Palcem po wodzie?

3

Na wrześniowej sesji wołomińskiej rady miasta podano kolejne informacje na temat obiecanej budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż torów, po północnej stronie miasta. Chodzi o budowę ciągu w ul. Kolejowej w Wołominie, na odcinku od ul. Sasina do przejścia podziemnego przy ul. Sikorskiego.

Jak poinformowały władze miasta, zgłoszono budowę ciągu pieszo-rowerowego w ul. Kolejowej do Starosty Wołomińskiego – bez sprzeciwu, na części działek należących do Gminy Wołomin (odcinek ok. 450 m). Dla celów zgłoszenia budowy do Wojewody Mazowieckiego odcinka zlokalizowanego na działkach należących do PKP, niezbędne jest uzyskanie odstępstwa od warunków technicznych z uwagi na lokalizację ciągu pieszo-rowerowego w odległości mniejszej niż 20 m od osi skrajnego toru kolejowego, wydanego przez Starostę Wołomińskiego oraz przez Wojewodę Mazowieckiego. Wnioski o odstępstwa zostały złożone w maju br. Po uzyskaniu odstępstw (przewidywany termin – wrzesień 2018 r.) od warunków technicznych (wydanych przez Wojewodę Mazowieckiego i Starostę Wołomińskiego) będzie możliwe dokonanie zgłoszenia robót na terenie należącym do PKP.

Informacja zaskoczyła zwłaszcza radnego Dominika Kozaczkę, który na prawie każdej sesji dopytuje o postępy w negocjacjach z Koleją dotyczących terenów przy torach w tej części miasta. – Wcześniej, od półtora roku na każdej sesji pojawiało się pytanie i informacja, że nic się w tym temacie nie da zrobić, bo nie mamy części gruntów, należących do Kolei i nie można tego ciągu pieszo-rowerowego zrobić. Natomiast tutaj widzę, że jednak można to obejść. Czy udało się podpisać z Koleją jakieś porozumienie czy wybrano inną drogę? – zapytał radny Kozaczka.

Odpowiedziała mu naczelnik inwestycji: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. Jak dobrze obiecasz to i dać nie musisz.
    Pani burmistrz wyszukuje tylko wymówki żeby nic nie robić. W 2017r. z budżetu sołeckiego wsi Czarna miało być wybudowane oświetlenie ulicy mostowej. Chodzi o 5 może 6 latarni przy skrzyżowaniu z ulicą Gościniec przy moście łączącym ul Czarnieckiego z ul. Mostową. Jak się dowiedziałem przeszkodą jest to, że przy moście działki są własnością skarbu państwa i gmina nie może na tych działkach budować latarni. Na nic się zdały tłumaczenia , że latarnie można postawić np. o metr dalej na działce gminnej. Nie bo nie. Pni burmistrz szuka tylko wymówek żeby nic nie robić. O ile mi wiadomo, ulica Mostowa jest drogą gminną i burmistrz jako zarządca drogi jest odpowiedzialny za jej utrzymanie w tym oczywiści właściwe oświetlenie. Zarządca drogi ma do tego prawo i obowiązek. Swoja drogą, ciekawe na co zostaną przeznaczone środki z funduszu sołeckiego za które miałby być wybudowane latarnie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj