Urzędnicza ustawka

80

„Uśmiałem się jak koń. Bardzo się cieszę. Będę miał okazję sobie pojeździć”- pisze na swoim profilu jeden z wołomińskich urzędników, komentując sprawy samorządowe miasta. Urzędników z wołomińskiego magistratu „jeżdżących” po mieszkańcach, nieprzychylnych obecnym władzom miasta, na facebooku jest wielu. Wystarczy napisać na którymś z licznych wołomińskich forów choćby kilka słów na temat problemów miasta, a poznacie ich nazwiska szybciej niż się spodziewacie.

Na forach stawiają się zazwyczaj stadnie, wzajemnie sobie lajkując, nierzadko sprowadzając dyskusję do absurdu. Kiedy znane metody zawiodą, nazywają mieszkańca „fejkiem” co oznacza, że komentuje z rzekomo nieprawdziwego konta i nie podaje prawdziwych danych osobowych. Kiedy teorii mieszkańca nie da się wyśmiać, a argumentów brakuje, zaprzyjaźniony admin z forum (fotografujący się w koszulce „Jawność”) wykasowuje post mieszkańca. Tak właśnie w wielkim skrócie wygląda „taktyka” osób, które łączy to, że są zatrudniani przez obecną burmistrz Elżbietę Radwan.

Na facebooku aktywnie udzielają się pracownicy promocji, skarbnik, wiceburmistrz, sekretarz gminy, pracownik wydz. rewitalizacji, kierownik, pracownicy jednostek miejskich, prezes spółki gminnej, a nawet naczelnik wydz. obsługi mieszkańców (sic). Są czujni by nic co w mediach społecznościowych, nie kalało urzędniczego stanu.

Przyjrzeliśmy się bliżej nazwiskom osób najbardziej aktywnych w „walce” ze zbytnią dociekliwością i „zuchwałością” mieszkańców. (…)

Oto, co o hejtowaniu radnych i mieszkańców mówią:

Maciej Myrcha – mieszkaniec, organizator akcji społecznych

„Fora internetowe opanowała grupa urzędników. Moderują rozmowami tak, aby wołomińskiej władzy nie spadł włos z głowy. Osoba średnio zainteresowana samorządem, która przygląda się konwersacjom tylko w okresie kampanii wyborczej, w zasadzie obserwuje sztukę kuglarską. Pomimo iż uwagi zgłoszone przez mieszkańców są zasadne, ale mogą przysporzyć dodatkowej pracy lub wpłynąć na postrzeganie obecnej władzy, to oponent zostaje osaczony przez sforę osób, podlegających burmistrz i robi się z niego pieniacza, a postulat uznaje za mało istotny. Rozmowa taķa określana jest jako cyt: „gówno burza”. (…)

Tomasz Kowalczyk – radny Wołomina

„Od kilku lat obserwuję scenę samorządową w Wołominie. Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek wcześniej ze strony urzędników gminnych następowały tak prymitywne ataki na sołtysów czy radnych. Fala tzw. hejtu nie omija nikogo. Nie ma żadnych świętości i tematów tabu. Obrażani są zwykli mieszkańcy Wołomina, ale także księża i osoby publiczne. W okresie rozpoczętej kampanii wyborczej nastąpił prawdziwy wysyp tzw. trolli, którzy nie przebierają w środkach, aby skompromitować wszelkich oponentów politycznych. (…)

Emil Wiatrak – radny Wołomina

(…) Kiedyś Elżbieta Radwan starała się nakłonić członków grupy, dzięki której wygrała wybory (jej ówczesnych współpracowników), aby zaczęli udzielać się na internetowych forach. Celem byłoby, rzekomo w jej obronie, spierać się, a także w sposób atakujący odnosić się do działań niektórych członków Rady Miejskiej, czy też jej samorządowych konkurentów. Wszyscy odmawialiśmy twierdząc, że gospodarz gminy i jego otoczenie po wygranych wyborach powinni zająć się pracą, a nie śledzeniem Facebooka. Dziś grono jej najbliższych współpracowników to już inne osoby, chociaż znane właśnie z internetowych komentarzy. Najwidoczniej takie są oczekiwania odchodzącej już burmistrz.”

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

80 KOMENTARZE

  • Ciepielewski, Urbanowski, Migdal i cala ta reszta przechodza samych siebie. Zobaczcie ludziska kto chce wami rządzić-kupa bagna,nieudaczników i pasożytów. Jak mozna zachowywac sie tak do ludzi którzy maja inna opinię na temat obecnej burmistrz niz wy?!? Cos okropnego czyms takim nie wygra pani wyborów pani Elu

  • Dobrze ze chociaż tutaj mozemy wypowiedzieć sie legalnie bez hejtu,wyzwisk itp bo sadze,ze na forach juz bylibysmy trolami itp. Wszystkich nas pani nie zablokuje pani Elu nie tędy droga.

  • To co dzisiaj dzieje sie na forach jest jakąś plagą. Tylko wielbiciele (ci sztuczni za odpowiednie stanowiska) króluja w internecie, wysmiewając sie z innych i wyzywaja nowe osoby od trolli. Zero tolerancji, rozmowy tylko atak. Sądze,że tak samo bedzie wygladała kampania pani Radwan-popisała sie 4 lata temu kim jest i jakimi metodami walczy. Ludzie bardzo szybko zmienili o niej zdanie.

  • Pani Radwan swoim poplecznikom co króluja w necie dala umowy z wpisem „nienormowany czas pracy” dlatefo często spotykam tego kudłatego nieroba jak po godzinie 9/10 idzie do pracy i w ciągu dnia biega po mieście albo stoi wiecznie na papierosie jak polowa urzędu. Ciepielewski to samo jak nie jeździ po Wolominie z zakupami to po dziecko do szkoły czy ze szkoły samowolka. Kierowca pani eli tez nie lepszy wiecznie spóźniony gna za pięć ósma po pania burmistrz jak nienormalny. Sami urzednicy maja juz dosyc tego co dzieje sie za drzwiami urzędu.

 1. Dokładnie tak jest. Zostalam tez zablokowana na kilku forach,bo mialam inne zdanie nt.obecnej władzy niz jej poplecznicy. Założę sie,ze pani Radwan poprowadzi tak samo brudną kampanie jak 4 lata temu,bo tylko na tyle ja stać.Wstyd.

 2. Ci uciskani mieszkańcy dziwnym trafem założyli konta ok miesiąc temu, nie mają znajomych, żadnych aktywności, ale natychmiast po dołączeniu do grup atakują głupio i kłamliwie Panią Burmistrz.
  Tomasz „Będę burmistrzem Mostówki” Kowalczyk, Emil „Komu komputery” Wiatrak i Maciej „Ja Wam wszystkim pokażę” Myrcha teraz stają w obronie tych trolli. Ich intencje są czyste, a fakt kandydowania i bycia w opozycji nie ma znaczenia.

  • Coraz częściej Wieści nie sięgają dalej a zajmują się jedynie powierzchownym problemem. Co z kontami, które są zakładane jedno po drugim w ciągu tygodnia tylko po to aby krytykować każde posuniecie Wołomińskiego Urzędu?
   Im bliżej wyborów tym takich kont jest coraz więcej. Co z działalnością portalu Express Wołomiński? Dlaczego też nie wzięto pod uwagę frustracji samych urzędników, którzy na każdym kroku krytykowani są dosłownie o wszystko przez przeciwników obecnej Burmistrz?

  • ” dziwnym trafem założyli konta ok miesiąc temu” a co w tym dziwnego? nie każdy lubi na co dzień udzielać się na forach czy wdawać w jakieś jałowe spory. Teraz zbliżają się wybory i ludzie chcą wyrazić swoje zdanie (po to właśnie są fora) a do tego trzeba założyć konto bo inaczej na forum się nie da.

   • Kto założy konto na Facebooku i skrytykuje Radwanowa to trole itp. Moja koleżanka tez założyła kontobok 3mcy temu i tez skomentowala negatywnie postępowanie burmistrz od razu zaczeli ja wyzywac i blokować. Legalnie Urbanowski pisal na Facebooku do administratorow,zeby ja zablokowali. Przypominaja mi sie czasy platformy

  • @jasne – łżesz klakierze niczym bura suka. Chcecie usuwać wszystkich krytykujących Radwan.
   Przykład jeden z wielu
   Maurycy Wąsikiewicz Ze swoich osiągnięć rozumiem,ze chodzi o marnotrawienie pieniędzy na 50 nowozatrudnionych pracowników w urzędzie i sa samymi „specjalistami” od brania kasy, zwozenie smieci z Warszawy ktore truja nas i nasze dzieci, przewalki z internetem za prawie 1 mln.zl,imprezy na pokaz?! Plany na te szkoly byly juz gotowe za poprzednika i jeszcze wcześniej a chwalenie sie czyimis inwestycjami to żenada bylo wcześniej za robotę sie wziąć,a nie 3 mce przed wyborami i teraz kłamać mieszkańcom.

   Lech Urbanowski Panie Maurycy Wąsikiewicz Pan jest z Klembowa? Co u Pana mamy? Ostatnio spotykałem się z nią na gruncie „towarzyskim”. Miła Kobieta. Proszę pozdrowić ją, i przypomnieć, że po moje rzeczy wpadne po niedzieli.

   Maurycy Wąsikiewicz Uważam,ze to bardzo niskie z pana strony czepiac sie czyjejs matki ale ok. Na pana miejscu poszedl bym na jakiś kurs czytania ze zrozumieniem. Podam panu adres mojej mamy,bo z tego co widzę to chyba trafil pan pod inny adres w celach „towarzyskich”. Nie wiem czy jest pan świadomy ale moja mama od kilku lat nie żyje wiec zapraszam na cmentarz wołomiński 9 alejka od wejscia od strony wysypiska. Pozdrawiam młodzieńcze i chociaż pana mamie życzę zdrowia.

   Lech Urbanowski Drodzy admini. Czy możecie zweryfikować tego Pana z 41 znajomymi na fb . Oczywiście możecie tego nie robić, ale dla czystości dyskusji warto by było jednak powywalać bohaterów którzy udzielają się w dyskusji z fałszywych kont.

   Alicja Kwiecinska Pani Magdo dlaczego ponownie pani uciekała tym razem innym samochodem ze spotkania Madziara?! znowu robi pani z siebie błazna?! rozumiem,że pracuje pani na obiecane umowy dla pani firmy…ale az tak się błaźnić?!

   • ciąg dalszy

    Lech Urbanowski Tomasz Migdał Nowak Katarzyna OkuniewskaRobert Rembelski proszę o interwencje, bo to robi się nieciekawe kiedy fałszywe konta zarzucają ludziom korupcję. Ja piszę pod swoim imieniem i nazwiskiem. W PiS-owskiej Polsce pisowskie trolle też by mogły mieć taką odwagę. Ale jak widać mają mentalność szmalcowników a nie żołnierzy Armii Krajowej

    Tomasz Migdał Nowak Fakt, ze strasznie nachalnie wspieracie szefową. 🙂

    Lech Urbanowski No to pa Maurycy Wąsikiewicz dziękuje adminom za usuniecie tego Pana/pani.

    Lech Urbanowski Bo pewnie dostał „wyłącz możliwość komentowania” i dobrze. Karygodne wpisy powinny zostać.

   • Tak wygladaj rozmowy na Facebooku….ludzie sa ponizani, wysmiewani i wyzywani przez poplecznikow E.Radwan. Pan Urbanowski synek red.nacz. Życia Powiatu na Mazowszu jedzie po bandzie…kazdy fobrze wie,ze dostal fuche zeby gazeta mamy pisala pozytywnie o Pani Radwan. Cos strasznego ale co osoba o takim wygladzie moze soba reprezentowac?! Bagno

  • A dlaczego osoby nowe na fb nie moga krytykować?! Pani Radwan i jej ekipa od chamstwa ma sie za bogów?! Każdy ma swoje zdanie i moze je wypowiedzieć gdzie i jak chce. Pani Radwan boi sie prawdy o sobie stadr te blokady i wtzywanie ludzi o innych poglądach. W urzędzie powstał specjalny wydzial od takich zadań ludzie o tym nie wiedza ale taka jest prawda. Pani Ela spada na samo dno.

  • Nie możemy miec innego zdania niz wy?! Bo jesteśmy nowymi użytkownikami facebooka i innych portali? Mamy demokrację idioci a z was wychodzi chamstwo i dno to powinno byc haslo wyborcze Pani Burmistrz

 3. nie da się już tych wpisów na fb ani czytać ani komentować. W gazetowej wersji artykułu podają drastyczne przykłady obrażania mieszkańców na forum internetowym. Właśnie przez takie wpisy urzędników przestałam czytać fora wołomińskie

 4. teraz te pół mózgi przeniosły się na fora do Kobyłki.Jazda bez trzymanki, niektórzy to potrzebują pilnie lekarza od głowy. Wołominiacy gratulujemy przecież oni są na waszym utrzymaniu z waszych podatków….super fucha hejtowanie za kilka tysięcy złotych

  • W Kobyłce bedziecie mięli to samo co my w Wolominie 4 lata temu. Pani Zbiec i Radwan mają doradców którzy potrafią innych obrzucac tylko gó….. i to sa osoby startujące na stanowisko burmistrza?!? tak zachowuja się niedorostki. Nie maja planów dla mieszkańców więc stosuja taktyke Platformy i Nowoczesnej.

 5. Ludzie od vice-burmistrz Zbieć zamienili w ściek Forum Wybory w Kobyłce 2018. Bedzie kandydowała na burmistrza Kobyłki, więc teraz robi hejting w Kobyłce razem z jej nowymi kolegami. Nie da sie tego czytać. Kolesia, który tam zamieszcza jakies komentarze o nich – grzmocą i wyzywają. Inni nie wychylają się, żeby nie wylali kubła pomyj.

 6. Jak dobrze, ze w końcu się mówi o tym głośno. To co wyrabiają urzędasy to jakaś patologia. W godzinach pracy, za nasze podatki obrażają ludzi i jeszcze sie z tego śmieją w twarz

 7. Obecna władza warta obecnej radzie,.
  Kandydaci na burmistrzów to jakiś kosmos.
  Nie ma na kogo głosować, ludzie chorzy na władzę, z wybujałym ego.
  Najgorsze jest to że nawet tych wyedukowanych ponad swoja inteligencje wśród obecnych kandydatów brakuje.

  Ludzie mądrzy nie chcą mieć z tym cyrkiem nic wspólnego.

 8. Ja pierdykam ale szambo zarówno na fb jak i w wiesciach.
  Jednym płaca mieszkańcy za „pracę” drugim też mieszkańcy kupując coś co nawet za rozpalke do pieca służyć nie może.

 9. Za zamieszczane treści odpowiadaja również administrztorzy i moderatorzy stron internetowych. Jeśli nie reagują na ataki osobiste, albo współpracują z klaką w pacyfikowaniu opozycji władz, stawiają się ich narzędziem.

  • Krytykuj kogo chczesz @jasne tylko nie pisz kłamstw i nie napuszczaj administratorów na inaczej myślących komentatorów. Widać jak strach przed utratą stanowisk pozbawił urzędową klakę namiastek przyzwoitości!

  • mnie to tylko zastanawia, jaki jest sens blokowania ludzi na takich forach. Chyba powinno się walczyc o głosy osób nieprzekonanych, a prowadzi się politykę odwrotną. Jak ktoś popiera obecną burmistrz to co najwyżej może przestać ją popierać, a ci zablokowani na pewno już na nią nie zgłosują. Za chwilę pewnie powstaną fora wzajemnej adoracji, na których członkowie będą się wzajemnie utwierdzać, jaka obecna władza jest cudowna, a życie będzie toczyło się obok.

 10. Gdzie indziej będą im płacić tysiące za pisanie na forach? Nie dziwcie się więc,że posuną się do każdego świństwa, żeby ZOSTAĆ PRZY WŁADZY. Urzędnik publicznie na forum zasygnalizował mieszkańcowi w poniedziałek w południe, że współżyje z jego matką. Co na to pani burmistrz Radwan?????

  • Jeszcze dwa miesiące i wszyscy z nich poczują „kopniaka” i zobaczą bruk. Zagłosuję przeciwko Radwan popierając nawet PiS. Takiego draństwa w Wołominie jeszcze nie było, jakie pokazuje ona i jej zakłamana ekipa.

   • Cala reszta oprocz Madziara ma za soba starych wyjadaczy. Madziar startuje sam,nie wystawia jakiegos chloptasia i sie z nim ukrywa. Wojakowski-za nim stoi Zych i kupa przekretow, Wiatrak za nim znowu Jagodzinski i polowa radnych Elki kt mieli jej dosyć, Kowalczyk za nim znowu stoi Sulich i cala ekipa PO. Masakra co oni planuja

   • Grażynko, Madziar sam? Padłem ze śmiechu i długo nie mogłem się podnieść. Facet bez charyzmy popieramy mocą rządzącego obozu. Myślę, że w kampani policzą mu je grzeszki i przekręcone dla spadochroniarzy pieniądze.

   • Do 321- za Madziara nie było takiego gówna jakie jest teraz. Za Mikulskiego bylo 114 urzędników za Madziara 123 a za Elkę 192 znajdz różnicę kto zatrudnia spadochroniarzy. Pasuje ci smród smieci zwozonych przez elke z Warszawy to super, zapytaj swojej kumpelki gdzie jest milion z internetu-bo nie ma ani internetu ani miliona. Dopytaj równiez o kibel za 250 tys który w ogóle nie działa. Tym co popieraja takiego burmistrza jakim jest Raadwan powinni wystawic nakaz zapłaty za długi i buble w inwestycjach,bo wszystko jest do poprawki. Zlodziejstwo wbialy dzień.

 11. Poczytajcie co wypisuje administratorka grupy w której Urbanowski usuwa nielewomyślnych uczestników. Ta sama Pani walczyła ze smrodem z wysypiska w kadencji Madziara. Za Radwan jeszcze większy smród pachnie jej „fiołkami”.
  „Katarzyna Okuniewska
  Oświadczam, że konta z podejrzeniem o trollowanie/fikcyjne i agresywnie funkcjonujące na tym forum, (szczególnie w okresie przedwyborczym) będą nadal blokowane. Nie ma w tym miejscu zakazu obnażania działań i niedociągnięć ludzi wchodzących do wyborczej rozgrywki……… i niestety, nawet jeśli ktoś nie potrafi tu dyskutować merytorycznie i jedzie po bandzie, to wystawia jedynie sobie samemu słabą cenzurkę. Pamiętajmy, że taką autentyczną, agresywną osobę można podać do sądu a anonima niestety już nie. Za obraźliwe i anonimowe treści zamieszczane na forum może być pociągnięty do odpowiedzialnisci admin. PS. Konta nie anonimowe ale wyjątkowo napastliwe wobec innych użytkowników są sporadycznie przez nas również blokowane na 24 godziny. Jest taka funkcja w ustawieniach i niestety zdarza się nam z niej również korzystać. Wszystkim zainteresowanym życzę odwagi w zamieszczaniu komentarzy pod własnym nazwiskiem.”

  p.s.
  Jakimi narzędziami i jakie kwalifikacje posiada Pani Okuniewska do oceny kto jest troll, a kto nie? Wystarcza jej podejrzenie!!!

  • Podpisujący się prawdziwym??? Imieniem i Nazwiskiem aktywny uczestnik grupy Pani Okuniewskiej na facebooku.
   Georgio Francesco‎ –
   Przeczytałem dziś w Wieściach, tekst dotyczący oburzonego kogoś, kto opisał „niedopuszczalne praktyki” na Fb ze strony wołomińskich urzędników. Tekst pełen kłamstw, insynuacji i manipulacji. No cóż „pisać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej”… Ten oburzony „rycerz prawdy”
   nawet się nie podpisał więc co może być wart taki tekst? Widać jasno, że przeciwnicy Pani Burmistrz czują się zagrożeni, widać, że to bezsilny odruch panicznego strachu. W pierwszej chwili miałem takie skojarzenie : – Pamiętacie Państwo jak to wiele lat temu niejaki Jan Maria Rokita w Monachium wszczął awanturę w samolocie, i jak w momencie interwencji, służb odpowiedzialnych za porządek i bezpieczeństwo, krzyczał : „Niemcy mnie biją, Niemcy mnie biją „. Ten tekst , to jest właśnie taki sam krzyk, taka sama karykatura. Psy szczekają, karawana idzie dalej.

   Georgio Francesco –
   Wieści czują się w swoim żywiole, jak jest śmiertelny wypadek. Najlepiej zbiorowy. Poziom tej gazety , niestety, klasyfikuje ją na poziomie papieru toaletowego. W tym tekście jest screen kawałka dyskusji z księdzem , wyjątkowym fundamentalistą, który głosi poglądy na poziomie inkwizycji. Dlaczego nie pokazano więcej ? Dlatego, bo tam ksiądz pisze wyjątkowo plugawe rzeczy a Lech Urbanowski odpowiada mu grzecznie i rzeczowo, ale to dla „autora” tekstu jest „dowód ” na niebywałą brutalność wypowiedzi. Żałosny ktoś, kto nie zasługuje na określenie dziennikarz czy redaktor. To ktoś kto nie podpisuje się. Wstydzi się swojego nazwiska ? To już wystarczy. Mamy obraz poziomu moralno-etycznego. To świadectwo tego poziomu. Co tu więcej gadać ? I takie „gazety” próbują ludziom formować myślenie i pogląd na świat. Nie znajduję słów oburzenia.

 12. pani Okuniewska wywala tych co się nie podpisują nazwiskiem, oprócz grupy urzędników podpisujących się Georgio Francesco i papa Smerf. Oni mogą zostać. Reszta pieniackiej hołoty won z urzędniczego forum

 13. „Debil na górze, debil na dole”…..okazuje się, że ten przenikliwy smród ze składowiska co niektórym przeżarł mózg te debile teraz przenieśli się do Kobyłki. Nie ma chętnych do paplania się w ich odchodach no to sami ze sobą się paplają. Mają kilka lewych profili i radocha paplamy się we własnym gówn…..wracajcie do swojego smrodu i własnego gów…. wołominskiego

 14. Faktycznie chamstwo tych dwu panów Karolka i Leszka sięga zenitu. Czy Pani Burmistrz tego nie widzi ? A może sama jest w tej bandzie internetowych snajperów. Wstyd żeby w godzinach pracy wysyłać w eter ataki i inne bezeceństwa oczywiście same madrości .

 15. Wreszcie ktoś prawdę napisał. Obserwując „zespół promocji” pani burmistrz w akcji zastanawiam się czy kiedykolwiek widzieli książkę od marketingu politycznego na oczy, bo po wyborach z pewnością powinni napisać swoją „Jak w ciągu kilku miesięcy stracić połowę potencjalnych wyborców”. Notowania obecnej burmistrz były dość wysokie, dopóki nie wkroczyła do akcji „promocja”. Wake up, ludzie nie są kretynami, myślą, obserwują, wyciągają wnioski!!! Wszystkich komentarzy nie skasujecie, ludzi nie poblokujecie. Tylko się ośmieszacie, pod własnymi nazwiskami, choć akurat w waszym przypadku lepiej by było, żebyście ukryli prawdziwe konta. W marketingu jest takie powiedzenie, zadowolony klient podzieli się opinią z trzema osobami, niezadowolony z dziesięcioma.

 16. ona nie ma zespołu promocji tylko zespół obsrania. Obsrała sie już z wyborami jak obsrał sie Madziar i Mikulski. Może i ma pare matołów którzy po palcu weszliby jej do dupy- ale jak wejdą to tam zostaną- i oni są dla mnie najśmieszniejsi teraz. Jej 4 letnie zapędy na tym stanowisku warte są kosztów i osiągnięć 68 letniego ciecia na budowie pod Łomżą. Bżytwy chwyciła by sie nawet powieką i jęzorem. A le to nic nie da. Czas na zmiane warty. i oby z poza układu.

 17. Dla tej urzędniczej bandy E. Radwan, trollem i konkurentem jest każdy odmiennie myślący mieszkaniec. Strach i rządza władzy jest tam przeogromna. Nie mam wyjścia, za każdym razem głosował będę przeciwko tej sitwie.

 18. Poziom i chamstwo tych wszystkich Migdałów Karolów kudłatego syna dziennikarki z Życia powiatu wołomińskiego i podobnych mundralów to szambo i rynsztok. Co pieniądze i odrobina władzy potrafią uczynić z ludzi. Być może prywatnie są normalni, ale tu jak k…rwy wynajmują się i trollują za pieniądze. Czas najwyższy z tym skończyć i przenieść ich w niebyt. i tak za długo już to trwa! Każdy ma prawo myśleć jak mu się podoba a nie jak ta sitwa trzymająca się władzy jak pijany płotu.

  • Jest mieszkańcu jak napisałeś. Tak samo jak totalna opozycja atakaują nawet nie przeciwników politycznych, a wszystkich inaczej myślących. Wystarczy napisać prawdę o rządach Pani Radwan i jest się na cenzurowanym. W przypadku działaczy ZW jest jeszcze obrona twarzy zdrajcy walki, którą rozpoczęli.

 19. Bezsensowne bicie piany. Zamiast przypatrywać sie ich niedołęstwu- trzeba ich z tych ciepłych posadek- wyjebać. Najbliższy termin- 21.10.18. I pomyśleć mocno , kogo zamiast tej trzody tam wsadzić, pamiętając przy tym że ekipy Przepięknego Ryczarda i Jerzyego M – są na tym samym poziomie myślowym i też nic w tym mieście dla ludzi dobrego nie wniosą. Należy szukać osób nowych i z nikim i z niczym nie powiązanych.

  • Bez żartów. Można tego oczekiwać, że trzy komitety „Wiatraków” pogrążą Radwan, bo Jagoda ma dobre kontakty z Madziaraem.

  • Bez żartów. Można tego oczekiwać, że trzy komitety „Wiatraków” pogrążą Radwan, bo Jagoda ma dobre kontakty z Madziarem.

 20. Jagoda ??? Ten prostak startuje????? Nie ma honoru dziad borowy. Niech sie z internetu rozliczy.Nachapał sie przu necie i za Madziara robił za chłopca do bicia i popychla a teraz wielki łysy wołomiński wizjoner epoki renesansu????? Niech spada na szczaw.
  Kozim bobem na karcie do głosowaia bym sie pod nim nie podpisał. A won! Rozlicz liczne chachmenty, dziadu.

 21. O tym kto z komitetów Wiatraków wystartuje na burmistrza dowiemy się za miesiąc. Najprawdopodobniej wystawią kogoś najmniej umoczonego. Radwan ma u nich przechlapane jakt nikt. Wcale temu się nie dziwię. Zrobić nieznanej nikomu kandydatce kampanię, posadzić na fotel i zostać wy…nym na bruk. Postąpiła tak ze wszystkimi. Nawet sponsorowi nie podziękowała.

 22. Ktokolwiek wie, czy opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego jakikolwiek kandydat proponuje ?
  Odnośnie nie zabudowanych terenów ?

 23. Wszyscy obiecają, że w pierwszej kolejności ruszą mpzp wstrzymywany przez Radwan od 2014 r. Plany miejscowe były i będą stałym elementem wyborczej gry.

 24. Pani Elu pogoni Pani od siebie tych pieniaczy tępych młotó cipowarych marteli i innych kudłaczy co zły piar robią a wygraną w wyborach ma Pani pewno

 25. Żeby zrobić całość mpzp – to trzeba mieć silną i mądrą i znającą sie na prawie budowlanym i strategii gospodarczej – ekipe. Ani Mikulski – co umiał ręce rozkładać i mówić że sie nic nie da przez 12 lat , ani Madziar co Sasinowi napychał naszą kasą walizy a sam czołg spieniężył, ani tym bardziej jego chłoptaś do bicia i trzepania chachmentów na internecie – Sylwunio – i ani tym bardziej ekipa czarodziejek z nikąd – takiej ekipy stworzyć nie umieją i nie będą umiały. Czyli arturos – żadne sie nie nadaje. To prości ludzie a niestety oni wiedzą że wołomiński naród jest prosty i za balonik z helem i kiełbase z cebulą – zrobią prawie wszystko podczas gdy z dr€giej strony Warszawy podpisuje sie umowy na takie inwestycje – jakie Wołominowi śnić sie nie będą za 79 lat.
  Kolejną rzeczą jest – że żadna z tych ekip – nie ma strategii rozwoju. Wydają pozwolenia na cokolwiek na prawo i lewo – i jest dobrze,. Przykład: działająca między zabudowaniami ludzi sortownia śmieci w Leśniakowiźnie czy CH pod bokiem DJCHEM albo plany muzeum i dyrektorowanie na łące w ossowie gdzie wiosną pływają kaczki i łabędzie, albo spalarnia trupów po hucie – w centrum miasta.
  To są poprostu nie nadające sie do niczego młoty – i tak od 25 lat

 26. Niestety mamy taką ekipę na jaką nas stać. Bądźmy szczerzy, kto wykształcony, inteligentny i choć o minimalnych zasadach moralnych przyjdzie taplać się w tym błocie i to w dodatku za taką kasę?

 27. Właśnie o to chodzi – że nie stać nas na debili którzy ponieśli porażkę raz albo nawet 3x ale nadal pchają się do koryta zwabieni nie chęcią służby pomocy i rozwoju – a pazerni na kase. Jakąkolwiek – bo to kasa za nic nie robienie. Kto cie zatrudni i da ci gabinet, sfore jeleni i 6- 10 tysi za dłubanie w nosie przez 5 lat??? takie niemoty – od razu powinny zniknąć ze świata samorządu.

  • Góra górą, jak się nie ma rozumu, wiedzy doświadczenia, a chociażby charyzmy to się obstawia ludźmi, którzy to posiadają. Jakie są płace w urzędzie? Znajoma z bogatym CV i dwudziestokilkuletnim doświadczeniem w prowadzeniu działań promocyjnych dużych firm dostała propozycję pracy za dwa, góra dwa i pół tysiąca netto. I kto teraz prowadzi promocję? Ktoś kto chyba miał wybór między pracą w Biedronce, a pracą w urzędzie i wybrał to drugie bo miał bliżej z domu do pracy. Kto ma prowadzić rozmowy z PKP, z zarządem dróg, kto ma pracować nad planem zagospodarowania? Przecież do tego potrzeba fachowców. Później prowadzi się politykę spychologii, ta droga jest krajowa, tamta wojewódzka, tory i kilka km wokół to już sprawa PKP, a niedługo chodnik na ulicy i kanalizację będą sobie mieszkańcy robić, bo teren przed ich domem to też gminy nie obchodzi. A kierownik tego całego burdelu będzie się chwalił muralem, cykał zdjęcia z dziećmi i chwalił działaniami sfinansowanymi z BO. Metoda na dobrą ciocię działa, jak się ma fachowców odpowiedzialnych za promocję, w innym przypadku jest po prostu śmieszna, a wręcz żenująca.

   • To samo jest w całej administracji – pensje są od 2010 praktycznie zamrożone. Efekt jest taki, że fachowcy idą pracować do Biedronki, bo lepiej zarobią, a potrzebna jest im kasa na spłatę kredytu hipotecznego. Nawet w ministerstwach referendarz na start w najlepszym razie dostaje pieniądze w tej wysokości, o jakiej piszesz. Na więcej nie ma co liczyć, bo wyborcy mają wyrobione zdanie na temat urzędników (nieroby co piją kawę), więc politycy boją się tykać ten temat, żeby sobie nie zaszkodzić.

 28. Panie Ciepielewski, resztki rozumu postradałeś Pan jesteś poważnym urzędnikiem nie pierwszym lepszym kmiotem ażeby po internecie pisać takie bzdury, jak opróżnisz parę flaszk i wypalisz co nie co koniecznie musisz zapominać o internecie

 29. A co cie tak w oczy kuje ???? Prawda ???? No to porównaj wzrost gospodarczy Wołomina do jakiejkolwiek mieściny powiatowej otaczającej Warszawe. Co ?? Nie da sie ? NAWET W POPRZEDNIM WYDANIU MASZ ŚCIĄGE- ranking gmin i powiatów. No nie da sie – bo niestety- tym miastem władali ludzie bez szarych komórek. Bo gdzie indziej – obserwuje sie znaczący postęp wzrost przychodów i inwestycji. A w Wołominie – „dzięki” byłym i obecnej władzy – jest NIESTETY odwrotnie. Miki – nie skowycz – sam sie do tego przyłożyłeś. Żadnych MPZP dla miasta i wioch, pozwolenia wydawane na pałe, kosmicznie niepotrzebne pomysły – z których nic nie wyszło…. Na pocieszenie moge dodać że twoja następczyni – szczycąca się nabywaniem doświadczeń pod twą renomą – reprezentowała godnie nauczyciela – nie wnosząc kompletnie nic do miasta i dla ludzi. Komplement taki. Coś jak obrus ze schodzonych onuc na wielkanocnym stole. Ale – dla cię – wszystko.

  • Największy sukces obecnej burmistrz oraz burmistrza Mikulskiego to Wspólny Bilet i Karta Wołominiaka. Jej poprzednik to zaniedbał – delikatnie mówiąc. Cała reszta inwestycji wynika z realizacji zadań własnych gminy.

   • WB i KW nieobce są innym gminom i jest to trend wdrażany gdzie się da. Bez zainteresowania ZTM biletu by nie było, a karta jest akcją bardziej o charakterze promocyjno-propagandowym niż realnym wsparciem.

   • Zastanawiające jest to, że realizacja zadań własnych gminy, wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, czyli wykonywanie elementarnych obowiązków, wywołuje u części ludności taki podziw, zachwyt i wdzięczność ludziom, którym za tą pracę płacą…

   • Mieszkańcy mają po prostu niskie oczekiwania, a rządzący Wołominem w swojej pracy ograniczają się do absolutnego minimum. W ciągu 30 lat po upadku komunizmu miasto nie miało żadnych spektakularnych osiągnięć, a wręcz przeciwnie – tak naprawdę spada po równi pochyłej pod względem poziomu rozwoju. Bo nawet galeria czy „interes śmieciowy” od strony przygotowań formalno-urzędniczych można ocenić jako niedoskonałe. Inwestycja kolejowa nie leżała w gestii gminy, a ulice czy chodniki to gdzie indziej standard. Jedynie Wspólny Bilet w niewielkiej części przybliża Wołomin do cywilizacji. A tak poza tym to coś się tu zmieniło na lepsze przez 30 lat w stopniu porównywalnym do innych gmin okołowarszawskich? Zdecydowanie nie. Mogę pisać o tym, co się w tym czasie zmieniło na gorsze, ale przecież wszyscy to widzą. A ci, co nie widzą, ocenią mnie jako frustrata, a to byłoby dalekie od prawdy. Najlepszym dowodem są wszelkie rankingi drukowane w niezależnej prasie, a dobitnie świadczy o tym stopniowe wyludnianie się miasta. W wyborach startują od 30 lat generalnie osoby skupione wokół siebie, a co gorsza – mieszkańcy z uporem maniaka non stop na nich głosują. Z drugiej strony biorąc pod uwagę poziom wołomińskiego samorządu to innego wyboru nie ma, bo ludzie rozsądni nie będą się w tym babrać. A jeśli nawet się odważą, to będą oczerniani, opluwani, a na koniec po przegranych wyborach – wyśmiani (mi osobiście starczyło cierpliwości jedynie na 3 wybory z rzędu, chociaż już po tych pierwszych miałem – szczerze mówiąc – mieszane uczucia co do poziomu wołomińskiej polityki i wyborców oraz ewentualnej dalszej „kariery” w tym względzie). Pozdrawiam.

   • To chyba nie tak, że mają małe oczekiwania, bo każdy by chciał wyremontowanych dróg i chodników, dobrze wyposażonych szkół, przedszkoli i czystości na ulicach, ale nie ma w zasadzie chętnych do wyartykułowania tych oczekiwań. Tu panuje mentalność pańszczyźnianego chłopa – jest władza, musi być poddany bez żadnych praw. Masa zdarzeń zakończonych szczęśliwie bez konsekwencji, starannie zamiecionych pod dywan, szopka przy oddawaniu do użytku każdej inwestycji i manifestowana pobożność gwarantują sukces. Gmina, zdaniem miejscowych, to władza, a nie ludzie i ich majątek wspólny. I wcale się nie dziwię, że kandydaci zapowiadają jakieś „programy”, a pomijają uświadomienie służby i troski o wspólny majątek. Po co, przecież ciemny lud, to dobry lud.

 30. Pani Radwan nie rozwiązała żadnego istotnego problemu miasta, mieszkańców i lokalnego biznesu. Całą kadencję poświęciała na polityczną walkę z PiS i przekupstwo małych środowisk „ochłapami” z urzędniczego stołu. Nawet te mnogie drodne inwestycje nie są jej zasługą, jest to wynik ustaleń rady i przeznaczenia środków w głosowaniach. Całą kadencję kompromitowała urząd awanturnictwem. Jest czego i kogo bronić uciszaniem głosów sprzeciwu oraz krytyki. O poziomie dna dyspozycyjnej klaki na FB i w urzędzie, która zamyka buzię krytyce nie warto więcej pisać niż to, że warci są tego samego co spotka burmistrz Radwan. Odejdzie ze wstydem i problemami, które wypłyną po audytach w urzędzie oraz samorządowych jednostkach.

 31. No właśnie nie odejdzie ze wstydem – jeśli do koryt wołomiński tempy ludek – dopuści Ryśka po face liftingu To będzie Ryśkowe zobowiązanie: Ty moich niedociągnięć nie rozliczyłaś ( umowa na internet i przywózke śmieci oraz te ekspertyzy co Rysiek zlecał po 4 tysiące zł za JEDNĄ kartke A4 , czołg i co sobie tam jeszcze wspomnicie – np przejścia pod torami i brak dogadania łącznika do S-8 ) A Rysiek – nie będzie za mocno grzebał sie w bagienku które Elcia nam stworzyła. To jest zaklęty krąg burmistrzów od 25 lat który przerwać można tylko w ten sposób – wybierając zupełnie nową osobę nowy komitet w którym brak udziału dotychczasowych nieudaczników.

 32. Nie wiem kto to jest ten Ciepielewski, ale gorzej to już być nie może. Faktycznie baaardzo nieciekawie się wypowiada za nasze pieniądze

 33. Jeśli ekipa burmistrz Radwan pozostanie, będzie coraz gorzej. Apetyty rosną w miarę jedzenia. To samo gdy powróci Madziar. NIE dla Radwan i Madziara!

 34. Żadna ustawka burmistrz Radwan nie pomoże. W drugiej turze przegra z dowolnym kontrkandydatem, bo Wiatraki, Mikuła i Sulich zdrady oraz ośmieszenia nie darują.

 35. I to są dobre głosy:: nie głosować na nikogo kto przez 25 lat moczył swój ryj i w samorządzie – bo pokazał – że wart nic nie jest i niech spada na szczaw – i Mikulski i Madziar i Elka – jeden kociołek marnaj zupy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj