Wołomin: Tego radni nie chcieli czytać na głos

70

Spore zamieszanie wywołała na przedwakacyjnej sesji sprawa pozwu, jaki burmistrz Wołomina wytoczyła tygodnikowi Wieści. Sąd uznał rację gazety, burmistrzowi nakazał opłacić koszty sądowe jakie poniosła gazeta, a radni w formie uchwały wyrazili swoją jednoznaczną opinię w tej sprawie. (…)

Burmistrz Elżbieta Radwan odmówiła popisania protokołu i pisemnie przedstawiła radnym swoje argumenty. Ponieważ pismo było długie i w znakomitej większości składało się z przekopiowanych komentarzy Czytelników, umieszczonych pod artykułem o absolutorium na stronie www.wiesci.com.pl, doszło do komicznej sytuacji. Na propozycję burmistrz, by to przewodniczący kom. rewizyjnej odczytał jej wyjaśnienia, radny Dominik Kozaczka stanowczo odmówił. Burmistrz też nie chciała odczytać tego głośno. – Dla nas ta odpowiedź jest dziwna. Czy urzędnicy się wstydzą tego, co napisali do komisji rewizyjnej? – pytał radny Kozaczka zaznaczając, że członkowie komisji odrzucili tą odpowiedź.

– Panie radny, nikt się niczego nie wstydzi, my się opieramy na faktach – odpowiedziała burmistrz, a następnie poprosiła o odczytanie tekstu urzędowego mecenasa.

Po kilkunastominutowym zaprezentowaniu opinii burmistrz, złożonej głównie z komentarzy z portalu Wieści, które niekiedy wzbudzały w radnych chichot, przewodniczący komisji podsumował: – Chyba teraz, po odczytaniu protokołu przez pana mecenasa każdy wie już dlaczego nikt z członków komisji rewizyjnej nie chciał tej informacji odczytywać samemu. Pani burmistrz, negatywne komentarze są pod każdym artykułem o samorządzie. Jak pani widzi, nawet w tej kwestii, gdzie ja nie byłem stroną, jeden z zacytowanych komentarzy był też negatywny wobec mnie, który wywołał wielki uśmiech na pani twarzy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

70 KOMENTARZE

  • Żenujący jesteś Minininin, jak chcesz pisać głupoty to wypisz je sobie na czole. Wielu osobom nie pasuje to co piszą mieszkańcy w komentarzach na wieściach,bo mają inne zdanie niż ci co sztucznie kochają Elę Radwan od razu zarzuca im się,że są PiSiorami i trollami-znamy to z facebooka. Tacy ludzie są blokowani na forach i wyrzucani z różnych grup dlatego chociaż na wieściach mogą się legalnie wypowiedzieć nt. pani Radwan.

   • Co ty gadasz? Komentarze czytane na tej sesji jechały po Rysiu Pysiu jak rozumiem chodzi o byłego skompromitowanego burmistrza z PiS który teraz pracuje po różnych robótkach załatwionych przez kolegów z partii.

   • My wszyscy nie posiadający zdjęcia, i identyfikujący się nie swoimi danymi osobowymi, bo chcący zostac anonimowi kiedy piszemy o innych ludziach. Żądamy, żeby nasze komentarze na facebooku były traktowane tak jak komentarze osób któe wypowiadają się pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem! Oto mój manifest!!!!

   • Wolomin praktycznie wcale się nie zmienił przez ostatnie 4 lata i to trzeba przyznać. Domyślam się ze to niektórych boli i nie pasuje co ludzie mówią i piszą,ale jeżeli piszą prawde to po co ich atakować???!!

   • Ludzie maja pretensje że poprzednik ma prace. Kazdy chyba musi utrzymać siebie i rodzine. Temat dot. raczej Pani burmistrz i większości komentarzy o niej i jej nieudolności więc po co piszecie jakieś pierdoły

   • patrząc na moje miasto już od dawna wiem że potrzebna jest zmiana burmistrza bo zrobienie kilku ulic przez cztery lata i dwóch przejść dla pieszych nie jest żadnym osiągnięciem,bo długi których ta pani narobiła sa o wiele wieksze jak ta smieszna toaleta za 250 tysi która nie działa i kazali korzystać z toi toja,czy internet za prawie milion którego tez praktycznie nie ma,nagrody dla swojaków po 20 tysi i bardzo wysokie pensje

   • Propagande i czarny PR trzeba umieć uprawiać. Nie można podawać nieprawdizwych informacji. Panowie każdy sprawdzi że Radwanowa inwestycji wykonała kilkaset. KAżdy sprawdzi że nie zadłuzyłą miasta. Kto wam takie głupoty opowiada?

   • Braku zainteresowania Wolominem pani Radwan nie ukryje,bo widać co ją interesuje. Zatrudniła bardzo duże ilości ludzi nie tylko w urzędzie, walczy o pieniądze dla siebie, powstały kolejne długi w gminie i nieudane inwestycje. To,że ktoś napisze jakieś głupoty o poprzedniku serio nic nie dadzą. Radwan mnie oszukała i wiele innych ludzi i sądze że znowu oszuka i będzie w kampanii znowu wymyslała jakieś bzdury na konkurentów jak to zrobiła 4 lata temu,żeby tylko wygrać. Poprowadziła najbardziej brudna kampanię jaka widziałam,ale to świadczy tylko o niej. Teraz inni powinni pisać prawdę o pani burmistrz,a nie to czym chce zamydlić nam oczy pani Ela.

   • Do pana „głupoty” poczytaj trochę, popytaj, postaraj się o zrozumienie tego co czasami sie pisze i na co są dokumenty to zobaczysz jakie dziwne rzeczy dzieją sie w gminie. Nie zadłuża powiadasz?! a ten prawie milion za internet którego nie ma?! to nie jest dług dla gminy?! toaleta za 250 tys. która działała tylko kilka razy i działać nie będzie to też nie jest dług?! maszyna do sprzątania ulic za kilkaset tys. którą kupili używaną sprzątnęli nią tylko raz i stoi zepsuta na ternie MZO to też nie jest strata pieniędzy dla miasta?! no jak mamy takich ludzi w mieście i w urzędzie to wcale się nie dziwie,że sa takie klocki…

   • Wołomin to jedna wielka dziura i nowy plac zabaw dla dzieci nic nie zmieni trzeba trochę bardziej się posilić pani Elu a nie spoczywać na laurach i tych głupich fociach na facebooku na których stoi pani wpatrzona w kanał-Wolomin to kanał dzięki pani

   • Dajcie sobie spokój z tymi pojazdami po Radwan. Każdy kto to czyta wie że te komentarze zostawia grupka sfrustrowanych dzieciaków którym obiecano robote po wyborach 🙂

  • O już Radwanowej trollik siedzi i wypisuje jakieś brednie :-)))))) ciekawe ile im płacą za takie wpisy?! wydział promocji (liczący teraz ponad 20 osób,a przez kilka poprzednich kadencji 3) ma co robić. Uważam,że Pani Radwan powinna oddać pieniądze bo zachowuje się jak Pani Waltz za nasze pieniądze opłaciła prawników itp. sprawę która dot. Pani E. Radwan,a nie burmistrza wołomina?! to chyba różnica?! nasze sprawy sądowe opłacamy sobie sami,a nie z publicznych pieniędzy.

   • Co tam dwadzieścia? Milion osób liczy wydział promocji!!!! A wiesz, że teraz napisałeś nieprawdę? Nie ma czegoś takiego jak wydziął promocji. A ten o którym myślisz liczy 3 osoby.

   • No tak jak poprzednicy zatrudnili po kilka osób była tragedia,jacy oni sa straszni zatudniają swoich itp.,itpPani Radwan zatrudniła ponad 50 i jest już w urzędzie prawie 190 osób a zawsze było ok 120 jest ok,ale super burmistrz,jest cudowna pomimo tego że oszukała i oszukuje wszystkich i dalej to samo będzie robić bo ona tylko to potrafi

   • Cześć to znowu ja. Cezary Michalski. Czytam te kometarze i nie mogę wyjść z podziwu jak w kimś może narodzić się myśl, że wasza anonimowa pisanina cokolwiek zmieni? Idzcie na fb i piszcie pod swoim imieniem i nazwiskiem. Brakuje wam wszystkim odwagi?

   • Cześć to znowu ja. Cezary Michalski. Czytam te kometarze i nie mogę wyjść z podziwu jak w kimś może narodzić się myśl, że wasza anonimowa pisanina cokolwiek zmieni? Idzcie na fb i piszcie pod swoim imieniem i nazwiskiem. Brakuje wam wszystkim odwagi?

  • powinieneś bardziej się wsłuchać 99% komentarzy dot. Radwanowej. Trzeba nauczyć się słuchać i czytać ze zrozumieniem,a nie wypisywać bzdury. A z tego co wiem to poprzedni burmistrz ma stałą jedna pracę,a nie jak piszesz „robótki z partii”.

   • No oczywiście, że 99% komentarzy dotyczy Elżbiety. Bo o kim mieli by pisać młodzi zdesperowani sympatycy pewnej partii któym obiecano lukratywne posadki tak jak ich szefowi? No to źle wiesz. Po pierwsze nie ma pracy tylko stołek, a to różnica. W pracy się pracuje na stołku sie siedzi i ciągnie kase od obywateli Po drógie zasiada min w radzie nadzorczej wodociągów w Ząbkach.

   • Cudny żarcik o tej stalej pracy. Pewnie zdobyta podobnie jak Twoja Xoxo i jeszcze kilku innych piszacych tu obrońców Pysia.

   • Śmieszne są niektóre komentarze. Szczególnie te o poprzednim burmistrzu widać ze pisze je jedna i ta sama osoba,a po drugie dobrze zmysla. Jak Pani Burmistrz Radwan pracowała w Jabłonnej później Kobyłce,a teraz niestety w Wołominie i brała grubą kase to było ok?! każdy pracuje po to ,żeby zarobić to normalne…więc w czym rzecz?! żenada goni żenadę

   • Stała praca Ryśka znaczy tyle: kasa jest roboty nie ma, nic sie nie zmieni „praca” jest stała 🙂

   • Cześć to znowu ja. Cezary Michalski. Czytam te kometarze i nie mogę wyjść z podziwu jak w kimś może narodzić się myśl, że wasza anonimowa pisanina cokolwiek zmieni? Idzcie na fb i piszcie pod swoim imieniem i nazwiskiem. Brakuje wam wszystkim odwagi?

  • Teraz widać jak niektórych boli prawda o nieudolności Eli….aż śmiać się chce. Nie ukryjecie nigdzie jej spraw w prokuraturze, jej zaniedbań, braku doświadczenia, wszystko wyjdzie na jaw….dużo obiecała,a gów.. zrobiła. Każdy normalny człowiek widzi różnice,a w Wolominie nic nie widać.

   • Stary powiem Ci coś. Nazywam się Kacper Michalski mieszkam na ulicy Mickiewicza, nie pracuje w UM wołomin nie znam Ryśka, nie znam Elki i to ja komentuje ten artykuł pod różnymi nikami. Zabawe wymyśliłem kilka dni temu kiedy zobaczyłem że pod artykułami w wiesciach komentuja trzy osoby i udają zaciętą dyskusję 🙂

  • Walka pracowników na wieściach z mieszkańcami jest dość ciekawa. Przecież każdy i tak sam osądzi co burmistrz zrobiła,ile itd chodząc po Wołominie to widać. Na pewno w tym roku ruszą inwestycje wiadomo dlaczego.

   • Pracowników z mieszkańcami. Dobre. Ja tu widze dwóch chłopaków któży wiedzą że jest ich tu tylko dwóch a próbują udawać że o 6 rano cały wołomin dyskutuje pod artykułem w wieściach 🙂

  • Wołomin to dziura z długami i zaniedbaniami i tak juz zostanie. Pani Ela bawi się we wróżkę jak pani Zbieć tylko z jej czarów nic nie wynika. Pani Zbieć powinna częściej stawiać tarota ciekawe czy jeszcze dorabia do marnej pensji ? i pomyśleć że takimi pierdołami zajmuje się z-ca burmistrza-straszne

 1. Cześć to znowu ja. Cezary Michalski. Czytam te kometarze i nie mogę wyjść z podziwu jak w kimś może narodzić się myśl, że wasza anonimowa pisanina cokolwiek zmieni? Idzcie na fb i piszcie pod swoim imieniem i nazwiskiem. Brakuje wam wszystkim odwagi?

 2. Zabawne jak wiele komentarzy można wypluć z siebie jeszcze przed 7 rano. Myślicie że ludzie któzy to przeczytają nie skapują się, że patrzą na piaskownice w której obrzucają się piaskiem 4 dzieciaki?

 3. Też mnie to bawi. Wściekły atak na Elke. W odpowiedzi przypomnienie o Ryśku Madziarze który ma stołek od kolegów z partii. Potem troche obrzucania błotem i mamy 150 komentarzy których nikt nie czyta na poważnie.

 4. „też mnie to bawi” piszesz pod różnymi pseudonimami piszesz jedno i to samo. Posłuchaj jeszcze raz tej sesji to może zrozumiesz kogo dotyczyły komentarze,bo te kilka o poprzedniku a cała reszta o Radwan nikomu nie umknie. Co mnie obchodzi gdzie on pracuje? ja też pracuje,bo chce mieć za co żyć to chyba normalne? większość polaków pracuje im też to wypomnisz?!? Radwan straci robotę i też zaraz poleci do Platformy, Nowoczesnej albo do kolesi z PSLu po robotę takie to dziwne?! normalka

 5. Uważam,że panie zarządzające nasza gminą powinny nie tylko skupiać się na wydawaniu naszych pieniędzy na pierdoły ale też na swoim wyglądzie bo słabo się ogląda tłuste włosy czy tandetne nieuprasowane ciuchy przedstawicieli gminy. Głowy gminy powinny zawsze nawet na piknikach z mieszkańcami dobrze i schludnie wyglądać,a panie chwalą się zdjęciami na fb nie zawsze chyba przemyślając co robią a ludzie na takie rzeczy patrzą.

 6. Pięknie komentatorzy już nie tylko gadacie głupoty o burmistrzu i jego działalności ale teraz czepiacie się wyglądu. Czy ktokolwiek kto to czyta nie zrozumie że te komentarze pisze stado trolli?

 7. Wystarczy, że Wieści poruszą temat Urzędu miasta, burmistrz czy radnych natychmiast pojawiają się dziesiątki komentarzy. Urzedasy z ul. Ogrodowej lubią komentować swoje bagienko. Wiedzą co się u nich dzieje więc się wzajemnie szkalują. Ale żeby to robić od 6:rano !? Muszą się tam wszyscy nienawidzić…

  • Stary a co ty i inni robicie na tej stronie o 6 rano? Ja jak zawsze wchodze w net o 7 a tutaj już od 6 pojazd po Elce. To jest zabawne ale przeciwskuteczne. Ten kto podpowiedział wam jedzcie po Elce na wiesciach dał ciała. Na faceebooku napisać sie nie da bo trzeba sie podpisac z imienia i nazwiska a falszywe konta sa wywalne?

   • Nie pierdziel za dużo, na fejsie nikogo nie wywalają. Krytykanci milczą i dobrze wiedzą, że robimy to w urzędzie i podległych jednostkach.

 8. WYSTARCZY NIECH ADMIN WLACZY POKAZYWANIE DWOCH OSTANICH KONCOWEK NR IP. ZOBACZYCIE ZE TE PSEUDO KOMENTARZE TO WIEKSZOSC TWORCZOSC GORA 3 OSOB.
  TO JAK ZAPASY W KISLU.

  • Kędzior, coś Ty szaleju się najadł, wyjdzie na jaw, że wszystko jest z naszego IP, i że gramy na dwie strony Elki i Dominisia.

 9. Kolejna kompromitacja Nieudolnej Burmistrz wstydziła się odczytać pismo które wysłała do komisji rewizyjnej …Czy ona połapała się dopiero po fakcie, jak podpisała i wysłała do komisji rewizyjnej, co tak naprawdę podpisała…Wstyd mi za takiego gospodarza miasta.

 10. Normalnie cyrk. Burmistrz nie chciala przeczytac pisma, ktora przygotowala. Jednym slowem boi sie krytyki pod swoim adresem. Osoba piastujaca takie stanowisko jest osoba publiczna zatem musi sie liczyc z fala krytyki. Jesli Pani tego nie rozumie to nie nadaje sie do sprawowania tak zaszczytnej funkcji.

  • Nie znam dokładnie sprawy, ale jezeli Burmistrz złozyła [pozew do Sadu na WP dbajac o swój wizerunek, to powinna to zrobic za swoje pieniadze i nie angazować do tego prawników UM lub publicznych pieniedzy.
   Druga sprawa jak przegrała to przeprosi WP ,ze ich niesłusznie pozwała?

 11. Widzę na zdjęciu że Zbieciową aż wcisnęło w fotel, jak usłyszała głupoty, które napisały w odpowiedzi do komisji rewizyjnej 🙂
  Jakaś masakra… mieszkańcy powinni dać ogłoszenie do Wieści Podwarszawskich lub prasy ogólnopolskiej …oddamy władze samorządowe Wołomina w ,dobre ręce’

  • nie powinni tego czytać,bo raczej na dobre to Elce nie wyjdzie…podobno tak fantastycznie wszystkim zarządza,że aż jej kolega naczelnik urbanistyki odszedł z pracy…wcale się nie dziwie,bo to co mówią urzędnicy o sytuacji w urzędzie i gminy to podobno cyrk na kółkach dlatego Elka boi się przegranej

 12. E tam, cicho być. Nie robić kaszany. Z mojego sondażu Elka wie, że wygrywa w I turze. Hihihi, nie powiedziałem tylko z którym na liście.

  • każdy wie,że ona pocichaczu gra z Zychem i wystawiają Wojakowskiego w razie przegranej Radwanki,żeby pomimo wszystko dalej zadłużać Wolomin?! norma i dodatkowo zatrudnić po 50 osób z otoczenia Zycha-urząd będzie miał 300 osób dobudują jeszcze jeden budynek żeby wszystkich tych nierobów zmieścić. Już teraz urzędowi brakuje kilku osób do dobicia do 200 urzedników, nigdy tak nie było a teraz róbta co chceta

 13. Z historii Wołomińskiego Samorządu
  Wieści Podwarszawskie
  Nr 27 (486) – 9 Lipiec 2000
  ________________________________________
  Goło, ale w ostrogach
  Haniebny chrzest radnych
  Wyjaśnień oraz przedstawienie faktów dotyczących zajść na wyjazdowej sesji w Gnieźnie* domagał się radny Żelezik.
  – Pojechaliście tam panowie, by dobrze służyć opinii o naszym mieście. Z tego co można przeczytać stało się zupełnie inaczej. Kilkudniowy pobyt radnych w hotelu, stał się tematem licznych plotek. Jest to skandal. Proszę o wyjaśnienia – mówił Żelezik.

  *Wyjazdowa sesja wołomińskiej rady odbyła się w Gnieźnie. Na zaproszenie władz samorządowych tego miasta pojechało 15 radnych z Wołomina, w tym jeden z żoną, radną powiatową. W nocy 9 czerwca o godzinie 0.30 pod budynek hotelu „Pietrak” przy ul. bodajże Bolesława Chrobrego po raz pierwszy podjechał policyjny patrol, chcąc uspokoić awanturujące się małżeństwo radnych. Działania policji okazały się krótkotrwałe, nadal wybuchały zarzewia konfliktu. Nawet próbującemu ratować sytuację, innemu radnemu nie udało się uspokoić skłóconej pary. Wskutek źle odegranej roli rozjemcy (nie ta postura) radny „dostał w ząbek”. O godzinie 2.35 ponownie u wrót hotelu stanął policyjny radiowóz. Tym razem udało uspokoić się pijane towarzystwo i namówić prowodyra zajść do uzupełnienia braków w ubiorze, gdyż wcześniej występował w stroju Adama. Z tego, co nam wiadomo, za potłuczone szyby radni zapłacili 3,5 tys. zł. A po opuszczeniu gościnnego Gniezna, już po modlitwach i sesjach, w drodze powrotnej jeden burmistrz i dwóch radnych bardzo chcieli odwiedzić bazylikę w Licheniu. Dlaczego?

  • Warto ujawnić pojebańca i paranojca. Nawaliłeś się „człowieku” wieczorkiem, i co … z dupą w łóżku nie wyszło? Przestań więc w środku nocy i nad ranem maltretować pędzle, frędzle i klawiatury. Weź procha, włącz pornola … i próbuj do skutku.
   Tekst twój jak żaden inny przekonuje mnie do tego czego nie chcesz. Jeden z drugim nie ma na kandydata nic, to wyciąga czyjąś obyczajówkę. Zych obchodzi mnie tyle co Marcinkiewicz, mają na co zapracowali. Karma wraca, czekam jak bliźniaczym gównem obrzuceni zostaną autorzy paszkwili.

  • kabała 5 lipca 2018 at 12:22
   Badziewiaste kometarze o wyborczych koteriach piszą półgłówki. Rozmowy o poparciu i koalicjach, również w Wołominie rozpoczynają się po I turze wyborów. Plucie, które obserwuję służyć ma zajęciu lepszej od konkurencji lokaty, pomocnej w negocjacjach z kandydatem PiS lub tą drugą/drugim.
   Ogniskowanie ataku i cel ze 100% dojkładnością wskazują dwa środowiska wiodące w tym prym. Na bank zza węgła i spod krzaka, razem i na przemian, strzelają szwagry z kozakami. Próżny wasz trud, jeździec z Madzią jest po słowie. Jego zemsta oczekuje satysfakcji, o wysoką nagrodę nie zabiega. Drugą/drugiego oraz elektorat zdążyliście zrazić wcześniej (szwagry) i teraz (kozaki), dlatego w tych wyborach miejsca na pudle nie zaliczycie.

   • Też jestem gotowa poprzeć. Najgorsze ze wszystkiego jest udawanie moralnej i politycznej dziewicy lub prawiczka. Każdy w życiu zrobił coś nie tak.

  • Ciekawe czy wyborcy Zycha pospłacają jego długi?! z nieruchomościami nie bardzo mu idzie i ludzie za te niby mieszkanka go przeklinają to zabiera się za politykę :-))) chłopie nikt cie nie chce a ty pod przykrywką pchasz się w politykę i rządzenie jak nawet w domu nie masz nic do gadki?! :-)))

 14. Parę osób jak czytam ma tu kompleks Zycha ale to się leczy. Boicie się go ale on ma w nosie zabawę w politykę z chłopcami w krótkich majtkach. Jak pamiętam to jak KAZ startował na burmistrza Wołomina to miał bardzo dobry program wyborczy – szkoda że nie mogę go odszukać w internecie . Warto by któryś z konkretnych kandydatów ale konkretnych zapoznał się z programem wyborczym Zycha. A tak na marginesie zachowujecie się jak w piaskownicy , jutro promocja w Lidlu na wiaderka i łopatki kto pierwszy to grabki gratis.

  • Dlaczego ktokolwiek ma się bać etatowego kandydata? Idź, wyborco, po te grabki i łopatki, bo z infantylnej wypowiedzi wnoszę, że to dla Ciebie artykuł pierwszej potrzeby. A tak na marginesie, co może zaoferować miastu człek bez wykształcenia, z pozorną ogładą i nieprawdopodobnym parciem na karierę? Kolejny pomnik, kolejny periodyk, którego lektura będzie przyprawiać o ból zębów? Dużo patriotycznego zadęcia i klęczniki zamiast ławek w szkołach?

 15. Startował z takim dobrym programem i czemu nie wygrał ? Co cztery lata próbuje i nic mu nie wychodzi. To już agonia polityczna. Nawet koalicja z Radwanową ani pomnik Miśka nie pomoże.

 16. Nie o kandydaturze, której nie ma, a o wypaczonych zachowaniach wyborców.
  Wiecie chociaż czego od kandydatów oczekujecie?

  Wybieracie w oparciu o sympatie i antypatie, merytoryka jest nieistotna.
  Niegodny urzędów wróg waszego wroga staje się Wam przyjacielem.
  Nie wymagacie zobowiązujących deklaracji i nie rozliczacie z dokonań.
  Godzicie się na to aby Was oszukiwać.
  Podatni jesteście na manipulacje, w których z upodobaniem uczestniczycie.
  Nie angażujecie się w to co chcecie zmieniać.
  Próbujecie dowodzić mądrości ocenami oderwanymi od faktów.
  Obrażacie wszystkich inaczej od Was myślących.

  TAKIM DO KUCHTY, A NIE DO URN WYBORCZYCH.

 17. Nikt nie chce czytać niepochlebnych opinii. W komentarzach oberwała nie sama burmistrz Radwan, ale i radni. Stąd zadyma. W nadchodzących wyborach wszyscy do wymiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj