Koniec snów o węźle

7

Unieważniono przetarg na dokończenie węzła Marki w ciągu S8. Przystąpiły do niego dwie firmy, ale najniższa oferta przekroczyła zakładaną przez GDDKiA kwotę o ponad milion złotych.

Wygląda więc na to, że trasa S8 długo jeszcze pozostanie niedokończona. Przypomnijmy, że w maju Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała kontrakt z firmą Salini, co skutkuje niewybudowanymi węzłami i brakiem możliwości zjechania z obwodnica Marek bezpośrednio do samych Marek. Na trasie S8 brakuje węzła Kobyłka i Wołomin (łącznice, drogi dojazdowe i najazdy na obiekt), niedokończony pozostał węzeł Marki (zjazd z obwodnicy w Markach), węzeł Zielonka (drogi dojazdowe do węzła) oraz najazdy na wiadukt w ciągu ul. Dworkowej (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

7 KOMENTARZE

  1. Od czego mamy burmistrzów miast i staroste????? Chyba zalezy kazdemu na rozwoju podległych dzielnic???? Czy tylko na obrabianiu podstawianych koryt??? Niech piszą pisma do marszałka do premiera- gdzie sie da. Straconego czasu nie nadrobią a konkurencja i rynek – nie śpią. Inwestorzy w bagnie fabryk nie postawią. . Nie było wzkolenia z pakitu office?? Nie łumjejo komputra wuncyć??

  2. Rodzice właśnie zostali powiadomieni, że w pobliżu ich nieruchomości pod Grójcem ma powstać kolejna trasa do Warszawy – łącznik drogi S8 z lotniskiem Okęcie, Na razie są plany, ale znając realia tamtej strony Warszawy, to droga powstanie bardzo szybko. A raptem 10 lat temu (przy tej nieruchomości) przebudowano tam trasę S7 z jednopasmówki na dwu-. Cieszą się, że dobrze kupili, bo wartość nieruchomości rośnie (kupili tanio jeszcze przed przebudową drogi S7).
    Jednym słowem – tam się drogi buduje, a Wołomin tradycyjnie w czarnej d. 😉

    • W Wołominie nieudolna burmistrz nie potrafi nawet doprowadzić do odkrycia zasypanych schodów na peron. A w kampanii z wielkim hukiem witała się już z tą kolejową gaską, a raczej kaczką. 🙁

  3. To miejsce jest jak czarna dziura: nic dobrego tu nie ma, wirujący mętlik władz i decyzji z których nic dobrego dla ludzi nie wynika, jak coś pozyskają- to to wsiąknie rozmyje sie zginie- i tego nie ma nic sie z tym nie zrobi. Ciężko tu dotrzeć i ciężko sie z tąd wyrwać.Taki powiat niby z Warszawą graniczący ale mentalnie i gospodarczo- to raczej graniczy z… Sokołowem Krasiczynem albo Sokółką albo Człuchowem. Miejsce w którym czas umarł- i też go nie ma- bo kroś sprzedał go na złomie albo w …lumpie

  4. Aurę Wołomina tworzą jego mieszkańcy. Jest źle ponieważ ich aktywna większość rozum ma nie w tym miejscu co potrzeba. Jak trzeba być chorym na umyśle, aby wdać się w walkę polityczną i przenieść ją na szczebel samorządu. No i jak naiwnym, aby uwierzyć w uczucia Radwan do mieszkańców. Od początku poprzedniej kadencji oszukuje i zwodzi. Przychylność kupuje kłamstwem, strachem przed pisowskim ludem i tym co spadła z jej stołu. Z ekipą popleczników robią z Wołomina smrodliwy zaścianek bez perspektyw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj