Wynajem działki w centrum miasta – koszt 70 zł

54

Wołomińscy radni nie mogli uwierzyć w to, co przeczytali w uzasadnieniu uchwały wprowadzonej do porządku obrad grudniowej sesji. Jak się okazało, dzierżawca działki w centralnym parku miasta płaci gminie czynsz w wysokości… 71 zł. Głosy oburzenia na sali doprowadziły do zdjęcia uchwały, która powróci na sesję w nowym roku.

Radni otrzymali podpisaną przez burmistrz uchwałę na ostatniej sesji rady miasta. Dokument „w sprawie wyrażenia zgody na dzierżawę nieruchomości”, wyrażał zgodę na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy na okres 3 lat na działce na ul. Moniuszki w Wołominie o powierzchni 50 metrów kw. Teren przez trzy ostatnie lat był wydzierżawiony osobie fizycznej z przeznaczeniem na handel – głównie lodami. W uzasadnieniu projektu uchwały znalazł się zapis informujący, że podmiot uiszczał czynsz systematycznie. Daj czytamy, że czynsz z tytułu dzierżawy wynosił dotychczas… 71,40 zł netto miesięcznie.

Sprawa wzbudziła czujność radnych opozycji. Radny Krzysztof Rembelski zapytał wprost: – Czy kwota wynajmu też zostanie taka sama? Bo tu jest 71 zł miesięcznie. Czy to nie jest zbyt niska kwota?

– Taka kwota była w ostatniej umowie i przewidujemy, że taka pozostanie przy przedłużeniu, bo nie ma wskaźników czy motywu, by podwyższyć opłatę. Oczywiście będzie ona corocznie waloryzowana jeśli inflacja będzie wzrastać – poinformował szczerze naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami.

– Działka w parku miejskim, w centrum Wołomina, według mnie bardzo dobry punkt, za 71 złotych? Czy nie wydaje się to zbyt niską kwotą? – dopytywał dalej radny Rembelski. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

54 KOMENTARZE

 1. Pozdrawiamy z pociągu po porannej przebieżce po pochylni. A ile wyniesie czynsz pod wynajem budy która stanie przy samym wejściu na peron?

   • Ciekawe ile mi by pani burmistrz policzyla za dzierżawę takiego terenu?! To jest okradanie mieszkańców w biały dzien,a później podatki podwyższa niech placa ci co na nia glosowali.

  • Dziekujemy pani Elu,ze chciala nam pani podwyższyć podatki szkoda ze nie mowila o tym w swojej kampanii?! Zachowuje sie jak pani koledzy w Warszawie?! Jak pani nie wstyd tak oszukiwac ludzi?!?

   • Temat podwyżki podatków już nie długo powróci.Nie łudźmy się, to nas nie ominie.Tylko jakich teraz argumentów użyją radni z obozu pani burmistrz?Wcześniej mówi, że to na inwestycje , a okazało się, że jest dziura w budżecie ….

 2. Jakiś enigmatyczny ten park Wodiczki.Toaleta-bubel za 250 000 zł, Festyn za dwu krotnie większą cenę niż drugi oferent, no i teraz ta dzierżawa za 70 zł.Dziwne to wszystko, dziwny ten park. ciekawe, czy jak ja pójdę, żeby mi wydzierżawili 50 m2 gruntu w centrum Wołomina to też taką cenę dostanę? Żyć nie umierać

  • Takich bubli jest więcej tylko ludzie nie wiedzą,bo tym sie juz Ela nie chwali. Najważniejsze,ze robi imprezy ludzie za darmo sie najedza i sa zadowoleni ale nie myślą o tym co sie dzieje z budżetem

  • Mozesz pomarzyć-takie kwoty sa dla wybranych wiadomo ktorych. Czekamy na wieści gdzie znajda zatrudnienie kolejne nieroby pani burmistrz????

  • A ten śmieszny park na pokaz Nałkowskiej? Żenada która kosztowala prawie 6 mln. Plac zabaw, troche alejek i latarni? Ludzie obudzcie sie ze snu Radwanowej co wy wyprawiacie? Mydla wam oczy,a wy sie nabieracie

 3. A czy można od radnych się dowiedzieć kto podjął taką uchwałę te 3 lata temu ? Czy też podjęła ja samodzielnie burmistrz ? Proszę o informację.
  Można tutaj domniemywać niedopełnienia obowiązków/przekroczenia uprawnień i działania na szkodę gminy.Ktoś będzie chętny pociągnąć temat i dodatkowo sprawdzić wszystkie pozostałe umowy na wynajem nieruchomości miejskich ?

  • Pani Radwan ze swoimi specjalistami potrafi różne rzeczy pochowac w uchwalach,ze moze radni nie doczytaja i uda sie klepnac jakiś bubel. Tylko szkoda,ze nie mysli o tym ze rujnuje miasto.

   • Jeszcze w poprzedniej kadencji jak schowała i przeszło to się cieszyła, że udało się mało gramotnych radnych ograć, co teraz tak trochę głupio będzie swoich orłów robić ewidentnie i publicznie w trąbe

 4. Wolomin – msto piszących,…kretynów.. To mogę zrozumieć. Ale Wolomin – miasto analfabetow??? Oświata jest tak jest, ale nie jest aż takim dnem, jak zaświadczają to piszący.

 5. Jeśli lodziarnia ma przyciągać ludzi do parku, to opłata za wynajem powinna być odpowiednio niska, ale chyba nie aż tak niska, nawet biorąc pod uwagę sezonowość działalności. Ale miasto jest bogate, jeśli może wydać kilka milionów na minipark na granicy miasta.

 6. Ciekaw jestem ile czasu utrzyma się w ekipie wszechpanującej E pan Szymanowski, człowiek wg mnie z gruntu uczciwy i utalentowany na polu organizacyjnym. Sądzę że pan Darek już się chyba zorientował że to chyba nie jego cyrk i nie jego małpy i że firmowanie swoim nazwiskiem tej ekipy jest błędem. Obstawiam że maksymalnie wytrzyma jeszcze rok…..
  PANIE DARKU NIE MA SIĘ CO ZASTANAWIAĆ; W TYM GRONIE NIE DA SIĘ ZROBIC NIC DOBREGO BO KASA IDZIE GDZIE INDZIEJ.

 7. Trzeba być durniem nie rozumiejąc wysokości stawek za wynajem (dzierżawę) działki Czy 71 zł to mało? Firma od lodów praktycznie sprzedaje przez trzy miesiące w roku Czynsz płaci za cały rok: 71x 12=852. Obecna opozycja zapomina, jak to jakiś węgierski włodarz, tudzież podległa mu rada, z rozczochranym na czele, „załatwiła” lokalnych przedsiębiorców, nakazując zapłatę zaległego podatku od dzierżawionych od miasta nieruchomości, czego nie było w umowach. To za samo(rządów) PiSu zlikwidowano Stolarkę, a grunty sprzedano wątpliwej prominencji przedsiębiorcy, który zresztą odsprzedał teren, wycinając przy okazji sporo drzew. To ówczesny włodarz wydał zezwolenie na wycięcie tysięcy drzew, za co ówczesny zakupujący teren po stolarce, miał posadzić co najmniej taką samą ilość małych drzewek. No i co? Galeria bez podatku, zagrożenie – niektóre obiekty nie zostały odebrane przez PSP, drzew nie ma, a tu jakiś radny Krzysztof Rembelski z opozycji pisowskiej twierdzi, iż czynsz jest zbyt mały. To niech sobie idzie na lody do galerii, tam członkowie PiSu powinni mieć taniej. A obiecywali. Wydawałoby się, że radni powinni być za lokalnymi przedsiębiorcami. Na szczęście przez najbliższe pięć lat, a może dłużej, będzie spokój.

  • Tak sie oszukuje mieszkańców. Jedni za dzierżawę płacą po 500zl,a drudzy 70zl. Ciekawe od czego zalez ta rozbieżność?! Mozna sie tylko domyślać,bo takich kwot za dzierżawę w tak dobrym miejscu nigdy nie bylo.

  • Panie Janie jeżeli jest pan tak rozrzutny to proszę swoje lokum oddać komus za darmo-niech pan będzie uczciwy. Ten radny,którego pan wymienil to jedyny,ktory w naszym rejonie zrobil najwięcej z innych gdzie pan oprócz plucia jadem jak to wołomińskie lewactwo nie kiwnalby za darmo nawet palcem. Zastanów sie chlopie co za brednie piszesz nie podoba ci sie,ze ktoś dba o to co dzieje sie w mieście i za jakie kwoty?! To splac dlugi obecnie rzadzacej np za ten kibel w parku,gdzie poszlo ponad 200 tys i nadaje sie do rozbiórki. A takich bubli w Wołominie jest pełno?

   • Panie Janku czy jak cie tam zwą zastanów sie co wygadujesz. Jeżeli jesteś za malymi przedsiebiorcami to może stań w obronie za wszystkimi i zarzadaj od pani Eli obniżkę wszystkim tym firmom ktore od gminy dzierzawia lokale i tereny za kilkanaście razy wieksze kwoty??! Czy stoisz tylko za tym jednym konkretnym osobnikiem??! Obrońco ucisnionych.

  • Według stawek za grunt pod pawilon handlowo- usługowy o powierzchni poniżej 10 m2 dzierżawa za 1m2 gruntu wynosi 18,39 zł. Czyli przyjmując 50 m2 działki – czynsz powinien wynosić 920 zł miesięcznie.Skąd taka promocja?

 8. Tez chciałabym płacić 70zl za wynajem 50m2,a place prawie 2500zl co miesiąc za lokal gdzie co drugi miesiąc doplacam do firmy…..jak widać takie rabaty sa dla wybranych…

 9. A czy ten właściciel płaci za teren gdzie dodatkowo rozstawia stoliki? Bo zdaje sie,ze on spokojnie zajmuje 100m2, a nie 50. Niech ktoś to sprawdzi i tego tajemniczego właściciela,ktory jako jedyny z wolominskich przedsiębiorców dostal chyba taka dziwną ulge od włodarzy naszego miasta. Ale cóż PSL to PSL znamy ich działania dla dobra kraju i polakow?!

  • Mieszko jaką ulgę? Śmieszny jesteś. Wystarczy zobaczyć jakie są stawki za wynajem gruntu w mieście. Ciekawe czy Ty, gdybyś miał taki czynsz to byś się kłócił żeby Ci podnieśli, bo za tanio.

 10. Nie pluję jadem, Pani nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Ale to nie Pani wina. Działka nieuzbrojona, nieduża, to ile można za to zażądać?

 11. Do Agi. Brak merytoryki, lewakami to są przredstawiciele PiS. Proponuję napisać tekst w jakimś edytorze tekstu – poprawi błędy. Dodatkowo skorzystać ze słownika etymologicznego języka polskiego, o ile wiesz, kobieto, co to jest.

  • Janie, jest coś takiego, co się nazywa rynek, nie w sensie instytucjonalnym, ale w sensie ekonomicznym. Działka jest, jaka jest, jeśli ktoś zdecydował się na jej wynajęcie, to miał świadomość jej stanu, a jeśli prowadzi działalność tylko w sezonie, a poza sezonem nie sprzedaje tam np. ciast, to jego wybór. Kwota czynszu jest wyjątkowo niska, a to musi wywoływać zainteresowanie i wątpliwości. Nie pisz o jakości języka, bo orłem nie jesteś, brakuje masy znaków interpunkcyjnych w twojej wypowiedzi, a i składna ona nie jest, więc nie pluj jadem, bo nie masz powodów.

   • Co to znaczy pluć jadem, orłanko? Nie opisuj rzeczy, na których się nie znasz. Plują jadem (co za kolokwializm!) to raczej inni, czytaj, kobieto

   • Oj, Janie, masz problem, jad ci wytruł komórki mózgowe! Przypadek pewnie beznadziejny… Ale samozadowolenie masz na najwyższym poziomie, bo czytać ze zrozumieniem, tępaku, też nie potrafisz. Nie martw się, z tym się żyje, Jeszcze trochę pokłapiesz paszczą? Merytorycznie, oczywiście! Na najwyższym poziomie, ma się rozumieć! Porzucaj perły swojej polszczyzny przed wieprze, dobrze ci to zrobi!

 12. Do Elle: z półidiotką nie ma co dyskutować. Nie jest Twoją winą, że jesteś tak tępa, głupia oraz mało inteligentna. Taka się urodziłaś. Co do jadu, to sądząc po stylu, braku smaku, tudzież innych, jak to mówią pisowcy, stylach fałszywych narracji, to moim adwersarzem jest jedna osoba: antyradwanowa. Jadem pluje jedna żmija. Z Afryki. Nie określę Cię mianem żmija, gdyż obraziłbym tego, w sumie sympatycznego gada. Wystarczy porównać styl oraz źródło, ale nie sądzę, abyś zrozumiała (zrozumiał, zrozumielibyście, etc.).

   • Z Biblii 🙂 W sensie dosłownym z przekładu Biblii Wujka z 1923 r. „Nie dawajcie psom świętego, ani miećcie pereł waszych przed wieprze, by ich snadź nie podeptali nogami swemi, i obróciwszy się, aby was nie roztargali.” W aktualnym przekładzie Biblii Tysiąclecia brzmi to tak: „Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały”.

  • Oj, Janie, pcimski intelektualisto! Pokłap paszczulką jeszcze, bo świetnie ci to wychodzi! Tylko jakoś merytorycznie nie masz nic do powiedzenia, ale nie przejmuj się, jest jeszcze sporo ludzi bardziej otępiałych, więc kontynuuj proszę, daj upust swojemu jadowi, ujadaj, bo nic więcej nie potrafisz. Do dzieła, prostaku!!!!!!!!!!!!

 13. Płakać się chce nad wami ludzie, a jeśli chodzi o Pana Jana wyraził swoją opinie – po czym po skrytykowaniu jego przekazu ,chciał na siłe pokazać że jest mądry – używając uczelnianego języka – pewnie jakiś świeży po studiach – niestety w każdym kolejnym komentarzu pogrąża się jego język z nadmiaru emocji. Hihihih co za fabuła , czkam na więcej <3 pozdrawiam

 14. Pracowałam kiedyś w tej budce, 1500-2000 zł to był średni utarg DZIENNY, więc czynsz 70 zł/ miesiąc, to jest jakiś żart. Zwłaszcza, że ci właściciele mają jeszcze jedną cukiernię w pawilonach w blokach na 1go maja/Fieldorfa i przy stacji w Kobyłce, więc biedy nie klepią.

  • Ilość punktów sprzedaży nie ma znaczenia dla ustalenia wysokości czynszu. Czy są w mieście podobne punkty sprzedaży? Pewnie się znajdą, więc jest możliwość porównania wysokości opłat za wynajem terenów miejskich. Jeśli inni płacą tyle samo, uwzględniając warunki, to chyba trudno doszukiwać się drugiego dna w tej sprawie.

 15. Rzeczywiście świeży. Co do postów, to widać, że pisze je ta sama osoba. Nic na”siłe” nie chciałem pokazać. Poza wszystkim: nie emocjonuję się wpisami typu Ewa.

 16. A ja pamiętam czasy, jak w tamtej okolicy co drugi sklep to było „mięso-wędliny”, a w każdym sklepie były mega kolejki, a po ulicy kręciła się masa ludzi. A to całkiem niedawno było – jeszcze jakieś 10-15 lat temu. A teraz pustki…
  Ech… To se ne vrati…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj