomina a porywa sie pani na burmistrza. Przez 4 lata nie zrobiła pani nic z budowa łącznika do S8,ale za każdym razem ma pani niby wszystko dogadane. Stoimy w korkach pani ma to gdzieś,bo to my w nich stoimy po panią przyjeżdza nieudolny kierowca-którego zonę zatrudniła pani w ZECu kilka tygodni temu. Oszukała nas pani,że jest bezpartyjna ,a popiera pania PSL i nie tylko. Kłamstwo ma krótkie nogi pani Elu

   • Widać,że nagle duża część osób niby chodzi na jakieś spotkania PiSu i wiedzą co tam się dzieje…śmiechu warte. Po co tak kłamiecie?! ja rozumie,że chodzi o wygraną w wyborach ale bez przesady. Ośmieszacie się jak ten mądrala Urbanowski.

   • Skończ kłamać Elka spłąca długi Madziara każdy to wie. Urbanowski i Ciepielewski to dwa najmocniejsze atuty tego urzędu. JAk ktoś kradnie to mu powiedzą że kradnie, jak ktoś chce stnowisko to mu powiedzą, żeby najpierw się douczył bo za partyjną legitymację to mogą dostać prace w Agencjach PiS a nie w wołominie. Tych dwoch ludzi robi więcej dla miasta niż cała reszta. Brawo panowie chamom trzeba mówić że są chamami, złodzieją że zawisną!

   • Za wpisami nie tylko tu ale i na facebooku stoi sztab ludzi Pani Radwan. Nawet sami urzędnicy o tym otwarcie mówią. Teraz Elka będzie pisała ,że Madziar to czy tamto. A co Pani zrobiła dla naszego miasta? oprócz długów i imprez na pokaz, śmieci z Warszawy, kupy nierobów raczej nic

   • najmocniejsze atuty? Urbanowski i Ciepielewski dwóch panów którzy dla dobrej zabawy i skopania kilku tyłków potrafią podpalić cały świat? I patrzeć jak płonie? Pozwalniali prezesów, porozbijali koalicję i teraz siedzą i patrzą na pobojowisko które urządzili. Ten jeden potrafi nawet wrzucać zdjęcia z jakimiś wojami, a drugi to lewak związany z szansą wołomin siedzibą osób ktore chodzą na parady równości.

   • Urbanowski ujawnił jakie etaty PiS chciał dla swoich ludzi, Ciepielewski powywalał nieudaczników z miejskich spólek. Osobiście nie lubie Urbanowskiego jest bezczelnym, przemądrzałym bydlakiem, ale dla ich działań, dzięki którym Wołomin pozbył się ludzi którzy chcieli dla siebie wygodnych stołków? Czapka z głowy Panowie. Wytnijcie jeszcze tylko Solisa i tych darmozjadów z rady miasta i macie moje poparcie.

   • Zielony wołomin i Szansa dwie organizacje lewicowe z którymi Lechu utrzymuje kontakty. Panie Ciepielewski Pan jako wielki prawicowiec toleruje w swoim otoczeniu tego lewaka?

  • Radwanowa powinna dokonczyc budowe RIPOku i smieci bylyby sortowane i utylizowabe w zamknietych pomieszczeniach,a nie piep….. glupoty,ze kasy nie ma. A na budowe drugiej kwatery dla smieci z Warszawy i okolic znalazla kase?! Oszustka i tyle,powinba sie wstydzic

   • JAkich zamknietych pomieszczeniach? Za 15 milionów wybudowano wiaty, w wiatach nie było żadnych maszyn ani ścian. kolejne miliony długu? Madziar oddawaj kase! O swój portwel umiesz zadbać, ciągniesz kase z Agencji Restrukturyzacji, ciągniesz kasę z Ząbek kilkadziesiąt tysięcy za nic nie robienie i pojawianie się na wiecach wyborczych PiS. Wstyd. PiS jest moją drugą partią wyboru, ale nie wołomiński PiS. To są łase na stołki bezideowe indywidua. Jarosławie Kaczyński zrób porządek z tym wołomińskim PiSem!!!!

   • O widać jakis zaciecwierzony czlowiek Zycha klepie. Jestes śmieszny to Radwanowa zadluza Wołomin. Otworzyla kolejna kwatere za kupe milionów dla smieci z Warszawy i cmentarzy, narobila przekrwtow z Internetem dla solectw, zatrudnia ludzi znajomych jak pan Urbanowski,zeby tylko o niej dobrze pisali,bo jego matka pracuje w gazecie, zabrala ludziom potrzebujacym pieniadze na impreze na pokaz, olewa totalnie wszystko. Oszukala ludzi,ze jest bezpartyjna,a szybko sie okazalo kto ja oplacal.

   • Urbanowskiego chcieli kupić nie raz. Po mieście opowiadają jak to skladali mu propozycję. Nie sprzedał się dalej robi swoje i to was wkurza? Byłęm na spotkaniu sympatyków PiS na którym głuwnym tematem była walka z Urbanowskim, namawiali uczestników do jechani po nim. Lechu rozkłada was spokojem i inteligencją na łopatki i teraz wylewacie żale. Tak jak już napisałęm jestem sympatykiem PiS ale nie takiego w którym cała partia w wołominie pracuje na spłacenie milionowego długu zaciągnietego na dom przez swojego szefa.

   • Nie jestem człowiekiem Zycha. W życiu spotkałem go kilkanaście razy wymieniliśmy kilka zdań i tyle. Popieram Kukiza i chce od niego kandydować bez wsparcia Zycha. Może jakaś weryfikacja mojej osoby i tyle. Kukiz to nie partia tylko ruch społeczny. Nie musze się jakiemuś Zychowi tłumaczyć. W kraju zdaża mi się głosować na PiS ale nie na tych wołomińskich geszefciarzy! z Wołomińskim PiS jest kłopot. Myślą tylko o kasie i stołkach. Przypominam że ich przewodniczący pracował w SKbanku firmie która udzielała kredytów przekreciazom. Madziar robił kampanie ze SKOK wołomin. Roziwązać wołomiński PiS i zrobić porządek z tymi którzy zniszczyli wizerunek tej partii w moim mieście.

   • Urbanowski to dupek, ale sympatyczny i inteligentny. Czytam jesgo wypowiedzi o wołominie i jest jednym z nielicznych kompetentnych komentatorów posiadających wiedzę o Wołominie. A że do tego ma odwagę żeby debilowi powiedzieć że jest debilem? Czy to źle?

   • Urbanowski pewnie chodzi na parady równości, a Ciepielewski je blokuje. I tak panowie spędzają weekendy ocierając się swoimi ciałami w ulicznych rozróbach.

   • Ostanio Urbanowski chodził jakiś poobijany, nie wiedziałem, że to p oweekendowych zabawach ze swoim kolegą Młotem. Ciekawe który uległ?

   • Urbanowski chodził poobijany bo pewnie spotkał wycieczke użytkowników facebooka których obraził w jednej ze swoich wielu internetowych szarży 🙂 Mnie też kilka razy skopał w komentarzach, ale jak go spotkałem to po prostu mocniej uścisnołem dłoń przedstawiłęm się i miło porozmawialiśmy.

   • Ktoś Urbanowskiego poszturchał?! może to jego kumple z parady równości?! chłopaki się bawili na wesoło?! fajnie,fajnie. Lechu na paradzie równości,a pani Ela na paradzie za poparciem zabijania nienarodzonych dzieci

  • Elżbieta Radwan zatrudnila od groma niepotrzebnych ludzi, gdzie tylko mogla, narobila długów w gminie, ma kupe spraw w prokuraturze za przekrety. Internet, wysypisko, budowa boiska i chodnika w Mostowce,imprezy na pokaz za gruba kase,wszystko oby tylko kupic sobie ludzi.

   • Za Mikulskiego Było ok 115 osób,za Madziara ok 123,a pani Radwan która miała zakończyć zatrudnianie znajomych dobiła już do 190 osób(ładnie pani „zakończyła” ten proceder). Wypłaca koleżankom nagrody po 20 tys. jest dobrze, poprzednicy dawali po 5-8 tys. było bardzo źle, poprzednicy stawiali szkoły,przedszkola,boiska,sale gimastyczne, pozyskiwali poieniądze na różne przedsięwzięcia,a Pani Radwan nie pozyskała nic ,bo nie potrafi tego zrobić. Dlaczego?! bo zatrudniła ogromne ilości ludzi którzy nic nie potrafia. A teraz podpisuje się pod czyimiś osiągnięciami,bo sama jako „doświadczony samorządowiec” nic nie potrafi zrobić.Szkoda gadać

   • od 4 lat Elka gada,że ze wszystkimi za wszystko dogadane i du.. gdzie dojazd do S8?! rondo?! bezpieczne przejścia dla pieszych? yyy…. nie ma?! dlaczego mnie to nie dziwi?! jaki burmistrz taka gmina

   • Ewa,nie przepadam za Burmistrz ale ty piszesz bzdury jakies-podaj przykłady a nie ogólniki,opanujcie sie odrobine z tymi kłamstwami.

  • Zabawni jesteście. Oczywiście że Radwan spłaca długi po Madziarze. Oczywiscie że Rysiek ma kredyty wziete na dom za milion złotych. Oczywiscie że PiS go zatrudnił i placi za obijanie się. Oczywiscie że wołomiński PiS jest zepsuty do szpiku kości. Rozmowy na spotkaniach partyjnych o stanowiskach, o kasie i o dziewczynach. Jarek powinien zrobić z nimi porządek.

   • Dobrze kłamiesz, śmieszny jesteś bo non stop piszesz jedno i to samo pod różnymi podpisami. Dobry Burmistrz powinien sie za robote wziąć,a nie zatrudniać znajomkow jak to robi Pani Radwan. Narobiła długów na ponad 100 baniek,wystarczy ludzi posluchac co mówią. Robi w gminie inwestycje,które sa bublami i trzeba je dwa razy robic i płacić. Wiemy,ze za nia stoi PSL, i cale lewactwo. Posluchaj co ona gada na spotkaniach nie wakczy o Wołomin tylko gada o Madziarze,bo sie go obawia. Ostatnio w ZECu zatrudnila żonę swojego kierowcy,a nie bylo naborów.

   • A co mnie obchodzi jego kredyt? ja tez mam i co?! wiele milionów ludzi je ma..ja wiem,że piszecie byle co bo Elka kazała ,ale to troszkę śmieszne. Pani Radwan narobiła wielu problemów w gminie,które będą odczuwalne wiele lat..niestety.

   • Mnie jego kredyty obchodzą bo spłaca je z moich pieniędzy. Zatrudnia go PiS w swoich agencjach i spólkach i ten ciągnie kilkanaście tysięcy miesiecznie za nic nie robienie żeby spłacić swoj domek. Niech idzie do normalnej pracy a nie partia bedzie mu zalatwiala robote.

   • Kto ci te głupoty podpowiada. Ty spłacasz jego kredyt?! ja rozumiem,że chcesz mu dopiec ale trochę pomyśl za nim wymyślisz kolejną bujdę…spłacasz Elki kredyty których nabrała na inwestycje, imprezy na pokaz i na otwarcie nowej kwatery na wysypisku, na toaletę w parku, boisko w Mostówce, autostrade w Ossowie za ponad 8 mln,gdzie jeździ kilka samochodów dziennie,a w mieście mamy syf.

   • Tak min ja spłacam jego kredyty bo bez legitymacji partyjnej Madziar nie znalazł by pracy. Dostał robote od partii w spólkach gminnych i agencjach żeby spłacić swoj kredyt za dom. Milionowy kredyt!

   • Kto ci sprał tak mózg,że gadasz głupoty o kredycie Madziara. Kogo obchodzi jego kredyt i po co gadasz że ty go spłacasz, rozumiem że możesz byc na niego za coś tam zły ale wymyslać takie brednie?! Nie wiem skąd macie te wiadomości,że on pracuje w Ząbkach,ale podziwiam waszą głupotę. Rozumiem,że to zazdrość. Elka narobi nam większych szkód dowiecie się o tym ale juz będzie za późno na zmianę,bo ten niedoświadczony człowieczek rządzi Wołominem juz 4 lata.

   • Ludzie będą klepać na Madziara różne brednie tak jak Elka pisała na niego bzdury podczas poprzedniej Poniżyla się tymi wymysłami sie tak samo jak zatrudniła tych co najpierw na nią smarowali,a później znaleźli zatrudnienie za gruba kasę w urzędzie,żeby zamknąc im buzie.

  • Nie Burmistrz,a radni musieli zająć się sprawa wysypiska bo Radwan nie wie jak do tego się zabrać. Chyba do niczego nie potrafi sie zabrać. Ledy,które montuje za kupę mln mają podziałac tylko kilkanaście lat i podobno nie przynoszą oszczędności. Czyli znowu jakis znajomek zarobiła na ledach. Super pani Burmistrz oby tak dalej

 2. ja jestem ciekaw co Radwan zrobi z tymi śmieciami co już je nawiozła z Warszawy i okolic? ich nie jest kilka ton-tylko kilkaset tysięcy. Czasami jak się przejeźdza w okolicy cmentarza to jest taki smród ze w samochodzie trzeba szyby zamykać,bo nie da się oddychać. Wspólczuje tym co mieszkają w okolicy-Zielony Wołomin razem ze swoją Panią Elżbietą R.zrobili wam niezły klimat. Oszuści tak samo jak ta cała Radwan

 3. Powinni zaapelować do Radwanowej, zeby dala sobie spokoj z kandydowaniem na burmistrza bo wystarczajaco narobiła syfu, problemow i dlugow w naszym miescie. Jak wszedzie byśmy mieli takich specjalistow to świat juz dawno by nie istniał, dobrze że chociaż Polska zarządzają normalni ludzie to jakos ten kraj zaczyna funkcjonowac.

  • Jedyny zarzut PiS do Radwanowej był taki że nie zatrudniła po znajomości jakiegoś PiSowskiego nieudacznika na stanowiska wiceburmistrza i kolejnych paru na prezesó spółek. PiS to posady i Stanowiska i po to też bezideowe gnoiki przychodzą do wołomińskiego koła. Osobiście popieram PiS w kraju wołomińskiej PiSowskiej patologii nie popre. Zrobie wszystko żeby oczyścić wołomiński PiS i żeby przestali ośmieszać moją partie w moim mieśćie!

  • Co tym razem obieca nam pani Radwan?! zapewne to samo co 4 lata temu-same kłamstwa. Ciekawe ile kosztowała maszyna,która „perfumuje” śmieci żeby nie śmierdziały,a teraz jeb.. jeszcze bardziej- może bardziej opłacało się zamknąć ten syf,a nie jeszcze wydawać bez sensu pieniadze na niepotrzebne maszyny?! kiedy w końcu naprawi pani toalete za 250 tys.która pratycznie od nowości nie działa,a miała byc niezastapiona?! potrafi pani tylko kłamać i podpisywać się pod czyimiś osiągnięciami,bo sama nic pani nie potrafi.

 4. Długi oczywiście zaciągnął Ryszard Madziar, Elka spłaca długi po tym szkodniki. W urzędzie zatrudnienie wzrosło na papierze tzn po likwidacji i włączeniu spółki zajmującej się sprzątaniem miasta pracownicy zostali zatrudnieni w um i za tą samą kasę robią to samo. Jestem kandydatem od Kukiza ale na kłamstwa się nie godzę. PiS przestań kłamać bo się osmieszasz. Popierałem was w ostatniej kampani ale teraz? Jesteście do kitu. Jest mi za was wstyd. Cała prawica się za was wstydzi!

   • Zycha nie popieram, na liście kukiza można się znależć bez Zycha tak miałem powiedziane. Od władzy cche odsunąć MAdziara który zadłużył wołomin a teraz ciągnie kase z pisowskich społek (moich pieniedzy) i tego byłego burmistrza Mikulskiego który chciał budować za pieniądze Wołomina biurowiec za kilka milionów dla kilkunastu pracowników.

   • Powinieneś sie leczyć, ludzie nie sa glupi o juz dawno wiedza ze za Kukizem stoi Zych i razem z nim po cichu Elka. Wszyscy wiedza,ze Elka nazatrudniala ludzi niepotrzebnie,a obiecala ze to zakończy. Wiemy dobrze jakich długów narobila i nie zwalaj na Madziara, po co piszesz te brednie?! Juz cie oplacaja?!

   • Nic nie wiesz o mieście albo tak jak innym młodym PiSiorkom naobiecywali ci posad w PiSowskich spółkach i agencjach. Elka długi spłaca po madziarze. Wielkim szkodniku wołomińskiego samorządu.

   • Już cały Wołomin huczy ,że Zycha człowiek startuje od Kukiza i po cichu dogaduje się z Elką,bo po jej wyczynach i przekrętach juz nikt nie chce mieć z nia nic doczynienia. Nawet była informacja,że z-ca burmistrza chciał też odejść ale go urobiły bo byłaby kicha. Wszyscy od niej uciekają i wcale sie nie dziwie,bo takie dna nikt nie osiągnął,aż musiała przyjśc Elka i mamy…drugie dno

  • Kazdy juz wie,ze za udawanym Kukizem stoja ludzie Zycha, ten tez juz nie wie do kogo sie przytulić?! Elka zatrudnia ludzi gdzie sie tylko da,w urzedzie w Zeasie,w spolkach, po co perfidnie klamiecie. Juz wszyscy wiedza,ze Kukuz popiera po cichu Radwanowa.

 5. Jak czytam niektóre wpisy pana Urbanowskiego na Facebooku to az mi chlopaka żal, ja rozumiem ze zatrudnila go dlatego bo jego matka jest szefowa gazety Zycia Powiatu na Mazowszu ,ktora jako jedyna pisze cos pozytywnego o poczynaniach pani Eli wiadomo dlaczego. Ale czasami jak patrzy sie na jego zachowanie to wspolczuje pani Eli takich ludzi w jej szeregach. Zero szacunku dla drugiej osoby i te jego wysmiewanie sie z ludzi którzy maja problem w gminie,jak mozna?!

  • Ja wpisy Urbanowskiego uwielbiam 🙂 człowiek z poczuciem humoru, wielką wiedzą o mieście i interesującym sposobie bycia.

   • Ta wielka wiedza Urbanowskiego o mieście dotyczy tego kto co przeskrobał i trzymaniu za morde wszystkich w mieście? Szantażuje ludzi na facebooku. Grozi im ujawnieniem informacji. Wozi się jak gangster i takie też metody stosuje.

   • Widac kogo zatrudnia Elka Radwan, kupa idiotow i nierobów. Wiele razy mijam tego czlowieka grubo po 10 jak idzie do pracy,gdzie ludzie juz dawno pracuja. Radwanowa swojakom dala umowy takzeby mogli jezdzic i lazic po miescie w godzinach pracy.Klamczucha i oszustka

   • Urbanowskiego znam człowieka osobiście. Robi wiele pozytywnych rzeczy. Jestem sympatykiem PiS, znam wielu członków tej partii w okolicy kazdy o Lechu wyraża się pozytywnie. Lechu walczy twardo, jest nie przekupny (tak tak wiem o propozycjach mu składanych 🙂 wkurza was że nie dał się kupić?

   • Urbanowski i robienie czegoś dobrego?! w końcu Elka go zatrudniła,żeby Życie Powiatu pisał o niej dobrze,bo jest synem red.nacz tej gazety. Kupiła sobie go jak dziw…. nie wiem czy jest się czym chwalić. To samo robi z innymi..przekupuje ludzi tak samo jak robiła na początku swojej kadencji. Wytresowało ją lewactwo.

   • Urbanowski inteligencją i wiedzą o mieście rozkłąda na łopatki wszsytkich lokalnych samorzadowców łącznie ze swoimi przełożonymi. Ale co z tego? Oprócz wiedzy i inteligencji brak mu wyczucia i umiejetności pójścia na kompromis. Tacy ludzie są od walki, a nie od koalicji. Co się z nim stanie po wyborach? Znowu będzie prowadizł szkolenia dla dzieci i młodzieży? NA jednym ze szkoleń jakiś dzieciak zapyta: czym pan się zajmuję? Urbanowski popatrzy ślepo w przestrzeń i odpowie: kiedyś byłem w samorządzie.

 6. Ryszard MAdziar zadłużył gmine, Radwan sprząta po tym szkodniku. W pierwszej turze nie pore Radwan w drugiej ma mój głos. Jestem prawicowym wyborcą i na wołomiński PiS nigdy nie zagłosuje. Madziara PiS zatrudnił w Agencji rolnictwa kilkadziesiąt tysięcy, w ząbkach w pisowskiej spolce kolejna kasa i tak ciągnie kase z moich podatków. Człowiek ma długi i partia pomaga mu je spłacić.

  • Co ty czlowieku piszesz za brednie?! Elka ci kazala?! To widać i slychac skad jestes i na czyje zlecenie pracujesz. Współczuję glupoty.

   • Ktoś z ramienia Zycha(bo to on wystawia Wojakowskiego od Kukiza) siedzi i klepie te brednie. Pani Elu ile jeszcze nagród wypłaci pani w tym roku swoim znajomym zatrudnionym w urzedzie?! ile jeszcze pani ludzi zatrudni,żeby kupić sobie głosy?! może niech pani opłaca ich ze swoich pieniędzy,a ie z naszych?! jescze za żadnego burmistrza nie było tylu zatrudnionych nierobów-pani przebiła wszystkich.

   • A co ma Radwan do Kukiza? Grzesiek Lipski kukizowiec jest zatrudniony w ZECu na jakimś technicznym stanowisku i reperuje piece i tyle.

   • Wiecie co jest najzabawniejsze?
    Ze wszystkich wpisów wynika że wszyscy jesteście samorzadowcami. Najezdzacie na siebie a znacie się jak lyse konie. Poziom waszej debaty jest żenujący. Przekrzykiwanie i przerzucanie hasłami mocno słabe.
    Od Was jako ludzi aspirujacych do bycia moimi przedstawicielami oczekuję elementarnej kultury a nie pyskówki.
    Mieszkam w tym mieście od urodzenia zaś moja rodzina od ponad 100 lat. Pamiętam każdego naszego burmistrza począwszy od Pana Bulika na Pani Radwan kończąc. Do każdego można się przyczepić każdego wypunktować za błędy. Oczekuje jednak że burmistrz mojego miasta i przedstawiciele samorządu mojego miasta będą zabiegać o nasze lokalne interesy. Polityka krajowa i obietnice jakie partie polityczne nam składają mnie nie interesuje oni i tak składają je bez pokrycia bo jaką siłę przebicia ma lokalny działacz na forum krajowym pokazał Pan Madziar który musiał zatrudnić przez pewien okres Pana Sasina . One nie powinny wtrącać się w nasz lokalny świat. Jestem waszym statystycznym wyborcą (żonaty średnio sytuowany katolik mieszkający w Wołominie) i zawsze chodzę na wybory wraz z całą moją rodziną i będę głosował na tych którzy mi to zapewnią. Nie będę głosować na ludzi malostkowych zawistnych i służalczych. Takich jak ja jest całkiem sporo patrzymy na Was i oceniamy jako ludzi i jako polityków.

   • Bzdury, banialuki i androny. Dogadywać będą się wszyscy ze wszystkimi dopiero po pierwszej turze. Dorze, że pojawi się kandydat powiązany z Kukizem. Namiesza w obecnych układach stąd też i ataki.
    Kukiz’15 w wyborach samorządowych idzie w koalicji z Prawicą Rzeczypospolitej. @Kaśka, jednoczesne kombinowanie z Nowoczesną, PO i PSL to czyste wariactwo.

 7. Elce Radwan nie chodzi o ludzi i dobro mieszkańców, jej chodz tylko o kasę przeciez to widac. Zatrudnila tyle ludzi w urzędzie,ze mozna dostać szoku. Tyle kredytów nazaciagala że sama juz nie wie co zrobić. Ja rozumiem,ze chce przekupic ludzi ale moze nie za wszelką cenę?! Za Kukizem stoi kumpel Elki Zych i Wojakowski-kandydat na burmistrza. Kolejni kretacze i oszuści.

  • Agnieszka, kiedy i w jaki sposób oszukał Cię Pan Wojakowski? Ja o czymś takim nie wiem. Jeśli prawdą jest, że ma kandydować na burmistrza wypada tylko się cieszyć. W końcu pojawia się ktoś nowy do kogo nie mam zastrzeżeń.

 8. Przecież z artykułu jasno wynika,że to radni chcą coś zrobić z wysypiskiem ,a Pani Radwan dalej siedzi z założonymi rękami. Biedna zapewne nie wie co teraz zrobić i tak siedzi 4 lata i gada te wszystkie brednie,że ona niby wszystko dla mieszkańców- mówi pani o tych długach?! i tych remontach,które nadaja się tylko do poprawki?! o tych przekrętach i sprawach w Prokuraturze?! żenujące

 9. Ilość ludzi w gminie się zmniejsza, ludzie przez ostatnie 4 lata uciekają z naszej gminy nie powinno tak być. Wcześniej było tylu mieszkańców, ludzie chetniej tu mieszkali,a teraz?! powinna się pani obudzi c z tego snu pani Elu i zacząć działać w końcu dla mieszkańców,a nie tylko dla swoich.

 10. Przy centrum handlowym jest taki smród,że można paść. Sądze,że pani burmistrz nie długo powie,że wysypisko na ulicach też jest dobre,bo użyźnia glebę. Powinna pani się zastanowić co robi i kogo chce oszukać.

  • Gdyby obecność śmieci na chodnikach skutkowała użyźnieniem gleby pod chodnikami, Wołomin, po zerwaniu płyt chodnikowych i asfaltu, osiągnąłby najlepsze wyniki produkcji roślinnej z hektara… Taka tradycja, a co za tym – możliwości.

 11. Panie Zielonego Wolomina zawsze polezą za Elką ,nawet jak miałyby trzymać ten syf u siebie na podwórkach. Przeciez to sprzedawczyki przedwyborcze Radwanowej. Pani Elu ,a gdzie są niektóre sesje które poznikały ze strony urzędu?! rozumiem,że sa niewygodne dla pani dlatego ich nie ma?! z duzo prawdy pani usłyszała dlatego sa wykasowane?!

 12. Podobno pani Ela jakies imprezy integracyjne szykuje dla pracowników nie tylko urzedu,bo tam obiecuje im podwyżki itp.szkoda,ze nie wie ze ludzie i tak sie z niej smieja i wiedzą że tylko na obietnicach sie kończy. To samo robi z seniorami,codzi na sile na ich spotkania zeby ich urobic,szkoda ze nie miala czasu przyjść jak mieszkańcy bylu u niej z problemami.

 13. Mam juz tego po dziurki w nosie. Caly czas tylko czytam i slysze o zwozeniu smieci . Burmistrz zarzadza miastem wiec jest od tego zeby rozwiazac ten problem, a nie poglebiac go. Jesli jest dobrym gospodarzem to ma okazje wykazac sie. Zwozenie smieci z Warszawy jest strategia na przeczekanie. A zarzadzajac miastem trzeba dzialac perspektywicznie z mysla o przyszlosci.

 14. Radny Górski dobrze mówi, facet ma wieloletnie doświadczenie więc warto posłuchać. Trzeba wywalić te śmieci i sortownię z miasta do Starych Lipin. Tam i tak jest zwałka więc cały interes śmieciowy powinien kręcić się właśnie tam. Centrum handlowe przyciąga masę ludzi i niestety smród jest tam czasem wyczuwalny, co jest niedopuszczalne. Wysypisko, sortownia, i wszystkie rzeczy z tym związane powinny znajdować się w jednym miejscu.

 15. Pani Elu, proszę nie czekać już dłużej i w końcu wziąć się do roboty, jak to czynił Rysio:)
  hhhhmm, tylko dlaczego nie został ponownie wybrany skoro był taki super…..

 16. Radnemu Górskiemu należy się podziękowanie za wcześniejsze równie głupie pomysły. Od przenoszenia smrodu z miejsca na miejsce niczego innego nie przybywa.

 17. Po komentarzach łatwo zauważyć że jeżeli pojawia się jakiś niewygodny temat dotyczący urzędowania obecnej Pani Burmistrz to trzeba zwalać wszystko na poprzedniego Burmistrza. Ludzie obudźcie się przecież to jest śmieszne. A Pani Burmistrz niech bierze się do roboty bo coś z tym składowiskiem odpadów trzeba zrobić a nie zwalać na poprzednią ekipę.

 18. Gdzie są te osoby z Zielonego Wołomina które niecałe 4 lata temu tak protestowały, a teraz co nic nie robią? No niech Panie w końcu wstawią się na mieszkańcami Gminy Wołomin. Jak śmierdziało to nie czuły, jak zwożono cichaczem w nocy śmieci i ich nie liczono to nie widziały i teraz też nić nie robią.

  • No panie z Zielonego Wołomina wreszcie zaczęły myśleć logicznie. Pogodziły się z tym, że na Lipinach jest wysypisko i nie mają nic przeciwko przeniesieniu sortowni z miasta na teren Starych Lipin. Cały Wołomin na tym skorzysta. Był czas krytykowania i wywieszania prześcieradeł na płotach, teraz przyszedł czas akceptowania rzeczywistości.

   • @MAJKEL, panie z ZW siedzą ciho ponieważ dały ciała. Elka najnormalniej wykorzystała je i ośmieszyła. Smrodów w okolicach Starych Lipin jest tyle, że trochę więcej nie ma już dla nich znaczenia.

 19. Strategia obronna obecnego obozu rządzącego Wołominem opiera się na jednym. Wściekłym, zajadłym ataku radwanowych trolli, zwalających wszelkie niepowodzenia na poprzedniego burmistrza.

  • Powiem Ci tak. Byłem na kilku spotkaniach wołomińskiego PiS, rozmawiałem na krajowych forach z ludżmi zainteresowanymi Kukizem i stworzeniem komitetu w wołominie i o ile Kukizowcy przyciągają do siebie interesujących ludzi z wołomina o tyle do PiS trafiają ludzie którzy przychodzą do tej partii w Wołominie dla stanowisk i pieniedzy. W pamięć zapadła mi rozmowa dwóch młodych sympatyków pisu. Szło to jakoś tak: słyszałeś gdzie rysiek dostał robote? no słyszałem. Teraz popracujemy przy kampani i o nas w partii też nie zapomną. Po kilku takich dialogach odpuściłem sobie wołomiński PiS ( w wyborach krajowych dalej mają moje poparcie) i zgłosiłem się do Kukiza. Zobacze co z tego wyjdzie ale jestem dobrej myśli.

   • Mam takie same doświadczenia z wołomińskim PiS. Do tego to zaangażowanie w SKOK wołomin w SKbank. J. Kowalczyk vicebrezes banku która siedziała w kiciu. W wołominie dla prawicowca istnieje tylko Kukiz.

   • Ale jesteście sprytni u tego Zycha. No nikt się nie zorientował że to pisaliście 🙂

  • @jakdzieci, dodasz do siebie janka z czarnej, coobcho, zabawnego, kontenera, he he he , no i masz trollów E.Radwan. Szkoda czasu na odkrywanie wszystkich klak. Walą w klawisze aż huczy. Komentarze jak Twój nie zmienią faktów oczywistych. Za smród wokół Centrum Handlowego i syf w Starych Lipinach odpawiadają Madziar z Radwan wraz z ludzmi od tego biznesu i pijaru.
   @he he he, zgodzę się z Tobą, że Ci od Kukiza i Marka Jurka sprytniejsi są i lepiej przygotowani.

 20. Przypominam Historię byłego radnego A.K.Zycha.
  To Haniebne zachowanie niech będzie przestrogą dla mieszkańców Wołomina.
  Próba chowania się za Pomnikiem Psa nic nie zmieni. Pamiętamy -Mieszkańcy

  Z Historii Wołomińskiego samorządu

  Nr 37 (496) – 17 Wrzesień 2000 Odwołać Zycha

  Odwołać Zycha

  W ostatni poniedziałek w wołomińskim Biurze Rady został złożony kolejny wniosek o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącego rady K.A. Zycha. Przypomnijmy, poprzedni wniosek o odwołanie przepadł w głosowaniu na ostatniej sesji rady miasta. Przepadł gdyż awuesowscy radni opowiedzieli się za Zychem. Rzecz zaś dotyczyła słynnych alkoholowych ekscesów w Gnieźnie. Po odrzuceniu wniosku o pozbawienie funkcji, Zych wygłosił oświadczenie, które zamieściliśmy w 36 numerze Wieści. Treść tego oświadczenia radni uznali za skandaliczną, stąd kolejny wniosek o odwołanie.
  „Wobec aroganckiego odbiegającego od wszelakich zasad i dobrych obyczajów zachowania K.A. Zycha (…)” taki jest początek kolejnego wniosku podpisanego, podobnie jak pierwszy przez dziesięciu radnych.

 21. Bólu dupy, buźki i zawiedzionych ambicji Zychem nie lecz. Z nienawiści zawału jeszcze dostaniesz i po co Ci to?
  @mieszkańcu komu może przeszkadzać emeryt? Co najwyżej nieudacznikom i zawistnikom pozbawionym szans, co to boją się nawet cienia!

 22. mieszkanko Masz rację teraz jest już tylko cieniem . Ale zapewne chciałby nim nie być. Ale po tym co zrobił w Gnieźnie, gdzie skompromitował Wołomiński samorząd, zapewne nie ma szans zgadzam się z Tobą.

 23. @andrzej, wołomiński samorząd kompromitowali i kompromitują burmistrzowie oraz radni; długami , stratami, szkodami, sądami, smrodem i czym tam jeszcze chcesz. Zych z tego co wiem był uczestnikiem rodzinnej scysji. Bawisz się człowieku w sypialnianego nadzorcę, dlatego nie epatuj siebie oraz innych kompromitacją wołomińskiego samorządu.

 24. Jest tak, że podłość dyskredytując wchodzi w czyjeś życie i rzuca błotem. A nóż przylepi się na trwałe. Z wielu programów wyborczych kandydatów na burmistrza Wołomina, najlepszy był Pana Zycha. Tego nikt nie powie i nie napisze.

 25. Ludzie są chorzy z nienawiści do tego stopnia że mieszają z błotem ludzi porządnych i zasłużonych. Panie Zych życzę Panu powodzenia w rozwaleniu tych hien pchających się do samorządowego koryta. Widać boja się Pana jak tak ujadają. Alleluja i do przodu. Mściwość a raczej nienawiść ludzka nie zna granic. Jest Pan człowiekiem twardym i wiem że zmontuje Pan z mądrymi ludźmi wspaniała drużynę do wyborów. Młode wilki i tak będą szczekać jeszcze nie raz . Powodzenia.

 26. Starczy już w tym mieście leśnych dziadów umoczonych w różne dziwne sprawki i polityczne i gospodarcze i obyczajowe. Ja tam nie kupuje tego Pana z Gniezna. Czekam na kogoś nie ubabranego w 25 letni układ radnych starostów i burmistrzów. Młodzi- do boju- miasto jest wasze !!! Precz z mikulą madzią elką i resztą sitwy co trzęsie tym gnojem od 25 lat

 27. pap • 15 czerwca 2018

  „Małopolscy strażacy gaszą pożar składowiska odpadów plastikowych w Skawinie. Tuż po godz. 6 w piątek, 15 czerwca pożar został opanowany i ogień się nie rozprzestrzenia. Gaszenie potrwa prawdopodobnie co najmniej do późnych godzin wieczornych. Straż monitoruje jakość powietrza.
  „Płonie składowisko o wymiarach 100 m na 60 m, przy czym pożarem jest objęta część ok. 50 na 50 metrów, tj. powierzchnia ok. 2,5 tys. metrów kw.

  Palą się odpady wstępnie przetworzone, sprasowane na wys. ok. 4 metrów” – powiedział rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.”

  Wypisz wymaluj jak na zdjęciu w artykule ?

 28. Mark – Szwagrze , zapomniałeś napisać że precz też z Jagodą , Wiatrakami I Szwagrami ubabranymi w różne sprawki. No cóż wywaliła was elka z posadek w spółce komunalnej, z burmistrzowania, z elektrociepłowni, w urzędu to macie się za co na niej mścić. Mam pytanko czy internet szerokopasmowy dla sołectw działa i czy anteny poprzekręcaliście już z dołu do góry. A jak tam jagoda jest z RIPOKIEM jak z Madzią ustaliliście, kto będzie spłacał zadłużenie ?

 29. Z Historii Wołomińskiego Samorządu

  Nr 34 (493) – 27 Sierpień 2000

  Wniosek o odwołanie Andrzeja Kazimierza Zycha

  Publikujemy wniosek złożony do przewodniczącego RMiG Wołomin
  W związku z niewłaściwym, nielicującym z postawą osoby, której powierzono mandat zaufania publicznego zachowaniem Pana Kazimierza Zycha w czasie wyjazdowej sesji Rady Miejskiej do Gniezna w dniach od 8 do 10 czerwca 2000 roku niniejszym stawiamy wniosek o odwołanie Pana Kazimierza Zycha z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Wołominie.
  Sprawa kompromitującego zachowania się Pana Kazimierza Andrzeja Zycha w Gnieźnie jest głośna. Donosiła o niej prasa lokalna wołomińska, oraz prasa gnieźnieńska. W konsekwencji ucierpiał autorytet całej Rady Miejskiej, a także wizerunek miasta Wołomin.
  Zachowanie Pana K. A. Zycha w Gnieźnie – kolebce polskiej państwowości i chrześcijaństwa jest bulwersujące. Pozostaje ono w rażącej niezgodności ze ślubowaniem, które Pan Kazimierz Andrzej Zych złożył przystępując do wykonywania mandatu radnego (cytujemy tekst ślubowania:
  „Ślubuję uroczyście jako radny pracować dla dobra i pomyślności gminy, działać zawsze zgodnie z prawem, oraz interesami gminy i jej mieszkańców, godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonywania zadań gminy”).

  POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA!!!

  • @alek, głupszy jesteś i złośliwszy od tamtych wnioskodawców. Przy kolacji zakrapianej przez wszystkich samorządowych delegatów i po niej, który z nich w hotelu reprezentował mieszkańców? W tych okolicznościach byli osobami prywatnymi i niczym więcej.

 30. @ kresowiak: kopnij sie w baniak z tym szfagrem. widać że nie czytasz moich wpisów. Z resztą twego wywodu- 1000% zgoda. Niech w końcu ktoś o te chachmenty zapyta: i mikule i jagode wiatrów i madzie. Niech sie wiją jak piskorze w soli.

 31. Mark , tobie już kipi podsufitką , upuść sobie bo eksplodujesz z nienawiści. Jesteś kompletne ZERO. Szkoda mojego pisania . Z idiotami się nie dyskutuje.

 32. Jaki jest sens wzajemnie się okładać zamiast tych co zatruwają nam otoczenie i życie? Widzą co robicie, co jakiś czas opublikują judzącego śmierdziela.

 33. Górski to jakiś głupek. Jeden piękny zakład w Starych Lipinach za 15 baniek już wybudował i uruchomił. Po co nam drugi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj