Znów te windy!

6

To już wołomińska codzienność, ale ponieważ dotyczy dużej części mieszkańców, którzy chcą się przedostać przejściem podziemnym na peron lub drugą stronę miasta, spotyka się zawsze ze sporym oburzeniem. Chodzi oczywiście o zepsute windy, które przeważnie czekają na naprawę, niezdatne do użytkowania.

Efektem są obrazki takie jak w minionym tygodniu – matki w upale dźwigające wózki i rowerzyści najczęściej z siatkami pełnymi zakupów, którzy próbują przenieść to wszystko w taki sposób, by nie upaść na stromych schodach. Mowa tu o przejściu wzdłuż ul. Legionów – Laskowa, bo windy w przejściu w ul. Sikorskiego – jak sygnalizują radni – nieczynne są praktycznie zawsze.

Temat zepsutych wind znów rozgrzał atmosferę czerwcowej sesji w Wołominie, a to za sprawą oburzenia mieszkańców, które wyrażali we wpisach na portalach społecznościowych. – We wrześniu lub październiku ubiegłego roku była podobna sytuacja i ja wówczas kilkakrotnie kontaktowałem się z OTIS (firmą naprawiającą windy – przyp. red.) i dowiedziałem się, że rzeczywiście był tam problem, bo trzeba było czekać by PKP zatwierdziło pieniądze na naprawę. Dopiero potem PKP przejęło na własność zarządzanie i miało być lepiej. Na miłość boską, jeśli mamy taką sytuację, że tak naprawdę by wjechać na górę jest tylko winda i do tego trzeba czekać tydzień aż ktoś łaskawie podejmie decyzję o wydaniu pieniędzy i ludzie przez tydzień wnoszą i znoszą te wózki, to jest brak cywilizacji mimo XXI wieku!- oburzył się radny Maciej Łoś.(…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

6 KOMENTARZE

  1. Skoro taka firma nie potrafi naprawić wind i wiecznie się psują to powinni naprawiać je za darmo,albo władza w Wołominie powinna postarać się o wymianę.

  2. Miasto powinno przejąć administrowanie windami aby była możliwość szybkiej naprawy bo to mieszkańcy Wołomina jeżdżą tymi windami.Chociaż znając szybkość działania urzędników wołomińskich to raczej trzeba szukać trzeciej drogi.

  3. w Sulejuwku nie ma wind- i działa. pisałem że z tymi windami będzie chryja- to sie wszyscy śmiali i w dupie mieli. No to macie. Nie dosyć że wózka tandemu nie wprowadzisz ani roweru – to jeszcze ciągłe naprawy. Brawo samorządowe niemoty! Wy to zalegalizowaliście takie debilne przejścia – bo nie maci organu służącego do myślenia. na każdej zepsutej windzie powinna wisieć kartka : projekt tej windy poparły władze samorządowe na których czele stał madzia i elka. Jak nie działa- to do nich dzwońcie.

  4. Projektant schodów na perony w Slonecznej chyba nigdy po nich nie wchodził. To tak jakby po drabinie. A było tyle miejsca żeby wydłużyć schody przez co nie byłyby takie strome. Windy są zj….e. a gdzie są szyny na stopniach schodów ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj