Co się tam dzieje?

34

Zdaniem wołomińskich radnych Miejski Dom Kultury powinien zostać skontrolowany. Rozpoczęli więc inspekcję już w lipcu, pomimo że trwa wakacyjna przerwa w obradach Rady. Niedawno jednostką kieruje czwarty już dyrektor od 2015 r., a do radnych docierają niepokojące informacje od pracowników.

Sprawa MDK w Wołominie wywołuje spore poruszenie zarówno na komisjach, jak i kolejnych sesjach Rady Miasta. Na przedostatniej sesji burmistrz deklarowała, że dyrektorem jednostki jest Izabela Bąk, a kilkanaście godzin później, podczas uroczystości w MDKu nowym dyrektorem przedstawił się Piotr Stawski. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

34 KOMENTARZE

 1. Stawski jest DYREKTOREM ARTYSTYCZNYM, a nie dyrektorem MDK. Czy wieści nie widzą różnicy? Co za denni dziennikarze są w naszym mieście 🙂

  • Mało mnie interesuje kto tam jest dyrektorem. Moja trójka dzieci chodzi na zajęcia w MDK od 2 lat wszystkie, wcześniej przez 2 lata najstarsza. Czyli razem 4 lata mam kontakt z MDK. Zajęcia prowadzone dobrze, dzieci zadowolone, ceny znośne. To się liczy, a nie kto tam cieciuje na dyrektorskim stołku.

   • Zajęcia dla dzieci są na wysokim poziomie. Problemem były napięcia między pracownikami. Chodziły nadętę paniusie i wszyscy mieli dość ich zadartych nosów. Jedna opowiadała jakich to nie ma kontaktów w pewnej partii.

   • JA mam wyższe wykształcenie. I dlatego zostałem kierowcą ubera i taxifi. Miesięcznie wyciągam do 8 -9 tysięcy na reke.

 2. Co się dzieje w MDK? To ja odpowiem. Jako była pracownica MDK. Namierzajcie sobie jak chcecie. Z MDK odchodzą ludzie którzy powinni odejść już dawno. Ja odeszłam ho ho i jeszcze troche. Znajomych mam tam nadal. Jak w każdym zakłądzie pracy były napięcia. Wiele przyjaźni. Ale były też panie któe delikatnie rzecz ujmując były toksyczne.

 3. Dodam jeszcze jedno: zajęcia dla dzieci są i były na wysokim poziomie. Problemem były/są napięcia między pracownikami a właściwie pracowniczkami. Dla postronnych to oczywiście nie jest ważne, ale dla osób tam pracujących tak. jedna czy druga Pani z nosem zadartym do góry nie powinna nigdy pracować z ludźmi (tak do ludzi z zewnątrz były miłe i pomocne, wewnątrz zespołu jątrzyły).

 4. Zajmujecie się jakimis dyrektorami. A pod nosem macie takie zagrozenie jak zakłady chemiczne: „Czy ktoś kto przyjeżdża na zakupy do CH z Tłuszcza, Jasienicy czy Małkini wie coś o sąsiadującym z CH zakładzie chemicznym? Oczywiście, że nie. On usłyszy „uciekać” to ucieka: pytanie tylko w którą stronę? ” Dokłądnie ten zakład stwarza zagrożenie. Trzeba go zamknąć.

 5. Zniszczyli Panią Ize a kto nowy dyrektorek który sam na wołominie się chwali, że kopał pod nią doły aby sam wpaść na nowy stołek. Artysta ludzi nie szanuje, rozmawiałem z nim to mnie potraktował jak petenta tak samo nie szanuje pracowników. Jak w takiej atmosferze można pracować i być kreatywnym. Kiedyś aż chciało się przychodzić do tego domu kultury teraz już nie

 6. Warto podreślić ze dyrektor artystyczny a obecnie P.o dyrektora, pan Piotr ukończył jedynie liceum a następnie studium policealne. W żadnej jednostce w całym powiecie nie znajdziedzie kierownika ze średnim wykształceniem gdyż nie jest to zgodne z ustawa. P.o za to mozna być nawet po zawodówce, iekawe jak długo bedą mu to po przedłużali. Przypomina mi sie tu pewien specjalista od kultury z Kobyłki który ma podobne wykształcenie i ostatnio tez o nim było głośno…

 7. Stawskiego znam od czasu kiedy zajmował się moją córką. Potem go zwolnili. Jako rodzic byłam zawiedziona. Poszłam porozmawiać z dyrektorką i przez 4 tygodnie nie znalazła dla mnie czasu. Dobrze że odeszła. Mam nadziej że Stawski z taką samą energią jaką poświęcił mojej córce zajmie się kulturą w MDK. Wasze polityczne gierki mnie nie interesują.

 8. MDK
  piąty dyrektor w Tej kadencji jakaś masakra…tylko walka o stołki.
  Za Madziara był porządek i kompetentna osoba na stanowisku dyrektora wszyscy wspominają dobrze a teraz

  • Stawski nie jest dyrektorem MDK jest dyrektorem artystycznym. Jako organizator kilku grup teatralnych, festiwali i wielu pięknych inicjatyw ma ku temu kompetencje. Nie obchodzi mnie kto bedzie dyrektorem MDK , papierki może przekłądać każdy. Żeby zostać dyrektorem artystycznym trzeba mieć osiągniecia w kulturze, a Stawski je ma. Wasze opluwanie ludzi nie przyniesie dobrych efektów.

 9. Ogólnie to co dzieje się w mdk przechodzi ludzkie pojęcie. Najpierw na stanowisko kierownika administracyjnego zatrudniono Pana Roberta, który jeszcze parę miesięcy wcześniej realizował się jako kierowca śmieciarki a następnie kierowanie jednostką kultury powierzono Panu Piotrowi, który skończył jedynie liceum i studium policealne. Ela ma mocne kadry, chyba każdy to przyzna.

  • Doświadczenie w organizacji kultury Stawski zdobył w wielu inicjatywach kulturalnych. Próby zatarcia tego doświadczenia poprzez pisanie o jego wykształceniu są dziecinne. Jest aktorem, jest organizatorem festiwali, grup teatralnych i wielu innych. DOŚWIADCZENIE jest wszystkim. Moim szefem w firmie informatycznej jest człowiek z wykształceniem podstawowym, a jednocześnie wielkim specjalistą w IT i zarządzaniu projektami. Szok? poznajcie troche świata 🙂

 10. Różnica jest taka, że Pani szef odpowiada za własne pieniądze a dyrektor instytucji kultury za pieniądze publiczne, właśnie dlatego ustawa wyraźnie mówi o konieczności posiadania wyższego wykształcenia przez kierownika takiej jednostki. Własną firmę można założyć nawet z niepełnym podstawowym, MDKU prowadzić się nie da.

  • Nie mój szef nie odpowiada za własne pieniądze. Pracuje w spólce akcyjnej której nie jest właścicielem. Wykształcenie w dzisiejszych czasach może zdobyć każdy dlatego coraz więcej osób tego nie robi. Zdobywają wiedze i doświadczenie, a nie wykształcenie. Zarobki w mojej firmie to 8000 i w góre. Pełno chłopaków z średnim wykształceniem. Ja mam wyższe i po co mi to? Wiedze zdobyłam na kursach, potwierdzeniem są certyfikaty a nie głupi kawałek papieru z napisem magister w mojej szufladzie,

   • Racja! Ja też uważam, że samorząd nie powinien być zamknięty dla ludzi ze średnim, zawodowym i podstawowym wykształceniem. Na każdy zarząd w spółce miejskiej powinien przypadać przynajmniej jeden prezes po zawodówce.

   • Biedacy i niedojdy. Jako kierowca ubera i taxifi zarabiam więcej niż ci wszyscy dyrektorzy, burmistrzowie i starostowie 🙂

 11. Jakoś władzom jedynie słusznej PISu Ilu urzędników jest po Kawęczyńskiej ? Misiewicz bez wykształcenia nie przeszkadzał władzom jedynej słusznej partii. Zdobycie papierka w dzisiejszych czasach nie jest problemem. W PRADZIWEJ pracy ważniejsze jest posiadanie umiejętności.

 12. Matko to już piąty dyrektor na 3,5 roku rządów Elżbiety Radwan czy z tą kobietą jest coś nie w porządku ?
  Że ludzie nie chcą z nią współpracować?

 13. Powołali dyrektora artystycznego aby wyciszyć zwolnienie prawdziwego dyrektora. Jest dyrektor artystyczny ale dyrektora MDK nie ma. Są to gierki przed wyborami, aby nie pokazać, że zwolnili kolejnego dyrektora MDK który miał swoje zdanie i nie chciał być marionetką w tym cyrku.

 14. Ogólnie to za czasów licealnych Stawski miał zostać księdzem 😀 Ale w sumie daleko nie zboczył został dyrektorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj