Znamy wyniki matur w powiecie

Znamy wyniki matur w powiecie

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie opublikowała szczegółowe wyniki matur w szkołach powiatu wołomińskiego. Egzaminu Dojrzałości nie udało się zdać 194 (28,2%) maturzystom z naszych szkół, w tym aż 157 uczniom liceów.

W sumie do matury przystąpiło w tym roku 689 uczniów ze szkół powiatu wołomińskiego. 495 osób, czyli 71,8% przeszło egzaminy pomyślnie.

Porównując wyniki uczniów wszystkich powiatów Mazowsza, pow. wołomiński kształtuje się niestety w drugiej połowie stawki. (…)

Kopia wyniki matur 2018.xls

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(9) Comments

 1. Karol

  DYREKTOROM tych szkół dać " złoty medal zasługi " z okazji Dnia Edukacji . A radnym łeb ...... !!!! . BRAWO !

 2. zibisz

  Nic nowego , jest jak jest od wielu lat. Jaka jest tego przyczyna, moze odpowiedza nauczyciele????

  1. MJ

   Podziwiając poziom Twojej ortografii, wiem, że upadek edukacji, zwłaszcza Twojej, miał miejsce dużo, dużo wcześniej zanim rządy objęła p. Radwan...

   1. Jana

    Oj rodzicu, jesteś nie tylko w dUle, ale w czarnej d...pie jeśli chodzi o edukację.

 3. Leon

  Przyczyna jest oczywista, najlepsi uczniowie wyjeżdżają do warszawskich liceów, tak jest w każdym podwarszawskim miasteczku, Warszawa oferuje większy wybór i tak zwaną wolność, dla młodych ludzi to ma ogromne znaczenie. Zostają przeciętni i słabi, a także leniwi,którym nie chce się dojeżdżać i wcześniej wstawać. Inną sprawą jest, że nasze licea przyjmują każdego niemalże i tym samym podcinają gałąź na której siedzą.

 4. andy

  Czytam te komentarze i dziwię się, że nie zdajemy sobie sprawy, że jest jeszcze gorzej. Przecież te statystyki np. matma odnoszą się do progu 30%. Przyjmując zatem próg np.55% (trochę więcej niż połowę) można się zastanowić jak wyglądałyby średnie procentowe wyniki matur? Wydaje mi się, że byłby wynik wiarygodnie opisujący poziom matur. Dlatego mamy takich maturzystów jakich mamy. Ps. Nauczyciele jak nie dopuszczą jakiegoś matoła do matury to mają kłopot, jak dopuszczą, a on nie zda to problemu nie ma bo zadania było za trudne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *