Coś tu nie gra

16

Byli zawsze tam, gdzie upamiętniano ważne rocznice, albo kiedy trzeba było dostarczyć trochę rozrywki mieszkańcom. Maszerowali w paradach miejskich, stali pod pomnikami, grali w sali koncertowej. W czasie kiedy ich dyrygent postanowił powalczyć o fotel burmistrza, do orkiestrantów Miejskiej Orkiestry w Wołominie dotarła szokująca wiadomość – po 50 latach działalności nie zostali umieszczeni w ofercie edukacyjnej Miejskiego Domu Kultury w Wołominie. Podejrzewają, że dotknęły ich lokalne, polityczne rozgrywki.

Z informacji MDKu wynika, że orkiestra została rozwiązana za obopólnym porozumieniem: dyrektora MDK i dyrygenta – kandydata na burmistrza. Orkiestranci przyznają jednak, że nie mieli wiedzy o takim zdarzeniu i nie wiedzą co było przyczyną tak drastycznej decyzji. „Jako członkowie Orkiestry Miejskiej z Wołomina jesteśmy głęboko poruszeni zaistniałą sytuacją i brakiem reakcji ze strony władz miasta. Wygląda na to, że Miejski Dom Kultury w Wołominie ma władzę absolutną i może podejmować tak drastyczne decyzje bez konsultacji z kimkolwiek. (…) Jako orkiestranci jesteśmy gotowi podjąć merytoryczny dialog w tej sprawie. Równocześnie liczymy na to, że osoby które tak skrzywdziły zespół zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.” – czytamy w publicznym oświadczeniu członków orkiestry.

Co na to władze miasta i MDK? Wystosowano w tej sprawie pismo odpowiadające na pytania orkiestrantów, ale wygląda tak, jakby nikt z imienia i nazwiska nie miał odwagi się pod nim podpisać. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

16 KOMENTARZE

 1. Zagrywka Radwan pokazała jak rękoma podwładnych próbuje rozprawiać się z konkurentami. Jeszcze nie zapomniałam jak w poprzedniej kampanii wypłakiwała się w prasie o napastliwościach, które ją dotykają ze strony przeciwników. Zakłamanie i obłuda w najczystszej formie.

  • Ela plakala,ze konkurenci jej dokuczaja,a sama plula jadem, jej ekipa naklejala jakieś beznadziejne naklejki z glupimi haslami na plakaty innych ludzi. Wypisywala brednie w gazetach na konkurentów. Jej dzialania savtak samo żałosne jak ona sama

   • Na twoim miejscu martwiłbym się o wokandy na których sprawy się toczą, a nie te, których nie było i nie ma. Tym razem nie zarobiłeś nawet na energię zużytą na ten komentarz.

 2. Proszę nie opowiadać kłamst. Ja jako członek orkiestry nie zostałęm poinformowany o wykorzystaniu mojej osoby w Kampanii wyborczej Łukasza Wojakowskiego. Dla mnie temat skończony. Proszę odczepić się od orkiestry. Orkiestra była zawsze. Mogę grać z innym dyrygentem.

 3. W tych wyborach jest chyba najwiecej kandydatów na Burmistrza, czy to dobrze? Czy jest wsród nich osoba, nadajaca się na Burmistrza tego miasta? Kto jest zajacem, kto ma rozbic czyjes głosy lub komu zabrać?

 4. Nic bez zgody pani Radwan nie dzieje się samo.Temat był przygotowywany od kilku miesięcy by wyeliminować z gry Wojakowskiego. Użyto do tego nowego dyrektora MDK który jest po. dyrektora ze względu na braki w wykształceniu. Facet zrobi wszystko by mieć chleb i zrobił tak jak zaplanowali spindoktorzy pani burmistrz niejacy Carol Martel i Lech – pseudo kupa śmiechu. Plan się nie powiódł nawet z przygotowana klaką na facebooku. Teraz przyjdzie na sprawę w sadzie gdyż orkiestra została pomówiona i poniżona. Pan po.dyrektora będzie musiał udzielić na kilka pytań odpowiedzi a tropy prowadzą do góry samiutkiej góry i fachowców od dyskusji na forach internetu..Ktoś po chamsku próbuje podtrzymać jakieś sprawy w sądzie ale to dalszy ciąg brutalnej walki o tron.

 5. Martel, kto to jest, przez takich matołów Pani Ela stracji wiele głosów, drugi matoł, zwany Kudłaty , chyba to są konie trojańskie podesłanie przez przez konkurencję w wyborach, piszę to szczerze jako mieszkaniec Wołomina i osoba przychylna dla Pani pozdrawiam i życzę sukcesu

  • Robią co im zleci Pani Radwan. Uważasz, że nie czyta i widzi co publikują? Realizuje wybrany sposób walki politycznej. O wygranej nie ma co marzyć, ponieważ narobiła sobie więcej wrogów niż przyjaciół. Urbanowski zaatakował Madziara za banery na wiaduktach, Pani Radwan rozwiesiła transparenty pomiędzy słupami oświetleniowymi, które po zerwaniu stwarzają większe zagrożenie na drodze. Po dwóch dniach od ataku na Madziara zaczęła usuwać własne transparenty. I co? Na fb o tym nic nie znajdziesz!

   • Elżbieta Radwan posiada wszelkie pozwolenia na wieszanie swoich banerów na słupach. Ich mocowanie spełnia wszelkie standardy wymagane przez prawo. Na wiaduktach istnieje kategoryczny zakaz wieszania reklam. PiS złamał prawo w tej sprawie.

 6. Wieści znowu pokazują dziennikarstwo NAJWYŻSZYCH lotów. ORKIESTRA NIE ZOSTAŁA ROZWIĄZANA. Oświadczenie MDKu opublikowane na Facebook’u w dniu 21 września chyba to wyjaśnia? Jezeli cos tu nie gra to poziom dziennikarstwa Wieści.

  • Z choinki się urwałeś czy masz za zadanie wprowadzać ferment? rozwiązanie umowy z mdkiem i odebranie instrumentów miejskiej orkiestrze oznacza jej rozwiązanie! Odezwał się Urzędnik NAJWYŻSZYCH lotów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj