Prawie milion za 10 pracowników

26

Miejski Zakład Oczyszczania w Wołominie podpisał umowę z firmą wynajmującą pracowników na blisko milion złotych. Za tę kwotę firma zobowiązała się przez rok dostarczać do zakładu dziesięciu pracowników.

O umowę MZO z firmą outsourcingową zapytał na sesji prezesa MZO radny Robert Kobus. Prezes przyznał, że 27 sierpnia podpisano umowę z firmą zewnętrzną na udostępnianie pracowników do prac przy odpadach. Pracownicy to obcokrajowcy. Wartość umowy wynosi 974 tys. zł. – Od ubiegłego roku nie mogliśmy znaleźć ludzi do pracy aby stworzyć drugą zmianę, by móc sortować odpady w większym wymiarze godzin. Jest to firma zewnętrzna, która świadczy nam usługę sortowania produktów ze zbiórki selektywnej – poinformował prezes Jarosław Kubała. Jak mówił, chodzi o 10 osób zatrudnionych na drugą zmianę, od 14.00. (…)

– Nie odpowiedział mi pan na pytanie, bo 970 tys. zł na 10 pracowników to prawie 8 tys. zł na pracownika miesięcznie. To jeżeli za 8 tysięcy złotych nie mogliśmy znaleźć pracownika na drugą zmianę? Naprawdę gratuluję – podsumował przewodniczący. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

26 KOMENTARZE

 1. Panu Prezesowi pozostaje życzyć powodzenia i sukcesu wyborczego w rodzinnych stronach, gdzie jest kandydatem w nadchodzących wyborach, to wielkie rozczarowanie, że również i on nie zaangażuje się w trudną kampanię Naszej Pani Burmistrz, która praktycznie stoi na przegranej pozycji sama

  • Stoje sobie z boku i obserwuje te wołomińskie przepychanki. Elżbieta robi swoje, a pomysł na klampanie jej przeciwnikow to „Elka nic nie robi” i „Elka zle robi” a teraz doszlo „zostala sama” :)))) Panowie to ze wywalila was z pracy, to ze nie dala wam wiceburmistrza to nie znaczy ze zostala sama. Lepiej z madrymi znalezc niz z glupimi stracic. (nie mi oceniac czy dobrze czy zle, ale kobieta budzi moja sympatie, miasto pod jej rządami wyglada duzo lepiej niz 4 lata temu i za to ma mój głos),

   • do „z boku” pani Ela sama proponowała niektórym panom viceburmistrza za wynoszenie informacji?! dlatego ci dwaj wypadli z partii za przekręty jakie robili przeciwko swojej partii. A jeżeli Ela rządzi tak dobrze to spłac ten 70mln dług. i zabierz śmieci z Warszawy do siebie. Przyjrzyj się umowom jakie zawiera to zobaczysz co wyprawia. Nikt mądry nie spojrzałby nawet na tego rodzaju umowy tylko trzeba mieć pojęcie o tym co się podpisuje. Wiele umów jest ukrywanych, szczególnie teraz przed wyborami. Czy to nie przypadek???

   • Tez słyszałam o tych propozycjach na vice. Niektórzy chyba tylko dlatego przychodzą na spotkania swojej partii żeby wynosic informacje takie osoby to świnie. Takich ludzi powinni gonic. Jeżeli Elka rządziłaby dobrze to jej radni nie głosowali by przeciwko niej albo nie wstrzymywali się od głosu to chyba proste

   • a ja jestem ciekawa dlaczego na stronie urzędu pani Radwan ukrywa oświadczenia majątkowe swoich pracowników? wyśmiewali się z Madziara,że przez cały rok zarobił 124 tys,a podliczając ich zarobki kwoty sięgają wiele wiele wyżej i gdzie jest smieszny pan Wyszyński ze swoimi memami? teraz nic nie napisze,bo Radwanowa zatrudniła jego żone na dyrektora szkoły?

  • Nie dzieje się dobrze w Wolominie,a zrobienie ulic czy chodników to żadne osiągnięcie. a szczególnie podpisywanie się pod osiągnieciami radnych. Na wiele pomysłów wpadli radni i szybko podchwyciła je pani ela przypisując je sobie……bardzo nie ładnie

 2. To jest chore co ta kobieta wyprawia z finansami naszej gminy. Dla starych pracowników pieniędzy nie ma ,a dla Ukraińców są. Jak można być tak niegospodarnym burmistrzem?!

 3. Założe się,że ta umowa na która zgodziła się pani burmistrz ma drugie dno. bo nie wiem kto normalny zgadza się na tak niekorzystne umowy to samo było ze zworzeniem śmieci z Warszawy? Jak można skazywać własne miasto na cos takiego? jeżeli wszystko jest tak korzystne to niech pani Ela zabierze smieci do siebie i placi te miliony na Ukraińców z własnej prywatnej kasy. Zniszczyła nasze miasto

  • Czy wy wiecie ze teraz trwa kampania i za sugerowanie „drugiego dna” mozan poleciec do sadu? Jak dzieciaki. Miasto idzie do przedu. Chcecie wygrac z Elką? To zaproponujcie cos od siebie. Na samym hejtowaniu nie wygracie wyborów 🙂

   • ja nie startuje w wyborach to co mam zaproponować?! proponuje mój głos na kogos z dobrym programem. A pani E. Radwan obiecała bardzo dużo a nic z tego nie zrobiła. Powiedziała zze skończy z zatrudnianiem,a zatrudniła ponad 50 osób, Była przeciwko wysypisku,a zwozi nam dodatkowo śmieci z Warszawy. Obiecała chirurgie dziecięcą i oprócz coraz większych długów w szpitalu nic się nie dzieje. Więc co dobrego można o niej powiedzieć?! ze zrobi kilka ulic,chodników? to każdy potrafi zrobić

  • potraficie tylko sądami straszyć może warto zastanowić się nad tym co się robi? teraz ludzie powinni isc do sadow i prokuratury żeby przedstawić co dzieje się w naszej gminie. sadze że znaleźli by kupe niekorzystnych umow?

 4. dobrze,ze chcociaz tu legalnie można cos napisac. Bo Facebook został zaatakowany przez ludzi zatrudnionych przez Radwan którzy blokują wszystkich bo maja inne zdanie czyli prawdziwe nt pani Radwan. Oni chcą pokazac ze niby jest dobrze, a dobrze nie jest..

 5. ale kanał ! a ciekaw jestem czy ci pracownicy dostaną choć 1/3 tych ośmiu tysięcy miesięcznie brutto???? Na takie poczynania powinna być skarga do sądu. To są nasze pieniądze !!!

  • Nasze pieniądze i nasza firma. Dlaczego to do ludzi nie dociera? Bo gminna spółka, szkoła, droga, chodnik, oświetlenie, nasadzenia, parki i place zabaw są nasze. Nie urzędu, nie pani burmistrz, ale mieszkańców.Pieniądze na wynagrodzenia pracowników urzędu, nauczycieli też nie pochodzą od kosmitów, diety radnych – też. Niby proste, a jednak strasznie trudnoprzyswajalne…

 6. Polakom dać nawet te 4 tys. zł. Na pewno znaleźliby się chętni. A nie pewnie proponowali minimalną i chcieliby, żeby ludzie za takie pieniądze harowali jak woły!!!!

 7. Ten prezesina mzo- debil – powinien płacić różnice w wynagrodzeniu DLA tych pracowników – ze swoich pieniędzy.Dostaną do ręki 1800 – to mundrol wyśmienity – niech dopłaca 6200. Ale najpierw – niech sie z tej spółki sam zwolni. Wołomińskie paranoje.

 8. W maju szukali pracowników na sortownię za 2100 zł brutto a teraz są gotowi zapłacić za pracownika firmie zewnętrznej ponad 8 tysięcy????? dadzą Ukraińcowi 1800 zł a reszta pieniędzy? 6 tysięcy pozostałej kwoty na co jest przeznaczana? Ludzie co się w tej gminie wyrabia? Gdzie jest burmistrz? gdzie są radni!!

  • Gdzie sa radni? Radni sa słabi, bardzo słabi, a dlaczego, no to mozna tu długo opowiadać.
   Co do sprawy takich wydatków i całosci funkcjonowania MZO, to zobaczymy jakie podwyzki sie nam szykuja ale juz po wyborach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj