Kolejna podwyżka dla wołomianiaków

44

Fala podwyżek przetacza się przez kolejne gminy i doszła do Wołomina. Miasto, które na co dzień znosi uciążliwości związane z wysypiskiem nie będzie niestety nagrodzone za cierpliwość. Według uchwały, którą na czwartkową sesję wprowadzają włodarze, mieszkańcy mają płacić podobną stawkę jak w sąsiednich gminach.

Według zapisów uchwały „w sprawie zmiany uchwały dotyczącej wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wysokości stawki opłaty oraz stawki za pojemnik”, od 1 marca wołominiacy mają płacić za śmieci prawie dwa razy więcej niż dotychczas. Władze chcą by stawka z 7,50 zł wzrosła do 13 zł.

Jak czytamy w dokumencie, który kilka dni temu otrzymali radni miejscy, w uchwale stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi są następujące:

1) 13,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny,

2) 26,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca, jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.”

Przykładowe stawki opłaty za pojemnik, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny są następujące: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

44 KOMENTARZE

  • Jak można o prawie 100% podwyższyć ceny?!!
   ZA PODWYŻSZENIEM OPŁAT BYLI RADNI Z UGRUPOWANIA BURMISTRZ E. RADWAN – RADNI Z INNYCH UGRUPOWAŃ BYLI PRZECIWNI TAK DRASTYCZNYM PODWYŻKOM

   • Grupa Pani Radwan głosowała za podwyżką z jednym wyjątkiem – wyłamał się niejaki Mirowski.
    Czy on nie rozumie, że my wszyscy potrzebujemy tej podwyżki?

 1. A co to pan przewodniczący j.m zmienił barwy ? I przeszedł do pisu ? Wróżę mu świetlana przyszłość w tej kadencji . Mam nadzieje informacja o jego decyzji szybciutko rozniesie się po osiedlu .

  • Pan radny j.m wreszcie przejrzał na oczy i stanął po stronie mieszkańców a nie po stronie urzędu – po to go ludzie zdaje się wybrali…

   • Szkoda ze przed wyborami tego nie zrobił . Pracował w urzędzie tyle lat . Widać myślał tylko o sobie bo chciał wygrać wybory a teraz odwidziało mu się . Szybko . Raczej ludzie jakby wiedzieli ze poprze PiS nie poparli by go w wyborach .

  • A od kiedy to posiadanie innego niż burmistrz Radwan zdania jest oznaką przynależność do PiS?
   Dziwny tok myślenia. Brawo Panie Radny takich ludzi z własym zdaniem właśnie trzeba w tej gminie!

 2. ja nie rozumiem, dlaczego mamy płacić tyle samo albo więcej niż ci, którzy do nas swoje śmieci przywożą???? MZO nie zarabia na tym że przyjmuje śmieci????

 3. Mając wysypisko własne – śmierdzące jak cholera – i ponosząc ciągle jako mieszkańcy koszty z tego tytułu (tańsze działki- bo śmierdzi, na spacer nie można wyjść – bo śmierdzi, okna nie można otworzyć – bo śmierdzi) – powinniśmy mieć odbierane śmieci za darmo!

  • Popieram
   Jana wypowiedź. Nasza społeczność lokalna wystosowała pismo, w którym nie zgadzamy się na taką podwyżkę opłat za śmieci, oczywiście z podpisami mieszkańców. Zostało złożone pismo do gminy. A to zrobiliśmy żeby zaprotestować przeciwko podwyżkom.

   • Jeszcze jedno,
    Szaowni
    Mieszkańcy
    Gminy
    Wołomin wczoraj na
    Komisji

    Gospodarki nie zaopiniowano pozytywnie projektu uchwały podnoszącej opłaty za śmieci. Dzisiaj na
    Komisji
    Finansów będą też opiniować projekt tej samej uchwały. Komosja zaczyna obrady o godzinie 18 dzisiaj to jest 23 stycznia 2019 roku

 4. czemu sądzicie że radny Janusz Mirowski zmienił barwy..? to że startował od burmistrzowej, to nie znaczy że ma bezmyślnie ją popierać..
  podwyżka byłaby uzasadniona, gdyby zmienił się sposób odbioru śmieci, z 3 na 5.. lecz pozostaje po staremu, więc podwyżka jest nieuzasadniona!!
  pozdrawiam i życzę powodzenia radnemu Januszowi Mirowskiemu 🙂

  • My#lę że radny
   Janusz
   Mirowski miał wątpliwości co do tego czy można podwyżkę wprowadzić. Za podwyżką głosowała jedna osoba. Pozostałe osoby z rady głosowały przeciwko propozycji podwyżki
   Jeszcze o propozycjach związanych z opłatami za śmieci. Za pierwszy kwartał do 15 lutego danego roku, za drugi kwartał do 15 maja danego roku, za trzeci kwartał do 15 sierpnia danego roku, za czwarty kwartał do 15 listopada danego roku. Reasumując jeżeli wejdzie w życie uchwała o trybie uiszczania opłat, to za śmieci będziemy płacić raz na kwartał ale większą kwotę jednorazowo wpłacimy..

  • Zostaje po staremu???
   Czyli nadal mam sortować tak:
   1 papier
   2 szkło
   3 plastik
   4 odpady zielone (bio)
   5 odpady zmieszane
   Od tego roku gmina miała odbierać również popiół czyli 6 frakcji.
   Gdzie tu jest 3 frakcje? Coś ma się zmienić?
   Będziemy się cofać?
   Czy to takie pisanie o 3 frakcjach aby pisać?

 5. a więc skoro radny jest z ugrupowania obecnej burmistrz to nie ma prawa do zadawania pytań tylko ma bezmyślnie głosować??? Czy o to chodzi w demokracji???
  Znając życie burmistrz pozbędzie się niewygodnego radnego ze swego ugrupowania bo po co jej taki co za dużo chce wiedzieć i zadaje niewygodne pytania. Lepszy byłby bezmyślny pionek. Takie są moje przypuszczenia.
  Gdzie można obejrzeć video z komisji?

  • Komisje nie są nagrywane i nie ma ich w internecie. Trzeba pofatygować się na sesję ispytać dlaczego nie ma w internecie. Sesja jutro w czwartek godzina 10

 6. Góra śmieci rośnie, ripok nie działa, widać że władze Wołomina nie mają żadnej polityki śmieciowej ani planu jak ten problem rozwiązać .jedyne co im do głowy przychodzi to podwyżka stawek.w tamtej kadencji to była wina Madziara,ciekawe czyja teraz będzie wina.Ja mieszkaniec Wołomina mający za oknem widok góry śmieci chętnie bym się dowiedział jak podwyżka stawek wpłynie na rozwiązanie problemu śmieci bo według mnie to nawet wielokrotne podniesienie opłat niczego nie zmieni. mądry i gospodarny może na śmieciach zarobić z pożytkiem dla miasta i środowiska, głupi zawsze będzie miał problem i straty.

 7. Na wołomińskich forach fb mieszkańcy piszą że chcą płacić więcej a wręcz żądają wyższych opłat. Wpisów dokonują ludzie powiązani z urzędem. Nie wiem ale dla mnie to oszukiwanie ludzi. 4 lata rządów nie przyniosło żadnych zmian na składowisku i niestety nieprzyjemny zapach pozostał.

  • Nikt normalny, kto ma na utrzymaniu rodzinę i mnóstwo wydatków z tym związanych, nie jest zadowolony z podwyżek podatków czy innych zobowiązań. Są jednak tacy, którzy popierają takie działania władzy, bo np. dostali dobrze płatną posadkę w Urzędzie lub innej jednostce, podległej Urzędowi. Są tacy, którym do szczęścia wystarczy kilka festynów, potańcówek, ewentualnie kawałek tortu lub kilka darmowych pierogów.

 8. Ludzie opanujcie emocje . Radny J. Mirowski toczy prywtna wojnę z burmistrzowa i to jest swego rodzaju zemsta na niej . Wyższych celów w jego
  Działaniu się nie doszukałam

 9. pani Magdaleno mam pytanie z jakiego powodu z głosowania uciekł radny Górski a pani radna Babicka odmówiła udziału w głosowaniu? Takie informacje wyczytałem na forum – proszę sprostować jeśli to nieprawda. Czy oni też prowadzą wojnę z burmistrzem? Trudne tematy i pozytywny Wołomin bierze nogi za pas?

  • Wyczytał pan na forum ? Ciekawe . Proponuje zapytać ich osobiście . Na sesji dowiemy się jakie kto ma zdanie i kto jest tchórzem

 10. fajne te wpisy urzędników nawołujące do zaprzestania protestów przeciwko drastycznym podwyżkom cen. Z drugiej strony mieszkańcy tak mają wywalone, że większość nawet nie wie o co ten cały hałas

 11. Ludzie płacicie 7zł od osoby za odbiór śmieci.. 7 zł to stawka śmieszna. Zastanówcie się na jakie niepotrzebne pierdoły wydajecie pieniądze i wam nie szkoda.Jak nawet będzie podwyżka to stawka nadal będzie śmieszna. Po co bić pianę o te parę groszy. Wrzucacie śmieci do kosza i nic Was więcej nie interesuje. Gorzej gdy kiedyś ktoś Wam tych śmieci nie odbierze, bo na przykład firma zbankrutuje. Zapłacicie wtedy każde pieniądze każdemu chętnemu, który będzie chciał zabrać śmierdzący problem z posesji. Tak było na przykład w niektórych miastach Włoch.
  Niektórzy piszą, że podwyżka zrujnuje wam budżet Aby zbilansowąć ten szok w wydatkach po podwyżce, proponuję się poświęcić i kupowąć 1-2 butelki piwa mniej, albo jedno ciastko mniej , a palący jak zrezygnują z jednej paczki to pokryją „straty” przez trzy miesiące. Ktoś powie ale nas w rodzinie jest np. 6 osób w tym czworo dzieci więc opłata za 6 osób to już sporo. Odpowiadam – pokryjecie to z 500+

  • jak byś tak jeszcze oświecił mnie co podwyżka załatwi ,czy ta podwyżka jest dla podwyżki bo inni płacą więcej?czy tym sposobem śmieci będzie mniej?na co będą przeznaczone wyższe opłaty za śmieci? ripok miał być gwarantem niskich stawek dla wołomina. co zostało zrobione w ciągu ostatnich czterech lat w temacie śmieci.pozdrawiam

 12. Jak Pan Kuśmierowski odchodził ze spółki było około 4 milionów nadwyżki i też był kredyt do spłacenia, i śmieci były po 7zł-było fajnie.A teraz jest milion deficytu i realna szansa, że za śmieci płacić będziemy 13 zł. Według mnie to wszystko zależy od dobrego menagera.

 13. Wynajęci i opłaceni klakierzy przyklasną każdej podwyżce..za śmieci, za wejście na basen.. jeszcze wprowadzić należy opłatę klimatyczną wszak na razie jeszcze jakoś oddychamy…a może kolejny mural namalować i kwiatków nasadzić. Pani Burmiszcz wspomoże też Orszak Trzech Króli czy Festyn w swojej parafii, bo już przestała chyba chodzić na czarne marsze…gawiedź wszystko kupi i za te kolejne 5 lat kto wie…chyba, że radni z Jej ugrupowania otrzeźwieją i przejrzą na oczy…zrozumieją kto ich wybierał! to my Mieszkańcy Wołomina!

 14. Mieszkańcu opłata klimatyczna też wprowadzona, ciepłownia podniosła w tym miesiącu ceny i to nie mało. Nigdzie nie ma informacji skąd ta podwyżka i kto się na nią zgodził. Kiedy radni przegłosowali to? Może na nocnych naradach?

 15. Hm życie już wyprzedziło nasze obawy i prognozy jak widać…
  Aż tacy pracowici Ci nasi radni, ze po nocach ślepią dla dobra …tylko pytanie czyjego…..?

 16. Podsumujmy:
  – podwyżka opłat śmieci
  – podwyżka opłat elektrociepłowniczych( do sprawdzenia)
  – obniżka dopłat do żłobka
  – próba podwyżki podatków
  – podwyżka biletów na basen.

  Chciałbym gorąco przekląć wszystkich tych którzy głosowali na p. Radwan gdyż przez nich płacę więcej i przez to obniża się standard życia mojej rodziny. To samo do radnych i kandydatów na radnych od p. Radwanowej – w kampanii mówiliście kompletnie co innego hipokryci bubickie cudne kociki.
  Chciałbym także „podziękować” seniorom którzy dali się złapać na wyborczą pułapkę p. Radwan i byli jej głównymi wyborcami Pytam się: Czy to w życiu chodzi o te taksówki i o te wieczorki? NIE. Chodzi o to żeby Waszym dzieciom i wnukom żyło się lepiej w Wołominie a teraz jest gorzej – spytajcie ich.

 17. Ci dodać nic ująć Pąńskiej Panie Stefanie analizie obecnej sytuacji…
  nasuwa się teraz pytanie co dalej ..i jak żyć Pani Burmistrz …jak żyć…?
  Cóż znany nazwiska Radnych i będziemy obserwować…jak zagłosują teraz…i podczas następnych głosowan. Będziemy obserwować, pytać dlaczego, rozliczać kiedy przyjdzie na to czas, z tego jak się nam przysłużyli Oni i inni pracownicy Urzędu Miasta, Ci którzy byli tacy głośni w czasie kampanii wyborczej…
  Zobaczymy ilu mamy Ludzi Honoru..a ilu obecanek?

 18. Skoro Radwan po wyborach ma 12 radnych a opozycja 9 to chyba wiadomo kto był za. Z jednym wyjątkiem: który radny Radwan się wyłamał i czy w kolejnych głosowaniach może nie pociągnie za sobą jeszcze dwóch kolegów/koleżanek …?

 19. W odmiennym zdaniu radnego nie doszukiwałbym się podtekstów. Teoretycznie każdy ma do tego prawo. Myślę jednak że radny zostanie teraz zgnębiony i ostro zaatakowany w związku z tą sytuacją. Maszeruj albo giń!

 20. Zasadnicze pytanie:
  1. Kto chce płacić więcej za smród w Wołominie?
  2. Kto chce płacić za posadę Ciepielewskiego (tego wysokiego prawnika co sie przeflancował z narodowca na lewaka – nie mylić z Giertychem)
  3. Kto chce płacić za prąd zużyty w parku przy domu nad łąkami ? Te światła w zimie świecą dla nikogo; a my płacimy za oświetlenie pomnika „tryumfu” obecnej burmistrz. ABSURD
  4. Kto chce płacić za to że miasto Wołomin nie zadbało o to żeby w mieście był publiczny żłobek ? Dlaczego mniejsza Zielonka może mieć miejski żłobek a my nie?
  5. Kto chce płacić więcej za basen niż mieszkaniec „sąsiedniej” Zielonki ?
  6. Kto chce płacić za parki, skwerki, place zabaw mówiąc oględnie t.zw mała architekturę w której produkcji Wołomin jest w czołówce danych GUS a która jest w pełni użytkowa dla petenta tylko 7-8 miesięcy w roku bo w reszcie roku jest za zimno ?
  7. Kto chce płacić za to żeby Leroy Merlin wyniósł się z Wołomina?
  8. Kto chce płacić za to żeby w gminie Wołomin nadal zmniejszała się liczba mieszkańców
  Odpowiedź: Wszyscy Ci którzy głosowali na Radwan i nadal uważają że jest extra. Wasz burmistrz swoimi decyzjami pluje wam w twarz a Wy mówicie „deszcz pada”. Ludzie otrzeźwiejcie i zróbcie referendum. TEN BŁĄD MOŻNA NAPRAWIĆ !!

 21. Ja nie chce płacić! Referendum to bardzo dobry pomysł! Ta władza nie jest nasza czyli mieszkańców…oni są sami dla siebie!

 22. w porównaniu do innych podwarszawskiech miejscowości rzeczywiście wypadamy słabo:
  Polityka jest taka: mało się buduje – więc ludzi się nie sprowadzają mieszkać, z decyzjami urzędowymi cięzko więc przedsiębiorcy unikają naszego miasta, żłobka miejskiego brak i dotacja smieszna – ludziom cięzko tu wychowac dzieci i pracować, śmierdzi z zwałki a my płacimy za odpady tyle co inni. ….Powiem szczerze było nie-najlepiej ale teraz gdy jest Radwan to już maksymalnie chu___o Ta baba zepchnie nas w przepaść zacofania

 23. Najgorsze jest to, że wszystkim to wisi kalafiorem, ludzie albo nie wiedzą kto im podwyżkę zafundował!!!! może rząd…a poza tym pracownicy Urzędu, którym jako jednym z niewielu temat jest znany..skutecznie wszelkie działania nagłaśniające głupoty burmistrz wyciszają. Dobrze, że choć Wieści o tym piszą i część ludzi przeczyta, bo cała reszta żyje w błogiej nieświadomości ..jak za komuny lub na Białorusi…a reszta media szkoda gadać Urbanowska/i..o czym tu mówić…

 24. Dlaczego pani burmistrz przed wyborami nie powiedziała nam o podwyżkach za śmieci i nieruchomości.Gdzie konsultacje społeczne w sprawie podwyżek. Gdzie te hasła „niconasnicbeznas” Jest po wyborach to macie nas gdzieś. Przypomnicie sobie o nas za 4 lata. Pchła Szachrajka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj