Budujemy drugi basen?

Budujemy drugi basen?

Trwają wstępne prace nad projektem powiększenia pływalni w Wołominie, która dziś pęka w szwach. W minionym tygodniu na spotkanie z projektantami przybyli urzędnicy, dyrektor OSiR i kilku radnych, aby wspólnie wypracować wnioski, dotyczące dalszego etapu tworzenia projektu. Jak wyglądać będzie nowy budynek z basenem i ile może kosztować?

Dziś dziennie z pływalni przy ul. Korsaka korzysta 1400 osób. Jak mówi dyrektor OSiR, na jednym torze pływa jednocześnie nawet 11 osób. Nic dziwnego, że siedem lat po jego budowie, basen trzeba rozbudować, albo dostawić do niego nowy budynek. Wybrano drugą opcję.

Na spotkaniu z projektantami w urzędzie miejskim przedstawiono trzy różne koncepcje.(…)

Jak zauważył obecny na spotkaniu projektant obecnej pływalni, wadą koncepcji jest dublowanie się punktów usługowych. Po co na przykład na pływalni dwie siłownie? Jak mówił, nieporozumieniem jest żądać trzech koncepcji od jednego projektanta. Zaproponował też by zastanowił się czy w ogólne na obiekcie OSiR budować bliźniaczy obiekt, skoro można by postawić go w innej części miasta. Radni mieli też wątpliwości czy zasadne jest budowanie 300-metrowej sali zabaw dla dzieci. Zwrócili uwagę, że liczba wszelkich pomieszczeń w nowym gmachu jest za duża w stosunku do wielkości hali basenowej. Może zamiast niezliczonej ilości punktów usługowych i biurowych skupić się na najważniejszej potrzebie – budowie dużego basenu?

Te i inne uwagi spływały do projektantów podczas półtoragodzinnej dyskusji, w czasie której urzędnicy uspokoili emocje tłumacząc, że i tak projekt drugiego basenu nie powstanie w tym roku, więc czasu na przemyślenia jest bardzo dużo. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(13) Comments

 1. Gienio

  Pani Burmistrz niech dobuduje drugi urząd,bo tych 200 pracowników ledwo juz sie tam mieści. Oszukala mieszkańców,ze nie będzie ludzi zatrudniala a wydaje nasze pieniądze na tych niewyksztalconych nierobów.

 2. Xoxo

  Boje sie co bedzie po budowie takiego basenu, inwestycje w Wołominie to same buble. Aktywne przejscia(az 2 w innych gminach wszystkie sa aktywne) juz po tygodniu nie działały, nowe ulice pozalewane, w tunelach za każdym razem tlumacza nam,ze to pompy, toaleta za 250tys w parku Wodiczki wiecznie nieczynna, darmowego internetu nie ma i miliona na ten internet tez nie ma, imprezy na pokaz,zeby kupic sobie ludzi, za to mamy od zaj..... urzędników. Jeszcze nigdy w urzędzie i spółkach nie bylo takiej ilosci zatrudnionych ludzi...na takie bzdury wydaje się nasze pieniądze....cos strasznego

  1. Waldi

   Pani Ela będzie budowala drugi MDK na terenie starego basenu-nie wiem jaki jest w tym cel skoro stary MDK stoi do połowy pusty?! nie szkoda kasy? przeciez jest wiele innych potrzeb w mieście i gminie. Ktoś chyba powinien po raz drugi iśc do szkoły bo ma problemy z glowa i pomysłem na nasze miasto.

   1. Elle

    Takie są plany? Jeśli rzeczywiście powierzchnia obecnego budynku jest wystarczająca, to budowa drugiego będzie rozrzutnością nieusprawiedliwioną. Ale rozrzutność i niekonsekwencja w działaniu obecnej burmistrz to dwa podstawowe wyznaczniki tej kadencji. Może ma na zapleczu kadry niewykorzystane i do upchnięcia na etatach? Nepotyzm to jej specjalność. A klakierzy już spacerują po parku, który cały czas jest w budowie i cieszą się z tych spacerów niezmiernie, nie bacząc na koszty założenia i funkcjonowania niefortunnie umiejscowionej inwestycji...

   2. Elle

    tr, żartujesz? Nie mam czasu sprawdzić wartości umowy, ale jeśli to prawda, to się powinni radni wykazać działaniem w przedmiocie działania burmistrz na szkodę miasta i mieszkańców. Duża przesada, nawet bardzo duża. Nawet poprzednik na swoje sesje zdjęciowe takich budżetów nie miał, a zamiłowaniem do sesji zdjęciowych się wykazywał.

   3. Elle

    tr, minimalnym pocieszeniem jest dofinansowanie, ale wydaje mi się, że można było zdobyć takowe z innego źródła i środki własne przeznaczyć na coś, co stanowiłoby artykuł pierwszej potrzeby w zaniedbanym Wołominie. Nie zawsze słuszną koncepcję ma nasza władza...

 3. w67

  Drugi basen w tej lokalizacji to jakieś nieporozumienie. Rozebrana pływalnia była w bardzo dobrym miejscu i wystarczyło nie dewastować jej przez trzy kadencje. Mogła służyć przez lata po niewielkiej modernizacji. Burmistrzowie Mikulski, Madziar i Radwan ponoszą największą odpowiedzialność.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *