Gdzie będzie nowa szkoła?

8

Przy okazji uchwalania budżetu miasta Kobyłka na 2019 r., powrócił temat budowy nowej szkoły. Burmistrz Edyta Zbieć nie ukrywa, że ta inwestycja jest jednym z priorytetów jej kadencji. Pojawiła się już nawet wstępna lokalizacja szkoły, ale radni zawnioskowali o to, aby tak ważną decyzję podjąć po dokładniejszym przeanalizowaniu wszystkich możliwości i konsultacjach z mieszkańcami.

Burmistrz Edyta Zbieć najchętniej przeznaczyłaby pod budowę szkoły działkę znajdującą się na Maciołkach, przy ulicy Dworkowej. Radni chcą z kolei bliżej przyjrzeć się również innym lokalizacjom branym wcześniej pod uwagę. Przypomnijmy, że dotychczas częściej mówiło się o ewentualnym wybudowaniu szkoły w Turowie. – Byłem na kilku komisjach Rady i rzeczywiście radni chcieliby żeby tak ważna rzecz i tak ważna inwestycja jak budowa szkoły była przedyskutowana. Chcę żebyśmy zapytali też mieszkańców i jako radni podjęli dyskusję w tym temacie – powiedział przewodniczący Rady Miasta Kobyłka Kamil Kowaleczko.

– Zadanie musi być oparte o konkretną działkę. Dlatego pozwoliłam sobie na konkretną lokalizację tej szkoły ze względu na to, że projektant jak będzie projektował taką szkołę, to musi ją dopasować do parametrów działki. Działka na Maciołkach jest nieduża, więc szkoła będzie musiała być też pewnie niewielka. Muszą być też jakieś miejsca parkingowe, dlatego pozwoliłam sobie na konkretną lokalizację. Natomiast innej lokalizacji nie ma. To jest jedyna działka pod cele oświatowe na tym terenie i kolejna działka przeznaczona na cele oświatowe, to działka po drugiej stronie torów, na Turowie. Tam jest 6 tysięcy metrów i trzeba dokupować jeszcze około hektara, więc ponieść jeszcze jakieś konkretne pieniądze – powiedziała burmistrz Edyta Zbieć.

– Nie mamy takiej wiedzy, czy ta szkoła jest najbardziej potrzebna na chwilę obecną na Maciołkach. Może jest potrzebna na Nadarzynie? Nie wiem. Pewnie jest potrzebna w obu tych miejscach, ale jak rozumiem środki finansowe w tej kadencji pozwalają nam na budowę jednej szkoły, więc chciałbym żeby została przeprowadzona analiza, żebyśmy to przedyskutowali z mieszkańcami. Według mnie złą praktyką jest robienie tego typu inwestycji bez zapytania o zdanie mieszkańców i ich przedstawicieli, czyli radnych – odparł Kamil Kowaleczko. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

8 KOMENTARZE

 1. Ojej wielka filozofia zrobić „analizy”
  Wystarczy porównać – w której części kbk wydano najwięcej pozwoleń na budowę (zbudowano mieszkań) w ostatnich 8 latach
  Sprawdzić gdzie jest jaka średnia wieku mieszkańców…

  I mamy odpowiedź….

  Pytaniem jest czy problem Nadarzyna nie da się załatwić dogadując się z Wołominem w kwestii szkoły w Ossowie.
  Załatwić jakiegoś busa do dowozu dzieci do szkoły i wsio…
  Szkoła ma uczniów, a dzieci bliżej do szkoły…

 2. Ta na Maciałkach w okresie zimowym dajmy dzieciom maski przeciwsmogowe . Z warsztaciku takie smrody są puszczane i dymki że żyć się odechciewa. Urzędnik na to ja nic nie mogę zrobić.

 3. Mam pytanie, kiedy rozpocznie się budowa obiecane go w kampanii wyborczej basenu remonty i budowy dróg bo dotychczas oprócz śpiewania to niczym nie zabłysła P. Burmistrz, poziom Roguskiego i Zbieć to dwa światy, niestety ale chyba nie był to dobry wybór dla Kobyłki

  • Burmistrz Roguski zostawił Kobyłkę z nadwyżką budżetową, wyremontowanymi ulicami, pięknymi parkami, bezkolizyjnymi przejazdami no i zjazdami z S8. Tylko biednej szkoły nie dał rady zrobić. 😉
   Gdzie jest audyt pani burmistrz Zbieć?

 4. Wyborco , stety stety to bardzo dobry wybór dla Kobyłki dajmy Pani Burmistrz szansę Roguski przez trzy kadencje nic nie zrobił no oprócz tego, że rozprzedał Kobyłkę developerom . Przez dwa miesiące nikt nie naprawi tego co popsuła poprzednia władza trochę cierpliwości .

 5. Zobaczymy co Pani Burmistrz zrobi z Kobyłka Dom sprawa tej inwestycji ucichła znając życie nowa Burmistrz stwierdzi iż to jest świetny biznes dla miasta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj