Śmierdząca inwestycja

31

Sprawami związanymi z budową kompleksu mieszkaniowo-usługowego przy ulicach Leśnej i Fałata w Kobyłce zainteresowały się ogólnopolskie media. O tym, że inwestycja prowadzona przez spółkę Kobyłka Dom budzi coraz większe kontrowersje, świadczy chociażby to, że 13 lipca do Urzędu Miasta Kobyłka zawitał program „Interwencja” (telewizja Polsat). Głównym tematem rozmów była działalność spółki i niewydolna przepompownia ścieków, która znajduje się tuż przy nowo powstającym osiedlu. (…)

W budowę kompleksu mieszkaniowo-usługowego zaangażowane są bardzo duże publiczne pieniądze, nie powinno zatem dziwić to, że mieszkańcy są zatroskani informacjami, jakie do nich ostatnio dochodzą. – Skoro pan wie, że na stronie KRS znajdują się wszelkie dane odnośnie firmy i wyników finansowych, to zapewne pan zna te wyniki. Informacje ze strony KRS są dość przerażające, a pan twierdzi, że te wyniki są super – zwrócił się do burmistrza jeden z mieszkańców, pan Ryszard. – Czy to prawda, że wynik spółki zamknął się deficytem? – dopytywała redaktorka Polsatu.

– My zapewniamy, że z zyskiem – odpowiedział wiceburmistrz Wojciech Reutt.

Przedstawiciele urzędu przez całe spotkanie prosili dziennikarzy i mieszkańców o uzgodnienie innego, bardziej dogodnego terminu spotkania. Trudno było zatem uzyskać jakiekolwiek odpowiedzi w kwestii spółki czy przepompowni. – Mieliście państwo drugi etap tej inwestycji rozpoczynać wtedy, kiedy pierwszy będzie rozliczony i będzie bilans. Póki co, okazuje się, że bilans jest ujemny. Na jakim poziomie gmina ma długi? – dopytywała redaktorka Polsatu. Odpowiedzi jednak nie uzyskała.

– Nie można mówić o zrównoważonym rozwoju, bo fundujecie państwo gwałtowny przyrost mieszkańców w jednym miejscu, w bardzo krótkim czasie. Nie ma szkoły, nawet planów na budowę tam szkoły nie ma. Nagle pojawi się więcej ludzi i więcej aut. Mieszkańcy będą chcieli dojechać do Warszawy pociągami, które i tak już są przepełnione. Jakie są państwa pomysły na to, żeby rozwiązać te przewidywalne problemy? Inwestycja nie bez powodu została podzielona na dwa etapy. Miejmy czas na to, żeby przyjrzeć się pierwszemu etapowi i temu czy on rzeczywiście zamknął się pozytywnym efektem czy nie. Jeżeli nie, to nie brnijmy w to dalej – sugerował pan Adam, jeden z mieszkańców Kobyłki. Przy okazji wyszło na jaw, że główny wykonawca inwestycji (firma Wamaco) ma długi u podwykonawców, których zatrudniono do budowy osiedla powstającego przy ulicy Leśnej. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

31 KOMENTARZE

 1. Pociągi są przepełnione? Ten kto tak powiedział chyba nie jezdzi pociągami. Własnie siedze w pociagu na wilenski. Tak siedze!

  • Jest szczyt sezonu urlopowego wiec teraz nie sa przepelnione. Zobaczysz czy we wrzesniu i pazdzierniku tak sobie posiedzisz 🙂

   • Poza tm godziny szczytu to 6-8.30 jak ludzie na 7, 8 czy 9 jadą do pracy, szkoły czy uczelnie.

 2. JA też jade pociągniem, akurat stoje. Wsiadlem w ossowie. Z pociagami nie ma problemu. Problem jest ze smierdzącą przpompownia. Wali jak z szamba.

 3. Czytam sobie ten tekst w którym piszą, że urzędnicy złamali prawo udzielając biznesmenom pozwolenie na budowę i tworząc dla nich plan zagospodarowania, a pod nim niby jacyś mieszkańcy piszą: „dobrze zrobili” „wywalić zakład” „brawo burmistrz i starostowie”! Naprawdę myślicie że KTOŚ WAM UWIERZY, że to piszą zwykli mieszkańcy????????? Macie ludzi za idiotów? Musicie się teraz strasznie bać, skoro produkujecie tyle hejtu na forach!

 4. Zrównoważony rozwój to kolejne hasło powtarzane przez burmistrza ale raczej bezwiednie. Nie jestem fachowcem ale myślę że należało aportem wnieść działkę i zamiast powierzchni usługowych których metry co chwila się zmieniają zarządca wprost budowy biblioteki przychodni czy szkoly

 5. Nasza biblioteka nie jest supwr nowoczesna ale szkoła bardziej potrzebna. Przy tej inwestycji wszystko śmierdzi i przepompownia i inne sprawy.

 6. W kobyłce porządek powinien być zrobiony już dawno. Przepompownia śmierdzi, nie ma placów zabaw. Co to za miasto w którym z dzieckiem muszę jeździć z dzieckiem do Wołomina na plac zabaw? Odp Kobyłka.

 7. Szkoła jest potrzebna skoro burmistrz bawi się w dewelopera Ale w bibliotece pracuje zona wiceburmistrza Grubka i siostra. A komfort zony jest ważny. Dlatego nawwt dyrektora biblioteki zmieniają pewnie żona awansuje.

 8. A czyli wszystko jasne skoro w bibliotece pracuje zona Pana wiceburmistrza Grubka to nic dziwnego że w pierwszym etapie tej przecudownej inwestycji doczekamy się biblioteki . Szkoda że żaden z Panów burmistrzów nie słucha mieszkańców Kobyłki my nie chcemy tam bloków my chcemy szkoły , przedszkola , żłobka i ośrodka zdrowia my chcemy parkingu w Kobyłce przejezdnych ulic bez dziur przejazdu kolejowego a nie nowych mieszkańców zatłoczonych ulic przepełnionych szkół że już nie wspomnę o tym żeby dodzwonić się do ośrodka zdrowia to graniczy z cudem a dostać się tam to prawdziwy cud . A że z przepompowni śmierdzi to już wszyscy mieszkańcy wiedzą . Stanowczo tej inwestycji mówimy NIE i nie wmawiajcie nam Panowie burmistrzowie i radni bezradni ze to jest dobra inwestycja dla Kobyłki bo nie jest

 9. Drodzy Państwo!
  Pierwszy etap inwestycji w formule Partnerstwa Publiczno Prywatnego można uznać za swoisty eksperyment. Należało rozliczyć ten etap, odebrać należne metry i zakończyć na tym. Błędem (I etapu) było wniesienie działki aportem do spółki po tak niskiej cenie. Tym bardziej dziwi fakt udzielenia przez Radnych Roberta Roguskiego zezwolenia na brnięcie w kolejny etap. Drodzy radni – zezwoliliście na dysponowaniem majątkiem miasta (kolejną częścią działki przy Ręczajskiej) nie znając jej wartości! Teraz wycenią ją po 350zł za metr i taki z was użytek! Ta działka w centrum miasta warta być może nawet 800zł! Decyzji już nie cofniecie!

 10. Byłem kilka razy na cyklicznych spotkaniach Burmistrza i jego zespołem zainteresowany informacjami z „pierwszej ręki” co dzieje się w Mieście i jakie są plany rozwoju. Miło było słuchać przepełnionych optymizmem wystąpień Pana Burmistrza i jego zastępcy w-ce Burmistrza . Jednak zawsze trzeba brać poprawkę na tego typu wystąpienia. Co innego gadane obietnice, a co innego rzeczywistość.
  Niżej lista tego czym się na tych spotkaniach chwalono, co już miało powstać, co miało swoje terminy oddania do użytku, co miało podpisane umowy, co było obiecane, co było szeroko opisywane w mediach :
  – tunel w Kobyłce – żadnych widocznych ruchów z rozpoczęciem budowy
  – wiadukt w Ossowie – tak samo
  – parking wielopoziomowy przy stacji Ossów – temat upadł z powodu braku środków.
  – parking naziemny przy stacji Ossów – miał powstać w zamian wielopoziomowego, a nadal jest to teren pełen błota
  – zjazd z S8 – prace wstrzymane z powodu wykonawcy
  – ul. Dworkowa i wiadukt nad S8 – jak wyżej
  – rondo na skrzyżowaniu ul. Mareckiej i ul. Przyjacielskiej , (dojazd do S8) – nie przeforsowano inwestycji
  – plac zabaw przy ul. Brzozowej – tylko kilka przyrządów dla dorosłych wkopanych w piach, a prezentowany projekt przewidywał zabudowę całego terenu
  – centrum handlowe – od lat burzliwie zapowiadane miejsce cywilizowanych zakupów,
  – blok przy ul. Leśnej- „wzorcowa” inwestycja UM Kobyłka i dewelopera znajduje swój finał w Interwencjach Polsatu
  – przepompownia ścieków obok „wzorcowej inwestycji” – mimo przeprowadzonej modernizacji jak śmierdziała tak
  śmierdzi
  -wymiana oświetlenia ulic na energooszczędne ledowe – gdzie wymieniono?
  -przebudowa centralnego placu miasta obok Bazyliki – projekty, spotkania z architektami, a konkrety czyli kiedy nie wiadomo
  – ścieżka rowerowa wzdłuż torów kolejowych – tematu nawet nie podjęto
  – dodatkowe miejsca parkingowe dla rowerów przy stacjach kolejowych- osobiście burmistrz na spotkaniu to obiecał, a do tej pory nie ma. Wydawać by się mogło tak banalna sprawa do realizacji, a nie da się…

 11. Dlaczego burmistrz Roguski nie pojawił się na spotkaniu z telewizją?
  Dlaczego burmistrz Grubek miał akurat urlop?
  Dlaczego „wystawiliście” burmistrza Reutta by się za Wasze decyzje tłumaczył?
  Na szczęście zatrudniacie Boanerges Consulting w osobie teologa i biblisty Piotra Kosiaka by łagodził napięcie miło się uśmiechając…

 12. Wysuwane bezpodstawnych insynuacji wobec vice i burmistrza jest chaniebne gdyby był krętaczem to chyba logiczne że nie zatrudniał by na swego doradcę teologa biblistę

 13. Robiąc bloki może najpierw trzeba było pomyśleć nad :
  a. żłobkiem
  b. przychodnią
  c. szkołą /kolejność wg mnie/
  A tak to co to będzie dalej ? Ludzie przecież ta nasza mieścina nie jest gotowa na taki przyrost ludzi. Czy to jest ten zrównoważony rozwój ? Przecież chyba ktoś doradzał w planowaniu

  • Na pewno ktoś doradzał w planowaniu. Wielu doradców, asystentów czy innych burmistrz miał. Nie wiadomo tylko w czym oni było specjalistami.

 14. W kwestii całego miasta Kobyłka:
  Jak dla mnie, obserwatora z boku i przyszłego mieszkańca, dramat.
  Pomijając temat przepompowni, bloku i smrodu –
  ciężko znaleźć drugie takie miasteczko, które ma tak niskie tempo rozwoju.
  -Insrastruktura drogowa? Dramat
  -Instalacje kanalizacyjne i melioracyjne? Dramat
  -Tempo realizacji inwestycji miejskich? Dramat
  -Zieleń, czystość, odśnieżanie? Dramat.

  Wywalcie obecnych włodarzy bo jest jak za komuny.

   • Droga Aniu jak mnie już moje buty cisną to je wywalam do śmieci.
    Jak włodarze z (bez)radnymi wazelinują to….
    Całe szczęście, że zapisałem sobie kto głosował za II etapem inwestycji na Ręczajskiej. Przy wyborach to sobie przypomnę.

 15. Proszę wytłumaczyć czy to zbieg okoliczności iż po zatrudnieniu żony wiceburmistrza w. miejskiej bibliotece zostaje zwolniona dyrektor, r następnie jest ogłoszony konkurs na to stanowisko i pytanie kto zostaje dyrektorem??? Pytanie do radnego Rymuta czy Pana żona nie została wicedyr. ośrodka zdrowia kiedy Pan został radnym, ciekaw jestem ile jeszcze takich. kwiatków jest w kobyłkowskim urzędzie,

 16. Na fotel burmistrza będzie startować była vice, która już kopie doły pod RR i brata się z ludźmi z którymi nie chciała pracować jak była Vice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj