Trzeszczy w spółce

10

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Kobyłce obfitowała w spore emocje. W miniony poniedziałek rozpatrywano projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji II etapu budowy kompleksu mieszkaniowo-usługowego w Kobyłce. Temat ten podzielił radnych. Jedni uważali, że z dalszą kontynuacją inwestycji prowadzonej przez spółkę „Kobyłka Dom” nie ma co zwlekać. Inni zaś chcieli więcej czasu do przeanalizowania tego, czy miasto faktycznie zyska na budowie kolejnego osiedla. (…)

Szczegółową koncepcję II etapu inwestycji zaprezentował Piotr Turski – prezes zarządu spółki Technobeton. W nowych planach faktycznie uwzględniono wcześniejsze uwagi radnych, dotyczące chociażby konieczności wybudowania podziemnego parkingu. Radni zaczęli się jednak zastanawiać nad tym, czy aby nie za wcześnie miasto chce wchodzić w II etap inwestycji. Przecież nie zakończono i nie rozliczono jeszcze I etapu, który dotyczy obiektu zlokalizowanego przy ulicy Leśnej. – Była mowa o tym, że w I etapie mamy zagwarantowane 500 m kw. Z wyliczeń, które nam gdzieś przemknęły szacowany wynik finansowy wyniesie 4 mln 200 tys. zł brutto. Jest około 3 mln 400 tys. zł netto, z czego Kobyłka ma 24 procent, więc zostaje nam 816 tys. zł brutto. Z tego trzeba zapłacić podatek od dywidendy i zostaje 660 tys. zł. Dzieląc to przez szacowaną wartość wynajmu powierzchni usługowych, czyli 4 tys. 200 zł, wychodzi nam niecałe 160 metrów. W jaki sposób mamy więc zagwarantowane to 500 m kw.? – obliczała radna Anna Nienałtowska. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

10 KOMENTARZE

 1. Mówiły jaskółki ,że nie dobre są spółki. Wykiwali ich a oni brną dalej. Rada nauk nie przyjęła , pogrąża się dalej. Myślę ,że burmistrz musiał przytulić kaskę bo nie bronił by g..nej inwestycji z takim pazurem. Liczby mówią same za siebie .

 2. To wszystko to jeden wielki przekręt. Birmistrz sobie wyprzedaje Kobyłkę jak tylko chce razem z drugim- Grubkiem. Nie patrzy na nic i na nikogo, w trakcie sesji dałby sobie ręce uciąć za to by rada to przegłosowała co moim zdaniem jednoznacznie wskazuje na grube pieniądze dojechać kieszeni. To jest paranoja….szykujmy się na protesty przeciwko tej inwestycji bo to będzie tragedia dla miasta i dla obecnych mieszkańców. A co do 12 radnych – to wybaczmy im ich głosowanie przecież nie od dzisiaj wiadomo, ze większość z nich to dalsza rodzina albo osoby, które są mocno powiązane z RR. Boja się ludzie, ze prace stracą albo co…

  • Jacek po co te nerwy i insynuacje. Miasto rozwija się jak wszystkie inne miasta wokół, a takie publiczne oskarżenia i pomówienia też są karalne – pamiętaj o tym zanim coś nabazgrolisz!!!

 3. Czy ktoś został zmuszony do zamieszkania w Kobyłce? Jest tyle innych miejscowości do w wyboru wokół Warszawy. Jeśli miasto jest źle zarządzane i nie ma perspektyw na rozwój to skąd te 21 tysięcy mieszkańców?

 4. Jeśli macie dowody na przekręt i korupcję to zróbcie doniesienie do prokuratury. W przeciwnym razie to są pomówienia, które też są karane.

 5. Inwestycję ocenia się po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, przeniesieniu praw na nabywców oraz po rozliczeniu inwestycji. Potem można dzielić „łupy”. To tak na wstępie.
  Drugą rzeczą jest to, że ręka do góry z tych co budują komercyjnie, czy Gmina partycypowała im w kosztach infrastruktury. Napiszę tyle : a guzik !! Każdy musi o infrastrukturę zadbać sam.
  Szkoda, że miasto się traktuje jak giełde nieruchomości. Może lepiej było by zastanowić się nad korektą palnu miejscowego. Wprowadzić więcej usług, skasować to wymieszanie segmentów z domami. Szczerzę pisząc to nie widziałem nigdzie w Polsce takiego przemieszania różnych budynków obok siebie jak w Kobyłce /segmenty, czworaki, bliźniaki, wolnostojące, bloki/. Nie lepiej byłoby to planistycznie uporządkować ?
  A wracając do wstępu to życzę tej biblioteki miastu. Oby koszty inwestycji nie zjadły zysku, wszak media huczą, że wszystko tak drożeje. Powodzenia 🙂

 6. Właśnie po to by dbać o ład przestrzenny miasto zawarło porozumienie z jednym ze stowarzyszeń architektów 🙂 Teraz wszystko drożeje ale w momencie kiedy będą sprzedawane mieszkania w nowych blokach hossa na rynku nieruchomości może się skończyć i aby znaleźć klienta, trzeba będzie obniżać ich ceny 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj